İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Metin Akbal

Hâlâ bugün alan kârdadır diyorum. Ben 1.07 den almıştım 28 taksit 110 bin borcum kalmış. 5 sene bankaya kira öderim diye hesapladım 2.5 senesi bitti. Bulunduğum muhitte aldığım sene 1000 falandı şu an kiralar 1500 civarı. Bankaya aylık 1200 lira kira ödüyorum. 5 sene sonunda kiralar 2000 i geçer.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Metin Akbal yazdı:

Hâlâ bugün alan kârdadır diyorum. Ben 1.07 den almıştım 28 taksit 110 bin borcum kalmış. 5 sene bankaya kira öderim diye hesapladım 2.5 senesi bitti. Bulunduğum muhitte aldığım sene 1000 falandı şu an kiralar 1500 civarı. Bankaya aylık 1200 lira kira ödüyorum. 5 sene sonunda kiralar 2000 i geçer.

ben aldığım evi mecbur kiraya verdim işyeri karşıya taşınında kendim kirada oturyorum

evin kredisi 1100 kirası 1100 kendi kendini ödicek kalan yıllarda  kafam rahat o konuda . bu ülkede karşılığında mal alınıyorsa Türk lirası ile her borca girilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Merhaba 

Kızım tamir ettiğim notebookun plamrest klavye grubunu 4 ncü kattan aşağa atınca mecburen balkonu kapatmak zorunda kaldım. durduk yere 3200 tl gitti . 

ACtC-3cCxogusjf0v0jzXw7WE6DVUAYpE9kUe7r_

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Kız çocuğu sakin yaramaz olmaz derler sizde biraz tersi olmuş

Her 10 kız çocuğundan 0.0001 ini kapsayan bir cümle olmuş. Kızım belki balkondan birşey atmadı ama ama oğlun mu kızın mı diye soranlara kimi dağnadım (hakkında kötü konuşmak beğenmemek tarzı bir ifade nasıl anlaşılır ifade edilir bilemedim :)) bilmiyorum ama üç kâğıtlık numaracılık çakallık inatçılık kızım da :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı
Metin Akbal yazdı:

dağnadım

Bizde de çok kullanılır. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bizim kız da atıyor. Oyuncaklarından attı, saksıdan toprak attı en son üzüm salkımın bütün tanelerini koparıp tabağa koymuş, salkımı da aşağı atmış. 

Ama daha tehlikelisi kendisi aşağı sarkıyor. Evde bir taburesi vardı, onu koyup üzerine çıkıyordu, tabureyi sakladım. Bir gün baktım, çamaşır sepetini almış ters çevirip çıkıyor. Son çare cam balkon olmasına rağmen dışarıdan file gerdim. Şimdi kafam rahat. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ali Darbaz

Hanım evin içine niş yaptırıyor. Ne yaptıysa yaptı, Çamlıca Caminide yapan Mimarlık firmansının İç mimarına evi 3 boyutlu cizdirdi, sonrada Manga grubun solistinin evininde işlerini yapan ustaya ulaşıp istediği Nişi yaptırdı. Bende halen pt515 lastiklerle 8000 km daha nasıl idare ederim diye hesap kitap yapıyorum :( 

ACtC-3d9f1Vw5_pV5QqPVsSEZfj6vrFUWAwzBpXC

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

biri kalitatif, diğeri kantitatif,, derdi bir Ceo, zam isteyince

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Hanım evin içine niş yaptırıyor. Ne yaptıysa yaptı, Çamlıca Caminide yapan Mimarlık firmansının İç mimarına evi 3 boyutlu cizdirdi, sonrada Manga grubun solistinin evininde işlerini yapan ustaya ulaşıp istediği Nişi yaptırdı. Bende halen pt515 lastiklerle 8000 km daha nasıl idare ederim diye hesap kitap yapıyorum [emoji20] 

ACtC-3d9f1Vw5_pV5QqPVsSEZfj6vrFUWAwzBpXCqcO4VDFeyBSPXX9fnBy4GeVBI1IqvVcGGll6XZK5entI_ZFUAboqf5jXkiMneZzXxlRo--p7R7usQ7zOg1AdoxBKkblpidjx1GEgJ26WE3MBTqYhXSpg6w=s757-no?authuser=0

Ben bunları kendim yapardım.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

güzel olmuş gerekli bunlar. 

Kendin de yaparsın ama eğri olma olasılığı var ilk çalışmaları salonda yapmamak gerek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
güzel olmuş gerekli bunlar. 
Kendin de yaparsın ama eğri olma olasılığı var ilk çalışmaları salonda yapmamak gerek.

Abi terazi diye bir icat var ya nasıl eğri yapacaksın o varken. Bir de tavandan klavuz aldın mı mis
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
tavandan degil lazerden kilavuz almali.

Bizim ustalar genelde zemin şapını yamuk döküyorlar bu da tavanlara yansıyor ya. Şimdi tavan eğriyse sen düz yapsan sırıtır en iyisi tavanla aynı yapacaksın ki belli olmayacak.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Yeldan yazdı:

Abi terazi diye bir icat var ya nasıl eğri yapacaksın o varken. Bir de tavandan klavuz aldın mı mis

Acemi adam mutlaka hata yapar. deliği yanlış yerden deler elindekini düşürür bir yeri kırar vs vs.

Dogan Arsiray yazdı:

tavandan degil lazerden kilavuz almali.

Göze düz görünmesi de önemli bazen tavanın yamukluğuna uyman gerekir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Merhaba 

Evim işleri bitmiyordu. Hayatımda hiç bu kadar genişlediğimi ( borç açısından) hatırlamıyorum. 

Eve neler yapıldı neler, artık ben bile takip edemiyorum. Bunlar hep o hanımın işleri. Hiç karışmıyorum. Ama ödemeye gelince %50 sini benim kartlardan ödüyoruz

Koridor beyaz laminat döşendi. Özel bir laminat, iç mimar ile karar verdiler. 

Nişler bitti, her odanın bir duvarı duvak kağıdı yapıldı

Benim kendi kararım ile yapılmış Cam balkonuda ekliyeyim. 

Hemen hemen her haftasonu İkea gidiyoruz , gezerken bak - al yapıyoruz. İlla görünce aklımıza bişeyler geliyor. 

50 kadar boy boy  resim çerçevesi var. Ayrıca bol bol asılmayı bekleyen resimlerde var. 

Hanımın 5 yıl önce aldığı 3 lü rafıda bir ara bir yere takmak istiyorum. 

Arabanın kaskosu ve yeni lastikleride eklersek toplamda 15000 tl borç yarattım. 

Kredi kartında -32 tl bakiye olması beni düşündürüyor :)

ACtC-3cnPQuq43Dsg9l4KWmg1hoLIV4xj8D8_InFACtC-3doMU76ogBBLGsvtGIfJy21tXsHi5FN6jNF

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

borç yiğidin kamçısı diye atasözü var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yeni ev, tv kablolari niye gizlenmedi duvar icine?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Yeni ev, tv kablolari niye gizlenmedi duvar icine?

Onları birbirine doladım. Tek hat iniyor. Onuda çözecez bir ara.. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Salonu yaptırirken duvari kirmis, pimas boru doseyip ustune sıva attirmistik. Tv sanki hic bir yere bagli degil gibi askida ve havada duruyor. Tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

Tv sanki hic bir yere bagli degil gibi askida ve havada duruyor.

spaceX gibi salon desene

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Bu masraflara gireceğini bilsen evi almazdın gibi geliyor :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Bu masraflara gireceğini bilsen evi almazdın gibi geliyor :D

Evin 4 tane geliri olmasa , bu işlere kalkışmazdım. Hanım çalışıyor, Ben çalışıyor, Cruze çalışıyor. Birde kira yardımı alıyoz. 10 ay önceki ALi'ye kimse ev aldıramazdı, alsamda bu masrafı bana kimse yaptıramazdı :) 

Evin içini taşıya taşıya bitkin düştüm. En son bilgisayarımıda bir yere taşıdım. Artık nefesim kesildi. Yeşil çay demledim içiyorum. ( şekersiz). Öyle ter bastıki atletle oturuyorum pc başında :( . Efil efil ter aktı. Şimdi duşa giricem ek su doğalgaz masrafı olacak. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi duşa giricem ek su doğalgaz masrafı olacak. 

Bakın, burası çok önemli 😁

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Yeldan yazdı:

Tünel kalıptan sonra çok tavana alçıpan yaptık mastara gelsin diye :) 

Ali Darbaz yazdı:

ACtC-3cnPQuq43Dsg9l4KWmg1hoLIV4xj8D8_InFACtC-3doMU76ogBBLGsvtGIfJy21tXsHi5FN6jNF

Laminat neden özel? Bunun doğalı olan lamine parke fiyatını geçmemiştir umarım. Bir de süpürgelikler çağ dışı olmuş :) şöyle dikdörtgen kesim yakışırdı bu eve

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Tünel kalıptan sonra çok tavana alçıpan yaptık mastara gelsin diye :) 

Laminat neden özel? Bunun doğalı olan lamine parke fiyatını geçmemiştir umarım. Bir de süpürgelikler çağ dışı olmuş :) madem borca girdin şöyle dikdörtgen kesim yakışırdı bu eve

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...