İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Olsun 10 Kuruş Fazla Olsun

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

17/10/2020 tarihinde Araç 57900 kmde trigerini değiştik.Trigerin kilometre süresi dolmadı ama 5 yılı doldurduğu için değişimi yaptık.Üstünden çıkan trigeri incelediğimde bana 50 bin rahat gider hissiyatı verdi ama usta görünüşe aldanmamak lazım dedi.Eski ve yeni resimleri aşşağıda.

Benim birde anfim vardı.Aracı satınca amfi ve bası kesinlikle satmıyorum.Küçük ve güzel, kibar olduğu için.Büyük heryerde varda küçük yok.Teyip plastiklerini kendim söktüm.Şimdi teyipciye söktürürsem ne olur (kafamda birsürü senaryo canlandı) çizerler.Plastikden yapılma, araya kolay giren mukavemetli bir tornavida vardı.Telefonun bataryasını sipariş ettiğimde yanında hediye gelmişti.O da o işe yaradı.Sökme işi uzun sürdü.İçeriden bir tırnak bile kırmamak için çok çaba sarfettim.Neticede kazasız belasız söktüm.Montajda istediğim gibi bitti.Bu işlemler yapılırken başından hiç ayrılmadım.Fiesta 2015 müzik sistemi tatmin edici.Bir bas anfi eksikliği tamamlıyor.Fazlasına gerek yok.Kaliteli formatta bu müzik çok güzel keyif veriyor.Şimdi birde bonus var oda diğer mesajda.Sakınan göze çöp batarmış ya.En güzel binek motormuş.Sen dikkatli olduğun sürece gelip senin aracı bulma ihtimalleri çok düşük.Kışı atlatalımda fiestanın tekerleri söküp takoz üstünde branda çekip 6 ay yatıracağım.

CNCxMw.jpg

gUKQPo.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Üstteki ile aynı tarih.Aşşağıda resimdeki biküvi şöförü telefonla konuşa konuşa virajı dönüyor.Arka kağağı açık.Kapakda sallana sallana geliyor.İçimden geçti.Fiestaya çarpacak bu dedim.Kapak açıldı egeayı pas geçti. Sonra kapandı clioyu geçti akabinde açıldı fiestanın benzin depo kapağının yanından arka sol çamurluğa geçirdi.Film burda koptu.Adam yanlış arabaya çarptı.Doğduğuna pişman ettim.Çarpmadan önce defalarca uyardım.Lakin herifin elinde telefon hiç oralı değil.Buna bir bağırıyorum.Mahalle inliyor.Sonra bana döndü el kol hareketi.Bak sen dedim.Bir hışımla gittim buna ama Osman abi tuttu beni.Parçalıcam.Çok sinirliyim.Kazadır olur.Ammenna ama bu ahmaklık, kaza değil.Bilinçsiz ve dikkatsizce sürülen araç ve netice benim fiestanın tramer çiziliyor.Orda fiesta yerine bir çocuk olsaydıki kalabalık ve kaldırım alışkanlığı yok.Çocuk veya herhangi bir vatandaş şuan ahiretteydi.O zaman nolacaktı.Verilmiş sadakası varmış ve benim gibi birine denk geldiğine yatıp kalkıp dua etmeli.O zılgıtı yiyecek ve sesini bile çıkarmayacak.Yaptığı hatanın bedelini ödeyecek.Dua etsin Osman abi vardı, yoksa paralardım onu.

Mehmet abiyi aradım.Trafik gelir tutanak isteyin dedi.Onlar tutanak tutmazlar dedi.Nitekim dediği gibi oldu.Neymiş efendim.Adamlar tutanak kağıdı verme hizmeti sunmuyormuş.Sigortacıyı aradı polis amca.Sigortacıda paralı tutuyormuş.Bana senin sigortacın nerde çağır gelsin dedi.Olur dedim.Nevşehirde.Bağırsam duyar 2 dakkayada burda olur.

Baktım polisler gidiyor.Nereye dedim.Biz karışamayız bu maddi hasarlı kaza dediler.Sorgulayın dedim aracı, ondan sonra gidin.Sorgulamadan gitselerdi emniyete gidip şikayet edecektim.

Osman abi mantıklı adam.Bunun trameri bozmayalım, konuşalım nekadar masrafı var.Sonra kendi aramızda hallederiz.Biskivütcü şöför müdürü ile görüşmüş.100-200 ver hallet demiş.Bunu duyunca tekrar çıldırdım.Dedim senin müdürünün.Keşke yakınlarda olaydı.Sadakam olsun lan dedim.Bıraktım şöförü gitti.Tutanağı bir türlü doldurmayı beceremedim.Osman abinin oğlu avukat.Hukuk işlerimiz oluncada o yapıyor zaten.Çağırdık geldi tutanak tuttuk.İmzalar attık herkes yoluna.Osman abi değer kaybı alalım dedi.Dedim alalımda.Sigortadan yaptırmassak nasıl alacağız.O da olmadı.Kasko şirketlerinin işini yapan ünlü bir kaportacı var Gazipaşada.O 1500-tl istedi.Sonra bizim rentci arkadaş geldi.Onun kaportacısı ve boyacısı varmış.Oraya gittik.Pazartesi bugün itibari ilede aracı bıaraktık.

Asıl sıkıntı yapmak değil.Sıkıntı boyanın rengi tutmaması.Ustaya dedim, güneşte yanarsa eski haline gelir.O işler öyle değil dedi.O işler nasıl? zaman bize gösterecek.Şimdi fiestanın gözümde hiç değeri kalmadı.Soğudum fiestadan.Opele hiç kıymet vermesdim 5 sene bindim.Bir ALLAHın kuluda gelip dokunmadı bile.Neymiş?Üstünde durma.Dünya malı dünyada kalır.Fiesta gider siesta gelir.Eşşek niyetine bin dicem ama yapım değil, yapamıyorum.

Resimler aşşağıda.

8xmK0I.jpg

ZO1eQO.jpg

jQz8ZC.jpg

TEIekn.jpg

Cvgg54.jpg

zE5mbu.jpg

gewRks.jpg

bJFe0W.jpg

• Üzgün 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Benim arabanın konusu baya uzun olacak gibi.Fiestayı alacak adam sabır gösterip hayatta okumaz bunları :) Ben olsam okurum.Alacağım arabanın ilanını bile defalarca okuyorum :) 

Yorum bağlantısı
Görkem Karakaş
Fatih Sarıkaya yazdı:
Üstteki ile aynı tarih.Aşşağıda resimdeki biküvi şöförü telefonla konuşa konuşa virajı dönüyor.Arka kağağı açık.Kapakda sallana sallana geliyor.İçimden geçti.Fiestaya çarpacak bu dedim.Kapak açıldı egeayı pas geçti. Sonra kapandı clioyu geçti akabinde açıldı fiestanın benzin depo kapağının yanından arka sol çamurluğa geçirdi.Film burda koptu.Adam yanlış arabaya çarptı.Doğduğuna pişman ettim.Çarpmadan önce defalarca uyardım.Lakin herifin elinde telefon hiç oralı değil.Buna bir bağırıyorum.Mahalle inliyor.Sonra bana döndü el kol hareketi.Bak sen dedim.Bir hışımla gittim buna ama Osman abi tuttu beni.Parçalıcam.Çok sinirliyim.Kazadır olur.Ammenna ama bu ahmaklık, kaza değil.Bilinçsiz ve dikkatsizce sürülen araç ve netice benim fiestanın tramer çiziliyor.Orda fiesta yerine bir çocuk olsaydıki kalabalık ve kaldırım alışkanlığı yok.Çocuk veya herhangi bir vatandaş şuan ahiretteydi.O zaman nolacaktı.Verilmiş sadakası varmış ve benim gibi birine denk geldiğine yatıp kalkıp dua etmeli.O zılgıtı yiyecek ve sesini bile çıkarmayacak.Yaptığı hatanın bedelini ödeyecek.Dua etsin Osman abi vardı, yoksa paralardım onu.

Mehmet abiyi aradım.Trafik gelir tutanak isteyin dedi.Onlar tutanak tutmazlar dedi.Nitekim dediği gibi oldu.Neymiş efendim.Adamlar tutanak kağıdı verme hizmeti sunmuyormuş.Sigortacıyı aradı polis amca.Sigortacıda paralı tutuyormuş.Bana senin sigortacın nerde çağır gelsin dedi.Olur dedim.Nevşehirde.Bağırsam duyar 2 dakkayada burda olur.
Baktım polisler gidiyor.Nereye dedim.Biz karışamayız bu maddi hasarlı kaza dediler.Sorgulayın dedim aracı, ondan sonra gidin.Sorgulamadan gitselerdi emniyete gidip şikayet edecektim.

Osman abi mantıklı adam.Bunun trameri bozmayalım, konuşalım nekadar masrafı var.Sonra kendi aramızda hallederiz.Biskivütcü şöför müdürü ile görüşmüş.100-200 ver hallet demiş.Bunu duyunca tekrar çıldırdım.Dedim senin müdürünün.Keşke yakınlarda olaydı.Sadakam olsun lan dedim.Bıraktım şöförü gitti.Tutanağı bir türlü doldurmayı beceremedim.Osman abinin oğlu avukat.Hukuk işlerimiz oluncada o yapıyor zaten.Çağırdık geldi tutanak tuttuk.İmzalar attık herkes yoluna.Osman abi değer kaybı alalım dedi.Dedim alalımda.Sigortadan yaptırmassak nasıl alacağız.O da olmadı.Kasko şirketlerinin işini yapan ünlü bir kaportacı var Gazipaşada.O 1500-tl istedi.Sonra bizim rentci arkadaş geldi.Onun kaportacısı ve boyacısı varmış.Oraya gittik.Pazartesi bugün itibari ilede aracı bıaraktık.

Asıl sıkıntı yapmak değil.Sıkıntı boyanın rengi tutmaması.Ustaya dedim, güneşte yanarsa eski haline gelir.O işler öyle değil dedi.O işler nasıl? zaman bize gösterecek.Şimdi fiestanın gözümde hiç değeri kalmadı.Soğudum fiestadan.Opele hiç kıymet vermesdim 5 sene bindim.Bir ALLAHın kuluda gelip dokunmadı bile.Neymiş?Üstünde durma.Dünya malı dünyada kalır.Fiesta gider siesta gelir.Eşşek niyetine bin dicem ama yapım değil, yapamıyorum.

Geçmiş olsun abi yerden göğe haklısın. İnsanın canı sıkılıyor ama boşver mis gibi araba çamurluk değil mi bu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun, bende arabaya kuçu çartptığında tampon ve farım hasar aldıydı, arabadan soğudum resmen, az kaldı satıyordum, sonra sinirim geçince baktımki birşey yok, kafaya ne takacağım, gittim kolple ST tamponlarını alıp taktım, araca takıldı etti akşam eve geldim sabah bir baktım arka tamponda kedi göüz yok, yerde, öküzün biri sıfır tamponuma tıklamış defolmuş gitmiş, neyseki pasta ile iz çıktı...kısaca takma kafana fazlada üstüne düşme,  yaptır keyfine bak, öyle araçtan hemen soğunurmu, ayrıca hesabınıda sor hesap sormanın keyfide ayrıdır onuda çıkar....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Görkem Karakaş yazdı:

Geçmiş olsun

Sağol Görkem.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çok geçmiş olsun, bende arabaya kuçu çartptığında tampon ve farım hasar aldıydı, arabadan soğudum resmen, az kaldı satıyordum, sonra sinirim geçince baktımki birşey yok, kafaya ne takacağım, gittim kolple ST tamponlarını alıp taktım, araca takıldı etti akşam eve geldim sabah bir baktım arka tamponda kedi göüz yok, yerde, öküzün biri sıfır tamponuma tıklamış defolmuş gitmiş, neyseki pasta ile iz çıktı...kısaca takma kafana fazlada üstüne düşme,  yaptır keyfine bak, öyle araçtan hemen soğunurmu, ayrıca hesabınıda sor hesap sormanın keyfide ayrıdır onuda çıkar....

Ali abi, beni görmeliydin.Tam komediydi.Getirin benzin yakacam bu arabayı diye bağrıyorum sokak ortasında. Osman abide bana lan dur birşey yok, sadece dokundurdular diyor.Ben kaza anını başlangıçtan bitişekadar gördümüm için çok celallendim.Araca vurunca benim fiestayı hoplattı.Darbe şiddetliydi.Gidip bakmaya korktum.Komple arka gitti diyorum ben. Sonra gidip baktık nereye vurmuş. Sonra ben sakinleştim. Osman abi başladı.Gel bakalım buraya dedi şöföre.Sen naptının farkındamısın?Elinde telefon arka kapın açık, bizde bağırıp çağırıyoruz kapağın açık diye ama sen oralı bile olmadan geldin bu arabay çarptın.Bu araba nokta hatasızdı sen bunun kestanesini çizdin.Sonra osman abi buna, paran yok, garip kısa dönem çalışan şöförsün, müdüründe sahip çıkmadı sana.O zaman neden dikkat etmiyorda milletin malına zarar veriyorsun.Netice bu aracın kapağı sorunluymuş.Kilitlensede kendi kendine bir süre sonra açılıyormuş.Şöför efendi erindiğinden yaptırmamış.Bize patlamasa başka birine patlardı.İyiki gidip milletin 1 milyonluk arabsına çarpmadı, ozaman filim başka bir boyuta girerdi.

Kazadan bir gün önce, eve gittiğimde bizim superb yol kenarında.Hanıma dedim bunu buraya koyma, sarhoşun biri gelir çarpar.Bende arabayı alıp parka koydum.Keşke ellemeseymişim. Ertesi gün olan benim arabaya oldu.Sabah işe gideceğim baktım superb yine yol kenarında.Benim hanım çok rahat.Sakınmayacakmışsın sakınırsan başına iş geliyor.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mustafa Arıkan yazdı:

Geçmiş olsun.

Teşekür ederim.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Çok takmayacaksın kardeş, takınca nazar değiyor, mal değerlidir tabii ama senden değerli değil, araba bu yenisini alırsın eskisi unutulur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun beterin beteri vardır bunada şükür denek lazım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Geçmiş olsun, tutanak tutmakla bence karşı tarafı ödüllendirmissiniz. Tramere bu kadar anlam yüklemek doğru değil.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Geçmiş olsun Fatih ya. 

Kırmızılara nazar değiyor kesin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Çok geçmiş olsun. Bugün bu yazıyı okuduktan sonra eti kamyoneti gördüm. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Geçmiş olsun Fatih bey
Olanla ölene çare yok. Daha beterinden korusun Allah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Selçuk Bakış yazdı:

Geçmiş olsun, tutanak tutmakla bence karşı tarafı ödüllendirmissiniz. Tramere bu kadar anlam yüklemek doğru değil.

Tüh bu aklıma gelmedi.Uyanık şimdi kasanın kapısını sigortadan yapmaya kalkarmı?Bu bizim tramerde görünür.O zaman yerim onu.

Öyle deme.Bizim millet havadan nem kapar.Tramer olunca arabaya vebalı muamelesi yapıyor.

Mehmet Yeter yazdı:

Çok geçmiş olsun. Bugün bu yazıyı okuduktan sonra eti kamyoneti gördüm. 

Teşekür ederim.O zaman kaç ordan :) 

Mehmet Ozyurek yazdı:

Geçmiş olsun Fatih ya. 

Kırmızılara nazar değiyor kesin 

Son kızmızıydı Mehmet abi.Bundan sonra herkes gibi beyaz alacağım.Aslında araba b sınıfı orta düzey birşey ama millet bakınca ne sanıyorsa artık.Benim opelin özellikleri bundan daha fazlaydı ama ona değer biçen olmazdı.Demekki çoğunluğa değil azınlığa hitap eden araca bineceksin.

Barış AÇIL yazdı:

Geçmiş olsun Fatih bey
Olanla ölene çare yok. Daha beterinden korusun Allah.

Ersin Gökdemir yazdı:

Geçmiş olsun.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çok geçmiş olsun. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun beterin beteri vardır bunada şükür denek lazım. 

Teşekür ederim arkadaşlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Çok takmayacaksın kardeş, takınca nazar değiyor, mal değerlidir tabii ama senden değerli değil, araba bu yenisini alırsın eskisi unutulur...

Aklıma ne geldi.Benim opelle Afyondayım.Hanımı dokdora götüreceğim.Arabaya bindik.Ortalık sessiz sakin.Şurdan döneyim dedim.Yolda boş.Arabanın burnunu çıkardım.Tak diye bir ses geldi.Dedim noldu.Görmedim olayı.Meğer motorlu gelip benim tampona çarptı.Çocuk havada uçtu direğe çarptı.Hemen arabadan indim.Çocuğun yanına gittim.Elini ayaklarını heryerini kontrol ettim.Varmı birşey yok.Olmaz dedim hastaneye gidelim.Taksiye bindirdim hastaneye gittik.Serçe parmağı kırılmış.Alçıya aldılar.Çocuğa birazda para verdim.Numaramı verdim.Birşey olursa ara dedim.Sonra hemen olay yerine gittim.Olay yerine geldim ama ne motor var ne araba.Yardımsever mahalleli tüm delilleri karartmış.Verilmiş sadakam varmış.Çocuk ekipmansız olsaydı durumu daha ağırdı.O olayda haklı olmama rağmen ilk düşüncem candı.Ama burdaki ahmaklık.Canımı sıkan ahmakca yapılan bir davranış.Kazadır olur.

Karakoldan çağırdılar.İfadeye gittim.Görgü tanıklarının beyanını okudum aman aman, akıllara zarar.Acil durum ambulansı gelmiş.Çocuğu hastaneye götürmüş.Ben olay yerinden kaçmışım :D Bende ifade verdim, alkol kontrolü yaptılar.Sonra tekrar hastaneye muayeneye gittik.Sonra karşı taraf bana dava açmak istedi.Savcı takipsizlik verdi kapandı gitti.

O zaman opelin tampona 5 bin lira istiyorlardı.Mehmet abi kısmi kasko yapmıştı.Kasko tamponu karşılardı ama biz yine gittik trameri çizdirmedik.

4BZlAa.jpg

4E7XOu.jpg

n4ak7z.jpg

x85bcN.jpg

TamsSn.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Fatih Sarıkaya yazdı:

Tüh bu aklıma gelmedi.Uyanık şimdi kasanın kapısını sigortadan yapmaya kalkarmı?Bu bizim tramerde görünür.O zaman yerim onu

Ben tutanak tutulduğunu atlamışım, aslında "tutmamak ile ödüllendirilmiş diyecektim" sanırım klavye düzeltmiş, tutanak üzerinden yaptırın sorun olmaz bence, milleti çok takmamak lazım.

Tutanak üzerinden yapilir ise karşı tarafın sigortası da artacak 😉

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Selçuk Bakış yazdı:

Ben tutanak tutulduğunu atlamışım, aslında "tutmamak ile ödüllendirilmiş diyecektim" sanırım klavye düzeltmiş, tutanak üzerinden yaptırın sorun olmaz bence, milleti çok takmamak lazım.

Tutanak üzerinden yapilir ise karşı tarafın sigortası da artacak 😉

Sağlık olsun Selçuk bey. 

Araba perşembeye çıkıyormuş.Canım sıkıldı.Perşembe kızın dişcide randevusu var.Hanımın arabasının muayenesi bitmiş.Kaldık ortada.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Fatih Sarıkaya yazdı:

Sağlık olsun Selçuk bey. 

Araba perşembeye çıkıyormuş.Canım sıkıldı.Perşembe kızın dişcide randevusu var.Hanımın arabasının muayenesi bitmiş.Kaldık ortada.

Geçmiş olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Boya işi bitti.Dün akşam teslim aldık.Mümkün olduğunca az yeri boyaması için ustaya şiddet uyguladık :) Sağolsun fazla dallandırıp budaklandırmadı.Genel itibari ile temiz iş oldu.Bundan iyisi şamda kayısı.

8NC0O9.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Hayırlı olsun. Nasıl da kaçmış gözümden bu konu.

Ayrıca geçmiş olsun. Benim aracı da aldığım hafta hallettiler. Otoparkta çamurluğa vurdular. Cillop gibi kazasız arabam hasarlı oldu ama olsun, sıkmayın canınızı. Bi avuç metal.

Tekrar tekrar hayırlı olsun :nazar:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun. Nasıl da kaçmış gözümden bu konu.

Ayrıca geçmiş olsun. Benim aracı da aldığım hafta hallettiler. Otoparkta çamurluğa vurdular. Cillop gibi kazasız arabam hasarlı oldu ama olsun, sıkmayın canınızı. Bi avuç metal.

Tekrar tekrar hayırlı olsun :nazar:

Teşekür ederim Sani bey.Sizede geçmiş olsun.Nekadar dikkat etsende tek taraflı dikkatle bu işler olmuyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...