İçeriğe Yönlendir

Corolla 1.5 L Dynamic Force 3 Silindir

Murat Azalma

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

zaten birkaç sene içinde Amerika’da passat satılmayacak. VW suv’a ağırlık verecek. Buna bence bir de pick-up eklerse belki satış rakamı yakalar ama amerigalılar yine atmosferikleri tercih ediyor. Yüksek mil lazım. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Gulkokan yazdı:

Motoru yemeseler bari

Bişey yok. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Darbaz yazdı:

Bişey yok. 

Link değişmiş heralde

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Mert Gulkokan yazdı:

1.5 tsi 150 seçerim direk hiç düşünmem bile Türkiye için diyorum

Amerika çok farklı bir dünya arkadaşlar
Amerikaya 3 kere gittim ilk 2006 yılında 3 ay yaşadım 2 günde Amerikan ehliyeti aldım kendime sırf hatıra kalsın diye
İlk gün yazılı sınavı geçtim ertesi gün direksiyon sınavı var kendi aracınız ile geleceksiniz dediler
2.4 atmosferik motorlu toyota camry kiraladık

En son 2018 yılında 1 hafta kaldım ve şirket 2018 hyundai elentra kiraladı 2.0 atmosferik 142 hp 6 ileri otomatikti en ucuz versiyon oydu 18 bin dolardı araç satış fiyatı
Adamlar zaten 18 bin doları 60 ay vade ile çok çok az bir faiz ödeyerek aylık taksit öder gibi alıyor

En pahalı versiyon elentra 1.6 turbo dct li versiyondu fiyat listesinde

Adamlar c sınıfı bir sedanın deposunu 40 dolara dolduruyor

1.5 tsi 1.2 tsi gibi dertleri yok ki 4 bin atmosferik benzinli motora biniyorlar

https://www.instagram.com/p/BhXblDyH0xd/?igshid=u4d7hk5kq04s

Adamlar müthiş bir tüketim toplumu. Hayatı zevk almak için yaşıyorlar. Bir evin sadece verandasına 400 bin dolar harcayanları falan var. Amerikalılar kriter değil bu yüzden :) 

Ama kriter olarak kabul edecek olursak, eyaletler arasında halen yüzlerce km yardım alamadıkları güzergahlara sahipler. Mantıkları şu; ne kadar basit, o kadar güvenilir.

Bir de büyük seviyorlar. Şehir içinde bile koca koca suvlara, pick uplara biniyor adamlar. Markete F250 ile gitmek nedir? Daha F650'den falan bahsetmiyorum :D Bizde direk kamyon diye ruhsatlandırılıyor, adamlar işe gitmek için kullanıyor.

Hayatımdaki gelir düzeyi ile yakıt fiyatlarının orantısı oradaki gibi olsa bende gidip içine milyon tane ıvır zıvır sıkıştırılmış küçük motora yüksek güç üreten araçları tercih etmezdim. Al 6 tane silindiri olan bir araba, bin. Niye uğraşayım yok turbosuydu yok bilmem nesiydi. Yaksa ne kadar yakabilir sanki? Mantık basit, eski tip tork kovertörlü şanzıman+kendini kanıtlamış v6. En güzel ikili. Bitti :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Gitmiyor, tokatlamıyor, beygir, tork derken millete kafayı yedirttiniz en sonunda 😁😁 arkadaş yazdığım cevap da bu oldu:

“Yaşarsınız. Geçen gördüm, araçtakiler inmiş 1.5 corolla’yı rampa yukarı itiyorlardı. Rampa yukarı çıkamıyormuş araba”

TJGueT.jpg

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt
Gitmiyor, tokatlamıyor, beygir, tork derken millete kafayı yedirttiniz en sonunda [emoji16][emoji16] arkadaş yazdığım cevap da bu oldu:

“Yaşarsınız. Geçen gördüm, araçtakiler inmiş 1.5 corolla’yı rampa yukarı itiyorlardı. Rampa yukarı çıkamıyormuş araba”

TJGueT.jpg
Bu bir tek bana mı komik geliyor. 56 miydi 58 hp miydi şahinler. Onlar gidebiliyorken bu çağda bu tarihte nasıl bu kadar bi haber olunabiliyor anlamak mümkün değil. Böyleleri içinde ayrı akıl diliyorum. Hiç kafam çalışmada gider kiralar denerim. Içime sinmezse almam. Hay Allah'ım ya.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

forumda araba gitmiyor demedi ki kimse, eskisine gore hantal 2 sn dedi. teknik veri boyle ve bu performans anlaminda cok ciddi bir geriye gidis bana gore.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

forumda araba gitmiyor demedi ki kimse, eskisine gore hantal 2 sn dedi. teknik veri boyle ve bu performans anlaminda cok ciddi bir geriye gidis bana gore.

işte herkes böyle kıraathane sohbeti yapınca sonuç olarak araba rampada gidiyor mu sorusu çıkıyor :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Bizim Sivas'da derlerki, Ayranı yok içmeye , atla gider sıçmaya. 

İnsan geçmişini unuttuğu için böyle oluyor, hep çahillik. 

Tekrar bi geçmişlerini hatırlatayım. 

https://youtu.be/GHHt-CBKkS0

Sene 1993 , aklımın yettiği babamın ilk arabası :). Biz bunu 2001 yılına kadar kullandık. Kaç defa Sivas yaptı.

https://youtu.be/coDzIie6iaQ

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

Bizim Sivas'da derlerki, Ayranı yok içmeye , atla gider sıçmaya. 

İnsan geçmişini unuttuğu için böyle oluyor, hep çahillik. 

Tekrar bi geçmişlerini hatırlatayım. 

https://youtu.be/GHHt-CBKkS0

Sene 1993 , aklımın yettiği babamın ilk arabası :). Biz bunu 2001 yılına kadar kullandık. Kaç defa Sivas yaptı.

https://youtu.be/coDzIie6iaQ

Bu otomobilin ülkeye geldiği zamanı hatırlıyorum, lada Samara nın rakibiydi. O zamanlar lada en çok satan yabancı otomobildi.  Biz şahin almıştık, bunlarda arka koltuklarda kemer vardı, sahinde sağ ayna bile yoktu. Şahin bunlardan daha pahalı idi. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mert Yeldan yazdı:

Torksuz araba gitmiyor

Rampada gitmeyen araba varsa o da yine bu sabah karşıma çıkandır. Ataköy’ü kilitledi yine vag terörü :) sürekli karşılaştığım durum. Sabah çocukları gezmeye çıkardık etraf kalabalıklaşmadan. Yine vag’a takıldık iyi mi :) 

https://youtu.be/O1eDFAu86rs

ondan sonra az yakıyor. Hep az yaksa nolur, parasını diğer taraftan çıkarıyor. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mert Gulkokan yazdı:

Heç
3ea2a025e6e250346b0402ddc5f48edd.jpg

Hiç fotoşok gibi de durmuyor 😁

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
1994 corolla 1.3 xl vardı bizde sıfır aldık
2004 de 75 bin km de sattık
Araç 4 teker ve motordan oluşurdu
Bir kere yolda kaldık oda 2001 de aküsü bitince orjinal aküsü 7 sene gitti
Yeri ayrıdır toyotanın

Ne var yani benim Golften de fabrikanın taktığı akü çıktı 2014 [emoji23]
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

İtalyan (masarati mesela) kullanalım da arada sorun çakarsın bişey olmaz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Rampada gitmeyen araba varsa o da yine bu sabah karşıma çıkandır. Ataköy’ü kilitledi yine vag terörü [emoji4] sürekli karşılaştığım durum. Sabah çocukları gezmeye çıkardık etraf kalabalıklaşmadan. Yine vag’a takıldık iyi mi [emoji4] 

ondan sonra az yakıyor. Hep az yaksa nolur, parasını diğer taraftan çıkarıyor. 
Biraz sevsen böyle olmaz çünkü burnunun dibinde bitiyor [emoji23] Bi gün bir Passat pert edecek Corollayı sırf bu yüzden bak Allah korusun [emoji16]
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Biraz sevsen böyle olmaz çünkü burnunun dibinde bitiyor emoji23.png Bi gün bir Passat pert edecek Corollayı sırf bu yüzden bak Allah korusun emoji16.png

Sevmediğimi kim söyledi. Param olsa 2 dk düşünmem alırım golf’ü. Alırdım yani, şimdi küçük geliyor bagajı. Az daha param olsa a4 alırım. A6 alırım. Ben severim ama imkanlar bu hacım :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

işte herkes böyle kıraathane sohbeti yapınca sonuç olarak araba rampada gidiyor mu sorusu çıkıyor :) 

mesaj pek anlasilmadi. bu mesaj kime? teknik veriyi yorumlayan oto forumu uyelerine mi? hicbirimiz fanboy degiliz sonucta.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

mesaj pek anlasilmadi. bu mesaj kime? teknik veriyi yorumlayan oto forumu uyelerine mi? hicbirimiz fanboy degiliz sonucta.

Youtube videoları, yorumları, instagram yorumları, facebook grupları ve forumlar. Özel bi zümreden bahsetmedim. 

şaka yollu takıldım ama işin ciddiyetinde biraz da sosyal algının kötüleşmesi durumu var. O mesajda kişi ne sormuş? Bu araba yokuşta bana sorun çıkarır mı demiş. 121 beygir arabanın yokuş çıkamayacağını düşünüyor bu kişi. Bu ne demektir? Bu noktaya nasıl gelindi? İşi bu soruya kadar getiren durum bence kıraathane muhabbetidir. Onu demek istedim

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

120 hp heryere gider. insanlar sartlandigi icin konusulan beygir gucu oluyor. yadirgamayin bence.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Dogan Arsiray yazdı:

120 hp heryere gider. insanlar sartlandigi icin konusulan beygir gucu oluyor. yadirgamayin bence.

Beni ilgilendirmez zaten. Uzaktan izler iki laf eder geçerim :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Eskiden atmosferik araç ile yeri geldiğinde 160km hızlarda Sivas Saraykent arasında giderdim 2 saat sürerdi, her fırsat bulduğum yerde basar acımazdım.

Şimdi daha uzak olan Yozgat merkeze daha düşük ortalama 120 li hızlarda ve yine 2 saatte gidiyorum, basıyor muyum hayır.

Arada ki fark ne, yokuşlarda. Hız azaltmıyorum. 😉

Adamda bunu soruyor bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Otomaik arabayı 120 km hıza bağlayın ve yokuş çıkıp çıkmadığını görün derim. 

Otomatik i10 bile 130 km hızla rampa çıkıyordu :D artık  2 demi çıktı 3 demi motor kaç devir attı bilinmez. 

Sonuc araba otomatik ise rampa çıkmıyor denmez , rampada bağırdı denir 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Biri bağırmadan rahat rahat çıkarken diğerinin canı çıkıyor, yanındaki adamı bile duyamıyorsun. Hangisine binmek istersin 😉

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...