İçeriğe Yönlendir

Son Çekoslovak Škoda

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Furkan Bakırel
yavaş yavaş gaza basınca ibre ne yapıyor
O zaman düzgün oluyor devir saati ama böyle ani gazlamalarda sapıtıyor videoda ki gibi sona felan geliyor [emoji846][emoji3]
92 modeli vardı bende. Çok severdim. İçini temizlemesi en rahat araba. Egzantrik zinciri sesi hala kulağımda.
Evet zincir sesi kronik [emoji3] , zincir gergi tertibatı bulunmadığı için zincir sesi bitmiyor
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

O zaman düzgün oluyor devir saati ama böyle ani gazlamalarda sapıtıyor videoda ki gibi sona felan geliyor

devir saatinde sorun olabilir

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
devir saatinde sorun olabilir
Sorun distribütörden kaynaklıymış abi ateşleme sistemi komple yan sanayi malzeme o yüzden de ateşleme de pek randımanlı değil , uygun yollu SLX distribütörü bulursam onu takmayı düşünüyorum 150-200 e distribütör bulursam çözeceğim inşallah.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

ateşleme de pek randımanlı değil

meksefe var mı bunlarda?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

meksefe var mı bunlarda?

Var abi. Benimkinde de sıkıntı yaşamıştım. Platinin içinde dönen milde boşluk varmış sağa sola. Parça almaya gerek kalmadan düzeltmiştik.

Eğer bu arabadaki sıkıntı da buysa ufak bir müdahale ile düzeliyor. Sonra bir avans ayarı mis.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
meksefe var mı bunlarda?
Yok meksefe abi elektronik ateşleme bu .
Var abi. Benimkinde de sıkıntı yaşamıştım. Platinin içinde dönen milde boşluk varmış sağa sola. Parça almaya gerek kalmadan düzeltmiştik.
Eğer bu arabadaki sıkıntı da buysa ufak bir müdahale ile düzeliyor. Sonra bir avans ayarı mis.
Abi elektronik ateşleme yanlış olmasın o dönen parça tevzi makarası.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Furkan Bakırel yazdı:

Yok meksefe abi elektronik ateşleme bu .Abi elektronik ateşleme yanlış olmasın o dönen parça tevzi makarası.

2003 yılı falandı ama o dönen mildeki boşluğu düzelttiğimizde arabanın ateşleme derdi geçmişti. Bu kısmı çok iyi hatırlıyorum. Pilatin kısmı bir önceki arabam olan fiat 500 den kalmış olabilir :) Çok zaman geçmiş

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Buji , buji kablosu , tevzi makarası değiştik avans ayarı yapıldı gaz ayarı yapıldı bayağı bir düzelme oldu artık teklemiyor çok hafif bir avans bozukluğu kaldı o da zincirden dolayı , zinciri de değişince güzel olacak .
Maliyet 150 TL
hrkiaii.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Konuyu baştan aşağı okudum. Buna birkaç yıl daha binersen tez yazarsın skoda konusunda  :) Herşeyini kendin halletmişsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Buna tüpsüz binince kaç yakıyor. 
Benzinde çalışmıyor ki [emoji3]
Vay cigerim s.a
A.s naptın bitti mi turne
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz
Furkan Bakırel yazdı:

Benzinde çalışmıyor ki emoji3.pngA.s naptın bitti mi turne

Mersinden öte gidemedim müşteri cikmadi bayramdan sonra gel musteri ciksada cikmasada deniz kenarlarinda olacağım takil bana

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Mersinden öte gidemedim müşteri cikmadi bayramdan sonra gel musteri ciksada cikmasada deniz kenarlarinda olacağım takil bana
Oooo yeah .
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Furkan Bakırel yazdı:

Benzinde çalışmıyor ki emoji3.png

Okay Kaygusuz yazdı:

O araba bende olsa rahatsız olurum. Nasıl benzinde çalışmaz. İlk iş neyse sorunu çözerdim . :D Üstünde çalışmayan ekipman olmayacak arabada . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

arabayı topla iyice, parayı vurunca ya audiyi ada bu düldülü sat bana.

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Sağ ön kapı kumandadan kilitlenmiyordu , motorun bağlantı civatası gevşemiş , naylonlar da yıllara meydan okuyamamış.
8a1ek0u.jpg
Sağ ön koltuk da yürümüyordu rayları elden geçirdim artık ileri geri gidiyor.Bu arada sağ ön koltuk aslında sürücü koltuğu ama sağ sol yapmış eski sahibi koltuk yıprandığı için.Arkaya bile sıcak hava üfürsün diye menfez koymuşlar o yıllarda ah bir de 1.6 motor koysalarmış . Bu arabanın tek kötü yanı motoru .
bau8cdk.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Yıllar yıllar önce. İstanbul Sivasa gece yolculuğu yapıyoz. 135 lx arabamız var. Arkada annemle, anneannem arasında oturuyom. Ayakları koltuğun altına sokmuşum. Daha çok küçüğüm. Çok soru sorup milletin beynini kemiren bebe modundayım. Yolda okadar çenem düşmüş iyice sinirli babam. 

Ayyağıma ıslaklık hissi geliyor. 

Baba ayağıma soğuk hava geliyor, ıslanmış gibi hissediyorum diyorum. 

Bambam çok genç ve biraz agresif insan. Bana kızıp azarlamıştı. 

Ogün arabada delik var heralde dedim kendi kendime. Oysaki her iki ayağim, biri şöför diğeri yolcu koltuğunun altında. 

Yediğim azarı unutmadım. Halen aklıma gelir. Sen şu resmi koydunya, babam gelince göstericeğim. İçimde ukte kalmış. 

• Beğen 2
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Furkan Bakırel

Son zamlardan sonra daha uzun süre beraber olacağız gibi görünüyor...
jjaoek6.jpg

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
İlkay Başaran

Maşallahı var. Bende yeri çok başka bunların.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ateş parçası dün çalışmadı ateşleme yoktu biraz ölçtüm biçtim bobin sağlamdı ama ateşleme yapmıyordu zaten devir saati de dalgalanıyordu.
Distribütörü daha önce sökerken manyetik sargının kabloları çok düzgün değildi ordan şüphelendim söktüm vee bingo.Manyetik sargının kablosu kopmuş.f6ded3c6d71fa4a5ba2bba27e0212c1b.jpg

Lehimledim ama yemedi .
f35abe002c012814cae330b327b742aa.jpg
Gittim orjinal sargı aldım yine olmadı bu sefer kurcalayacak bir yer kalmadı ama sargıdan önce çalışıyordu neyse bir tanıdık aracılığıyla başka bir forman buldum sargının direncini ölçmek için ama o arabaya toros distribütörü takmışlar ölçemedik neyse ki başka bir tanıdığın elinde distribütör varmış onla ölçtüm sargının bozuk olduğuna karar verdim gidip aldığım yere değiştirmek istedim önce mırın kırın etti ama değişti hem bozuk malzeme satıyor hem trip atıyor [emoji3][emoji3] .cf04c4690426e6772cf8b62625051130.jpg6291833798487a397bf3206409ea11d1.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...