İçeriğe Yönlendir

Son Çekoslovak Škoda

Furkan Bakırel

Recommended Posts

Çağlar Bayur

şu kalorifer sistemlerini zamane arabalarında karmakarışık yapanların...... böyle herşeyin el altında olması nimet

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Petek alacaksan ben Uno ya kale marka almıştım gayet güzel ısıtıyor. Hava da güneşte varsa uzun yolda cam bile açtığım oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
şu kalorifer sistemlerini zamane arabalarında karmakarışık yapanların...... böyle herşeyin el altında olması nimet
Herşey el altında bu arabada herşey sökülüyor çok basit bir yapısı var üretildiği ortamda ki sosyalist anlayış sebebiyle böyle üretildiğini düşünüyorum.Ucuz işçilik = ucuz maliyet. Arabanın üretiliş amacı A noktasından B noktasına minimum maliyet ile gitmek . Parçası ucuz , tamiratı ve bakımı kolay , yakıtı üretildiği yıla ve teknolojisine göre düşük ( karma tüketim 10~12 Litre LPG ) , lükse yer yok.
Tam komünist arabası [emoji846] .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Büyük abimde Favorit vardı, sıfır almıştı. Bildiğin o zamanın standart arabası, ama kaloriferi efsaneydi. O arabadan aklımda kalan araç çalıştıktan 1-2 dk sonra bildiğin sıcak üflemeye başlardı ve bayağı sıcak üflerdi. Sorun bulunur ve çözülürse müthiş ısıtır benim bildiğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Okay Kaygusuz

bir petek kacpara klapeyi saglamlastır olmusken sıfır alsana yegenim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Petek alacaksan ben Uno ya kale marka almıştım gayet güzel ısıtıyor. Hava da güneşte varsa uzun yolda cam bile açtığım oldu.

Kale üretmiyor herhalde bunlara [emoji53] yine de bir araştırma yapayım.
Düzenleme: Varmış kale marka .
bir petek kacpara klapeyi saglamlastır olmusken sıfır alsana yegenim
250-350 arası dayı bakır olanlar da elde yapma gibi birşey sıfır yok çıkma 250 civarı default_smile.png .
Büyük abimde Favorit vardı, sıfır almıştı. Bildiğin o zamanın standart arabası, ama kaloriferi efsaneydi. O arabadan aklımda kalan araç çalıştıktan 1-2 dk sonra bildiğin sıcak üflemeye başlardı ve bayağı sıcak üflerdi. Sorun bulunur ve çözülürse müthiş ısıtır benim bildiğim.
Aradan 30 yıl geçince birşeyler olmuş [emoji23] çabuk ısınıyor araba hemen hararet yerine geliyor da ateş gibi olmuyor belki de ben çok şey bekliyorum.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Furkan Bakırel yazdı:

belki de ben çok şey bekliyorum.

Sistem düzelince az bile bekliyormuşum dersin 😁

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Kaporta bitti boyaya gitti . 30 yaşında sıfır macun.
Tamponun sıfırı 900 TL idi sigortacı vermedi tamponu tamire yöneltti 400TL tamir ücreti verdi. Tamir olurdu tampon zaten ama ben çıkma aldım onu taktıracağım , farı sıfır alındı .
Kapının kenarı çizilmiş kapı yarım boyanıyor , panjuru ben istediğim için boyanıyor , kaput yarım boyanıyor , çamurluk tam boyanıyor 700 TL de boyacı fiyat çıkardı sigortacı 1000 TL yazmıştı boyaya .

e6e8fa62a498a79d0738f38a938f0549.jpg4031ad1bee8d83172ae75a4a64ae09c6.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:

Tamponun sıfırı 900 TL idi sigortacı vermedi tamponu tamire yöneltti 400TL tamir ücreti verdi. Tamir olurdu tampon zaten ama ben çıkma aldım onu taktıracağım

tamire verecğei ücreti size verse idi? talpe edebilitdsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
tamire verecğei ücreti size verse idi? talpe edebilitdsiniz
Bize verecek zaten [emoji846] araç sahibinin hesabına yatıyor ya ücret oradan çıkma tampona verdiğim parayı keserim vermem kaportacıya 300 liraya aldım 100 liraya da kırık tamponu tamir ettiririm yedekte durur.
Kusur oranları belli oldu mu?
%100 karşı taraf suçlu çıktı zaten ara yoldan gelen oymuş.
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Furkan Bakırel yazdı:

Bize verecek zaten emoji846.png araç sahibinin hesabına yatıyor ya ücret oradan çıkma tampona verdiğim parayı keserim vermem kaportacıya 300 liraya aldım 100 liraya da kırık tamponu tamir ettiririm yedekte durur.%100 karşı taraf suçlu çıktı zaten ara yoldan gelen oymuş.

Sevindim, tekrar geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
Sevindim, tekrar geçmiş olsun
Sağol abi , teşekkürler.
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Ateş parçasının onarımı bitti ama çıkma tampon biraz cortmuş çamurluk ile arası açık kaldı [emoji846] eski farda görüntüyü bozdu ama genel olarak güzel oldu .d4de1a6294fc27732ac5469e8d3a8c6d.jpg3f63826a2f857442c4c39ac99b2bd1f9.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bugün yine ateş parçasıyla sanayiye uğradık gaza basınca uğultu geliyordu , şanzıman tarafında ki kulak değiyormuş.Burç kulağın içinde hareket ediyormuş ilginç bir durum malzeme kalitesizdi sanırım.Yeni burç taktırdım.
dh8xpko.jpg
Kulağa ulaşmak için şanzımanın arka kapağı sökülüyor bu sırada şanzıman yağı da aktı tabiki onun da yenisini koydurdum.
6oxq0gh.jpg
co77zbb.jpg[/url
Alt gergi de bozulmuş onu da yenilettim.
t8ow6n9.jpg
Mannol marka 80 numara yağ 1.5L : 100TL
Burç : 100 TL
Alt gergi 175 TL
İşçilik :100 TL
Toplam : 475 TL cik.
Parça fiyatları aşırı zamlanmış %100 zam koymuşlar yada parçacı saplıyor ufaktan çözemedim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel

Bu formda da yazı yazmak ölüm gibi birşey 50 kere düzenledim hâlâ mesaj hatalı resim yüklemek tam bir işkence[emoji43][emoji43]

Yorum bağlantısı
Tevfik Işık

Gecmiş olsun.

Diger far kac ₺? Ben olsam onu da degistirirdim. Eskiyi de satardim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

işçilik ucuz kalmış, parça rakamları o yüzden öne çıkmış :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
işçilik ucuz kalmış, parça rakamları o yüzden öne çıkmış [emoji4]
Ufaktan yardım alarak kendim yapıyorum işgaliye parası veriyoruz [emoji23][emoji23].
Gecmiş olsun.
Diger far kac ₺? Ben olsam onu da degistirirdim. Eskiyi de satardim.
400 TL.Bir kaç mekanik iş daha kaldı sonra onu da çözebiliriz belki şuan muallak [emoji53] .
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Furkan Bakırel

Distribütör sanki soba borusu gibi is olmuş .
Temizledim biraz daha gaz yemesi düzeldi .85b8b62ec84cf2058762c0754ba76dad.jpgc66d9a5404c69a65328db09dcc0e803b.jpg2c4eb134433ff8db95e79f20b020c7e6.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
meksefeli mi bu
Yok elektronik abi bu .
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Furkan Bakırel yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
meksefeli mi bu

Yok elektronik abi bu .

nimettir. avans ayarı vermek lazım bir de büyük katbüratör, volantı da taşladık mı 100 ps yürür

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Furkan Bakırel
nimettir. avans ayarı vermek lazım bir de büyük katbüratör, volantı da taşladık mı 100 ps yürür
54 ps den 100 ps çıkarmak zor olmaz mı abi [emoji846] . Aslında çift boğaz Weber karbüratör, bir de emme manifoldu alınıp deneme yapılabilir ama volant taşlamanın olayı nedir onu anlamadım.Şimdi bu arabanın kullanım amacı ekonomi olduğundan mütevellit yapılan işlemler kullanım amacını sapıtabilir [emoji3][emoji3] .
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

modifiye suç değil yaşam biçimidir :f1: beygir her şey değildir, volantta çalışarak 0-100km/h e 2 saniye kadar kazanım mümkün

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...