İçeriğe Yönlendir

T-Roc

Serkan Maden

Recommended Posts

Doğan Arşiray
Serkan Maden yazdı:

http://[url=https://www.hizliresim.com/afanzin][img]https://i.hizliresim.com/afanzin.jpg[/img][/url]

Ankaradan Karsa 1100 km yol geldim 130-140km/h gibi hızlarla ortalama 6.2 litre yaktı. 200 km/h hızları geçtiğimde oldu. Bana göre yakıt makûl. Malzeme kalitesine gelince evet sert plastik çok ama çok sırıtmıyor ve trim sesi yok. Motora gelince kaç yıldır piyasada passat, a3, octavia, leon, tiguan vs vs bir çok araçta kullanılıyor. Motoru geçtik yarın kendimize ne olacağını biliyormuyuz ?

perfomansına göre makul. ilk nesil tiguan gibi tüketimi. hayırlı olsun. umarım sorunsuz olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli

Hayırlı olsun sorunsuz kazası belasız kullanmanız dileğiyle.. :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Dogan Arsiray yazdı:

perfomansına göre makul. ilk nesil tiguan gibi tüketimi. hayırlı olsun. umarım sorunsuz olur.

1.5 tsi ikinci nesil değil mi? ilk nesil çok yakardı. ağırlık da azaldı bu daha az yakması lazım. 

Burak Oğuz yazdı:

Hayırlı olsun. Güle güle kullanın. Güzel araba.

Kullanan arkadaşlarımdan duyduğum kadarıyla yakıt tüketimi biraz fazlaymış ve iç malzemeler de kalitesiz olduğu için dikkat çekiyormuş. Diğer forumlarda ise büyük şaft tüneli olduğu, iç hacminin dar olduğu ve motoru yeni bir motor olduğu için ilerleyen zamanlarda nasıl sorunlar çıkaracağı bilinmiyor diye yazmışlar.

1.5 tsi çok yeni bir motor sayılmaz. EA211 EVO motoru. sorun çıkarabileceği yağ pompası beklerim, bir de rektifiye olmayan türde bir  motor olabilir. Başka bir sıkıntı beklemem.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Hayırlı olsun, güle güle binin.
Servis ikamesi bir hafta kadar kullandım, birçok yönünü beğendim.
Passattan sonra çok pratik geldi, yüksekten sürüş ve görüş alanı çok hoşuma gitti.
Şehir içi park etme kolaylığı ve yeni nesil DSG’nin tam otomatikmiş gibi kararlılığı büyük artı sağlamış araca.
Mesela 1’den 2’ye hemen geçmiyor, ortalama 14 km/h’e ulaşmayı bekliyor.
Serbest sürüş modu olması güzel , boş yolda veya otobanda, gazdan ayağı çekince, boşa geçiyor şanzıman, kendi akışında ilerliyor. Bu özellik 2.0 TDI B7 6-DSG’lerde vardı.
İki silindir modu aracın o anki sürüş koşullarına göre devreye giriyor, yakıt tasarrufu sağlıyor.
Led farlar muazzam aydınlatıyor yolu.
Vs
Vs
Eğlenceli bir araç.

Eksi olarak gördüğüm,
Süspansiyon sert, ve sert olmasına rağmen yama veya kasislerde çok zıplıyor olması.
Neredeyse her yeri sert plastik olması.
Bir detay daha var, o da benim huylandığım bir şey, kapı ile koltuklar arasında çok boşluk var, sürüş pozisyonumu olumsuz etkiliyor, buna herkes dikkat etmeyebilir.

Lakin genel olarak aracı beğendim.
Yeni nesil motor ve şanzıman teknolojisi, kendisini aldırmaya yeter.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Celal Aydın yazdı:

Serbest sürüş modu olması güzel , boş yolda veya otobanda, gazdan ayağı çekince, boşa geçiyor şanzıman, kendi akışında ilerliyor. Bu özellik 2.0 TDI B7 6-DSG’lerde vardı.

gazdan ayağı çekince boşa atmasını anlayamadım, bunu yapıyorsa hata, boşa yakıt harcar ve güvenlik açığı doğurur ayrıca şanzımanada iyi gelmez, yanlışın olmasın bu konuda?

Bu arada hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan, beğendiğim bir model hatta şuan vw un en güzel görünen modeli, ama konsol neden sert aga gıcık oldum vw a, gerçi habire yoklamıyoruz aman ne güzel yumuşak diye ama olsun :)

:nazar:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mehmet Göktürk yazdı:

1.5 tsi ikinci nesil değil mi? ilk nesil çok yakardı. ağırlık da azaldı bu daha az yakması lazım. 

1.5 tsi çok yeni bir motor sayılmaz. EA211 EVO motoru. sorun çıkarabileceği yağ pompası beklerim, bir de rektifiye olmayan türde bir  motor olabilir. Başka bir sıkıntı beklemem.

evet, ea211 olmalı. az yakamıyor ama ivmelenmesi daha iyi demekki. ben ilk elden kullanmadığım için ancak ahkam kesmek olur diyeceklerim.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

gazdan ayağı çekince boşa atmasını anlayamadım, bunu yapıyorsa hata, boşa yakıt harcar ve güvenlik açığı doğurur ayrıca şanzımanada iyi gelmez, yanlışın olmasın bu konuda?

Eko modunda oluyor.. Yelken modu deniyor sanırım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

gazdan ayağı çekince boşa atmasını anlayamadım, bunu yapıyorsa hata,

:nazar:

silindir kapatma vs var sanırım bu motorda. hata değil yani. bilerek öyle.

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Bu arada hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan, beğendiğim bir model hatta şuan vw un en güzel görünen modeli, ama konsol neden sert aga gıcık oldum vw a, gerçi habire yoklamıyoruz aman ne güzel yumuşak diye ama olsun [emoji4]

default_nazar.gif

Gaza dokunduğunda veya frene dokunduğunda, anında kavramaya devam ediyor. Milisaniyelik bir olay abi.
Düz vitesteki gibi düşünme.

Şöyle:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Dogan Arsiray yazdı:

silindir kapatma vs var sanırım bu motorda. hata değil yani. bilerek öyle.

yok o güzel birşey, silindir kapatma yani, ben gazdan ayağı çekince boşa atma olayına takıldım, boşa  attığını sanmam, şimdi öyle diyince birden...

yelken olayı süzülme gibi, mesela bende gazı bırakınca araba baya baya süzülüyor,  anlık tüketim sıfır (cut-off) ama viteste araç, sanırım böyle bir olay, boşa atma sözünü herhalde gayri ihtiyari yazdı belkide boşa atmış gibi süzülüyor demek istedi ...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yok o güzel birşey, silindir kapatma yani, ben gazdan ayağı çekince boşa atma olayına takıldım, boşa  attığını sanmam, şimdi öyle diyince birden...

yelken olayı süzülme gibi, mesela bende gazı bırakınca araba baya baya süzülüyor,  anlık tüketim sıfır (cut-off) ama viteste araç, sanırım böyle bir olay, boşa atma sözünü herhalde gayri ihtiyari yazdı belkide boşa atmış gibi süzülüyor demek istedi ...

Araç gerçekten vitesi boşa atıyor.. Amaç motor frenini engellemekmiş zaten. Vardır bi bildikleri.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Vitesteyken araç rölantiye düşüyor gazdan çekince ayağını. Boşta yani bildiğin. Fakat hazırda bekliyor kavramak için, çok kısa bir süre.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Boşa atıyor Ali. Cut off değil. güvenlik açığı da olmaz yakıt da artmaz. Bunu defalarca konuştuk. Viteslide de emmiyle ben çok yaparız. Bolu dağından salarım tatlı rampadaa 15 km gelir araba..evet boşta yakar... ama... viteste olsaydı 3 km gelebilecekti..sonra gazlaman gerekecekti..

Dogan Arsiray yazdı:

evet, ea211 olmalı. az yakamıyor ama ivmelenmesi daha iyi demekki. ben ilk elden kullanmadığım için ancak ahkam kesmek olur diyeceklerim.

211 1.4 tsi yeni tip turbo arkada olan (benim araç tiguan)  EA111 eski tip 1.4tsi turbo önde. Ea211EVO  1.5 olarak strok uzatılıp süpap zamanlaması ve diğer manifold değişiklikleri yapılan ısı yönetimi abartılan yağ pompası motorlu olan bir alet.

Celal Aydın yazdı:

..
Süspansiyon sert, ve sert olmasına rağmen yama veya kasislerde çok zıplıyor olması.
..

Tiguan da aynı. passattan sonra oha bu ne deniyor. sonra alışıyorsun. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

vaaay hakikaten öyleymiş :)  süzülme modu haa, eğime göre bakıyor sanırım,  yoksa boşa attığında araç ters eğilmli yerdeyse nasıl anlayacak, yani bastım gidiyorum rampa yukarı, bıraktım gazı hadi süzülsünde görelim :D

eğim sensörü yada jiroskopumsu bir olay vardır mutlaka, güzel olay...

bende oluyormu yav, bakalım bu kadar gelişmişmi merso motoru (dikkat renoğğ demedim :D)

benim motorun yapısı nasıl acaba, bunun gibi yağ pompalımı sorunu varmı mesela? adam gibi inceleyemedim henüz, 1.33 tce yi bilenler aranıyor :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

..

benim motorun yapısı nasıl acaba, bunun gibi yağ pompalımı sorunu varmı mesela? adam gibi inceleyemedim henüz, 1.33 tce yi bilenler aranıyor :)

Bence fransız motorları daha bi "yanık" avrupalı gencidir. elektrikli felan değildir. Yağ konusuna fransızlar dikkat eder. Reno brodwaylerde bile yağ seviye göstergesi vardı.

Alman diyecek gerek yok biz önlemi aldık. SOnra hasbelkader bozulursa getir yapalım problem yok hallederiz diyecek.

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Göktürk yazdı:

Bence fransız motorları daha bi "yanık" avrupalı gencidir. elektrikli felan değildir. Yağ konusuna fransızlar dikkat eder. Reno brodwaylerde bile yağ seviye göstergesi vardı.

Alman diyecek gerek yok biz önlemi aldık. SOnra hasbelkader bozulursa getir yapalım problem yok hallederiz diyecek.

yemezler diyor yani fransızlar haa :) , bunda şuan modu kapalı açacağım ama, yağ ısısı, seviyesi falan hepsi görünüyor, dediğin gibi sağlam kazık olayı var sanırım, yağ pompa mekanik pompa sanırım galiba 0.9 tce lerde zincirli yağ pompası vardı, bu farkı bir motor acaba nasıl, dur hele bakayım birşeyler bulabilecekmiyim...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Cihangiroğlu yazdı:

yemezler diyor yani fransızlar haa :) , bunda şuan modu kapalı açacağım ama, yağ ısısı, seviyesi falan hepsi görünüyor, dediğin gibi sağlam kazık olayı var sanırım, yağ pompa mekanik pompa sanırım galiba 0.9 tce lerde zincirli yağ pompası vardı, bu farkı bir motor acaba nasıl, dur hele bakayım birşeyler bulabilecekmiyim...

Çağlar daha iyi yorum yapar ama benim genel algım o yönde. fransızlar bakım makım fazla yapmadığı karambole çok usta olduğu disiplinsizlik olduğu için araçlar da bu hataları kaldıracak felsefede. Alman araçları alman gibi bakım gerektirir kullanma gerektirir gibi geliyor bana. Aslında başlık açabilecek konu bu. Mesela isveç arabalarını sökemezsin. seksen tane ayrı numara anahtar lazım bi alternatör sökmek için nerdeyse motor iner.

fransız arabaları sökmesi takması kolaydır dayanıklıdır. diye düşünüyorum. 

kuzeye çıktıkça karmaşık hale geliyor. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...