İçeriğe Yönlendir

Ev Alma Danışması

Ali Darbaz

Ev alma seçeneği   

83 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ali Darbaz
Serkan Gülderen yazdı:

benimle aynı dönemde ev almışşınız bnde  0,74 den çekmiştim geçen sene tam bu gün. Bende toplu para yatırmak yerine 2 yıl sonra aylık ödeme tutarımı yükseltip 2 yıl daha erken bitirmeyi planlıyorum. 

Aynen. 69 değil 74 müş.  Yanlış hatirlamisim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Enflasyon patlamasına yardımcı olan bu geçen yılki zararına kredi balonu için vatana millete teşekkürler. Oluşan zararı cebimizden yol su elektrik olarak ödemek üzere işbaşına.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

insanlar ne yapsın. onları güvensiz ve boşlukta hissettiren koşulları sorgulamak lazım bence, gerçi hiçbirşeyi sorgulamayan onu da sorgulamaz da neyse.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

insanlar ne yapsın. onları güvensiz ve boşlukta hissettiren koşulları sorgulamak lazım bence, gerçi hiçbirşeyi sorgulamayan onu da sorgulamaz da neyse.

Kaşıkla verdiğini kepçeyle alıyor. Para beton sahiplerine aktı. Onlar paralarını bankadan peşin alıp dövize geçtiler. sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Gülderen yazdı:

benimle aynı dönemde ev almışşınız bnde  0,74 den çekmiştim geçen sene tam bu gün. Bende toplu para yatırmak yerine 2 yıl sonra aylık ödeme tutarımı yükseltip 2 yıl daha erken bitirmeyi planlıyorum. 

Bunu iyi araştırın. Düşük faizden kredi alıp, ilk yıllarda faizin büyük kısmını bankaya ödeyip sonradan değişim yapmayın. Düşük faizden kredi çekmek her zaman iyidir. Toplu paranıza banka şu an daha çok para verir. 

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen
Mert Gulkokan yazdı:

Ben yüksek faizli kredi çekeceğim dert değil
Zaten krediler 0.7 ye inince 450 binlik evler bir gece 500 bin tl oldu
Devlet krediyi indiriyor ev sahipleri oluşan farkı eve yansıtıyor

1.38 den kredi çekersem ilerde indirim gelirse krediyi yeniden yapılandırırım

en sonki faiz indirimide geçmiş yıllarda çekilen kredileri yapılandırmaya almadılar malesef.

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Bu kredi mevzusunda herkesin hesabı ayrıdır herkes kendi kafasına göre takılır. Fakat şu ana göre düşük faizle çekilmiş krediyi ben şahsen elimdeki toplu parayla ödemem. Son yılında olur tamamen kapatacak miktar olur ödenir ki araç kredisini coinden gelen parayla kapatmıştım son senesindeydi. Kredinin vadesi uzunsa bence arada toplu ödemeye gerek yok. Onun yerine gücünüz yetiyorsa yapılandırıp ödemeyi artırıp vadeyi kısaltmak daha mantıklı tabi şartlar ne olur bilemem. Şu an eldeki toplu parayla yapılacak en iyi iş sağlamcı adam için faize yatırmak veya ziynet almak. Riske girerim daha çok kazanmak isterim diyen insan da kripto ya da geleneksel borsaya girebilir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhammet Ali Deli yazdı:

. Riske girerim daha çok kazanmak isterim diyen insan da kripto ya da geleneksel borsaya girebilir. 

ev satın alırken zamanında bunu japon kredisi ile yaptılar, çatıdan atladı sonra birçok kişi, krediyi satan bankerler ise komisyonlarını alıp tekne turuna çıktılar

Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Çağlar Bayur yazdı:

ev satın alırken zamanında bunu japon kredisi ile yaptılar, çatıdan atladı sonra birçok kişi, krediyi satan bankerler ise komisyonlarını alıp tekne turuna çıktılar

Bunu ilk defa duydum. Şaşırdım mı hayır :D 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

Japon yeni mağdurları yazarsanız çıkar. Ne saçma bir şey o zaman bile garipsemiştim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o dönem bir ara japonya da faiz ultra düşüktü, yıllarca yen fonları faiz yüzü görmeyince bunlara bağlı kredi verdiler, lakin o dönem  bir fırladı tam fırladı ,

1000 kredi almış,500ü ödemiş olan, evini satsa hala 1000 borcu kalıyordu (kaba hesap)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu kolay para kazanma riskleri adamı intihara sürükler. Yada kalp krizinden öldürür. Yakışıklı bir abimiz vardı. 2 sene önce işi bıraktı, foreks, btc, borsa hepsine girdi. İlk önce saçları döküldü bu senede ön dişleri döküldü. 

Yazık oldu adama heybeti gitti dedelere döndü. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ali Darbaz

Merhaba dostlar. 

Babam bir aydır köyde. Memlekete ev yapma kararı almış durumda. 2+1 ev için 80 bin tl fiyat vermişler.  Bence biraz düşük geldi. 80 bine anahtar teslim ev yapılabilir mi. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Merhaba dostlar. 
Babam bir aydır köyde. Memlekete ev yapma kararı almış durumda. 2+1 ev için 80 bin tl fiyat vermişler.  Bence biraz düşük geldi. 80 bine anahtar teslim ev yapılabilir mi. 

Kaç metrekare
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ali Darbaz yazdı:

90 m2 olarak düşünelim. 

Yaklaşık malzeme maliyetleri(işçilik hariç) ,10 bin zemin betonu , 15 bin çatısı tutar. Duvarlar briket olacaksa m2 üzerinden maliyet hesaplanmalı, bunun elektrik , su tesisatı , sıvası boyası , penceresi , kapısı var. En önemlisi işçilik de var. Aldığı fiyat uygun görünüyor.

Bizim bahçede prefabrik ev yaptıran çok oldu. 2+1 67m2 anahtar teslim fiyat 4 ay önce 56 bin tl di.(+ 20 bin tl Su basmanı)  Tabi herşeyin fiyatı çok yükseldi.  

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay
(düzenlendi)
Mert Gulkokan yazdı:
Ali Darbaz yazdı:

10 yaş sıkıntısı var. 

Yapan firmalar kesin vardır

99 civic e kasko kestirdim, devam eden kaskom yoktu , isteyince yapıyorlar

tarihinde Yunus Gökhan Ay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar. 

aha karşımdaki arkadaşım köyde ev yaptırdı, şuan homurdanıyor pahalı diye :)

1+1 yaptırmış, 4.20 X 4.60 salon   3X3 mutfak, dışarda 2X4 tuvalet banyo var, duvarlar biriket, çatı çıtalı üstü sac, tahta yapsa m2 si 1000 tl imiş, su basmanı 50cm. kalınlıkta taş dolgu üzeri beton, işçilğin bir kısmını kendisi yapmış, 22 bin civarına mal olmuş...

aldığın fiyat güzel, normal, 80 bin bence ucuz hatta...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Darbaz yazdı:

Merhaba dostlar. 

Kaba inşaat biriket gibi ucuz malzeme ile sıvasız vsvs olabilir. Tüm detayları net şekilde konuşmalı. En ufak belirsizlik aleyhine sonuçlanır %1 milyon

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Erhan Doruk yazdı:

Karmod bizim kooperatifde 5 ev yaptı. Modellerden bir de bundandı. Su basmanı hazırsa 1 haftada monte edip gidiyorlar.

https://www.hepsiburada.com/karmod-ev-tophane-kasri-82-m-p-HBV00000FI7R5

Hepsiburada da fiyatı biraz abartmışlar. Malzeme olarak taşyünlü betopan sandviç panel kullanıyorlar. çatı trapez saç.

inceledim, babama gönderdim.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Ali Darbaz

Satın aldığım dairenin olduğu apartmanda, yüksek giriş 1+1 evi satışa çıkardılar. Önce ilanı 290 tl den açtılar,  sonra 300 akabinde öğrendimki 310 bin tl den satılmış. 

Satılması sadece 1 hafta sürdü. Evi bakmaya toplu halde insanlar geldi.  Tüm süreci 1 hafta sürdü. 

Ben oturduğum daireyi zamanında satın almasaydım, kafamı duvarlara vururdum heralde. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bir güncelleme yapayım. 

Babam köye ev yapınca kira geliri mi kesti. 

Eşimi işten çıkardım. İşsizlik maaşı alıyoruz. 

Cruze halen bende bakım maliyeti hariç herşey devletten. 

Bu koşullara rağmen 17 nci taksidi mi de ödemeyi başardım. Şu an için ödemede güçlük çekmeye başladım. Allah kerim, 1 yıl içinde iki ev sahibi olduğumuz için kendimi motive ediyorum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Bu koşullara rağmen 17 nci taksidi mi de ödemeyi başardım. Şu an için ödemede güçlük çekmeye başladım. Allah kerim, 1 yıl içinde iki ev sahibi olduğumuz için kendimi motive ediyorum. 

Ödeme kolaylığı dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...