İçeriğe Yönlendir

Günlük Kullanım Elektrikli Araba

Ali Darbaz

Recommended Posts

Münir Nurettin Taşova

Fiyatı 15 bin Euro olarak açıklanmış.  Ötv Kdv bayi karı ile 200 bin olarak hesapladım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Selim Bilgin yazdı:

Buna bu parayı verecek olanla tanışmak isterim, belki biz de bişeyler satarız. 😄

bilmem sen ben vermeyizde forumda bi arkadaşın broadweyini yanlış bilmiyorsam 70 binli rakamlara satın aldı birisi :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Münir Nurettin Taşova yazdı:

Fiyatı 15 bin Euro olarak açıklanmış.  Ötv Kdv bayi karı ile 200 bin olarak hesapladım.

20 tane filan satar o para olursa. bunun benzinli düz vites fiyatına olması lazım. kim niye alsın dizel araç parasına bunu. anca fantazi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

turbo diyor bu hibrit olsa gerek arıza vermiş. Muhtemel gri ithalat felan araç kesin immobilizer vs bir sorun var.

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben günlūk sehirici kullanım icin konuya pozitif bakanlardanım batarya teknolojileri gelistikce veriler dahada iyilesecektir.

Fosil yakitların kalan õmrū malum en yaygin alternatifte elektrik zaten zamanla bir sekilde bizde bulasacağız gibi görünüyor.Konu Dacia olunca bir yerden birilerinin başlaması lazımki bizde fikir sahibi olalım.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

turbo diyor bu hibrit olsa gerek arıza vermiş. Muhtemel gri ithalat felan araç kesin immobilizer vs bir sorun var.

taycanların yolda kalması meşhur bir hale gelmeye başlamış dedi bir arkadaş, benim radarımın dışında bir segment.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

ben bu aracın 250 binden aşağı geleceğini tahmin etmiyorum açıkçası 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil

bagaja ufak bir jenerattör atsak uzun yola gidemezmiyiz dinlene dinlene :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mesut Eyibil yazdı:

bagaja ufak bir jenerattör atsak uzun yola gidemezmiyiz dinlene dinlene :D

Mola verdiğinde zaten şarj var

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

nedir bu enerji krizi ben çözemedim. benzincide benzin olmama olasılığı yolda herhangi bir yerde elektrik olmama olasılığından daha fazla aslında.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

nedir bu enerji krizi ben çözemedim. benzincide benzin olmama olasılığı yolda herhangi bir yerde elektrik olmama olasılığından daha fazla aslında.

o yüzden düşük performanlı büyük dizel candır. kızartma yağını koy devam et motor soğumadığı sürece. birde yedek  yakıt filtreleri olacak bol bol.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

Her yerde 220 priz var . 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bisikletin lambalarını çalıştırmak için tekere dinamo bağlanırdı, olmaz mı böyle birşey 😁

Yorum bağlantısı
Mesut Eyibil
Mehmet Göktürk yazdı:

Mola verdiğinde zaten şarj var

abi belki dağa gidip kamp kurucam orda olmazsa :D bikere memlekete giderken nede olsa ilerde vardır die yakıt almadım nerdeyse yolda kalıyordum bahsettiğimiz araç kmsi daha düşük, bence depo altına ne olur ne olmaz die küçük bir jeneratör eklemesi yapılması lazım bu araçlara en azından hızlı şarj sağlam yaygınlaşıncaya kadar.

Yorum bağlantısı
Ali Gök

jeneratör mü :D olmassa lombardin motorla şöyle ek bir takviye yapalım 15 20 beygir de o versin patpatpat mis gibi olur

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Darbaz yazdı:

1 kw  jeneratör, Tesla model S'i 55 saate şarj ediyor. 

benim dizel jeneratör, bir depo ile 8 saat çalışabiliyor. 5 kva yaklaşık gücü. 11 saatte şarj eder demektir. bu süre içinde yaklaşık 12 litre dizel harcıyor. 20 litreyle şarj eder teslayı demektir. bitkisel yağı doldur geç.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

benim dizel jeneratör, bir depo ile 8 saat çalışabiliyor. 5 kva yaklaşık gücü. 11 saatte şarj eder demektir. bu süre içinde yaklaşık 12 litre dizel harcıyor. 20 litreyle şarj eder teslayı demektir. bitkisel yağı doldur geç.

Ama o 5kw çekerken okadar az yakmaz heralde. Sen evdeki buzdolabını tv ni evini bağlıyon.   5 kv güç çekerken kim bilir kaç litre yakacak. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

e işte yüzde 20 ekledim. yarım yükteki tüketim bu şekilde oluyor çünkü.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Ama o 5kw çekerken okadar az yakmaz heralde. Sen evdeki buzdolabını tv ni evini bağlıyon.   5 kv güç çekerken kim bilir kaç litre yakacak. 

Jeneratörlerin verimi yüzde 80-90. orda sorun pek yok. aracın gitmesi için de 25KW civarı birşey gerekiyor. yani 5 saat doldur 1 saat sür gibi düşün.

Mert Gulkokan yazdı:

Hızlı şarj ile elektrikli aracı doldurmak ülkemizde 30 tl falan yani dolaylı olarak diğer var
Eve gelen elektrik 150 tl kışın
Virde araba şarj etcez fena olur
O nedenle elektrik ucuzlamadığı sürece eşektrşk araba da anlamsız

Hesap et. ucuz. bedava olacak hali yok. benzin parası ile karşılaştıracaksın. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...