İçeriğe Yönlendir

Haziran Tatili

Ali Darbaz

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

1250 tl

2 gün deniz manzaralı otelde kalırım daha iyi uhd olacak tabii havuz kenarında ye iç halay çek

Mehmet Ozyurek yazdı:

Tam gaz verince açıyor ya sıkıntı yok.. Direksiyonda da off tuşu var. Sadece sinir ediyor :) 

Bir süre geçince gaza % 50 daha fazla basıyor olduğumu fark ediyorum :)

Farketmez, C5 az yakıyor, her yere gelirim 

haziranda şenlik yakışır o zaman

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Çağlar Bayur yazdı:

2 gün deniz manzaralı otelde kalırım daha iyi uhd olacak tabii havuz kenarında ye iç halay çek

haziranda şenlik yakışır o zaman

Nisanda falan bir demo yapalım.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Az yakar dedinizde aklıma geldi, Antalya gidiş geliş 800 liralık benzin parasını henuz denkleştiremedim. Ayrıca ben yolu uzatmak istiyorum. 2500 km olarak akdeniz turu atarsam 1250 tl yakıt masrafı demek.  Sponsorluk yapacak nevşehirli petrol zengini aranıyor :D

Senin az yakan araba konusunda sponsor bulman lazım. Ne yapsan o cruze gene cep yakacak. Hayır hem lpg sevmeyip hem cruze'a binmek, bilemedim şimdi :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Senin az yakan araba konusunda sponsor bulman lazım. Ne yapsan o cruze gene cep yakacak. Hayır hem lpg sevmeyip hem cruze'a binmek, bilemedim şimdi :) 

videolarını da izleyince, bence çok maceracı , kanalını keyifle takip ediyorum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

10 litre yakan arabayı 7,9 litre ile sürüyorum şu an. 2,1 litre gayet harika bir değer. Tabi çok daha düşürmek mümkün. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

10 litre yakan arabayı 7,9 litre ile sürüyorum şu an. 2,1 litre gayet harika bir değer. Tabi çok daha düşürmek mümkün. 

Ben hyper konusunda başarısızsın demedim ki :) Araban başarısız. Sana dizel lazım. 4 litrenin altında kalabilirsin muhtemelen. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Ben hyper konusunda başarısızsın demedim ki :) Araban başarısız. Sana dizel lazım. 4 litrenin altında kalabilirsin muhtemelen. 

Hipermili sadece benzin sarfiyatı olarak bakma, benim bu sene yaptığım masraf yanında yakıt masrafı devede kulak kalıyor. arabanın yıpranmaması için hipermil yapacaksın. yıpranmayan araba az masraf çıkarır. Hipercilik oynamak arabayı yıpratmaz. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Hipercilik oynamak arabayı yıpratmaz. 

subaplar da aynı fikirde mi?

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

subaplar da aynı fikirde mi?

Benim hiç subabım bozulmadı. Düşük devirde gaza abananlarla beni karıştırıyorsun. Ben gaza basmaktan sakınan biriyim. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Düşük devirde gaza abananlarla

subabın en sağlıklı soğuduğu stildir.

vesile ile antalyaya inerken en son dşündüğüm şey subap olurdu, aquapark ın büyükülüğü daha önemli

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Hipermili sadece benzin sarfiyatı olarak bakma, benim bu sene yaptığım masraf yanında yakıt masrafı devede kulak kalıyor. arabanın yıpranmaması için hipermil yapacaksın. yıpranmayan araba az masraf çıkarır. Hipercilik oynamak arabayı yıpratmaz. 

Aynı şey dizel için de geçerli ama. Daha az yakıt ve yine daha az masraf (normal dizel kullanıcısına kıyasla senin kullandığın dizelde) olarak döner sana. Kazan kazan olur yani :) 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Aynı şey dizel için de geçerli ama. Daha az yakıt ve yine daha az masraf (normal dizel kullanıcısına kıyasla senin kullandığın dizelde) olarak döner sana. Kazan kazan olur yani :) 

Murat hocam, bende 440 bin ipotek var. Araba babadan "al işini gör kullan" arabası. Karı koca hızır gibi çalışıyoz. Elde yok avucta yok. Bana desenki, "cruze sat üste 5000 koy" . Bende o 5000 yok yani. Şu an düzenimi kurmuşum, yakıt parası cebimden çıkmıyor, bunu tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. Ama evin borcu bitsin, sıfır km araba alıcam. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Murat hocam, bende 440 bin ipotek var. Araba babadan "al işini gör kullan" arabası. Karı koca hızır gibi çalışıyoz. Elde yok avucta yok. Bana desenki, "cruze sat üste 5000 koy" . Bende o 5000 yok yani. Şu an düzenimi kurmuşum, yakıt parası cebimden çıkmıyor, bunu tekrar tekrar anlatmaya gerek yok. Ama evin borcu bitsin, sıfır km araba alıcam. 

Benzer durumlardayız yani :) Dert etme, zaten kimsede kalmadı para. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Benzer durumlardayız yani :) Dert etme, zaten kimsede kalmadı para. 

Bu aralar yufkacılıkda iyi iş varmış. Partime yufkacı olayım diyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
Ali Darbaz yazdı:

Bu benim zaman çizelgem.  Cumartesi - Pazar günlerini değerlendirmem lazım.  Aklıma ilk etapda Kaş gitmek geldi. 2 günlük pansiyonlar 700 tl civarında. Ama dönüşte ne yapabilirim , oradaki 2 günü nerde kullanabilirim bilemedim. 

Mavi kısım mevcut rezervasyonumu gösteriyor. 

Kaşda şu otelde 2 gün kalınır sankim :D Yeri hoşuma gitti  4 saat mesafede 

https://www.etstur.com/La-Salvia-Hotel#

Peki son iki günü nerde geçirmek lazım. Bir fikir alim. Nevşehire gideyimmi :D

https://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/168773-gümüşaslanın-seyir-defteri/?do=findComment&comment=783873

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Bu aralar yufkacılıkda iyi iş varmış. Partime yufkacı olayım diyorum. 

yufkacılar el üstünde tutuluyor bu ara

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yufkacılık ayın mesleği.
Sayıları En az %20 artacaktır bu ay

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ali Darbaz

Dostlar genelege bu şekilde  https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valiligine-kismi-kapanma-genelgesi-gonderildi

30 mayısda otele giriş yapacak biri olarak. durum bu şekilde giderse kendi aracımla Antalyaya gidemeyecekmiyim ? 

3. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

3.1- Herhangi bir zorunlu hali bulunmayan kişilerin sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahatleri ancak toplu ulaşım araçları (uçak, otobüs, tren, gemi vb.) kullanılmak suretiyle mümkün olacak. İşi ile ilgili illiyetini belgeleyen toplu ulaşım araçlarının görevlileri ile şehirlerarası seyahat edeceğini bilet, rezervasyon kodu vb. ile ibraz eden kişiler sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak.

3.3- Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerdeki şehirlerarası seyahat kısıtlamasının etkinliğinin artırılması amacıyla şehirlerin tüm giriş ve çıkışlarında (iller arası koordinasyon sağlanmak kaydıyla) kontrol noktaları oluşturulacak. Özel araçlarla seyahat edenlerin muafiyet kapsamında olup olmadıkları muhakkak tetkik edilecek ve geçerli bir mazereti/muafiyeti bulunmayan kişilerin şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

Şimdi sorum şu . Sokağa çıkma saati uygunalmayan 05:00 ve 19:00 arasında arabamla seyehat edebilirmiyim. 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

20 gün kadar önce bir seyehat planı sebebiyle araştırmıştım.

05:00 - 19:00 arasında özel araçla seyehatta sıkıntı yok,

otel rezervasyonu olduğunda polisin insiyatifine kalıyorsun,

bence çok saçma da olsa otobüs ile seyehat serbest ama özel araçla yasak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Ali Darbaz yazdı:

Şimdi sorum şu . Sokağa çıkma saati uygunalmayan 05:00 ve 19:00 arasında arabamla seyehat edebilirmiyim. 

Dün yapılan açıklamaya göre , sabah radyoda söylenen "seyahat edebileceksiniz"

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Darbaz yazdı:

Dostlar genelege bu şekilde  https://www.icisleri.gov.tr/81-il-valiligine-kismi-kapanma-genelgesi-gonderildi

30 mayısda otele giriş yapacak biri olarak. durum bu şekilde giderse kendi aracımla Antalyaya gidemeyecekmiyim ? 

3. Sokağa çıkma kısıtlaması uygulanan süre ve günlerde (hafta içi ve hafta sonunda) zorunlu haller dışında vatandaşlarımızın toplu ulaşım vasıtaları dışında şehirlerarası seyahatlerine izin verilmeyecek.

İnsanlar wp gruplarında, facebookta twitterda forumlarda iki gündür bunu tartışıyor.. 

Kimin ne zaman nasıl seyahat edeceği yine net olarak açıklanamadı.. 

Bir cümle kurmak bu kadar zor bir iş değil. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kısıtlama olmayan saatlerde şehirler arası seyahat edebilirsin. Kısıtlama olan saatlerde sadece toplu taşıma ile gidebilirsin.

Farklı olarak; Otel voucher belgesi ile izin başvurusu yapacaksın sen ve ailen için. İzin düzenlenecek. Hiç bir kısıtlamaya takılmadan gitmen gereken yere gideceksin. Güzergah dışına çıkman yasak. Bodruma giderken dur bi izmirden kumru yiyeyim aydından incir alayım yok. @Ali Darbaz

Mehmet Ozyurek yazdı:

Kimin ne zaman nasıl seyahat edeceği yine net olarak açıklanamadı.. 

Bir cümle kurmak bu kadar zor bir iş değil. 

Cümle kurmak zor değil ama bizim vatandaşımıza bir yol gösterince .okunu çıkarma durumu var. Bazen de ondan kaçınılıyor.

Ahmet Çankaya yazdı:

otel rezervasyonu olduğunda polisin insiyatifine kalıyorsun,

Otel rezervasyonunda voucher belgesi ile ilgili tarihten 1 hafta önce kaymakamlıktan izin alınca polisin insiyatifi diye bir şey söz konusu olmuyor kısıtlamalardan muaf oluyorsunuz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Kısıtlama olmayan saatlerde şehirler arası seyahat edebilirsin. Kısıtlama olan saatlerde sadece toplu taşıma ile gidebilirsin.

Farklı olarak; Otel voucher belgesi ile izin başvurusu yapacaksın sen ve ailen için. İzin düzenlenecek. Hiç bir kısıtlamaya takılmadan gitmen gereken yere gideceksin. Güzergah dışına çıkman yasak. Bodruma giderken dur bi izmirden kumru yiyeyim aydından incir alayım yok. @Ali Darbaz

Ben tatilimi 4 gün uzatacağım. Ama uzattığım zaman giriş günü cumartesi, çıkış günü pazar oluyor. 

Böyle bir durumda yine kendi arabamla gidebilirmiyim. 

Ayrıca bu pazar eşimin randevusu var. Özel aracımla hastaneye gitmem serbestmi. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
Ahmet Çankaya yazdı:

bence çok saçma da olsa otobüs ile seyehat serbest ama özel araçla yasak...

Toplu taşıma ile seyahat ederken HES kodu aracılığıyla takip durumu var. Temas ve bulaş durumunda sizi bulmaları yarım gün sürmüyor.

Ali Darbaz yazdı:

Ben tatilimi 4 gün uzatacağım. Ama uzattığım zaman giriş günü cumartesi, çıkış günü pazar oluyor. 

Böyle bir durumda yine kendi arabamla gidebilirmiyim. 

Ayrıca bu pazar eşimin randevusu var. Özel aracımla hastaneye gitmem serbestmi. 

Güncellenmiş uzatılmış voucher belgesi ile kaymakamlığa başvur. İzin belgesi çıkacak. Kontrollerde belgeyi göster devam et.

Pazar günü hastaneye randevu mesajı ile kendi aracınla gidebilirsin.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mert Yeldan yazdı:

Toplu taşıma ile seyahat ederken HES kodu aracılığıyla takip durumu var. Temas ve bulaş durumunda sizi bulmaları yarım gün sürmüyor.

Güncellenmiş uzatılmış voucher belgesi ile kaymakamlığa başvur. İzin belgesi çıkacak. Kontrollerde belgeyi göster devam et.

Pazar günü hastaneye randevu mesajı ile kendi aracınla gidebilirsin.

Yani iznimi alıyım, Cruze bineyim akşam 21:00 da yola çıkayım bana serbest. Çünkü otele gidiyorum ben :D DOğrumu anlamışım. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...