İçeriğe Yönlendir

Robot Süpürge Tavsiyesi

Harun Kocaçalışkan

Recommended Posts

Ali Darbaz
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Fırça hepsinde var.bu makineyi seçme nedenim...5200 mAh pil ve 2700 pa çekiş.bir robot süpürgeden bekleyebileceğiniz yüm özellikler var.artı çöp istasyonu olması.çok çabuk kurulum Türkçe sesli komutlar.Türkçe kullanım klavuzu.çok çok iyi haritalama...
6 günlük kullanım için erken tabi ama ilerleyen günlerde paylaşım yaparım.
777a281f0df5e0b53f02210f1279da59.jpg
722345088197fef9f973939ed2ef05e5.jpg

Hayırlı olsun. Bu aletlerin hepsi aynı programı ve aynı sarf malzemeleri kullanıyor sanırım

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Hayırlı olsun. Bu aletlerin hepsi aynı programı ve aynı sarf malzemeleri kullanıyor sanırım

Yazılım olayı nasıl bilemedim ama Ali şöyle bir durum var.bu süpürge işi çöp istasyonuna gidiyor.s9 da 4.1 litre kapasite var gerisi tüm özellikler aynı.ben aslında neatsvor alacaktım ama güvenemedim.14 bin tl ye bile var bu çöp istasyonu olanlarda.en mantıklısı bu idi.
f6b566f1df391f9c48f983acab7ebd36.jpg
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ali Darbaz yazdı:

3500 4000 çok para. Benimde alerjim var ama bendekinin hepa filtresi var. Yani hepa filtresi olan bir model iş görür. Epey toz tutuyor.

Beyaz alanlar görüpde temizleyemediği , engeller nedeniyle giremediği alanlar. Uzun lafın kısası en ucuzda bile hepa filtresi var. 3 kademeli. Egzos çıkışından toz attığını görmedim. Hepa filtresini bu sabah temizledim. Çok fazla toz çıktı. 

ACtC-3cjNCxMWzIfiEu-Hg3LbvJU34h1MGilrI-VACtC-3ctPqy1MsLiMbtxkX145TzBa0SnXsGrdscU

ACtC-3crBJx1juLKtf0uvV4xAzMWRJVcDH-74WLe

bu nasıl harita Metin Şentürk mü çizdi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

bu nasıl harita Metin Şentürk mü çizdi

Bendeki model 1680 tl değerinde. Haritalanma yok, "Loitering munition" gibi çalışıyor. Her seferinde sıfırdan başlıyor. Telefonda çizdiği dolandığı , önüne engel geldikce saptığı yerleri göstermek için :D

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Lydsto 10cm yüksekliğe sahip. Benim 8,5-9cm’lik koltuk ve yatak altı var. Bir de xiaomi 40w olmasına rağmen 3000pa çekiş gücü var. Lydsto 2700pa. Tabi bu değerin doğruluğunu bilemiyoruz. Bir de çöp istasyonu olayı güzel ama arkadaşların demesine göre zaten saç olayından dolayı sürekli fırça temizlemek zorundaymışız. İstasyon anlamını yitiriyor bu durumda sanki. Lydsto istasyondan dolayı çöp haznesini küçük tutmuş. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Fırça nın çöp istasyonu ile alaka sı yok.her makinede bu fırçadan var. Ne alırsanız alın belli aralıklarla temizlemelisiniz.Çöp istasyonu nun esprisi sürekli boşaltmayacaksınız,içinde bıraktığınızda koku yapmayacak.yaklaşık bir aydan fazla torba dolmadığı için ellemeyeceksiniz.Torba değişirkende kilitli torba çekip atacaksınız.yüklediğiniz uygulama da hangi sarf malzemenin temiz liğe ihtiyacı var gösteriyor.eğer bi şey sıkışırsa ki bugün şarj kablosu dolanmıştı mesaj yolladı telefona , aldım tekrar çalıştı.
En incelerden biri tefal diğeri meile onlara bakabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Fırça nın çöp istasyonu ile alaka sı yok.her makinede bu fırçadan var. Ne alırsanız alın belli aralıklarla temizlemelisiniz.Çöp istasyonu nun esprisi sürekli boşaltmayacaksınız,içinde bıraktığınızda koku yapmayacak.yaklaşık bir aydan fazla torba dolmadığı için ellemeyeceksiniz.Torba değişirkende kilitli torba çekip atacaksınız.yüklediğiniz uygulama da hangi sarf malzemenin temiz liğe ihtiyacı var gösteriyor.eğer bi şey sıkışırsa ki bugün şarj kablosu dolanmıştı mesaj yolladı telefona , aldım tekrar çalıştı.
En incelerden biri tefal diğeri meile onlara bakabilirsiniz.

Demek istediğim; her ev temizlemesinde fırçayı da temizlemek zorunda olduğumuz. Madem fırçayı temizliyoruz, hazneyi de boşaltırız o sırada. Her seferde fırça temizleme işi olmasaydı çöp istasyonu olayı gerçekten güzel olurmuş. 

Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar
Demek istediğim; her ev temizlemesinde fırçayı da temizlemek zorunda olduğumuz. Madem fırçayı temizliyoruz, hazneyi de boşaltırız o sırada. Her seferde fırça temizleme işi olmasaydı çöp istasyonu olayı gerçekten güzel olurmuş. 

Her temizlemede fırça temizliği yok.6 günde bir kez temizledim.o da buradaki yazılar sonucu baktım ,gerekte yoktu ama temizlemeye çalıştım birkaç saç teli vardı...
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben size yarın fırçanın resmini çeker atarım. İstisnasız her gün saç kılı temizliyorum. Öyle böyle değil. Sarmış her tarafı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Hergun fırça temizlersek işimiz var. Bende bir kere elime aldım diye temizledim pek birşey yoktu, toplamda 58 kere temizlik yapmış, tek oda falan da yapıyoruz.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Saç konusu eve göre değişir bence. Bizim evde en muzdarip olduğum konudur. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Saç konusu eve göre değişir bence. Bizim evde en muzdarip olduğum konudur. 

Çamaşır makinesinin pompasını 3 defa temizledim. Makineye dolanıp kilitliyor :) Hanımı uyardımda, kendi kıyafetlerini çarpmadan koymuyor artık. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Temizlik az önce bitti. 

ACtC-3c8SFCkILVhvLydfYo3KYna8QzrmhXZc4le

Temizlik öncesi hazne tertemiz ve Fırca kılsızdı.

ACtC-3f6wtuyPQ6loUopSoJ-n3uaXWXd741ffNEg

ACtC-3f5yfUwj8pWXrQqhFDUQn9fo8A41e9HqMPeACtC-3dGUYL4e-QchU_raN2kST4rL9WWyz4Hk2B9

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

fırça değişim periyodu kaç saat?

Göstergesi var. 300 saat ömrü var yazıyor. Benimkinin 285 saati kalmış. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Eveeet..

Bayramdan 1 gün önce süpürgem pardon eşime aldığım süpürge geldi :) 

xiaomi mop pro. Trendyoldan 2800 TL Genpa garantili aldım. 2650 TL civarında da vardı ama ben arada bilindik garantör olsun istedim.

Ürünü aralıksız her gün kullanıyoruz. Haznede biriken malzemelere şaşırmaktan başka bir şey yapamıyoruz :D Özellikle salona yeni halı alınmıştı onun uçuşan tüylerini toplamada çok iyi.

Yalnız şu konuyu mutlaka iyi düşünün evde ne kadar fazla detay varsa o kadar fazla kafası karışıyor . Yani aklıma gelenler; halılar saçaksız olmalı, kablo vs. ortalıkta olmamalı , koltuklar yüksek olmalı , sandalyelerin araları süpürge geçecek kadar olursa süper olur, evde eşik olmamalı . Evimiz 103 m2 eşik yok , tek şarjda komple süpürüyor. Orta modda olmak şartıyla. Banyolarda ve balkonlarda eşik olduğu için elle götürüyoruz. Mop yapacağı zaman da halıları kaldırıyoruz. (halı olduğu zaman;  mop ile süpürge arasına halı sıkışıyor cihaz hataya düşüyor) 

Halı olmadığında süpürge + mop özelliği ile de tek seferde bitirebiliyor. 

Ben 1 haftalık kullanım süresinde gayet memnun kaldım keşke daha önce alsaydım dedim. Verdiğim para helali hoş olsun. Kullandıkça farklı izlenimlerimi de paylaşırım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Evcin yazdı:

keşke daha önce alsaydım dedim

Ben demiştim :) . Fırcasında kıl sarma yaşanıyor mu. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Ali Darbaz yazdı:

Ben demiştim :) . Fırcasında kıl sarma yaşanıyor mu. 

Sıradayım ama şu anda kararsız öncelikler var benimde seneye kısmetse.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

Göstergesi var. 300 saat ömrü var yazıyor. Benimkinin 285 saati kalmış. 

yerim 300 ü sıfrla devam, 4 senedir kullanıyorum, silikon kanatçıklarda hafif çatlama dışında sorun yok, aleti ayda bir güzelce sil, arada fırçasına bak, dolaşan saç ip falan olmasın bu kadar, hepa filresinide 2 kez yıkadım, tam takım yedek malzememse hala duruyor, makine 1 gün arayla 60 dk. kadar çalışıyor bu arada.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Fatih Evcin yazdı:

Mop yapacağı zaman da halıları kaldırıyoruz. (halı olduğu zaman;  mop ile süpürge arasına halı sıkışıyor cihaz hataya düşüyor) 

Burada bir yanlışlık olmalı. Biz hiç halı falan toplamadık. Geri gitmediği sürece sıkışma olmaması lazım. Geriye sadece sarj istasyonundan çıkış anında gidiyor.

Saç kıllarını ayda bir temizliyorum, her temizlemede başedilmez. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ersen Tapan yazdı:

Burada bir yanlışlık olmalı. Biz hiç halı falan toplamadık. Geri gitmediği sürece sıkışma olmaması lazım. Geriye sadece sarj istasyonundan çıkış anında gidiyor.

Halıların altını da mopla temizletmek istemişlerdir. Yoka alet 2cm zıplıyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ersen Tapan yazdı:

evdeki halılar ince abi, halı mop ile spürge arasına giriyor ince olduğu içinn.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Fatih Evcin yazdı:

evdeki halılar ince abi, halı mop ile spürge arasına giriyor ince olduğu içinn.

Bu cihazın el kitabında halılarda mobu kullanmayın diyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Ali Darbaz yazdı:

Bu cihazın el kitabında halılarda mobu kullanmayın diyor. 

kullanmıyorum zaten :) normalde de halıları vileda ile silmiyoruz nasıl olsa.

Sadece Halı sensörü olanlarda sorun olmuyormuş, halıya gelince mop yapmayı bırakıyormuş bizimki bırakmıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...