İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Olsun 10 Kuruş Fazla Olsun

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Mahmut Yıldız
Fatih Sarıkaya yazdı:

Teşekkür ederim.

Son yapmaya çalıştığım var. Orda dikiş yerlerini mm hesapladım, noktaladım. O daha intizamlı olacak gibi. Siyah deri ve dikişleri kırmızı yapmayıda planlıyorum. Zannedersem siyah deri dikişler kırmızı daha güzel olacak gibi. Direksiyonuda kırmızı değilde siyah deri, dikişler kırmızı olsun. Yada vakit buldukca hem siyah hem kırmızı yaparım. Hangisi hoşuma giderse onu kullanırım. Direksiyonda makina kullanmayacağımdan henüz bir dikiş tarzı bulamadım. Körükteki sitilin aynısı ama deriler yüz yüze değilde yatay olursa belki farklı birşey olur. Direksiyonu bulayımda o işede girişeyim :) 

Siyah deriye kırmızı dikiş çok güzel duruyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Fatih Sarıkaya

1 aydır devirli kullanıyorum. Baya baya kurum bağlamış. Şuanki pedalda hissettiğim tork ile aldığım gün hissettiğim tork arasında baya fark var. Turbolular 4 bin devir çevirdiklerinde pek yetişemiyorum ama kalkışda onlardan çok geride değilim. İçerisinde petrol ofisi yağı var. Onu hala gözlemliyorum. Bakım zamanı yağı boşalttığımda fiziksel hissiyata göre ya petrol ofisi diyeceğim yok hissiyat kötü çıkarsa mobile devam. Petrol ofisine ne zamandır bir şans vermeyi bekliyordum. Umarım yanıltmaz :) 

Birde birşye yaptım, bunu burda yazarsam arabayı satarken müşteri bulamam :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Semih Keskin

2017 Trend X 1.25 için yağ bakıyorum. 45bin kmde araç. Eylül-Ekim gibi yağ filtre balata değişimi yaptıracağım. Aracı alali 1.5 ay olduğundan daha tanıyamadım. Yağ için tavsiyelere bakıyorum. Genel olarak bakım aralıklarını km olarak bulmaya çalışıyorum.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

5w30, wss913d şartnamesini karşılayan mobil , Castrol, fmy, opet yağ olur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Semih Keskin yazdı:

2017 Trend X 1.25 için yağ bakıyorum. 45bin kmde araç. Eylül-Ekim gibi yağ filtre balata değişimi yaptıracağım. Aracı alali 1.5 ay olduğundan daha tanıyamadım. Yağ için tavsiyelere bakıyorum. Genel olarak bakım aralıklarını km olarak bulmaya çalışıyorum.

Çok pinpiriklilik varsa mobil 5-30 full sentetik koy. Süper ötesi yağ. 15 bin kilometre sonrası boşaltıp gözlemledim. Daha gideri vardı yağın. Rengi hala canlı ve mukavemeti fiziksel temas ile tatmin ediciydi. Ben şuan petrol ofisini deniyorum. Castrolda fena değilde onun sahtesi bol, o yüzden ona bulaşmıyorum. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Semih Keskin

2000 model Skoda Felicia aracım için 5 yıl boyunca Mobil kullandım.(10w40)

Fiesta için de Mobilden devam edeyim diyorum ama sizlerin kullanıcı deneyimleri mühim. Teşekkür ederim cevabınız için.

Aracınızı ve yaptıklarınızı da ilgiyle takip ediyorum.

Evren Erakçora yazdı:

5w30, wss913d şartnamesini karşılayan mobil , Castrol, fmy, opet yağ olur.

Fmy ve Mobil için bakınıyorum şimdiden. Filtre olarak nedir tavsiyeniz? Daha önce 2000 modeldi aracım ve mann ya da gold filtre alıyordum. Bir de mobil 2000 yağ. 5 yıl idealdi ama şimdi aracı yeniledik. Fiesta için gram bilgim yok. Gruplara forumlara bakıyorum hali hazırda. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 5 hafta sonra...
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Seneyidevriyesi dolmak üzere. 30 bin km bulmuşum. Yılda ortalama 30 bin yapıyorum, aşşağı yukarı kesin sonuç bu. 2 senede bir triger bana farz oldu. Motor içinde petrolofisi fullsentetik yağ var. 8 bin km olmuş. Alinin 10 binden sonraki süreçte daha fazla motor aşınması yorumu beni tırstırdı. Müsait bir zamanda yağ değişimi yapıp yağın durumuna bakacağım. Ondan sonra tekrar aynı yağ veya mobil devam edeceğim. Mobil fullsentetik efsane. Terettüt edenler gönül rahatlığıyla kullanabilir. Sahteye dikkat tabi. Buarada disklerde değişecek. Debriyaj balatasının hala gideri var. Debriyaj balatasını fiziki olarak ben bitmek üzereyim diyenekadar değişmeyeceğim. Adanada yeni anfi aldım. Eniştem tedarikçiymiş. Maliyetine verdi sağolsun. Amfi for-x 2600 watts. Müsait zamanda eskisini söküp bunu takacağım.

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Sabah işe gelirken. Kırmızı halka olan yerde su birikintisi vardı. Önümdeki araba çok yavaşlamıştı mavi ok. Zannedersem benden sonra kavşağa girecekti. Onunda yanında sağ tahliye yolda bekleyen araçda çok sabırsızdı. Hepsi beraber harekete başladılar :) Ben kırmızı halkaya geldiğimde orda su birikintisi vardı. Araba önden güzelce sola doğru kaydı. Arka kaymadı. Arkada kaysaydı ileriye doğru dönen bir pervane gibi olurdum heralde. Tırstım :) Daha öncede böyle durumlarla karşılaşmıştım. Onlar genelde d segmenti ağır araçlardı. Tekerler yeni, arabada yeni sayılır. Bu atraksiyona gerek yoktu sanırsam. Ani manevra yapmış olsam biryerde hadi derdim. Fiesta miesta siesta beni üzdü. Zaten alıcısı var, gönül ver gitsin diyor.

3i26so1.JPG

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Alpay Sumer yazdı:

Su bu.. Marka model dinlemez.. 

Fiesta hafif. 250 kg fazlası olsaydı farklı olurdu.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Sarıkaya yazdı:

1450 Astra da yapardı merak etme.. Su baska bir olay.. Aquaplaning sakat isler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Lastik de önemli  195 taban lastik varsa suda kızaklamaya daha yatkın.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

Lastik de önemli  195 taban lastik varsa suda kızaklamaya daha yatkın.

Senin taban ebatı ?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Sarıkaya yazdı:

Senin taban ebatı ?

Benim lastik 175 65 14. Taban dar olduğu için kızaklama sorunu daha az.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Alpay Sumer yazdı:

1450 Astra da yapardı merak etme.. Su baska bir olay.. Aquaplaning sakat isler.

Hiç sanmıyorum. Opel  Tigra b ile daha yoğununada girmişliğim oldu. Girdiği gibi çıktı. Onda bridgeston vardı bunda lassa. Aşşağı yukarı aynı. Antalya yolunda yağmurlu bir günde bayan bir abla beni tarumar ediyordu. Daha sert manevra yaptım. Önü arkası oynamadı.

Evren Erakçora yazdı:

Benim lastik 175 65 14. Taban dar olduğu için kızaklama sorunu daha az.

Senin jant 14 ama benim jantlar 15. Bunlar aynı araba değilmi? Senmi değiştirdin ebatları ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Aquaplaning ( suda kızakla) , lastik desenine, lastik diş derinliğine, aracın ağırlığa ve en önemlisi hıza bağlı. 

Fatih Sarıkaya yazdı:

Hiç sanmıyorum. Opel  Tigra b ile daha yoğununada girmişliğim oldu. Girdiği gibi çıktı. Onda bridgeston vardı bunda lassa. Aşşağı yukarı aynı. Antalya yolunda yağmurlu bir günde bayan bir abla beni tarumar ediyordu. Daha sert manevra yaptım. Önü arkası oynamadı.

Senin jant 14 ama benim jantlar 15. Bunlar aynı araba değilmi? Senmi değiştirdin ebatları ?

Sende stil paket vardır, benimki boş trend.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Evren Erakçora yazdı:

Aquaplaning ( suda kızakla) , lastik desenine, lastik diş derinliğine, aracın ağırlığa ve en önemlisi hıza bağlı. 

Sende stil paket vardır, benimki boş trend.

Bende 205 yapayım diyordum. Daha iyi tutmazmı o zaman ? 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Fatih Sarıkaya yazdı:

Bende 205 yapayım diyordum. Daha iyi tutmazmı o zaman ? 

Normalde iyi tutar ama suda yüzer bu sefer bot misali. Alan büyüdüğü için. Kuru zeminde harika tutar ama.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Fatih Sarıkaya yazdı:

40 tonluk mikser şerit değiştiriyor. Su hiçbirşeyi affetmez. Sırtına alır atar kenara. Sıvılar sıkıştırılamaz.

Suyu laboratuvar ortmında sıkıştırıyorlar gerçi ama 0 kabul edilecek kadar az bir miktar.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

3 Gün önce yeniden hipere başladım. Şuan karma 6.5 litrelerdeyim. 6 litreyi görürümde altı hayal. Acaba 1.2 tsi motor alsam 5.5 litreleri yakalayabilirmiyim. 100km karma 5.5 litre yaksam, öper başıma koyarım. 1.2 tsi motor alacaak gibi duruyorum yazbaşından önce. Bakalım nasipse. Fiestanın yeride hazır :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Sarıkaya yazdı:

Acaba 1.2 tsi motor alsam 5.5 litreleri yakalayabilirmiyim. 100km karma 5.5 litre yaksam, öper başıma koyarım. 1.2 tsi motor alacaak gibi duruyorum  :) 

O kadar tatlı ki Aklına bile gelmez 🥰

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Alpay Sumer yazdı:

O kadar tatlı ki Aklına bile gelmez 🥰

Alpay bey senin motor kaçlık ? Tüketimin nazıl ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Sarıkaya yazdı:

Alpay bey senin motor kaçlık ? Tüketimin nazıl ?

1.2 tsi 110bg.

Tüketim size ve trafige bağlı.. Lpg li aractan gectim. Hiic pisman degilim.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Alpay Sumer yazdı:

1.2 tsi 110bg.

Tüketim size ve trafige bağlı.. Lpg li aractan gectim. Hiic pisman degilim.

bende 110 luk düşünüyorum ama skoda. Motor aynıdır büyük ihtimal. Sakin kullanımda karma kaç litre yakıyorsunuz ?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Fatih Sarıkaya yazdı:

bende 110 luk düşünüyorum ama skoda. Motor aynıdır büyük ihtimal. Sakin kullanımda karma kaç litre yakıyorsunuz ?

ben karma 6 lardayim. Ama sert kullanim ve yogun trafik..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...