İçeriğe Yönlendir

Hypermile Projem - Yaris 1.3 VVT-İ

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Ebrar Tüfek

Spritmonitör'e bende kayıt oldum, drivvodaki verilerimi kaydettim. Artık buradan devam edeceğim.e650a2e74d5618a3ee71afc60e657fbc.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ebrar Tüfek

Bugün torpidodaki eşya gözlerine ve ayak bölümüne 6 farklı renkli kumandalı ambians aydınlatma ışığı taktım, bide sarı renk tavan lambasını değiştirdim kar beyaz taktım içerisi daha aydınlık ferah oldu. 412cd9a09942acb6ee947a8e3f388f3e.jpgf4fc9922b71954cf824bef2ffb700a24.jpg7cb85f153516066d8041f3a307a28940.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Fotoğraftan mı bu şekilde yoksa gerçekten bu kadar parlak mı görünüyor.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alptuğ Özcan yazdı:

Fotoğraftan mı bu şekilde yoksa gerçekten bu kadar parlak mı görünüyor.

Fotoğraftakinden daha parlak görünüyor, ışık şiddeti ayarı da var, kısabiliyorsunuz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben de içeriye led takmak istiyorum. Mazda’da takmıştım ama 3-5 ayda bir led patlıyordu. Tanesi de ucuz değil yani 31mm’di. Ben de vazgeçtim

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben de içeriye led takmak istiyorum. Mazda’da takmıştım ama 3-5 ayda bir led patlıyordu. Tanesi de ucuz değil yani 31mm’di. Ben de vazgeçtim

Bakalım bunların ömrü ne kadar olacak, ambians aydınlatmayı çok seviyorum, belki sağlam çıkarsa her arabama takarım bunu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Bugün japon banyosu günü idi, arkadaşla beraber benzinlikte 4 saatlik bir operasyon düzenledik default_smile.png 80ac8fe30e48b8ece802233930f8464a.jpg4d20755ded87b52c6007c3d2b9e71a55.jpgaa0ab7eeaa1c16376b4476480f8a9f0f.jpg0bf489d634f627a2a0689e62aa2957b2.jpgea66dcd3a0650557fbe7ed7d2a425f03.jpgc002ae0dab52711ec32ab17536490a3e.jpgc48b492a22df010d571f11b2ab08ed94.jpg]

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Bugün japon banyosu günü idi, arkadaşla beraber benzinlikte 4 saatlik bir operasyon düzenledik default_smile.png 80ac8fe30e48b8ece802233930f8464a.jpg4d20755ded87b52c6007c3d2b9e71a55.jpgaa0ab7eeaa1c16376b4476480f8a9f0f.jpg0bf489d634f627a2a0689e62aa2957b2.jpgea66dcd3a0650557fbe7ed7d2a425f03.jpgc002ae0dab52711ec32ab17536490a3e.jpgc48b492a22df010d571f11b2ab08ed94.jpg]

Tertemiz olmuş. Hele benim aracın arka kapılardaki camları bile çamura bulanmışken :) 

Şehir içi için mükemmel bir araç. Hanıma öğren şunu sürmeyi de sana yaris alalım diyorum, ama tedirgin oluyor trafikte :) 

Bu arada hypermile projesi olarak çok kolaya kaçılıyor nedense, İ10, yaris gibi. Sizi v8 chevy motorla görmek isteriz :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

Tertemiz olmuş. Hele benim aracın arka kapılardaki camları bile çamura bulanmışken :) 

Şehir içi için mükemmel bir araç. Hanıma öğren şunu sürmeyi de sana yaris alalım diyorum, ama tedirgin oluyor trafikte :) 

Bu arada hypermile projesi olarak çok kolaya kaçılıyor nedense, İ10, yaris gibi. Sizi v8 chevy motorla görmek isteriz :D 

Bu araba istediğim her özelliği karşılıyor, şehir içinde yakıtı çok az, benim evin rampasını saymazsak, normal yolda 5.7 litre, şehir dışı 4.3 falan benzin yakıyor, basarsanız bayaa güzel yürüyor, ufak tefek birşey heryere girip çıkıyor, 6 aylık vergisi 54 tl :) v8 motor ile hipermil yapılmaz onlar basınca mutluluk veren arabalar, bunlar da az yakınca mutluluk veriyor :D buna lpg taksam asıl hypermile'i ozaman yaparım ama arabaya kıyamıyorum. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Bu araba istediğim her özelliği karşılıyor, şehir içinde yakıtı çok az, benim evin rampasını saymazsak, normal yolda 5.7 litre, şehir dışı 4.3 falan benzin yakıyor, basarsanız bayaa güzel yürüyor, ufak tefek birşey heryere girip çıkıyor, 6 aylık vergisi 54 tl :) v8 motor ile hipermil yapılmaz onlar basınca mutluluk veren arabalar, bunlar da az yakınca mutluluk veriyor :D buna lpg taksam asıl hypermile'i ozaman yaparım ama arabaya kıyamıyorum. :)

E ama yarisle, jazzla,i10la bende hypermiller olabilirim, mesele o v8'e binipde hypermiller olabilmekte değil mi :) 

Lineayla hypermill kasıyorum, zaten çok gitmiyor, giderken de sesi çekilmiyor, diyorum bari az yaksın :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

E ama yarisle, jazzla,i10la bende hypermiller olabilirim, mesele o v8'e binipde hypermiller olabilmekte değil mi :) 

Lineayla hypermill kasıyorum, zaten çok gitmiyor, giderken de sesi çekilmiyor, diyorum bari az yaksın :D 

Abi sende olabilirsin tabi, arabayı yavaş kullanmak zor değil ki her şoför bunu yapabilir :D

hypermile işinin mantığı kalmıyor v8 arabada, en az maliyet ile yol almak, v8 motorun bakım maliyetleri bile çok yüksek, v8 e binip hipermil yapılmaz, hipermil yapacaksan 4 silindir araba alacaksın, sesi için zevki için o kadar mtv ödeyip v8 araba alacağım sonra 60 ile gideceğim, olacak iş değil, v8 makina alırsam eğer, noter çıkışı egzozcuya giderim hiper miper hayatta işim olmaz :) benim zaten hypermile yapma sebebim, para biriktirip hızlı araba almak :)

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

benim zaten hypermile yapma sebebim, para biriktirip hızlı araba almak :)

:f1:diyosun yani :D

56 impala convertible olursa o v8, ben sağdan sağdan 70le gezerim valla :D 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Murat Sahın yazdı:

:f1:diyosun yani :D

56 impala convertible olursa o v8, ben sağdan sağdan 70le gezerim valla :D 

Benim aklım 2.0TFSİ da :D

1.8T Quattro olur, 2.0TFSİ olur, 3.0TDİ olur hiç farketmez :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hipermil araba seçerken başlar. Biz yine insaflıyız, Amerikalılar Suzuki Swift ile başlıyor

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ebrar Tüfek yazdı:

Benim aklım 2.0TFSİ da :D

1.8T Quattro olur, 2.0TFSİ olur, 3.0TDİ olur hiç farketmez :D

Sorma sorma, eski nesil 1.8T Quattro TT'nin hayranıyım da çok geç kaldım ona binmek için. 2 çocuk ve hanımla artık mümkün değil :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Hipermil araba seçerken başlar. Biz yine insaflıyız, Amerikalılar Suzuki Swift ile başlıyor

Bizde bütçe de kısıtlı, swift yeni model ise o paraya hybrid yaris alırdım, toyota daha çok güven veriyor. 

vvt-i teknolojisi yüzünden yaris tercih ettim, hatta bunu sen al dedin instagramdan konuşurken, ama 1.0 demiştin, ben rampada sorun yaşarım diye 1.3 aldım.

Murat Sahın yazdı:

Sorma sorma, eski nesil 1.8T Quattro TT'nin hayranıyım da çok geç kaldım ona binmek için. 2 çocuk ve hanımla artık mümkün değil :) 

A4 B5 olacak 1.8T Quattro Manuel, komple s4 Bodykit ve O.Z Superturismo jant, rengi simli sarı olacak. 400 beygir civarı yeterli. :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ebrar Tüfek yazdı:

Bizde bütçe de kısıtlı, swift yeni model ise o paraya hybrid yaris alırdım, toyota daha çok güven veriyor. 

vvt-i teknolojisi yüzünden yaris tercih ettim, hatta bunu sen al dedin instagramdan konuşurken, ama 1.0 demiştin, ben rampada sorun yaşarım diye 1.3 aldım.

A4 B5 olacak 1.8T Quattro Manuel, komple s4 Bodykit ve O.Z Superturismo jant, rengi simli sarı olacak. 400 beygir civarı yeterli. :)

Hayır canım swift hybrid değil. 1990 model swift veya 1994 civic alıyorlar. 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ali Darbaz yazdı:

Hayır canım swift hybrid değil. 1990 model swift veya 1994 civic alıyorlar. 

1.5 karbüratörlü civic tam hypermile için üretilmiş gibi birşey. Onlara da bakmıştım bayaa, manuel olanlar çok yorgun, otomatikler de şanzımandan dolayı tercih etmedim. Bide hb kasada 4 kapı yoktu malesef. Amerikada 90 model swift e binmek de güzel fantazi imiş. 

Bangernomics izliyormusun youtube dan ? Bu aralar bana gerçekten çok mantıklı gelmeye başladı, ama tabii kapıda modelli bir araç olması gerekiyor uzun yol için.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ebrar Tüfek yazdı:

ama 1.0 demiştin, ben rampada sorun yaşarım diye 1.3 aldım.

Benim yanlış tercih yaptığım bir konu :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alptuğ Özcan yazdı:

Benim yanlış tercih yaptığım bir konu :) 

Senin için müsait bi zamanda ara hızlanma videosu çekeceğim :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ebrar Tüfek yazdı:

Senin için müsait bi zamanda ara hızlanma videosu çekeceğim :)

Arabayı aldığımda bende çekerim :) 

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Alptuğ Özcan yazdı:

Arabayı aldığımda bende çekerim :) 

Olur, sizinki kaç bin kilometrede ? :)

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ebrar Tüfek yazdı:

Olur, sizinki kaç bin kilometrede ? :)

aldığımızda 171bin küsürdeydi şuan 173bin olmuştur en fazla :D 02.02.2020'de almışız

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...