İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

spring kaç para olacak acaba... ben de boş değilim kendisine karşı.

Macaristan  fiyatı 17.770 euro

Bir başka kaynak ise 12900 dolar demiş. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Darbaz yazdı:

ABi benim kafamdaki tasarı belli, aylık yakıt kotası koyucaksın. Herkes hipermil yapmak zorunda kalacak. DIşa bağımlılık azalıcak. 

Herkes youtuber olsun, herkes birbirini sürekli takip etsin. 80 milyon tane, 80 milyon takipçili youtuber, Gelsin dolarlar, hepsi dünyanın parasını kazanır. Cari açık falan da kalmaz. 

• Beğen 3
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

yahu iyice alışmışsınız 100 bin üstü rakamlara. Alışmış benimsemişsiniz. 20 bin euroluk araba 130 bin deyince ucuz demek ne zamandır normal karşılanıyor. 2018 yılından beri senin maaşın %350 arttımı ? Artsa diyecem normalde, artmadığını biliyoruz. 

yahu benim maaşımla ne ilgisi var. 120 bine elektrikli araba alma hayali ile hesap kitap yapıyorsun ama 120 bine satılan araba yok

satılan arabanın bedelinin ne benim maaşımla ne senin maaşınla ilgisi yok

2016 yılında dizel otomatik fluance almıştım 1 yaşında 20 bindemi 30 bindemi neydi . o günden bugune maaşım yükseldi ama 1 yaşında dizel otomatik bir renoya gücüm yetmiyor almaya şuan . arabanın fiyatıyla maaşımın alakası yok özetle araba fiyatları uçtu

tekrar sorum şu türkiyede 120. bin TL ye satılacağı bilgisini nerden aldın ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

yahu benim maaşımla ne ilgisi var. 120 bine elektrikli araba alma hayali ile hesap kitap yapıyorsun ama 120 bine satılan araba yok

satılan arabanın bedelinin ne benim maaşımla ne senin maaşınla ilgisi yok

2016 yılında dizel otomatik fluance almıştım 1 yaşında 20 bindemi 30 bindemi neydi . o günden bugune maaşım yükseldi ama 1 yaşında dizel otomatik bir renoya gücüm yetmiyor almaya şuan . arabanın fiyatıyla maaşımın alakası yok özetle araba fiyatları uçtu

tekrar sorum şu türkiyede 120. bin TL ye satılacağı bilgisini nerden aldın ?

120 bin tl olacağını umut ediyorum. Dedikodular egeadan daha ucuz olacağını söyler. Bir egea olmuş 130 bin. 44 beygir arabadan bahsediyoruz. İnternette 105bin tl diyende var, 165000 tl diyende var. 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

Ali Gök yazdı:

he tamam dedikodulardansa doğrudur 120 bin

sana pahalı demişler ben 80 bine verecekler diye duydum :kutlama:

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Ali Darbaz yazdı:

ABi benim kafamdaki tasarı belli, aylık yakıt kotası koyucaksın. Herkes hipermil yapmak zorunda kalacak. DIşa bağımlılık azalıcak. 

:D 

Elektrikli araba daha iyi bir çözüm, kısıtlamalara her zaman karşıyım.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Azad Mirzade yazdı:

:D Elektrikli araba daha iyi bir çözüm, kısıtlamalara her zaman karşıyım.

Ozaman benzin litre fiyatı 10 tl olsun abi. Kısıtlama olmasın. Gene herkes  hipermil yapsın. Yine dış borç açığı azalır. Bisiklet satışları patlar. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

Macaristan  fiyatı 17.770 euro

Bir başka kaynak ise 12900 dolar demiş. 

13 bin dolar desen burada en az 25 bin dolar olur o araba. yeni bir hayal kırıklığı gibi. hadi hayırlısı artık.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Azad Mirzade
Ali Darbaz yazdı:

Ozaman benzin litre fiyatı 10 tl olsun abi. Kısıtlama olmasın. Gene herkes  hipermil yapsın. Yine dış borç açığı azalır. Bisiklet satışları patlar. 

Bunlar da konuşuldu ama o benzini 10 tl yapmak da zarar işte, başka bir yerden çıkıyor acısı.

Bisiklet yolları yapılırsa bisiklet satışları artar ki, -şu an istanbulda bisiklet kullanmak güvenli değil- mesela çamlıcadan mecidiyeköye kadar bisiklet yolu yapsın ibb iddia ediyorum 2 yıl içinde en az %10 azalır o trafik.

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

130 a vereceklerse şehir içi için alınırda bilinirde 44 BG olsun.

Şu an 272 BG var ama şehir içinde katırlarla yola devam ediyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mert Gulkokan yazdı:

Normal araçların lpg dönüşümü nedir ?
Zaten lpg takılıyor ?

GİBİ dedim..

konu elektrik.  elektrik dönüşüm yani.

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu

Ateca'nın ilk geleceği zaman bizde İngiltere fiyatları ile bir fiyat tahmini yapmaya çalışmıştık. Fiyatı Leon ile kafa kafaya idi. Türkiye paketlerine göre referans aldığımız paketler arasında 1000 sterlin civarı fark vardı. Bizde buradan yola çıkarak kaba taslak bir fiyat düşünmüştük. Sonuç ise hüsran olmuştu. Leon'un epey üzerinde neredeyse Tiguan ile kafa kafaya bir fiyatla satışa çıkmıştı ülkemizde. O yüzden yurtdışı fiyatlarının referans alarak bir tahmin yapmak epey yanıltıcı olabiliyor :) 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

130 a vereceklerse şehir içi için alınırda bilinirde 44 BG olsun.

Şu an 272 BG var ama şehir içinde katırlarla yola devam ediyorum.

sat diyorum dinlemiyorsun. :)

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Azad Mirzade yazdı:

Bunlar da konuşuldu ama o benzini 10 tl yapmak da zarar işte, başka bir yerden çıkıyor acısı.

Bisiklet yolları yapılırsa bisiklet satışları artar ki, -şu an istanbulda bisiklet kullanmak güvenli değil- mesela çamlıcadan mecidiyeköye kadar bisiklet yolu yapsın ibb iddia ediyorum 2 yıl içinde en az %10 azalır o trafik.

Ceyranlı mobilette seçim olabilir. 

Mehmet Göktürk yazdı:

GİBİ dedim..

konu elektrik.  elektrik dönüşüm yani.

Yemin ederim şirkete bunu önerdim. 6 ay üzerine çalıştılar. Sonra maliyeti yüksek diye vazgecildi. 

Önerim şirket araçlarının elektrikli dönüşüm yapılması. Prestij oluşacaktı. Elektrik Linealer yollara çıkıcaktı. 

Ama olmadı işte 😕

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Ali Darbaz yazdı:

Cruze ile 10000 km devirdik. Cruze km si 1 liraya maliyet çıkardı. Buna yakıtı, bakımı , kaskosu, muayenesi ve lastiği dahil. 10 bin km için 10 bin harcamışım. 

Demek ki benim Focus sizin arabadan daha az maliyet çıkarıyormuş. Ben de oto yıkama ve cam suyu dahil son bir yılda yaptığım harcamayı km'ye göre çıkardım. Ve Km başına 75 Kr harcamışım. 

494808697fefd891c1aba979f93d887c14f4aa49

Bunun 40 Kr kadarını sadece LPG ve Benzin için harcamışım. 

23328064ed2f9b02d27b746954b23a4ac6d9a46e

Geri kalan gider kısmı yıkama cam suyu yaptığım masraflar gibi giderler. Bakım giderleri de ayrı bir sayfada görünüyor. 

61090250461e57c9ccab5f76855808d47f4bf9a1

86286147559752169c64e2f3ca4f0469cbe946ec

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

120bin değil de, 200bin'e gelirse öpüp başımıza koyalım. Zira 200bin'e de ülkemizdeki en ucuz elektrikli araba olacaktır.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Gedik yazdı:

Demek ki benim Focus sizin arabadan daha az maliyet çıkarıyormuş. Ben de oto yıkama ve cam suyu dahil son bir yılda yaptığım harcamayı km'ye göre çıkardım. Ve Km başına 75 Kr harcamışım. 

Arabayı aldığımda kötürüm olduğu için , toplamak adına 5000 tl para harcadım. Bu masraf kalemini düşünde 100 kmde 7,3 litre benzin tüketimi yakalıyorum. Sadece benzin hesap edilirse Kilometrede 48,65 kuruş yakmışım. 

Hesaplama tablosu  https://www.spritmonitor.de/en/detail/1154540.html

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Dogan Arsiray yazdı:

sat diyorum dinlemiyorsun. :)

Akbaba Özellikleri ve Türleri - Akbabalar Hakkında İlginç Bilgiler

:D :D 

• Beğen 2
  • Mutlu 6
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Ceyranlı mobilette seçim olabilir. 

Yemin ederim şirkete bunu önerdim. 6 ay üzerine çalıştılar. Sonra maliyeti yüksek diye vazgecildi. 

Önerim şirket araçlarının elektrikli dönüşüm yapılması. Prestij oluşacaktı. Elektrik Linealer yollara çıkıcaktı. 

Ama olmadı işte 😕

kötü agm akü kullanınca kısa menzil razı olursan ucuz.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Furkan Avcı yazdı:

Akbaba Özellikleri ve Türleri - Akbabalar Hakkında İlginç Bilgiler

:D :D 

hahhaha çok iyi! :)

ama bu kuşlar müthiş uçucular. 3 metreyeyakın kanat açıklıkları vardır ve sadece leş ile beslenirler. bu sanırım amerikan kıtasına ait bir akbaba. anadolu da yaşayan türleri 2.5 metreye kadar kanat açıklığına sahip olabiliyorlar. hazır konuyu bozup dağıtmışken, ilanlar bölümündeki satılıklarıma beklerim. kargo bedavaç ayrıca @Servet Aydın gecenin köründe sahibinden den mesaj atıp ayıp açık saçık laflar etmiş neden reklamımı yapmıyorsun yazılarında diye. land var 170 bin tl.  oldumu?

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ali Darbaz yazdı:

1.4 egea 130 bin tl isteyen alabilir. beklemesi gerek. 

Egea 130binse bu 250bin lira falan olur. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Egea 130binse bu 250bin lira falan olur. 

kimse de almaz o paraya öyle dandik güçteki arabayı.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...