İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Metin Akbal

Allah düşmanımı da hem çocuk hem ev sahibi etsin. Gülerek otur. Ev eksiği bitmez yengeyi az çok anlıyorum evi senden daha çok o kullanacak. Bizim evde eksikler de henüz bitmedi alalı 2.5 sene oldu.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Allah düşmanımı da hem çocuk hem ev sahibi etsin. Gülerek otur. Ev eksiği bitmez yengeyi az çok anlıyorum evi senden daha çok o kullanacak. Bizim evde eksikler de henüz bitmedi alalı 2.5 sene oldu.

Ben 5. Sene bitirdim eksiklikleri bu seferde değiştirelim dedi [emoji23][emoji23] demem o ki bitirmeyin eksiği
  • Beğen 3
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Mert Yeldan yazdı:

Ben 5. Sene bitirdim eksiklikleri bu seferde değiştirelim dedi emoji23.pngemoji23.png demem o ki bitirmeyin eksiği

Ona biraz sen kaşındın diye hatırlıyorum 😂😂

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

2015 Aralık ayından beri evimde oturuyorum borç bitsin şunu yaptıralım borç bitmeden şunu yaptıralım dır dır edip duruyorlar😀

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız oturmayı ve kolaylıkla ödemeyi nasip etsin inşallah.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Arif Aykın yazdı:

2015 Aralık ayından beri evimde oturuyorum borç bitsin şunu yaptıralım borç bitmeden şunu yaptıralım dır dır edip duruyorlar😀

Hayırlı uğurlu olsun Allah kazasız belasız oturmayı ve kolaylıkla ödemeyi nasip etsin inşallah.

Bu ay sonu çok fena olacak. Evin tapu harcı kart ile yaptım. Gecen 7000 tl den fazla ödedim. Bu ay ödenece bir 7000 tl daha var. Ve bende para yok. Kara kara düşünüyorum. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Ali Darbaz yazdı:

Bu ay sonu çok fena olacak. Evin tapu harcı kart ile yaptım. Gecen 7000 tl den fazla ödedim. Bu ay ödenece bir 7000 tl daha var. Ve bende para yok. Kara kara düşünüyorum. :D

Allah yar ve yardımcın olsun 😊 Beyaz beyaz düşün bence 😂😂 bu durumlar sonrası saçların ağaracak 😂

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Bu akşam itibari ile evime kavuştum. Yapılacak onlarca iş var. Eve çıktığıma memnun olamadım cünkü hanımın istediği okadar çok şey varki!
Ziraat bankası kredi alırken BES yapmıştı. Benim zaten var iki tane bes. Birde ziraat oldumu sana 3. Cayma hakkımı kullandım. 10 gün içinde aldıklarını versinler. 
250 tl aydat almışlar. görünce sinir oldum. Hesap eksiye düşmüş. Haberim bile yok. Neyse. Halen bir ev sahibi psikolojisine giremedim. Çok yoruluyorum çook. 
ACtC-3f5AB5uvT2eIcd1QpDFRGCZCbctfnFK1YW2FyjzLlolRitg8eYrxln5gw6TzUH0MIpArpBp4lyU3-KqDtoXVAcmypLaA4r6dyEo-HYhKI3C_pzx5RL7Y8y1v4SnIcv2n62w2cF3NNNp94FA1bzIu8fl3g=w944-h708-no?authuser=0
Allah güle güle oturmayı nasip etsin. Darısı bizim başımıza inşallah
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Yeldan yazdı:

Ben 5. Sene bitirdim eksiklikleri bu seferde değiştirelim dedi emoji23.pngemoji23.png demem o ki bitirmeyin eksiği

Krediyi 8 sene çekmiştim, alırken ne dese 8 sene yaparız dedim. Eksiği de bitirmedim, seneye kredi bitiyor, anlıyorum ki eşim de liste hazırlıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Yeni evin içinde sinyalizasyon sorunu başladı. Masaüstü bilgisayarım çoçuk odasında dibe köşeye  atılınca , mecbur bunu aldık. İlk izlenim, "kardeşimin odasındaki modemin siyalini yakalıyor . Kardeşim 2 kat aşağida ve çaprazda kalıyor

ACtC-3fSOGsY5ss3z8C0TCiC1mQ4H0ggwLvRiAbT

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ben 5. Sene bitirdim eksiklikleri bu seferde değiştirelim dedi [emoji23][emoji23] demem o ki bitirmeyin eksiği
Ben 2 senede baya yol aldım diye seviniyordum. İyi Moral oldu :)
Bu akşam itibari ile evime kavuştum. Yapılacak onlarca iş var. Eve çıktığıma memnun olamadım cünkü hanımın istediği okadar çok şey varki!
Ziraat bankası kredi alırken BES yapmıştı. Benim zaten var iki tane bes. Birde ziraat oldumu sana 3. Cayma hakkımı kullandım. 10 gün içinde aldıklarını versinler. 
250 tl aydat almışlar. görünce sinir oldum. Hesap eksiye düşmüş. Haberim bile yok. Neyse. Halen bir ev sahibi psikolojisine giremedim. Çok yoruluyorum çook. 
ACtC-3f5AB5uvT2eIcd1QpDFRGCZCbctfnFK1YW2FyjzLlolRitg8eYrxln5gw6TzUH0MIpArpBp4lyU3-KqDtoXVAcmypLaA4r6dyEo-HYhKI3C_pzx5RL7Y8y1v4SnIcv2n62w2cF3NNNp94FA1bzIu8fl3g=w944-h708-no?authuser=0
Hadi gözünüz aydın ,güle güle , gülüş cümbüş oturun.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ev sahibi olunca kendimi çok zengin hissetmeye başladım. Sanki altımda passat var.  :D

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Arkadaşlar selam

Yeni evlendim ama aileler der ki evinizi alın ne olursa olsun
Düğünde takılan altınları bozudurup
Benim poloyu satıp
100 bin 120 ay kredi çekersem ayda 1450 tl ödeyip ev sahibi olabileceğim
Aileme peki biz arabasız ne yapacağız dediğimde al benim 2012 jazzı tepe tepe kullan diyor

Siz ne dersiniz ? Ailelerden birkaç ev ve arsa kalacak ama uzun dönem borca girmek pek içime sinmiyor
Şu an 1200 tl kira ödüyorum

Aileden al jazz ı sat polo elinde kalsın. 120 ay niye 60 ay çeksen ödeyemez misin?

İlave:
Bir de ailelerden ev kalacaksa söyle şimdi birini versinler niye kredi çektirip ev aldırıyorlar. Evi sat üstüne koy daha iyi bir ev al. Ya da ucuza evlerden birini sana satsınlar kredi çekme.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşlar selam

Yeni evlendim ama aileler der ki evinizi alın ne olursa olsun
Düğünde takılan altınları bozudurup
Benim poloyu satıp
100 bin 120 ay kredi çekersem ayda 1450 tl ödeyip ev sahibi olabileceğim
Aileme peki biz arabasız ne yapacağız dediğimde al benim 2012 jazzı tepe tepe kullan diyor

Siz ne dersiniz ? Ailelerden birkaç ev ve arsa kalacak ama uzun dönem borca girmek pek içime sinmiyor
Şu an 1200 tl kira ödüyorum

1450 tl çok düşük bir rakam , kira öder gibi ev sahibi olursun. Hanımda çalışıyor ise 5 yıl sonra kapatırsınız borcu. Benim hedefim ilk 4 5 yıldan sonra temelli kapatmak. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

1450 tl çok düşük bir rakam , kira öder gibi ev sahibi olursun. Hanımda çalışıyor ise 5 yıl sonra kapatırsınız borcu. Benim hedefim ilk 4 5 yıldan sonra temelli kapatmak. 

Şu an tek tabancayım hanım iş bakıyor kendine işe girsede düşük maaş alır

Mert , az da olsa çok da olsa bir iş bulsun. Sgk işlesin. Emekli olunca lazım . Çift maaş ile eve girmesi var, tek maaş eve girmesi var. Yakında yeni partiler oy kaygısı yeni yasa çıkarak 55 yaşında  da emekli olacaz . Fakat maaşları düşürecekler. O nedenle rahat bir hayat için önce sgk sonra ev önemli. . 

Mert Gulkokan yazdı:

Arkadaşlar
Tapu masrafı %4
Emlakçı kaç alır ?
Başka masraflar nedir ?

Emlakcıları aradan çıkartma şansın yok mu . Birde anneye babaya yakın bir yer bakmanı tavsiye ederim. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ev ve araba bugün alan kardadır. Benim arkadaş kira ucuz diye oturuyordu kirada ev sahibi çık dedi yana yakıla satılık ev bakıyor. Dedim o kadar kampanya vardı da şimdiyi mi buldun.

1200 lira olan kiran 10 sene de 5000 olur belki ama aldığın evin borcu yine 1450 olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Mert senin ev vardı almıştın bir ara sanki ? İyi hesap kitap yap. Evliliğin ilk yılları değerlidir, o dönem gezip görür yer içersin.

Daha sonra ee torun ne zaman derler, nefes almaya vaktin kalmaz. Ev illaki lazım ama acil değilse, çok borçlanmadan ilk birkaç yıl çok borçlanma. Gezen ev al 😃

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sami Demirpaz yazdı:

Mert senin ev vardı almıştın bir ara sanki ? İyi hesap kitap yap. Evliliğin ilk yılları değerlidir, o dönem gezip görür yer içersin.

Daha sonra ee torun ne zaman derler, nefes almaya vaktin kalmaz. Ev illaki lazım ama acil değilse, çok borçlanmadan ilk birkaç yıl çok borçlanma. Gezen ev al 😃

Gezmeye tozmaya ev kredi engel değil. Ben ev aldığım haftası Akyaka tatile gittim. :)

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Ali Darbaz yazdı:

Gezmeye tozmaya ev kredi engel değil. Ben ev aldığım haftası Akyaka tatile gittim. :)

Amma sende çok ekonomik geziyorsun, gezerken bile hipersin :)  Allah gönlüne göre versin tabiki. 

Mert'in durumunu az çok bildiğim için böyle bir öneride bulundum ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Daha sonra ee torun ne zaman derler, nefes almaya vaktin kalmaz. Ev illaki lazım ama acil değilse, çok borçlanmadan ilk birkaç yıl çok borçlanma. Gezen ev al [emoji2]
1200 lira olan kiraya 1450 lira ödeme zorlamaz gezip tozmaya da yeter. Zaten pandemi den bu 2 seneyi geç anca ailelerin yanına gidilir :)
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Bu durumda al ozaman :) İstanbul'da yaşayınca ev alıyorum demen 500 binlerden kiraya çıkıyorum demen 2.000 lerden başlıyor olunca akıl karıştı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Benim hedefim ilk 4 5 yıldan sonra temelli kapatmak. 

Senin ekonomi yönetimin kötü Ali. Borç çevirme hikayelerinden de biliyorum.

10 yıllık kredi çekip de 5 yıldan sonra kapatırsan, hiç bir kar edemezsin. 

Çünkü tüm bankalar kredilerde önce faizi alırlar. 

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Senin ekonomi yönetimin kötü Ali. Borç çevirme hikayelerinden de biliyorum.

10 yıllık kredi çekip de 5 yıldan sonra kapatırsan, hiç bir kar edemezsin. 

Çünkü tüm bankalar kredilerde önce faizi alırlar. 

Abi 5 yıl sonra enflasyon karşısında paranın değerinin düşüceğini + eşimle benim maaşın zamlanacağını öngördüğüm için erken kapatmak mümkün olur diye düşündüm. Şu an bile birikim yapıyorum. iki tane BES, bir araba tamir hesabım birde eşimin birikim hesabı var. Yeterince birikince borçları kapatacam. 

Mert Gulkokan yazdı:

Aynen önce aradaki fazi ödetiyorlar
Sahibinden ana sayfasında hep beylikdüzünden evler çıkıyor 2 oda salon sıfır binalar lüks yapılı 350 bin 400 bin civarı

280 bin tl ev Eskişehirde, İstanbula göre ucuz sayılır. Ama konum kat vs bilgiside önemli. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...