İçeriğe Yönlendir

Kırmızı Olsun 10 Kuruş Fazla Olsun

Fatih Sarıkaya

Recommended Posts

Fatih Sarıkaya

Az önce notere gittim.Ruhsata LPG işlettik.Değişecek son parçamızda debriyaj seti.Bakalım volantlımı olacak volantsızmı.Bunuda yapınca arabanın ağır bakımı bitecek.Geriye diskler ile balatalar kaldı.Onların gideri var.

Bu arabayı almak için ödediğimin haricinde bana 10,000-tl temiz maliyeti oldu.Motorumu sattığım paraya bu maliyetide eklesem sıfır motor alırdım.Yaldır yaldırda gezerdim.Motorun işletmesi arabadan çok ucuz.Kış bitsin araba işine paydos.ALLAH nasipederse akabinde ve detayında motoru alacağım.Ömrüm yeterse o günleri görürsek yaz sonu hem fiestayı hemde motoru satıp 1.0 ecoboost alacağım.Hayırlısı.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bugün öğleden sonra iş çıkışı elektrikçime uğradım.Ayak altı ışıklandırmaların lambası yoktu, onları takalım dedim.Hemen takalım dediler.Led olsun ama beyaz renk birde iyi aydınlatsın dedim.Bir dakka sonra usta geldi.Diğer tarafda duy yok dedi.Sadece şöför tarafında varmış dedi.O zaman diğer tarafada siz koyun dedim.Ama ford motor companyden daha orjinal birşey olsun.Uyduruk olmasın dedim.Eski araçlardan çıkma duy buldu, sonra onu sağ tarafa vidaladı.Çok güzel oldu.Şimdi sağ sol ayak aydınlatmamız var :) on numara beş yıldız.Ben dururmuyum.Bununla yetinmem tabi.Arkalarada koyalım dedim.Olurdu olmazdı derken, vaktimde dar.Dedim onu geniş zamanda yapalım.Ben ön arka sisleri alayım, sizde onları aktif edecek birisini bulun, hepsini tek seferde çıkaralım aradan.Birdahaki titanyum x olsunda uğraşmayayım bu detaylarla.ALLAHDAN ford donanımı koymasada tesisatı çekiyor.

Anfi bassda güzel oldu.Tek sorunum flac müzik bulma zorluğu.Apple müzik kullanıyorum ama araçda bluetooth olmadığı için bağlayamıyorum.Birde artık medyanın telefona bağlanmasını istemiyorum.Herzaman müzik çalmak için telefonu kullanmak bağzen sıkıcı bir hal alıyor.Malum apple drm illetini çıkardığı için parçaları usbyede atamıyorum.Converterlar var ama kalite bozuluyor.Keşke vaktinde satın aldığım albümleri bilgisayara kopyalasaydım.Fiesta trend x müzik sistemi ekstra anfi bass ile yeterli kaliteyi veriyor.Yüksek meblağlar ödeyip teyibi değişmeye gerek yok.Aracı ilk aldığımda teyibi değişmek aklımdan geçmedi değil, iyiki öyle bir hata yapmamışım.

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Geçmiş olsun, görüne görüne gelen kaza ama sonrası güzel olmuş. Trend x kaç model ayak aydınlatma tesisatı varmıydı sizmi döşediniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
(düzenlendi)

Çok geçmiş olsun. Yazın ben de köpeğe  çarpmıştım Mondeoyla sol önden. Kaportada bir hasar olmadı ama sol aydınlatma grubu ve ön panel de dahil plastik aksam hasar aldı, çok moralim bozulmuştu hatta bir ara pert ettirmeye zorlasam mi dedim cunku bana ilk söylenen rakam 33bindi masraf. Sonra düşündüm perte cikarsam bu temizlikte olanini almak icin uzerine 20bin en az para koymam gerekecek ve yine ekstra masraflari olacak kafam rahat binmem icin.En iyisi yapilsin guzel bir iscilikle binmeye devam edeyim dedim arabama.İyiki de öyle yapmışım.

tarihinde Emrah Korkmazz tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Bu direksiyon hissi gerçekten müthiş bir araç. Geçenlerde sürdüm çok hoşuma gitti. Güle güle kullanın 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Geçmiş olsun, görüne görüne gelen kaza ama sonrası güzel olmuş. Trend x kaç model ayak aydınlatma tesisatı varmıydı sizmi döşediniz.

Teşekür ederim.2015 model.Heralde bu mk7.Tesisat vardı.Önler tamam, kısmet arkalarada yapacağım.Takım olsun.

Emrah Korkmazz yazdı:

Çok geçmiş olsun. Yazın ben de köpeğe  çarpmıştım Mondeoyla sol önden. Kaportada bir hasar olmadı ama sol aydınlatma grubu ve ön panel de dahil plastik aksam hasar aldı, çok moralim bozulmuştu hatta bir ara pert ettirmeye zorlasam mi dedim cunku bana ilk söylenen rakam 33bindi masraf. Sonra düşündüm perte cikarsam bu temizlikte olanini almak icin uzerine 20bin en az para koymam gerekecek ve yine ekstra masraflari olacak kafam rahat binmem icin.En iyisi yapilsin guzel bir iscilikle binmeye devam edeyim dedim arabama.İyiki de öyle yapmışım.

Sizede çok geçmiş olsun Emrah bey.ALLAH tekrarını saklasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Emre Şimşek yazdı:

Bu direksiyon hissi gerçekten müthiş bir araç. Geçenlerde sürdüm çok hoşuma gitti. Güle güle kullanın 

Teşekür ederim.Keyifli, hakkını yemeyeyim.Sürüşü güzel.Kaliteli tekerle çok daha güzel olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Lastikler güzelse , lastikler ısındıntan sonra, virajda çok keyifli.
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:
Emre Şimşek yazdı:

Lastikler güzelse , lastikler ısındıntan sonra, virajda çok keyifli.

Sizin agresif viraj kullanımınız oluyor mu genelde sakin sürüyordunuz?

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Koray Demir yazdı:

Sizin agresif viraj kullanımınız oluyor mu genelde sakin sürüyordunuz?

Çoluk-çocuk olduktan sonra artık yavaş gidiyoruz evet:) Bazen zorladığımız oluyor virajda.

Eskinden saçma saçma cezalar yerdim, bir defa 30m kala ışığa şerit değiştirilmez diye ceza yazdı trafik, kusura bakma müdür görmüş seni yazmam lazım dedi :)

Ama 15 yıldır falan cezam yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Emre Şimşek yazdı:

sen birde bunun bir alt kasasını sür hele, boşa über demiyoruz :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sen birde bunun bir alt kasasını sür hele, boşa über demiyoruz :)

Viraja ne kadar sert girersem gireyim arkasını attırmayı hiç başaramadım. Araç limitleri zorlayınca kafadan kaymaya başlıyor ancak arkası hep yolda. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Korkmazz
Fatih Sarıkaya yazdı:

Teşekür ederim.2015 model.Heralde bu mk7.Tesisat vardı.Önler tamam, kısmet arkalarada yapacağım.Takım olsun.

Sizede çok geçmiş olsun Emrah bey.ALLAH tekrarını saklasın.

Teşekkürler,amin inşallah.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bu arabayı kullanalı yaklaşık 3000 kilometreden fazla oldu.Tam budur diyeceğim kadar kullanmadım.Bakalım zaman gösterecek.

2000 Kilometre önce lpg takılmıştı.Marka Akl elegand.Şuanakadar herhangi bir arıza, kararsızlık, ışık yakma gibi bir sorunla çok şükür karşılaşmadım.Demekki kaliteli lpg kiti takmak lazımmış.Sıralı diye her model her araca takılmamalıymış.Bu kit cop diye bu araca oturdu.Araçlada uyumlu.Lpg ile araç mükemmel tasarruflu oldu.Şehir içi 1200 devirde 5.vitesde çok kolay yol alabiliyorum(bunun lpg ile alakası yok).Tabi ani hızlanma o devirde olmuyor.Zaten ani hızlanmaya meyil verecek bir durumda olmuyor.Düşük devirde devam.Kurum sıkıntısı zaten lpg montajı ile bitti.Aracımız artık çevreci :) 

Ayak altı ışıklandırmaları yaparken kış geliyor aküyede bakalım dedik.Aküye bakıldı, araca 50 amperlik akü takmışlar.Normalde 60 amper olması lazım.Aynı zamanda 50 amperlik akü, akü yerini bile dolduramamış.Baya boşluk var.

Boyum 1,70 olsaymış, araca tam uyumlu olacakmışım.Koltuk biraz yüksekde kalıyor.Keşke koltuğu biraz daha aşşağı düşürebilseydim.

Aracın direksiyonu çok güzel.Zaten içe, dışa, aşşağı ve yukarı ayarlanma yapılabiliyor.Vites ve pedallarda olabildiğince yumuşak.Hanımlar için biçilmiş kaftan :) 

Araçdaki malzeme kalitesi kötü değil.Ben beğendim.Göğüsü, göstergeleri ve düğmeleri gayet güzel.El fireni deri.Koltuklar biraz sert.Sağ tarafa kol dayama koymamışlar.Bir ara internetten almak istedim ama ne alırsam alayım araçda sırıtacak.Orjinalden olsaydı güzel olurdu.

Bu araçda en çok sevdiğim özelliklerden başında gelen yokuş kalkış desdeği.Çok kullanışlı.İyiki yapmışlar.Bu sayede balatanın ömründen fazla gitmiyor.

Ayrıca bağaja sağlı sollu birer twitter koymuşlar.Bunlardan öndede var.Araçda herhangi bir sorunumuz yok.1.25 motor aldığıma iyi etmişim.Orjinal paspaslar erimiş.Değişmesi lazım.Lastik paspas sevmiyorum.Örgü halı paspas alıp kendim kesip yapacağım.

Aklıma gelenler bukadar.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Akü 50lik normal. Fabrikası 42lik takmıştı. 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
(düzenlendi)

Halıyı sipariş ettik.Çok ciks olacak.Halı ham hali 500-tl tuttu.Daha bunun kesip biçip dikilmesi falan var.Birde buna kenarlık bulmak lazım.Oda siyah olsun.

iJq68H.png

tarihinde Fatih Sarıkaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Sarıkaya yazdı:

Ayak altı ışıklandırmaları yaparken kış geliyor aküyede bakalım dedik.Aküye bakıldı, araca 50 amperlik akü takmışlar.Normalde 60 amper olması lazım.Aynı zamanda 50 amperlik akü, akü yerini bile dolduramamış.Baya boşluk var.

Tamamen "duygusal".

Fatih Sarıkaya yazdı:

Halıyı sipariş ettik.Çok ciks olacak.Halı ham hali 500-tl tuttu.Daha bunun kesip biçip dikilmesi falan var.Birde buna kenarlık bulmak lazım.Oda siyah olsun.

Özel kesim yapanlar görmüştüm sahibinden'de.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Sani Gerşon yazdı:

Tamamen "duygusal".

Özel kesim yapanlar görmüştüm sahibinden'de.

Şablon çıkarıp az büyük keseceğim.Kenarlara siyah kuşak çektireceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Fatih Sarıkaya yazdı:

Sağ tarafa kol dayama koymamışlar.Bir ara internetten almak istedim ama ne alırsam alayım araçda sırıtacak.Orjinalden olsaydı güzel olurdu.

Bu araçda en çok sevdiğim özelliklerden başında gelen yokuş kalkış desdeği.Çok kullanışlı.İyiki yapmışlar.Bu sayede balatanın ömründen fazla gitmiyor.

Ayrıca bağaja sağlı sollu birer twitter koymuşlar.Bunlardan öndede var.Araçda herhangi bir sorunumuz yok.1.25 motor aldığıma iyi etmişim.Orjinal paspaslar erimiş.Değişmesi lazım.Lastik paspas sevmiyorum.Örgü halı paspas alıp kendim kesip yapacağım.

Serviste kolçak taktırmıştım, çok güzel ve orjinal duruyor. Mk4 Mondeo arka balatalar önden önce bitmişti bu durumu hil holdere bağlamıştım. halı paspas çamur ve yağmurda koku yapabilir onun yerine havuzlu kauçuk paspas güzel olur. bizimkinde de erime mevcut bakalım. Bu arabanın tek eksiği arka cam otomatikleri. Yoksa tam şehir içi arabası hatta dün bolu dağına çıktım tırmanırken çok keyifliydi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Metin Uzunoğlu yazdı:

Serviste kolçak taktırmıştım, çok güzel ve orjinal duruyor. Mk4 Mondeo arka balatalar önden önce bitmişti bu durumu hil holdere bağlamıştım. halı paspas çamur ve yağmurda koku yapabilir onun yerine havuzlu kauçuk paspas güzel olur. bizimkinde de erime mevcut bakalım. Bu arabanın tek eksiği arka cam otomatikleri. Yoksa tam şehir içi arabası hatta dün bolu dağına çıktım tırmanırken çok keyifliydi. 

Servisde kolçak takıldığını bilmiyordum.Gidince unutmassam sorayım.Kolçakda marka yazıyormu?Piyasada satılanlara benziyormu?Hill holder çok güzel.Değişimde hepsini birden değiştiğim için arka balatalar israf olmamış olur.Bu paspas güzel ampias katacak gibi duruyor.Eski aracımdada bunun siyahı vardı.4 m² aldım.Fazla gelirse superbyede keserim.Tek elden bindiğim için yağmura suya dikkat ederim.Islak kalmamasına özen gösteririm.Arka camların manuel olduğunu almadan önce biliyordum.İncelemeleri izlemiştim.Otomatik olaydı iyiydi.Bunun gibi bir sürü özellik istiyorsan titanyum al diyor :) En azından arka camı otomatik yapabilirlerdi.

Evren Erakçora yazdı:

Akü 50lik normal. Fabrikası 42lik takmıştı. 

Üzerindeki akü aşşağıda.Zannedersem ford bundan büyüğünü koymuştur.

s1doFF.jpg

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Sarıkaya

Fiestanın paspasları sonunda kesip yaptım. Pspasları 1 ay önce almıştım.Yeni fırsat bulabildim.İşlem bittikden sonra fena olmadı.Kenarları siyah kenar geçeyim dedim ama zor geldi vazgeçtim.Superbyede kesecek kadar paspas kaldı.Onada başka zaman keserim artık.

CFYhLm.jpg

0fBPpc.jpg

bmxGoK.jpg

ZXNOnR.jpg

qRJQsw.jpg

QEFNYU.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Fatih Sarıkaya

Bugün araca ne yaptım?

Orjinal paspas takımı aldım. Orjinal ön sis farı aldım. Arka sis farı arayışım hala sürüyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Arka sis farlarınıda aldım. Şimdi geldi bu özellikleri açacak bir babayiğit bulmaya.

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Bügün aküyü değiştik. 60 amper varta akü taktık güzel fiyata. 72 amperi zorladık ama yerine sokamadık malesef. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...