İçeriğe Yönlendir

Scirocco 1.4 TSI İlk Marş Duman Atma

Nihat Palolu

Recommended Posts

Evren Erakçora

Bence edilir, fakat po ya karşı felaket bir ön yargı var.
Yerli ya ,kesin dantiktir
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Dogan Arsiray yazdı:

renk neden siyah gibi? yağ olsa daha fosforlu mavi olması lazımdı. zaten leş gibi de kokar.

İnçinde mavi de var ama bugün az duman attı pek belli olmuyor.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Yağ yanma dumanı değil sanki bu.

King in dediği gibi yakıt kalitesi sorunu bence.

Başka istasyondan bi alıp deneyin, bide katkı ile 

Kompresyon testi iyi çıkarsa 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ya gördüm şimdi. [emoji3]

Arkadaştaki de böyleydi gitgide arttı. En son trafikte dip gaz yaptığında da duman atmaya başlamıştı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ya gördüm şimdi. [emoji3]

Arkadaştaki de böyleydi gitgide arttı. En son trafikte dip gaz yaptığında da duman atmaya başlamıştı.

Felaket tellalı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Yakıt sarfiyatı böyle olduğunda çok yüksek gösteriyor mu ortalama1.?

bu enjektör beklemede iken işeme ile de olabilir. Duman yağ mı yakıt mı iyi analiz edin

bu arada yag 5/30 olacak. Onu koyuyo bunu koyuyo yok.

Meşhur n80 valf arızası olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Yavuz

aynı olay benim aracımda da var,motor ilk çalışmada yapıyor.Çıkan Dumanı siyah olarak gördüm ben.Ayrı yeten bende ilk 1 km de tekleme de yapıyor.Buji ve bobin den şüpheliyim.(13 k km önce değiştim,parçaları dışardan aldım bosch bobin,ngk buji)Arıza vermiyor şu anda ama can sıkıyor bu durum.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
(düzenlendi)

buji kolay. bobinde ise bu tip birşey olmaz.  yani daha doğrusu bobinler fiziksel olarak bozulup içine su alıp oksitlendiyse başka tabi. bobinin en büyük farkı ilk gaz verişteki cansızlık, kesiklik boşluk olarak belli ediyor kendini. ben tiguanda bunu görmüştüm. 4 bobinden 3 ünü yenileyince bu düzelmişti. diğer türlü düzgün çalışmaz vuruntu yapar vs. *ben aldığım 3 bobini de farklı marka aldım denemek için. hiçbirinde bir fark görmedim. plastik kalitesi en büyük fark idi.

bizdeki tiguan 150 hp biliyorsunuz, ilk jenerasyon TSi motorlu.  bu araç serin havada ilk çalıştığında atmosferik motora göre daha fazla beyaz duman çıkartıyor sonra kesiliyor. komşuda da aynı arabadan var. o da aynı şekilde çalışıyor.  ancak kesinlikle hiçbir koşulada koyu renk duman görmedim. bence çok belirgin bir sebebi vardır durumun. MAF sensörlerini temizlemek, oksijen sensörünü mümkünse yenilemek lazım bence. yağ yanıyor olsa eksilmesi gerekmezmi? bizim araçta 12 bin km de 400ml eksilmiş idi, o da zaten MAF sensörlerinin üzerine bulaştığı üzere yağ buharı şeklindeki kayıplar. castrol 5 40 var içinde hala. bir eksisini görmedim 40 olmasının. zinciri ve valfleri yenileyen ustanın tavsiyesi idi. aynı usta sözkonusu 160hp olan yeni motoru çok sevdiklerini ve sürekli tamir ettiklerini söylemişti.

tarihinde Dogan Arsiray tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Göktürk yazdı:

Yakıt sarfiyatı böyle olduğunda çok yüksek gösteriyor mu ortalama1.?

bu enjektör beklemede iken işeme ile de olabilir. Duman yağ mı yakıt mı iyi analiz edin

bu arada yag 5/30 olacak. Onu koyuyo bunu koyuyo yok.

Meşhur n80 valf arızası olabilir

Yakıta bakmak aklıma gelmemişti, şimdi baktım geri geri zorlayarak.

Çalışır çalışmaz 1,1 gösterdi 2 saniye sonra 0.8 oldu. Geri vites yokuş yukarı yürütünce 7,2-7,5 arası gezip durdu 3100 devire kadar çıkardım 10,9 oldu.

Yağ konusuna takılmıyorum hocam servis 0w30 dolduruyor ben de ellemiyorum.

Genel olarak 5w30 deniyor. Bakıma gittiğimde elime 5w30 ile gider bunu doldurun derim artık.

Bu arada video çektim ama eski videoyu sileyim derken yeniyi sildim.

Önce kirli beyaz duman, sonra koyu gri, daha sonra siyah oldu. Sonrasında kesti.

Sonra tekrar video çektim onda sadece siyah duman var ama iki gaz verdim üçüncüye kesti hemen.

Bunların hepsi 5-6 saniye içinde oluyor. Sonra duman yok.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Performans düşüklüğü hissediyormusunuz ?

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
(düzenlendi)

Bugün yanlışlıkla sildiğim videoda önce kirli beyaz sonra koyu gri daha sonra siyah olup kesilmişti.

Sonraki video bu şekilde, kirli beyaz ve koyu gri yok, direkt siyah duman var. Ama bir süre sonra onu da kesiyor.

tarihinde Nihat Palolu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

partikül bunlar sanki. yeni tsi lara partikül filtresi takmışlardı. katalitik ısıtma nedeniyle double injection yapılıyor. Yakıt yanmadan arkadan çıkıyor. 

katalitik ısıtma 30 sn sürüyor en çok.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Performans düşüklüğü hissediyormusunuz ?

Performans düşüklüğü hiç yok, hep aynı. Geçtiğimiz pazar günü 2 kez lambalarda denedim her zamanki gibi :D 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mehmet Göktürk yazdı:

partikül bunlar sanki. yeni tsi lara partikül filtresi takmışlardı. katalitik ısıtma nedeniyle double injection yapılıyor. Yakıt yanmadan arkadan çıkıyor. 

katalitik ısıtma 30 sn sürüyor en çok.

Bu duman yeni başladı hocam, geçenlerde bir duman attı göz gözü görmüyordu. Hatta başka arabadan geldi sandım. Gri beyaz siyah karışımı bir şeydi.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bu duman yeni başladı hocam, geçenlerde bir duman attı göz gözü görmüyordu. Hatta başka arabadan geldi sandım. Gri beyaz siyah karışımı bir şeydi.

Abi bi kompresyon yaptırsan. En kötüsünü elemiş oluruz en azından
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Mert Yeldan yazdı:

Abi bi kompresyon yaptırsan. En kötüsünü elemiş oluruz en azından

Kompresyon testini bu cumartesi kuzene yaptıracağım. Hafta içi iş harici biryere çıkamıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...