İçeriğe Yönlendir

Son Çekoslovak Škoda

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Furkan Bakırel
kapağa bağlı bagaj ayındlatma var mı? ampülerin + kutbu hepsi uç bölümünde mi bazısı ampülün kenarındamı?
Bagaj aydınlatması var ama düğmeli , müşür tarzı bir tertibat yok abi .Bagaj kapağında arka silecek , plaka aydınlatma, sis ve geri vites lambası var hepsi eski usül ucu + kenarları şase şeklide ampüller.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

.Bagaj kapağında arka silecek , plaka aydınlatma, sis ve geri vites lambası var hepsi eski usül ucu + kenarları şase şeklide ampüller.

sırası ile birinin bağlantısını sökün, mesela silecek motorun soketini, sonra yine deneyin, sonra onu takın sonra sis ampülü sökün, sonra sol stop grubu soketi vb. gibi.  gibi... biri sökülü iken düzelirse ona yoğunlaşın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Audi 3.0 tdi satıldımı
Brandanın altındaki Audi.Bunun yürütme maliyeti çok daha uygun olduğu için bunu kullanıyoruz , şehir içine birebir .
sırası ile birinin bağlantısını sökün, mesela silecek motorun soketini, sonra yine deneyin, sonra onu takın sonra sis ampülü sökün, sonra sol stop grubu soketi vb. gibi.  gibi... biri sökülü iken düzelirse ona yoğunlaşın
Nasıl bir sorun bu tarz alakasız probleme sebep olur ki abi ? Kontak kapalı iken devir saatinin yükselmesine ne sebep olur ki , devir saatinin bagaja giden elektrik hattıyla nasıl bir bağlantısı olabilir ? Çözemedim bu kısmı [emoji846].
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

Nasıl bir sorun bu tarz alakasız probleme sebep olur ki

şase olur genelde, bir ampül vs. şaseyi tam alamaz,  başka soket üstünden tamamlanır, seri bağlı 2 ampül gibi düşünelim, voltaj aynı ancak sönük yanmaya başlarlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Yıllar utansın...Sene bilmem kaç [emoji1787][emoji1787]
9xn7tg1.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Şanzımanını aldığım favoritin torpido amortisörü üzerindeydi o gün gözüme kestirmiştim ama yolum düşmüyordu geçen geçerken aldım 5 liraya pimleri de üzerindeydi.Yılların verdiği yorgunluk var biraz basıncı düşmüş ama kapağı tutabiliyor bu tarz ufak detaylarla uğraşmayı çok seviyorum.
jf4m3k1.jpg
54ej070.jpg
Sabah da pandizota ip yaptım oranın parçasını bulamadım maalesef.
d4t21vn.jpg
kdllr6v.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kontak dağıldı iyi mi Allah'tan kapının önünde dağıldı da yolda kalmadı [emoji3]. Direksiyon kilidi çalışmıyordu ona da el attım ama olmadı perçinliydi içini açamadım. Eski kontağı topladım bu şekilde devam...
7mcqcab.jpg
l9h51ni.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Abi neden sürekli bu arabada bişiler kırılıyor. Biz sürerken 5 senede sadece conta yakmıştı :( 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Abi neden sürekli bu arabada bişiler kırılıyor. Biz sürerken 5 senede sadece conta yakmıştı :( 

chevy gibi düşün, bazı parçalar sökülürse elinde kalabiliyor

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Araba biliyor tabi kimin kendini toparlayacağını, sırayla iş çıkarıyor.

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Abi neden sürekli bu arabada bişiler kırılıyor. Biz sürerken 5 senede sadece conta yakmıştı [emoji20] 
Abi , çünkü ekonomik ömrü dolmuş o yüzden nereye dokunursan orası bozuluyor.
Araba biliyor tabi kimin kendini toparlayacağını, sırayla iş çıkarıyor.
Estağfurullah abi ufaktan tornavida tutar elim o kadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Kontak dağıldı iyi mi Allah'tan kapının önünde dağıldı da yolda kalmadı [emoji3]. Direksiyon kilidi çalışmıyordu ona da el attım ama olmadı perçinliydi içini açamadım. Eski kontağı topladım bu şekilde devam...
7mcqcab.jpg
l9h51ni.jpg
Bari engine start yapsaydın [emoji16]
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Bari engine start yapsaydın [emoji16]
İyi fikir aslında bir düğme olsaydı yapılırdı güzel de olurdu .
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Arabayı alınca üzerinde vites konsolu vardı lakin kırıktı , el freni konsolu da yoktu.2 ay felan önce el freni konsolu da almıştım sonra boyadım bayağıdır takılmayı bekliyordu geçenlerde ufak bir akıllı vida operasyonu ile taktım.Kontak arızasıdan önce yapmıştım ama konuya eklemeyi unutmuşum.
Vitesin arkasında ki boşluğun kapağını bulamadım [emoji52].
hc1yp0a.jpg

7cew9tr.jpgGeçenlerde de teybi takmıştım aux yerine de Bluetooth modülü ekledim USB si yok zaten BT varken gerek yok.
amgn2fm.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Alpay Sumer yazdı:

bunun yesili makbuldur😄

çöp kovası rengi. bizde vardı. :D

Metin Akbal yazdı:

Maşallah diye kaç sefer dedik yahu. Balon tamiri yaptırmıştım ben bunda da olmaz mı?

örgü yırtıldıysa olmaz.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
örgü yırtıldıysa olmaz.
Evet lastik çöp oldu aynı boyutta da çıkma lastik bulamadım sıfır alacağım da bu sefer de diğerleri eski olacak bilmiyorum şuan ne yapacağımı.
gerçek clarion mu bu :wub:
Gerçek de cihaz başlangıç serisi [emoji3] .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Araba da bazen tekleme oluyordu ve avansı sürekli değişiyordu , ayarlıyorum on numara oluyor sonra sapıtıyor yolda giderken , sirkeleniyordu . Ufak bir operasyon yaptım distribütörde boşluk varmış.Bu şekilde ;

Avans civatasını gevşetip distribütörü söktüm.Altında ki dişli parçayı distribütöre sabitleyen pim boşluk yapmış .
kqny5xk.jpg

Matkapla delikleri daha düzgün hâle getirip hafifçe genişlettim.
8m4pq7z.jpg

Daha kalın yeni bir pim yaptım .
m7jtc2m.jpg

Ardından distribütörü komple dağıttım içinde iki adet yay var bu yaylar da boşluk yapmış yayları gerdirdim .
qmlmnsl.jpg

Son olarak distribütör kapağını zımparalayıp topladım .
39l2280.jpg

Netice de boşluk büyük oranda geçti lakin hâlen bir miktar boşluk var.Bu boşluğa sebep olan ise ilk başta pimini yaptığımız iki dişli parçanın geçtiği yerde boşluk yapması oraya da bir ara operasyon yapacağım.

Gaza basınca devir saati dalgalanıyor bir anda 5000 devire fırlıyor sonra yerine geliyor buna da sebep olan distribütör olabilir diye de distribütörü dağıttım ama devri okuyan herhangi bir parçaya rastlamadım
  • Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

Gaza basınca devir saati dalgalanıyor bir anda 5000 devire fırlıyor sonra yerine geliyor buna da sebep olan distribütör olabilir diye de distribütörü dağıttım ama devri okuyan herhangi bir parçaya rastlamadım

bobin civarında bir manyetik okuyucu olabilir, kakloldan geçen akımı okuyan, avans tabancası da devri oradadn okur

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
bobin civarında bir manyetik okuyucu olabilir, kakloldan geçen akımı okuyan, avans tabancası da devri oradadn okur
Yarın resmini atayım abi sistem elektronik ateşleme abi geleneksel ateşleme değil , geleneksel ateşlemeyi az çok biliyorum da bununla hiç uğraşmadım bilmiyorum.Yanılmıyorsam bobine iki tane kablo geliyor bu kablolardan da paralel kablo çıkıp elektronik ateşleme beynine gidiyor elektronik ateşlemeye iki kablo da distribütörden geliyor.Bobinden distribütör kapağına da bobinden buji kablosu gibi ateşleme kablosu geliyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Vay be.
Ne çok arıza biriktirmiş içinde.
Eline sağlık Furkan
Son iki ayı, Şimdi okudum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

92 modeli vardı bende. Çok severdim. İçini temizlemesi en rahat araba. Egzantrik zinciri sesi hala kulağımda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...