İçeriğe Yönlendir

T-Roc

Serkan Maden

Recommended Posts

Serkan Maden
(düzenlendi)

On ay önce aracımı sattım 2 3 aya yenisi alırım diye düşünüyordum. Araya herkesin bildiği ötv zammı kur farkı gibi etkenler girince yeni aracımı almam 10 ayı buldu. Sırasıyla octavia, jetta ve golf araçlarım oldu ve yine vw grubundaki araçlara yöneldim. Golf 8 1.0 e tsi, A3 8v 1.5 tfsi ve T-ROC arasında gelip gittim sürekli. Golf 8'in dış görüntüsü ve renkleri 6 yıl golf 7'ye bindikten sonra çok çekici gelmedi. A3 performans yönünden beni çok etkiledi ama yeni kasasının çıkması ile eski kasaya o kadar para vermek pek içimden gelmedi. Sonuç olarak 2020 model 2021 Ocak ayında trafiğe çıkmış 3000 km de olan T-ROC u aldım.

Araçta standart donanımlara ek olarak;

Adaptif hız sabitleyici

Anahtarsız çalıştırma ve giriş 

Geri görüş kamerası 

Kör nokta uyarıcı sistemi 

Cam  tavan

Arka tarafta iki adet şarj çıkışı

Uzun far asistanı mecvut.

1.5 tsi 150 beygir ve 250 Nm tork alan motor var. Başka da motor şeçenegi yok şuan için Türkiye için. İlk defa otomatik bir aracım oldu ama manueli özlüyorum. 0-100 hızlanması 8.4 sn. gayet yeterli. Yol tutuş konusunda da memnun kaldım. Önceki aracım golfle karşılaştırınca sert bir süspansiyona sahip biraz.  Bagaj 445 litre oldukça iyi sonuçta 3 kişilik bir aileyiz. Golf ile gidemediğim yaylalara artık sorunsuzca gidebiliriz. Tek sevmedigim tarafı ön torpido ve kapılardaki malzemelerin taş kıvamında olması.

Diğer fotoğraflar

https://resimyukle.io/g/Lat6EBLU7T

3vGGYJHc_20210613_115000.jpg

9jEJ3hID_IMG-20210613-WA0031.jpg

7uiAuP2V_20210613_113958.jpg

tarihinde Mehmet Ozyurek tarafından düzenlendi
  • Beğen 22
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Hayırlı olsun. Kahve rengine benzeyen bir tane gördüm çok hoş duruyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Hayırlı olsun güzel günlerde kullanın. B-Suvlar bana çok çekici gelmiyor nedense. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Hayırlı olsun sattığım polonun renginden bu renk seramik kaplamayla çok göz alıcı oluyor.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Allah hayırlı etsin, kazasız belasız ve cezasız sürüşler dilerim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

:nazar:

Serkan Maden yazdı:

Tek sevmedigim tarafı ön torpido ve kapılardaki malzemelerin taş kıvamında olması.

Bu artık neredeyse bütün araçlarda böyle hocam. Çok takılmaya gerek yok. Temizlemesi kolay oluyor :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

Hayırlı olsun, özellikle parlement mavisi güzel duruyor. 

kırmızı olsun 5 fazla olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Oğuz

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel araba.

Kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla yakıt tüketimi biraz fazlaymış ve iç malzemeler de kalitesiz olduğu için dikkat çekiyormuş. Diğer forumlarda ise büyük şaft tüneli olduğu, iç hacminin dar olduğu ve motoru yeni bir motor olduğu için ilerleyen zamanlarda nasıl sorunlar çıkaracağı bilinmiyor diye yazmışlar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel araba.
Kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla yakıt tüketimi biraz fazlaymış ve iç malzemeler de kalitesiz olduğu için dikkat çekiyormuş. Diğer forumlarda ise büyük şaft tüneli olduğu, iç hacminin dar olduğu ve motoru yeni bir motor olduğu için ilerleyen zamanlarda nasıl sorunlar çıkaracağı bilinmiyor diye yazmışlar.

Motoru yenimi. Kaç yıllık motor vede tüm vw gruplarında ve Audi gruplarında kullanılan 1.5 TSİ 150 bg motor.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Hayırlı olsun. Bir ara ben de yeltenmiştim ama bana küçük gelecek diye ve fiyatının hakettiğinden çok yüksek olduğu için almamıştım. Mayıs ayında Ankara Doğuş oto 375000 dedi. 13 daha koyup 3008 almıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Burak Oğuz yazdı:

afanzin.jpg

Ankaradan Karsa 1100 km yol geldim 130-140km/h gibi hızlarla ortalama 6.2 litre yaktı. 200 km/h hızları geçtiğimde oldu. Bana göre yakıt makûl. Malzeme kalitesine gelince evet sert plastik çok ama çok sırıtmıyor ve trim sesi yok. Motora gelince kaç yıldır piyasada passat, a3, octavia, leon, tiguan vs vs bir çok araçta kullanılıyor. Motoru geçtik yarın kendimize ne olacağını biliyormuyuz ?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...