İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali Darbaz yazdı:

Karı koca en az %21 alırız :D

olmaz şahsi olarak bakarım ben iki ayrı emek var 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

olmaz şahsi olarak bakarım ben iki ayrı emek var 

Hanım para verir tutmaz elinde. EVi alırken anlaştık :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Passatlı adam, müstakil evinden tatil için siteye gitti. Yalovada çok yüksek apartman blokları olan ihlas tatil sitesi. 

Adam demesinmi " hep yüksek katlı apartmanda oturmak isterdim" insan psikolojisi sen nelere kadirsin. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Masa sandelye gidince ev nasıl genişledi. Hanımla keyif köşemiz oldu. 

ACtC-3dtYLvXnat55osR46l0ccy2YpQ_L4_arv75

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Masa sandelye gidince ev nasıl genişledi. Hanımla keyif köşemiz oldu. 

ACtC-3dtYLvXnat55osR46l0ccy2YpQ_L4_arv75

Güzel. Radyatör üstüne yapılan rafların, duvarların sıcak hava sirkülasyonunu azalttığını düşünüyorum

Bazı evlerde radyatörleri direkt duvar içine gizliyorlar. O daha kötü heralde

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz

Evin sızdıran duş tesisatını yeniledim. 250 tl para harcadım. Lakin bu aldığım ürün malzemesi çok kötü. Çivatalarını sıkarken elimde kalacak korkusu ile nazik nazik cevirdim. Çok iyi iş görüyor ama, plastik gibi bişey. Söktüğüm duş tesisatı daha ağır ve demir gibi sertdi. Resimdeki Siyah olanı aldım. Bakalım bana kaç gün dayanacak. 

ACtC-3eTUvVmJU3ZvhpeSS7S-pP0SF3PJ7VyTBh4

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Maaşlar aynı, ev fiyatları uçmuş. Özellikle yeni evler, site içi tarzı evlere bakıyorum. Sarı sitede haritayı açıyorum. Rakamlar çok basit ve az. 1,2m yazıyor. M nedir arkadaş. istanbul’da sitede oturmak artık çok zor. Evi olmayanlara kolaylıklar dilerim. Kayaşehir fenertepe’de bile evler 1m kirası 2500 yazıyor. Halkalı soyak’ta ev 1,2m ama kira 4500₺

bugün bi arkadaşım yanımda 450bin tl kripto para bozu hesabına aktardı. 7bin tl’den geldi o noktaya. Diğer arkadaşım 5bin tl’sini kriptoda kaybetti. Bist geri geri gidiyor. Aklımda deli sorular.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maaşlar aynı, ev fiyatları uçmuş. Özellikle yeni evler, site içi tarzı evlere bakıyorum. Sarı sitede haritayı açıyorum. Rakamlar çok basit ve az. 1,2m yazıyor. M nedir arkadaş. istanbul’da sitede oturmak artık çok zor. Evi olmayanlara kolaylıklar dilerim. Kayaşehir fenertepe’de bile evler 1m kirası 2500 yazıyor. Halkalı soyak’ta ev 1,2m ama kira 4500₺

bugün bi arkadaşım yanımda 450bin tl kripto para bozu hesabına aktardı. 7bin tl’den geldi o noktaya. Diğer arkadaşım 5bin tl’sini kriptoda kaybetti. Bist geri geri gidiyor. Aklımda deli sorular.

1.2 milyona ev alınmaz. 600 bin tl yat alırsın. Dünya turuna çıkarsın. Kalanı faize koyup unutursun

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Ali Darbaz yazdı:

1.2 milyona ev alınmaz. 600 bin tl yat alırsın. Dünya turuna çıkarsın. Kalanı faize koyup unutursun

DH’ye yazma bunu. :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Deniz tutuyor beni :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Ben 1,2 milyonu betona yatıramam, Sgk 15 yıllık prim toplamım bile okadar para etmiyor :D

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

yattan sonra kalan 600 ü de zaten 5 yılda yata harcarsın eve para kalmaz tabii.

çin der ki: yat alanın iban ile işi olmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Konu, ev alma danışması, konuyu açan canım alicim evi almış iş bitmiş, ev alınmaz demeye başlamış :D

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Köksal Yılmaz yazdı:

Konu, ev alma danışması, konuyu açan canım alicim evi almış iş bitmiş, ev alınmaz demeye başlamış :D

1.2 milyon deyo. :D benim aldığım ev 320 bin tl. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

1.2 milyon deyo. :D benim aldığım ev 320 bin tl. 

Senin ev şimdi 500 olmuştur

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Senin ev şimdi 500 olmuştur

Yok sadece 380 bin tl. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

2 buçuk sene önce 240 bine (kredi farkı ile 300 bine geldi) aldığım ev şuan 450 bin civarı oldu. 10 sene kirada oturup ev alamadığım için hala pişmanım... O zamanlar 70-80 bin TL di evler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

2 buçuk sene önce 240 bine (kredi farkı ile 300 bine geldi) aldığım ev şuan 450 bin civarı oldu. 10 sene kirada oturup ev alamadığım için hala pişmanım... O zamanlar 70-80 bin TL di evler...

Rize de iken 2013 2014 yılları memleketimiz Çorum da hanıma dedim gel alalım alalım en baba ev 70 80 e bulunuyordu yok ben almam kiraya vermem yahu gelince satar daha üstünü alırız yok olmaz. O sene 48 e Astrayı aldık.

Neyse 3 sene sonra Çorum a tayin geldik. 150 den başladık 200 e çıktık 250 dedik 300 oldu hala ev bulamadık. 6 ay boyunca hanımın iş yerine ve kayinbiradere yakın bir ev bulduk 230 a. Öyle böyle derken 215 e anlaştık sonra bizim kredi düşük çıktı son bir pazarlık yaptık 210 a anlaştık. Evin ilk sahibi 2012 veya 2013 te 90 bine almış tam benim hanıma dediğim yıllar işte :)

Şimdi de 400 450 bin lira civarı kira getirisi de 1000 1500 arası olur.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

150ye almıştım 2016'da şimdi 450 550 arası satış yapılmış daireler var sitede 😊

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evler değerlenmiyor tabi, alım gücü düşüyor ülkede. Aslında sevinmemek lazım. Ya da sadece zamanında aldık diye sevinmek gerekir.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Keşke ev fiyatları artmasaydı da. Herkes uygun fiyata ev alaydı. 2016 dolar 3 TL idi şimdi 8.15 TL. Aldınız parayı ozaman ki kurdan hesaplayın birde şimdiki kurdan. Ha kredi ile alanlar karda onu belirteyim. Ama yakında ev fiyatları dahada artacak. Ozaman dolar kuruna göre peşin alanlarda kara geçecek. Ben 2016 da 180.000 dolara aldım evi. Varın siz hesaplayın şimdi. Yavaş yavaş bulmaya başladı o fiyatları. Arkadaşlar ev alacak arkadaşlar 2 sene önce tüm forumdaşlara seslenmiştim ev alın diye bir daha bu fiyatlara ev alamazsınız diye. Ve dahada artacak. Maliyetler çok ama çok arttı. Orta sınıf bir evin şu anda m2 fiyatı arsa bedeli hariç 2.250 TL buldu. Site tarzı evleri söylemiyorum bile. Bu dediğim normal 5 katlı evler için. Eviniz kaç m2 ise onu 2.250 TL ile çarpın yapım maliyetini bulun. Birde arsa maliyetini ekleyin. Evlerinizin maliyetini bulursunuz.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Arda Bülent Güzel yazdı:

Keşke ev fiyatları artmasaydı da. Herkes uygun fiyata ev alaydı. 2016 dolar 3 TL idi şimdi 8.15 TL. Aldınız parayı ozaman ki kurdan hesaplayın birde şimdiki kurdan. Ha kredi ile alanlar karda onu belirteyim. Ama yakında ev fiyatları dahada artacak. Ozaman dolar kuruna göre peşin alanlarda kara geçecek. Ben 2016 da 180.000 dolara aldım evi. Varın siz hesaplayın şimdi. Yavaş yavaş bulmaya başladı o fiyatları. Arkadaşlar ev alacak arkadaşlar 2 sene önce tüm forumdaşlara seslenmiştim ev alın diye bir daha bu fiyatlara ev alamazsınız diye. Ve dahada artacak. Maliyetler çok ama çok arttı. Orta sınıf bir evin şu anda m2 fiyatı arsa bedeli hariç 2.250 TL buldu. Site tarzı evleri söylemiyorum bile. Bu dediğim normal 5 katlı evler için. Eviniz kaç m2 ise onu 2.250 TL ile çarpın yapım maliyetini bulun. Birde arsa maliyetini ekleyin. Evlerinizin maliyetini bulursunuz.

Artış olması normal de alacak adam kalmadı. Gelir adaleti iyice bozuldu. Sonunda m yazan rakamlara ev alacak kişiler kimlerdir? Bu kişiler toplumun yüzde kaçını oluşturuyor? Maaşlı çalışanlar olmadığı kesin. 

Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Artış olması normal de alacak adam kalmadı. Gelir adaleti iyice bozuldu. Sonunda m yazan rakamlara ev alacak kişiler kimlerdir? Bu kişiler toplumun yüzde kaçını oluşturuyor? Maaşlı çalışanlar olmadığı kesin. 

Tansu üstad şimdi arabasız yapılır da evsiz yapılmaz. Ülke nüfusu olarak sürekli büyüyoruz ve ev ihtiyacı inanılmaz şekilde artıyor. Mersin gibi bir yerde yılda 6.000 - 7.000 civarı nikah var artı inanılmaz derecede göç var. Bu evlenen ve göç edenlerin yaşaması için bir eve ihtiyaçları var. Ya ev alcaklar yada kiralayacaklar. Başka alternatif yok. Arabada yaşayacak halleri yok. Bu fiyatlar çok olsada herkes bütçesine göre bir konuta yerleşecek. Şu anda talep arzı geçmek üzere. Ev Üretimi önceki yıllara göre azaldı. Ama insan üretimi azalmadı [emoji4]. Ha bu arada boşanan çiftlere artık iki ev lazım onu söylemiyorum bile. Konut almak artık çok ama çok zor ancak yapacak birşey yok.
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Arda Bülent Güzel yazdı:

Evet, bunları konuşmuştuk zamanında. Son 4-5 yıl içerisinde iki bacanağa ve iş yerindeki mühendise ev aldırdım. Hepsi de iyi ki almışız diyorlar. İki sene önce aynı mühendise araba da aldırdım, ondan da memnun. 

Geçen yıl ki kredi indirimi çok büyük şanstı. Benim devam eden ödemelerim olduğu için giremedim. Bir daha o fiyatları ve o oranları bulmak çok zor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Ev satıp ev alalım dedik 210 bnlik stüdyo daireyi arayan bile yok

Getirisi az Mert senin evin. Mersin’de senin evin getirisi 1.400 TL civarı. Mersin’de olsa bir haftada gitmişti
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...