İçeriğe Yönlendir

T-Roc

Serkan Maden

Recommended Posts

Serkan Maden
Mehmet Ozyurek yazdı:

Cam hasarları çok can yakıyor.  
8-10-12-20 bin. 

Bir de hasarsızlığı bozmuyor bu benim hakkım diye her yıl cam değiştiren ticariler var.  

Camcı çekici vurup kırıyor.  
Hasar prim dengemizi mahfediyorlar. 

16 yıldır  kasko yaptırıyorum bu benim ilk değişimim. Hatta kaskodan ilk hasarım denebilir. Millet keyfi cam değiştiriyorsa bu bir şekilde herkese yüksek kasko sigorta bedeli olarak yansıyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serkan Maden yazdı:

Millet keyfi cam değiştiriyorsa bu bir şekilde herkese yüksek kasko sigorta bedeli olarak yansıyor. 

Ve kul hakkı.. 

Kazara kırılmadı ise kasko teminatında değildir. 

Ben giden keyfi olarak C5 in camını değiştirirsem bir sonraki ay her c5 kaskosunun fiyatı 0,1 kuruş da olsa artar. 

Kırılırsa başım gözüm üstüne, ama keyfi değiştirilirse ben hakkımı helal etmem kimseye. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

fikrimi yazayım, eskimekte olan bir arabaya, bence yan sanayi cam takılmasında problem olmaz. çünkü ülkemizde üretilen ürünler son derece yüksek kalitede.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Serkan Maden yazdı:

Orjinal abi. Cam 2900 gerisi ıvır zıvır.

orcinale candır, en iyisi olmuş :)

şuan bendeki dusterin camı tam ortadan orta dikiz aynasından aşşağı çatlak, 2 sene oluyor değişmiyorum, bir zararı yok, değişirsem ki bizdeki diğer dusterlarda değişmişti, aşırı buhar derdi oluşuyor kışın, bendekinde her nedense olmuyor, o yüzden değişmiyorum, muayeneden de geçiyor zaten.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bir soru, 11 senedir kaskoyla sıfır hasar ile binilen bir araçta, camda oluşan oyuklar, izler vs ler nedeniyle sizce "kaskodan" cam değiştirilmelimi? yoksa cepten mi değiştirilmeli? yani illa camda kırık mı olmalı. buradaki dönüm noktası neresi?

münazara sorusu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
fikrimi yazayım, eskimekte olan bir arabaya, bence yan sanayi cam takılmasında problem olmaz. çünkü ülkemizde üretilen ürünler son derece yüksek kalitede.

yabancı yan sanayi kavramı bilmiyor mesela. Orjinal yerine uyan parça orjinaldir diyor specleri tuttuğu sürece.
bir soru, 11 senedir kaskoyla sıfır hasar ile binilen bir araçta, camda oluşan oyuklar, izler vs ler nedeniyle sizce "kaskodan" cam değiştirilmelimi? yoksa cepten mi değiştirilmeli? yani illa camda kırık mı olmalı. buradaki dönüm noktası neresi?

münazara sorusu.

11 yıldır camı hasarlı yapan nesne boyaya da hasar veriyor. Kaskodan aracı boyatırım aga diyen camı da değiştirebilir
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Doğan Arşiray yazdı:

Eski mondeomda cam kırılmıştı sampoo orjinal cam tskılıysa orjinsl değilse eş değer cam takıyordu. Resim çektiler orjinal takacağız dediler. 2 aya yakın sürdü.  O zaman servisten araştırdım güneş karşıdan vururken ve özellikle gece ışık kırılmaları farklı olabiliyormuş diye " bilgi" almıştım.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

ml350 de meksikada takılmış orijinal cam var, yolcu tarafında bildiğin defo var görünü kırılıyor biryerde. orijinal demek en iyi demek değil cam konusunda bence.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

Bu aşınmadır, bu hali ile dosya açılırsa zaten red edilir. 

Camcıya git camı kaskodan değiştir dersen, camcı çekici vurup camı kırar sonra fotoğraf çekip. taş gelmiş cam kırılmış diye beyan yazar. 

Ya cepten değiştirilmeli, yada kendisi kırılsın diye dua edilmeli. 

Metin Uzunoğlu yazdı:

Eski mondeomda cam kırılmıştı sampoo orjinal cam tskılıysa orjinsl değilse eş değer cam takıyordu. Resim çektiler orjinal takacağız dediler. 2 aya yakın sürdü.  O zaman servisten araştırdım güneş karşıdan vururken ve özellikle gece ışık kırılmaları farklı olabiliyormuş diye " bilgi" almıştım.

Yan sanayi camda çok iyiyiz.. Tüm dünyaya cam üretiyoruz. 

Markayı görmeyen kişinin farkı anlaması çok zor. Anlayanı görmedim ben. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Cam işi basit gibi görüyor ama bildiğin dolandırıcılık. Cam aşındı diye değiştireceksek cepten değiştireceğiz, kasko aşınma eskimeleri karşılamıyor ki?

Benim araba da boya istiyor, taşla ezip komple boyatalım o zaman kaskodan. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Ozyurek yazdı:

8-10-12-20 bin. 

Bir de hasarsızlığı bozmuyor bu benim hakkım diye her yıl cam değiştiren ticariler var.  

1 yılda cama ne oluyor ki değiştiriyor?

Görüntüyü bozacak kadar çizilmiş olanı anlarım da, 1 yıllık camı değiştirmek hem vakit kaybı hem şirkete zarar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

1 yılda cama ne oluyor ki değiştiriyor?

Görüntüyü bozacak kadar çizilmiş olanı anlarım da, 1 yıllık camı değiştirmek hem vakit kaybı hem şirkete zarar.

Beleş nasıl olsa.. 

Kaskoya ödediği hasarın bir kısmını geri aldığını düşünüyor.. 

Bilmiyor ki fiyatlaması her yıl artıyor. 

Ben olsam kara listeye alırım.. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Mehmet Ozyurek yazdı:

8-10-12-20 bin. 

Anlayamıyorum bu zihniyeti..

2011 Focus’u aldığımda arka tamponda çatlak vardı, o kadar kaskolu bindim ama mini onarıma dahi gitmedim çünkü aldığımda vardı, kul hakkı geçer diye. Satarken de alıcı paramı kesti o tampon için. Hiç pişman değilim. İnşallah o gereksiz cam değiştirenlerin pişman olacağı gün gelecektir..

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Arıkan

Hayırlı olsun, haftaya da ben takacağım. Havalar 0 derecelere düşmeye başlıyor geceleri.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ali Cihangiroğlu
Serkan Maden yazdı:

Nokian kışlıklara  geçtik.

Hayırlı olsun, daha havalar iyi gerek az daha dayanır diyecektimki baktım memleket benim memleket, kış değil çivililer lazım sana :)

ideal kış lastiği budur...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

https://resimyukle.io/r/ec0xn4OVgU

Bugün Samsundan Karsa geldim. 4 kişi dolu bagaj ile. Aynı yolu golf 1.2 tsi ile 5.7 litre ile geliyordum ortalamada. 

Ağırlık ve sürtünme farkı var. Rakım da yüksekmiş. 0’dan 1800m’ye tırmandınız. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ağırlık ve sürtünme farkı var. Rakım da yüksekmiş. 0’dan 1800m’ye tırmandınız. 

Evet Samsuna giderken 6.1 ile gitmiştim geçen hafta.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serkan Maden

Bugün ilk bakım için Karstan Iğdıra gittim. -22 derecede yaklaşık 40 km buz üstünde gittik. Nokian kışlıklar harika iş çıkardı. Bundan önceki kışlıklar Michellin 'di bu kadar iyi değillerdi bence. Bakım dışında arka balatalardan ses geliyordu onu garanti den değişecekler. Servisin stokta yokmuş  balatalar spariş verildi. Balata değişimi için bir daha gideceğimi düşünürsek bakım için 600 km yol. Bir babayiğit Karsa servis açmalı.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Demir
Serkan Maden yazdı:

Bugün ilk bakım için Karstan Iğdıra gittim. -22 derecede yaklaşık 40 km buz üstünde gittik. Nokian kışlıklar harika iş çıkardı. Bundan önceki kışlıklar Michellin 'di bu kadar iyi değillerdi bence. Bakım dışında arka balatalardan ses geliyordu onu garanti den değişecekler. Servisin stokta yokmuş  balatalar spariş verildi. Balata değişimi için bir daha gideceğimi düşünürsek bakım için 600 km yol. Bir babayiğit Karsa servis açmalı.

Haberimiz olsaydı keşke :(

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Oğuzhan Demir yazdı:

Arka disk değişimi için geleceğim yakında. Haber veririm.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Oğuzhan Demir yazdı:

sonraki bakıma kadar bekleseniz? kar kardır.

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Doğan Arşiray yazdı:

sonraki bakıma kadar bekleseniz? kar kardır.

Aracı geri geri park ederken kornaya basar gibi ses çıkarıyor arka balatalar utanıyorum.😁 Serviste parca gelince bekletemeyiz uzun süre dedi.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...