İçeriğe Yönlendir

İkinci Elde Son Durum Vahim

Ümit Türk

Recommended Posts

Muhammet Ali Deli
(düzenlendi)

E3dO_6UWEAIWheO.jpg  :D 

E3eCUt1XwAATBVg.jpg

191912248_10158252599546139_500022451786 Aynı özelliklerde 2012 Fiesta şu an bizim ülkede en ucuzu (pert kayıtlı) 100.000 ₺ civarı ...

tarihinde Muhammet Ali Deli tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

vesile ile

bizim coğrafya enflasyonu bilir, ona alışıktır. lakin şu anda resesyon içindeyiz. grip le covid gibi fark var, grip olursan 1 hafta bilemedin 7 günde iyileşiyorsun, covid de sonuç çok daha vajim. bünyemizde resesyon için antikkor yok, ne olduğunu anlamadan entübe oluruz.

mesela amerika da enflasyonu bilmez,

30 yıl önce 975 dolara kaldığım evin kirası şu an 1500.. o kadar değişmiş yani.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ırak ta kaza yapan mustang tamire gelmişti, (yolda gelirken yapmış) tamir rakamını öğrenince öyle geri döndü, yenisini alırım yahu demişti :rofl:

Mehmet Göktürk yazdı:

30 yıl önce 975 dolara kaldığım evin kirası şu an 1500.. o kadar değişmiş yani.

ons ile orantılarsak daha güzel oluyor

• Beğen 1
  • Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk

Hocam booğööön indirim var mı?

İniyormuyuz çıkıyor muyuz? 

Kafalar güzel. Patlat bir tane lets get up şarkısını. Verelim coşkuyu.

Bugün arkadaşa ayağı yerden kessin ucuz olsun tofaş bakalım dedik olmuş 55 bin bu ne abi.  Resmen eriyip gidiyoruz. Eldekini bırakmamak en iyisi. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Ümit Türk yazdı:

Hocam booğööön indirim var mı?

İniyormuyuz çıkıyor muyuz? 

Kafalar güzel. Patlat bir tane lets get up şarkısını. Verelim coşkuyu.

Bugün arkadaşa ayağı yerden kessin ucuz olsun tofaş bakalım dedik olmuş 55 bin bu ne abi.  Resmen eriyip gidiyoruz. Eldekini bırakmamak en iyisi. 

Ver coşkuyu kolonlar inlesin :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Şu an sıfır 2021 corolla hybrid dream liste fiyatı 288 bin tl ama bayide sıfır bulmak imkansız. 

kendi aracım muadillerine baktım sarı sitede. 2020 hybrid dream ve 30bin km’de. Kapı 310 bin tl’den açılıyor. Bu nedir ya hu

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Araba alma devri geçti, zaman eldekini tutabilme zamanı.

Marketten ucuz yağ arama zamanı.

Maalesef böyle.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Ah ah bayide bulamadım diye Arona almaktan vazgeçmiştim paraları başka yere yatırdık. Agustosta 235 bin sıfır olan araba su an ikinci eli 290 bin.

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Haluk Şentürk

2006 fiestamı 21 bine aldım 2012 de 22 bine sattım,2012 de 36 bine aldığım aveo yu 2019 da 46 bine sattım. 2019 da 85 bine aldığım corolla şu an 200 bin civarı. gariplik son iki senede var. maaşlar hariç her şeyin fiyatı uçtu. bir de (özellikler son bir iki ayda ) ikinci el araç alıp satan kurumsal firmalara talebin arttığını görüyorum. ikinci el araç işlerinde o kadar çakal var ki, vatandaş, satarken de alırken de zarar etmeyi göze alıp kurumsallara yöneliyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Sadece fiyat değil o meslekten bu meslekten kamu çalışanından  hepsi hikaye.

Araç bakarken zorda kalmadıkça bir daha şehir dışınada çıkmam.Arkadaş kamu çalışanı izin alıyor bilet alıp yanına gidiyorum anlattığı ile alakası bile yok saklasan ne olacak ortaya çıkıyor zaten.Ülkemizdeki en büyük 2 Otomobil firmasının İzmirdeki en büyük bayilerden biri sorun yok diyor aracın yanına gidiyorum Dızel araba motor arıza ışığı yanıyor.

Bunu övünmek için değil olması gerekenin bu olduğu için söylüyorum aracı satmadan önce hatalarını düzelttim negatif yönlerini belirtip exper yaptırıp sattım hiç bir problemde yaşamadım.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
O.Yücel Çetin
(düzenlendi)

İnsanların en kutsalının para olduğu ve parayı kazanmak için her yolun mübah olduğu toplumlarda normal olaylar bunlar; daha çok para için ya öldürülür ya öldürürsünüz... Çok kötü bir olay öldürülenlere Allah rahmet eylesin, öldürenlerin çok paranın aslında bir halta yaramadığına dair düşünmek için çok zamanı olacak zaten...

Biraz düşünmek gerekmiyor mu gerçekten? Yatıyoruz para, kalkıyoruz para, insanlar haysiyet ve şereflerinden vazgeçmiş daha çok para kazanmak için...Allah hidayet versin bu topluma. 

tarihinde Osman Yücel Çetin tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhat Işık
İnsanların en kutsalının para olduğu ve parayı kazanmak için her yolun mübah olduğu toplumlarda normal olaylar bunlar; daha çok para için ya öldürülür ya öldürürsünüz... Çok kötü bir olay öldürülenlere Allah rahmet eylesin, öldürenlerin çok paranın aslında bir halta yaramadığına dair düşünmek için çok zamanı olacak zaten...

Biraz düşünmek gerekmiyor mu gerçekten? Yatıyoruz para, kalkıyoruz para, insanlar haysiyet ve şereflerinden vazgeçmiş daha çok para kazanmak için...Allah hidayet versin bu topluma. 

Kesinlikle haklısın. Hayat sadece dolu dolu para kazanmaktan mı ibaret? Nedir bu aç gözlülük? Nedir bu azgınlık? İnsan olma gereğini yerine getirmek lazım. Sürdürülebilir bir hayat yaşamak lazım.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serhat Işık yazdı:

Sürdürülebilir bir hayat yaşamak lazım.

lpg li kılyo üstüne araba tanımam piyasada :)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

lpg li kılyo üstüne araba tanımam piyasada :)

Albea spiidgiır tercih ederim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Albea spiidgiır tercih ederim. 

manuelciyiz hocam camlar bile koldan açmalı....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

manuelciyiz hocam camlar bile koldan açmalı....

Ben de öyleyim de bu mevcut diye..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Ben de öyleyim de bu mevcut diye..

mevcut ürün dünyanın en iyi ürünüdür, korumalı

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu
Aytac Sakal yazdı:

İzmirde otomobil bayisine Stokçuluk cezası gelmiş.

https://m.haberturk.com/oto-bayiine-stokculuk-cezasi-3279371-ekonomi

Karşı dava açılır tabi ama stokçuluk her sektörde var. Onlara da baksınlar. 

Millet bahane olarak yerine koyacağı malın parasını kazanmam lazım diyor. Bence böyle bir olay yok. Dükkanı ilk açan kişi borçla mı açıyor? O şekilde herkes her işi yapar. Önce parayı al sonra malı sat. Ne güzel. 

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Ümit Türk
(düzenlendi)

Mevcut çalıştığım şirket satışlar durduğu için personel indirimine gitmek zorunda kaldılar.  Bir arkadaş ile görüştüğümüzde fiyatların gereksiz artışlarından ötürü satışların durduğunu belirtti. Bu böyle gitmeyecek acilen paraların döndürülebileceği bir sistem gelmeli. Vade sayıları eskisi gibi 60-120 aylara çıkarabilmeli diye düşünüyorum. Yoksa 160 binlik krediye 48 ay vade ile 5500 taksitle araç almak zorlaştı artık. Kaldı ki kredi faizleri de yükseldi. Sıfır araçlarda zaten sorun var bari ikinci eller kendi arasında top çevirsin. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ümit Türk yazdı:

Mevcut çalıştığım şirket satışlar durduğu için personel indirimine gitmek zorunda kaldılar.  Bir arkadaş ile görüştüğümüzde fiyatların gereksiz artışlarından ötürü satışların durduğunu belirtti. Bu böyle gitmeyecek acilen paraların döndürülebileceği bir sistem gelmeli. Vade sayıları eskisi gibi 60-120 aylara çıkarabilmeli diye düşünüyorum. Yoksa 160 binlik krediye 48 ay vade ile 5500 taksitle araç almak zorlaştı artık. Kaldı ki kredi faizleri de yükseldi. Sıfır araçlarda zaten sorun var bari ikinci eller kendi arasında top çevirsin. 

Bunun da getireceği birçok zarar var. Bankalar parayı dışarıdan alıyor, dolaylı yoldan kredi rakamı büyüyor ve borçluluk artıyor. Ülkenin borçluluk oranı arttıkça tıpkı bireysel müşteri gibi güvenilirlik oranı düşer. Yani 3000 lirayı öder deriz ama 30000 olursa düşünürüz ya o misal...

Başka bir sorun ise, araç arzı düşük, talebi artıracak şeyler yaparsanız piyasa yükselir. Dengeli olmak zorunda yoksa daha fena olur. 

Yine diğer taraftan, bizde genel olarak ödeyebilir miyim düşüncesi yoktur. Verirseniz almam demez. 10000 lira geliri olan biri 5000 lira taksit ödeyemez ama sorsanız öderim diyecektir bir çoğu. Özetle ödenemeyen kredi sayısı ve miktarı çok artar. 

Hedef satışları artırmak olmamalı, piyasayı dengelemek olmalı. Dengeleme olursa hepsi kademeli değişir. 

Bence tabi...

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ümit Türk

İkinci el gerçekten çok kötü durumda. 

Ben bu kadarını beklemiyordum. 

İnsanlar daha da düşer diye mi bekliyorlar acaba? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...