İçeriğe Yönlendir

Uluslararası Yaşam Kalite İndeksi

Mehmet Göktürk

Recommended Posts

Emre Şimşek
Murat Sahın yazdı:

Abi ben Çubukluyum. Sorun şurada, hanımın oradan servisi yok. İşyeri teee Söğütözünde. Bir de Esenboğa köyünde o fiyatlara öyle arazi kalmadı. Üniversite yaptılar oraya :D 

Yahu daha Mart ayında geldim kaldım orada. O zaman baktığımda vardı arsalar.

Ama şöyle de bir durum vardı, bakkaldan çok emlakçı vardı orda da.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan

2009 gibi bir maceraya atılmış, bir ürün geliştirmiş bunu satmaya başlamıştı "arkadaşlar". Ham madde çinden geliyor. MCU, plastik kutu, pcb kablo felan.işleri büyüttüler, pcb firmasında çalışan hanımefendiye kabaca 100usd de biz verelim bizim şu 3 5 kalem mlz tedarik et diye teklif sundular. Yani haftada 1 gün bakacak maasının yarısını alacak neredeyse. (Kabul etmedi, işimden olurum siz iki gün sonra yoksunuz dedi.)

Şimdi biz, ücretlendirme açısından o günkü Çiniz. 300usd as"keri" ücret.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Emre Şimşek yazdı:

Yahu daha Mart ayında geldim kaldım orada. O zaman baktığımda vardı arsalar.

Ama şöyle de bir durum vardı, bakkaldan çok emlakçı vardı orda da.

İmarsız tarla alırsan belki vardır. Ama genel mantık şu; bir yerde 5 dükkandan biri emlakçı ise (esenboğada oran daha fazla) orada emlak pahalıdır :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Adam haftada yüzde 20 artırıyor evin fiyatını. Yok böyle bişey. Herkes tokat peşinde. 

70 bine alıyor arabayı 200 bin ilan koyuyor. baktığım bir araçta başıma geldi. Yeni foto bile çekmemiş eski ilandaki (70 binlik) fotoyu koymuş. 3 ay arada zaman sadece. Neymiş dolar artmış abisi. Artan biişey yok öyle. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Çalışarak olmuyor işte tırmalıyorsun ama bi yere kadar. Gelişmiş ülkelerde ise oluyor. 

Buna GINI indeksi diyorlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Sayılmaz. Burger ne? 

Mangal yakmayacaz mı? Kuzu pirzola ne olacak? Norveç somon ne olacak? Çupra yemeyecek miyiz? :D 

Ben çok fazla yemek yiyom. karı koca yemek yiyoz. Kilomuzu kontrol altına almak için kollarımıza akıllı saat aldık. Elbiseler vücudumuza uymuyor. Öğünleri azaltma yoluna gittik olmadı, hep gırtlağımıza düşkünlük. Sadece benim öğle yemeğinde yediğim gıdanın maliyeti 650 tl yi geçiyor. Bunun sabahı akşam var. Boşboğazları hastalığı Obeze yakalanmak üzereyim. Bu boş buğazlıktan mideme kamera soktular felan. Sağlık elden gitmeye başladı. Son günlerde vegan takılmaya çalışıyorum. Torunu kucağıma almadan öleceksem mangal et felan yemek istemiyorum  :D 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

İki saat çalıştım ben yokken neler olmuş iki sayfa yazı..

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Emre Şimşek yazdı:

Oradan otobüs geçmez, bakkal yok bir şey yok :D Hanım işe gidemez, her gün Pursaklara bırakmam gerekir. Okul yok, ilerde çocuklar okula başlayınca temelli cacık. Yoksa tam o emair yazan yer benim işyerimin oralar :D 

Ama Emre hocam, unutma, ev seçimi karı koca çalışıyorsa hanımın işyerine servis güzergahına göre tercih edilir. Ben de o yüzden Pursaklarda oturuyorum, hanımın servisi eve 50 metre mesafeden geçiyor. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Zafer Ayvacı yazdı:

Bir vesile Almanya'ya gittim 10 gün,

Zafer Ayvacı yazdı:

Bizim tarihimize bakarak onlardan bile çok daha ileride olmamız lazım ama olmuyor.

garip bir ülkedir, orman içindeyiz belediye görevlisi olarak, yangın çıktı ormanda duman gözüküyor, Alman yetkiliye itfaiyeyi aramalıyız diye çırpınıyorum, hattı boşa meşgul ederiz, orman gözetleme yetkilileri var onlar müdahale edecektir düyor, cayır cayır görüyoruz alevleri..ki 5 dak geçmedi itfaiye intikal etti, görevliler görevini yapmış....

Bir de savunma Bakanı vardı, atanıyor orada, Merkel atamıştı, geleceği parlak, başarılı çalışkan olarak görülen bir adamdı, meğerse geçmişte intihal yapmış tezinde, görevden alındı falan.. garip garip şeyler var orada. Karl Theodor du adı

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir
Mehmet Göktürk yazdı:

Adam haftada yüzde 20 artırıyor evin fiyatını. Yok böyle bişey. Herkes tokat peşinde. 

70 bine alıyor arabayı 200 bin ilan koyuyor. baktığım bir araçta başıma geldi. Yeni foto bile çekmemiş eski ilandaki (70 binlik) fotoyu koymuş. 3 ay arada zaman sadece. Neymiş dolar artmış abisi. Artan biişey yok öyle. 

300 e ev alan kredi faizini koyup 500 diyor yapacak bişey yok hocam 

tl eridikçe millet alternatif olarak gördüğü yatırım araçlarına yönelip fiyat üzerinden güncelleme yapıyor 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

bunun erimeyle alakası yok. Dolar bazında yüzde 50 artıyor bizim mahallede. Tamamen açıkgözlük.

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Murat Sahın yazdı:

Oradan otobüs geçmez, bakkal yok bir şey yok :D Hanım işe gidemez, her gün Pursaklara bırakmam gerekir. Okul yok, ilerde çocuklar okula başlayınca temelli cacık. Yoksa tam o emair yazan yer benim işyerimin oralar :D 

Ama Emre hocam, unutma, ev seçimi karı koca çalışıyorsa hanımın işyerine servis güzergahına göre tercih edilir. Ben de o yüzden Pursaklarda oturuyorum, hanımın servisi eve 50 metre mesafeden geçiyor. 

Anlaşıldı. Yoksa Çubuk dururken Pursaklar’ı tercih etmezdim ben de.

Çubuk demişken bir turşu olsa, bi meşhur et dönerinden olsa da yesek:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

İki saat çalıştım ben yokken neler olmuş iki sayfa yazı..

bilimsel verilere açız hocam,

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Emre Şimşek yazdı:

Pursaklar eskiden böyle gizli cemaatlerin "polis geliyooo" diye sote gözetçi koyduğu yerlerdi. Şimdi nasıl acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı
Çağlar Bayur yazdı:

garip bir ülkedir, orman içindeyiz belediye görevlisi olarak, yangın çıktı ormanda duman gözüküyor, Alman yetkiliye itfaiyeyi aramalıyız diye çırpınıyorum, hattı boşa meşgul ederiz, orman gözetleme yetkilileri var onlar müdahale edecektir düyor, cayır cayır görüyoruz alevleri..ki 5 dak geçmedi itfaiye intikal etti, görevliler görevini yapmış....

Bir de savunma Bakanı vardı, atanıyor orada, Merkel atamıştı, geleceği parlak, başarılı çalışkan olarak görülen bir adamdı, meğerse geçmişte intihal yapmış tezinde, görevden alındı falan.. garip garip şeyler var orada. Karl Theodor du adı

Hani öyle yazdım diye kimse beni avrupa aşığı, yabancı meraklısı falan sansın istemem. Ama yani saygı, medeniyet, birlikte yaşama kültürü falan... İnsan kendini iyi hissediyor. Keşke benim ülkemde de böyle olsa bu işler diyorsun istemsizce. Hakikaten garip ülke. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bilimsel verilere açız hocam,

yurtdışı bi kongreye yayın gönderdim zaten ondan gün boyu burdaydım stresten.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Darbaz yazdı:

Ben çok fazla yemek yiyom. karı koca yemek yiyoz. Kilomuzu kontrol altına almak için kollarımıza akıllı saat aldık. Elbiseler vücudumuza uymuyor. Öğünleri azaltma yoluna gittik olmadı, hep gırtlağımıza düşkünlük. Sadece benim öğle yemeğinde yediğim gıdanın maliyeti 650 tl yi geçiyor. Bunun sabahı akşam var. Boşboğazları hastalığı Obeze yakalanmak üzereyim. Bu boş buğazlıktan mideme kamera soktular felan. Sağlık elden gitmeye başladı. Son günlerde vegan takılmaya çalışıyorum. Torunu kucağıma almadan öleceksem mangal et felan yemek istemiyorum  :D 

Çok yemekten değil o, sağlıksız beslenmekten. 110 kiloydum ve hızla kilo almaya devam ediyordum. Burger, fast food, ne varsa menüden çıkardım. 100 kiloya düştüm ve orada sabitledim.

Evde yengenin yapacağı bir kilo et o burgerin bir tanesi kadar kilo aldırmaz.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

tırmalıyorsun ama bi yere kadar.

Tırmalamadan alınan bir araba çok kıymetsiz oluyor abi. Tırmalanarak arabayı alınca öyle bir kıymetli oluyor ki, vazgeçemiyorsun. İnan değer kiymet biliyor. Lisede haftasonları markette çalışırdım. Üç beş bahşiş hesabı çalışırdık. 3 ay para biriktirip bilgisayar aldım. O bilgisayar halen duruyor ve çalışıyor.  Çok kıymetli benim için.  Bu sene biraz modifiye edip üstüne xeon işlemci ve 1650 gtx ekran kartı takıp kardeşime hibe ettim :D

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Emre Şimşek yazdı:

Geldin de ısmarlamadık mı :D 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

tırmaladığım için iyi bilirim. üniversiteden sonra aileden destek almadım hep başkalarına destek oldum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Murat Sahın yazdı:

Sen Esenboğa Havalimanında Pushback aracımı kullanıyordun. Ucakları bir birine sürtsen masrafı sanamı yazılıyor. Yoksa sigortamı devreye giriyor. :D

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet Göktürk yazdı:

tırmaladığım için iyi bilirim. üniversiteden sonra aileden destek almadım hep başkalarına destek oldum.

Hocam siz amerikadan neden geri döndünüz. Neyini sevmediniz. Ben bunu çok merak ederim. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...