İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Olsun 10 Kuruş Fazla Olsun

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

serttir evet ama yolun durumunu hangi tekerin ne yaptığını, tutuşun ne zaman kopacağını hissettirir, çok güzel dozlarsın, bunların çoğu yok diğer markalarda (muadili), direksiyon hissi çok iyi, son modelleri sertte değil ama his hala güzel, reno vw falan yok daha çalışmaları lazım :)

Senin direksiyon elektriklimi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Fatih Sarıkaya yazdı:

Senin direksiyon elektriklimi ?

yes Allahtan sertlik ayarı var, maksimumda kullanıyorum. yinede istediğim ayarda değil, sevmediğim yönlerinden biri...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yes Allahtan sertlik ayarı var, maksimumda kullanıyorum. yinede istediğim ayarda değil, sevmediğim yönlerinden biri...

Ali abi kara düzen arabadan teknolojik olana geçince sana farklı gelmiştir :D 10 numara direksiyonun var. Oda vakti gelince sertleşir merak etme. Herzaman yumuşak olmaz. Dönüşlerde sertleşir. Kullanımı rahat motora ekstra yük bindirmez. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Sani Gerşon yazdı:

Allah'ım, bu gözler Ali bey'in Renault'u övdüğünü de görüyor ya, artık evlensem de gam yemem :crazy:

Kampanalı 68 hp arabadan inip neye geçsen översin haliyle :D

Ali Cihangiroğlu yazdı:

bir koku var harbiden, 5000 km oldu 1 seneyi geçti hala sıfır kokusu var, bir numara varmı hakikaten :D  yalnız benim fiestadan daha iyi dönüyor virajı, buda var, gerçi direksiyonu fiestanın yanında hala yeterince hisli değil ama eski renolar gibide değil, gerçi Ford kafası dyeceksin şimdi ama evet o kafa, Ford gibi direksiyon olayı bu orta sınıflarda hala yok, yapamıyorlar aga çok net.

O koku olayında mareayı tek geçerim. 22 yaşında olanı bile hala kokuyor. Pis bir koku değil ama yanlış anlama. Kendine has değişik bir koku var. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
İlkay BAŞARAN yazdı:

Kampanalı 68 hp arabadan inip neye geçsen översin haliyle :D

heheh 90 hp. kardeş, Race Chipi dayadınmı uçuyordu.....   hep fiestamı kullandım sanıyorsun inip başkasına binince vay diyim :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Fiestada 2 sorunum var.

İlki şöyle izah edeyim. Araç ile 150 km hıza çıkınca araç yola sığmayacakmış gibi oluyor. 180 km hıza çıkıncada araç hiç güven vermiyor. Direksiyon haddinden fazla yumuşak ve çok hassas oluyor. Araç yoldan çıkacakmış gibi izlenim veriyor. Ön takımda görülen bilinen sorun yok. Tekerler iyi durumda ve aşınma olması gerektiği gibi. Rot ayarları iyi. Acaba amartisörlerden kaynaklanabilirmi ?

İkincisi ise benim direksiyon sanki tutukluk yapıyormuş gibi. Sbit tuttukdan sonra azıcık döndermek istediğimde takılıymış gibi ve aniden bırakmış gibi. Hızlı manevralarda hissedilmiyor. Acep pompadamı sıkıntı var ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastikler Lassa değil mi? Bence lastik sürüşü çok etkiliyor, michelin, conti gibi bir lastik sürüşü olumlu etkiliyor. Lassa greenways taktırdıktan sonra  aracın sürüşü  negatif etkilendi. Direksiyon hissi zayıfladı, virajda kafadan kayma eğilimi arttı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

Lastikler Lassa değil mi? Bence lastik sürüşü çok etkiliyor, michelin, conti gibi bir lastik sürüşü olumlu etkiliyor. Lassa greenways taktırdıktan sonra  aracın sürüşü  negatif etkilendi. Direksiyon hissi zayıfladı, virajda kafadan kayma eğilimi arttı. 

Lastikler greenways. Hissiyat tamamen anlattığın gibi. Araç yüksek hızda hiç güven vermiyor.

Peki direksiyondaki tutukluk nasıl birşey ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Sarıkaya yazdı:

Lastikler greenways. Hissiyat tamamen anlattığın gibi. Araç yüksek hızda hiç güven vermiyor.

Peki direksiyondaki tutukluk nasıl birşey ?

Onu bilemiyorum, acaba direksiyon mafsalı veya direksiyon kutusunda bir sıkıntı mı var? Lastik çok önemli derler, boşuma değil yani. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

Onu bilemiyorum, acaba direksiyon mafsalı veya direksiyon kutusunda bir sıkıntı mı var? Lastik çok önemli derler, boşuma değil yani. 

Opelden sonra belki bana öyle geliyordur. Durduğum yerde sağa sola çevirince hissiyat sıfır, yalnız sabit tutup az çevirince sanki balığın oltaya vurması gibi çok az birşey. Pompanın çalışmasımı diyeyim yoksa başka birşeymi  hissedebiliyorum. Belki hidrolik direksiyon böyle çalışıyordur. Direksiyonu sona asla dayamam amma denemek için dayadığımdada bu hissiyat çok fazla olmakda. Neyse bunu sorun olarak görmüyorum artık.

Bugün havalar soğudu gibi. Klimayı açmadım. Klima açık değilken fiestanın içinden bir canavar çıkıyor sanki. Şahit ister 82 beygir olduğuna. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Cihat Küçükay yazdı:

Üfff, ne modlanır bu var ya 🤪:nazar:

Egea ile takas edek Cihat abi :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Evren Erakçora yazdı:

Bu kasada sanki mafsal kronik sorunluydu diye hatırlıyorum ama, emin olamadım.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Sani Gerşon yazdı:

Bu kasada sanki mafsal kronik sorunluydu diye hatırlıyorum ama, emin olamadım.

Öyle deme, arabayı yermek için yer arıyorum. Bana malzeme vermeyin :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Fiestada 2 sorunum var.

İlki şöyle izah edeyim. Araç ile 150 km hıza çıkınca araç yola sığmayacakmış gibi oluyor. 180 km hıza çıkıncada araç hiç güven vermiyor. Direksiyon haddinden fazla yumuşak ve çok hassas oluyor. Araç yoldan çıkacakmış gibi izlenim veriyor. Ön takımda görülen bilinen sorun yok. Tekerler iyi durumda ve aşınma olması gerektiği gibi. Rot ayarları iyi. Acaba amartisörlerden kaynaklanabilirmi ?

İkincisi ise benim direksiyon sanki tutukluk yapıyormuş gibi. Sbit tuttukdan sonra azıcık döndermek istediğimde takılıymış gibi ve aniden bırakmış gibi. Hızlı manevralarda hissedilmiyor. Acep pompadamı sıkıntı var ?

2016 fiesta 180 ile giderken hiç bir sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Fiestada 2 sorunum var.

1. normal, segmentinin o hızları için, biraz da amortisör vs zayıflamıştır artık ikisi birleşmiştir

2. mafsalda mini bir tamirat ile düzelebilir de, direksiyon komplesi değişbilir de bakmak lazım. tamiiri basit çoğu usta müşterisine ikram olarak bile yapıyor, direksiyonu ucuz ithalatçı bol

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Çağlar Bayur yazdı:

amortisör

İstiyor yani. Çukurlarda kasislerde dönüşlerde hiçbir belirtisi yok ama yola gidebilmesi içinde kondisyonu düzgün amartisör şart. İçimdede öyle bir hissiyat vardı. Çağlar abi hangi marka tavsiye edersin. Konfor aramıyorum. Yola gitsin.

Metin Uzunoğlu yazdı:

2016 fiesta 180 ile giderken hiç bir sıkıntı yok.

Olması gereken bu.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Egea ile takas edek Cihat abi [emoji3] 
Üstüne 150 kaat daha alırım [emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Cihat Küçükay yazdı:

Üstüne 150 kaat daha alırım emoji23.pngemoji23.png

Ne çabuk hesapladın :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Ne çabuk hesapladın [emoji4] 
Abi şu anda paramın alabileceği en iyi araba bu, dolayısıyla benim için dünyanın en iyi arabası [emoji12] sen dua et 250 bin istemedim [emoji23][emoji23]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Cihat Küçükay yazdı:

Abi şu anda paramın alabileceği en iyi araba bu, dolayısıyla benim için dünyanın en iyi arabası emoji12.png sen dua et 250 bin istemedim emoji23.pngemoji23.png

Tekerlerin yanakları altın yazmalı olsa gerek :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu gözler bunudamı görecekti. Görde inan. Hayal görmüyorsun, gördüklerin gerçek.

mnkor2n.jpeg

Naıl yapılır ; Öncelikler bir adet ford fiesta 1.25 alınır. Az yaktırmak için gidip manifold bile deldirilip LPG taktırılır. Bir türlü verim alınamaz ama ısrarla keçi gibi devam edilir. Sonra LPG zam gelir. Lpg bitirilip kaliteli benzin alınır. 2000 devir geçilmez, sağ şeritde 80 km ile gidilir. Bol miktarda ışık olursada morali bozma devam et. Şeytana uyma. Muvaffak olmak içten bile değildir. Havada serin olursa bu sonuç alınır. Ali duymasın cruze satar :D 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Şuan bakımdayız. Yakı boşalttı. Eski yağ petrol ofisi full sentetik 5/30 idi. Yağ göz ile yanmış kırmızı olarak göründü. Açıkcası beni ürküttü. El ile temasta fiziki kuvveti biraz daha var gibiydi. Yağ 8 bin km dir aracın içinde. Bunları göz önüne alırsak buyağı birdaha kullanmam. Yağı mobil full sentetik 5/30 koyacağız. Soğutma suyunuda değiştiriyoruz. Mobil antifiriz kullanacağız. Ne demiş Ferdi Tayfur. Mobile güven gerisini merak etme sen :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Arkadaşlar benim direksiyon elektirikliymiş? Israrla değil, hidrolik olması lazım diyorum ustama. Altına girdik kutu mutlu rekor ön tarafa hazne yok. Beni ikna etti. Demek direksiyonum alektrikliymiş. 

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Fatih Sarıkaya yazdı:

Fiestada 2 sorunum var.

Lastiğin hız kodunu dikkate aldınız mı? Yabi 84T veya 88H gibi.. Belli süratlere kadar konfor sunuyor lastikler kodlarına göre.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...