İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Ali Darbaz
Fatih Evcin yazdı:

kullanmıyorum zaten :) normalde de halıları vileda ile silmiyoruz nasıl olsa.

Sadece Halı sensörü olanlarda sorun olmuyormuş, halıya gelince mop yapmayı bırakıyormuş bizimki bırakmıyor.

Nasıl ya, bende halı sensörü var. Halıya gelince devir artıyor. Sessiz moda alırsan halılara gelince bile devir artmıyor 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Nasıl ya, bende halı sensörü var. Halıya gelince devir artıyor. Sessiz moda alırsan halılara gelince bile devir artmıyor 

Bizimkinde varsa da ben çözemedim :) makinanın günahını almıyayım.

Ersen Tapan yazdı:

Burada bir yanlışlık olmalı. Biz hiç halı falan toplamadık. Geri gitmediği sürece sıkışma olmaması lazım. Geriye sadece sarj istasyonundan çıkış anında gidiyor.

Saç kıllarını ayda bir temizliyorum, her temizlemede başedilmez. 

aldığımdan beri çok hamaratım abi her gün temizliyorum evi :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

İleride bu robot süpürgeler akıllanıp sendika kurarlar mı acaba? Robot-İş Sendikası filan. 

• Beğen 2
  • Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

Bizimkinde varsa da ben çözemedim :) makinanın günahını almıyayım.

aldığımdan beri çok hamaratım abi her gün temizliyorum evi :D 

Tamamdır olmuşsun sen artık. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Ben biraz kadınların olduğu gruplara baktım, youtube videolarını izledim. Çiftler süpürgeyi anlatırken erken hep daha çok konuşuyor anlatıyor nedense :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ben biraz kadınların olduğu gruplara baktım, youtube videolarını izledim. Çiftler süpürgeyi anlatırken erken hep daha çok konuşuyor anlatıyor nedense :) 

Muhtemelen işin içine böyle uğraşmalı teknolojik oyuncaklar geldi diye. Sözüm yanlış anlaşılmasın bayanlar teknoloji sevmez diye ama bu tür uğraşları erkekler seviyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Süpürge reklamlarında bu ara hep erkekleri oynatıyorlar ben de anlamadım :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Robotu çalıştırıp izlemek hobi olmaya başladı. Daha iyi temizleyip daha az enerji harcaması için teknik çalışma yapıyorum. Temizlik bitince %38 şarjı kalıyordu. Zemin modifikasyonları ile %55 kadar çıkardım. :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Hatta Bo firmasında akıllı ev aletleri adı altında bayan işe giderken eşine o bilir halleder o işi diyor. Eşide fırından hazır çıkmış keki alıp ben yaptım diye seviniyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Harun Kocaçalışkan yazdı:

acaba niye? :)

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Çağlar Bayur yazdı:

acaba niye? :)

Erkeklerin iş hayatındaki oranını düşürüp kadınlara düşük maaş vermek?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ersen Tapan yazdı:

Burada bir yanlışlık olmalı. Biz hiç halı falan toplamadık. Geri gitmediği sürece sıkışma olmaması lazım. Geriye sadece sarj istasyonundan çıkış anında gidiyor.

Saç kıllarını ayda bir temizliyorum, her temizlemede başedilmez. 

geri gitmiyorsa zalaktır o, geri çekilip hızlanıp vurdurmuyor hatta halıya geri çekilip çapraz dalmıyorsa şarj etmem ben o süpürgeyi, dokunu kaldırır ceza veririm arasın dursun :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
acaba niye? [emoji4]
Biraz önce ev supurmemin bitmesinden olabilir mi?
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Bu aletin çok büyük mantık hatası var. Altına baktım, benim cihaz ile birebir aynı. Fırçası, fırçasının yuvası ve kapağı tıpatıp aynı. Mevzu eğerki aletin içini açmadan aylarca temizlik yapmak ise o iş yaş. Benim evde iki tane uzun saçlı bayan var. Her temizlik sonrası ciddi miktarda insan saçını makinenin merdanesinden söküyorum. Komple açıp o kılları temizlemem gerekiyor. Sizin alacağınız Lydsto r1 model cihazda aynı sorun yaşayacağı kesin. Tabi evde uzun saçlı hanfendiler yoksa sıkıntı olmaz. Benim kızım ve Eşim çok fazla saç dökerler . Maalesef bunu atlandığını farkettim, Uyarmak istedim. kıllar sardıkca merdane zorlanıyor. O yuzden her temizlikte peklemek lazım. Yoksa o makinenin motoru yanar . 

Ali Darbaz yazdı:

Temizlik az önce bitti. 

ACtC-3c8SFCkILVhvLydfYo3KYna8QzrmhXZc4le

Temizlik öncesi hazne tertemiz ve Fırca kılsızdı.

ACtC-3f6wtuyPQ6loUopSoJ-n3uaXWXd741ffNEg

ACtC-3f5yfUwj8pWXrQqhFDUQn9fo8A41e9HqMPeACtC-3dGUYL4e-QchU_raN2kST4rL9WWyz4Hk2B9

Bunlarla uğraştıktan sonra eline süpürge alıp süpürmekten ne farkı kaldı ki?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Bunlarla uğraştıktan sonra eline süpürge alıp süpürmekten ne farkı kaldı ki?

3 dakikada temizleniyor

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

3 dakikada temizleniyor

E iyide ben evi 5 dk da süpürebiliyorum :unknw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bence en güzel yönlerinden biri normal süpürgeyle ulaşılması zor alanlara mesela 9-10 cm  mesafeli koltuk altlarına rahatlıkla girip temizlemesi hatta mop yapması. Benim salonumdaki koltuklar uyumlu, oturma odasındaki koltukları da bir tık ben yükselttim. Temizlik esnasında koltukları kaldır, sürükle işi bitti.

Şu ara aklımda cihazı yatak odasındaki büyük gardrobun üstüne salmak var, kolay kolay ulaşılmayan ama çok toz biriken yerlerden malum. Düşme sensörüne güvenmem lazım tabi.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

yahu deget. Sen süpermanmisin. 

Abi 60 metrekare diyorsun. 60 metrekareyi süpürmekte ne var?

Benim süpürdüğüm 80 metrekaredir. 5 dakikada olmazsa 10 dakikada biter en kötü ihtimalle :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Murat Sahın yazdı:

Abi 60 metrekare diyorsun. 60 metrekareyi süpürmekte ne var?

Benim süpürdüğüm 80 metrekaredir. 5 dakikada olmazsa 10 dakikada biter en kötü ihtimalle :) 

Bir de arkasından paspası var. Bu ev işleri hiç bitmez mi? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mehmet Yeter yazdı:

Bir de arkasından paspası var. Bu ev işleri hiç bitmez mi? 

Hocam şu şekilde çözdüm, süpürge yerine halı yıkama kullanıyorum. Sert zeminler içinde uygun ucunu takıp oraları da yıkatıyorum. O şekilde yarım saat kadar sürüyor ama gerçekten tertemiz oluyor. Benim malum bebekler özellikle salonda sürüne sürüne her yere gidiyorlar, o yüzden mümkün olduğunca iyi temizliyorum. Hanım da ben bu işi yaparken bebeleri oyalıyor. Bunu haftada 1 kez yapıyoruz. Normalde ise günlük kullanımda rowenta cyclone süpürge aldım hepa filtreli (galiba hepa 10) çekim gücü güzel, onunla 10 dk sürmüyor evi süpürmek. İki farklı uç kullanıyorum. Halı ucu ve sert zemin ucu. 

Böylece paspas yapılmıyor. :) 

Not: Halı yıkama alacaklar için ön uyarı, hanımların gücü o alamete yetmiyor. O iş size kalacak haberiniz olsun :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben kendim bu gün yıkadım, sonra saç kurutma makinesi ile kuruttum filreyi. Çekişi arttı. Nerden baksan 30 saat çalıştı makine. Hayatımdan 30 saat temizlikten kurtardı. Bu gün makineyi daha verimli kullanmak için evin koltuk düzenini değiştirdim. Farkında olmadan evin içinde kullanılır alanı artırmış oldum. Ev daha açık hale geldi. Sırada yatak odasını bir düzene sokmak var. Ona henuz çözüm bulamadım :D

Robotun paspas kalitesi ortada . Sadece 1000 mili amper elektrik ve 200 mililitre su ile böyle parlatıyor 

ACtC-3fYdmqEBRAnJtewNxJfS6BYrEk2is6haRkw

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Servet Aydın yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
acaba niye? emoji4.png

Evden iş başladı ya artık

soru neydi unuttum, tatilim geldi

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...