İçeriğe Yönlendir

T-Roc

Serkan Maden

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Doğu’ya gittikçe her şey kolaylaşıyor. Mutluluğu yanlış yerlerde arıyorsunuz :) 

Mild hybrid vw’ler süzülmede motoru da kapatıyor. Rölanti bile yok

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
(düzenlendi)

http://[url=https://www.hizliresim.com/e665riy][img]https://i.hizliresim.com/e665riy.jpg[/img][/url]

http://[url=https://www.hizliresim.com/6k0wts3][img]https://i.hizliresim.com/6k0wts3.jpg[/img][/url]

2 silindir modu (ACT Aktif silindir teknolojisi) fazla güç istenmediği zamanlarda iki pistonu kapatıyor.

Serbest sürüş (yelken mod) ayak gazdan çekildiğinde aracın boşa alınıp eğime göre ilerlemesi.

Akşam gelirken çektim fotoları yavaş yavaş çözüyorum sistemleri.

tarihinde Serkan Maden tarafından düzenlendi
Fotolar için
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Doğu’ya gittikçe her şey kolaylaşıyor. Mutluluğu yanlış yerlerde arıyorsunuz :) 

Mild hybrid vw’ler süzülmede motoru da kapatıyor. Rölanti bile yok

doyotada kapatmıyormu, japan a gidelim en iyisi, alaman diyince aklıma gelen merso bmw porş geliyor direk :tongue:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

doyotada kapatmıyormu, japan a gidelim en iyisi, alaman diyince aklıma gelen merso bmw porş geliyor direk :tongue:

Hibritte motor kapanıyor. Elektrik üretimi devam. İstersen gaza biraz dokunuyorsun o halde tamamen boşa alıp süzülüyor. Elektrik üretim yok. Motor yine stop. 

Yorum bağlantısı
Serkan Maden

l8t34jr.jpg

Eski aracımı is yerinden bir arkadaşa satmıştım. Yenisiyle yan yana görmek güzel.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
gazdan ayağı çekince boşa atmasını anlayamadım, bunu yapıyorsa hata, boşa yakıt harcar ve güvenlik açığı doğurur ayrıca şanzımanada iyi gelmez, yanlışın olmasın bu konuda?

Bu arada hayırlı olsun kardeş, güle güle kullan, beğendiğim bir model hatta şuan vw un en güzel görünen modeli, ama konsol neden sert aga gıcık oldum vw a, gerçi habire yoklamıyoruz aman ne güzel yumuşak diye ama olsun [emoji4]

:nazar:

Abi tam olarak sistem nasıl bilmiyorum. Yani direk şanzımanı boşa mı alıyor? Tam bilen biri açıklar mutlaka, belki de açıklamıştır [emoji51] ben geriden okuyarak geliyorum. Benim Karoq ta da aynı mod var. Genelde yokuş aşağı gazdan ayağı çekince yazıyor. Normalde D1,D2 gibi vitesi yazar ama Serbest Sürüş Modu yazdığı zaman sadece D yazıyor.
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Eko modunda oluyor.. Yelken modu deniyor sanırım.

Eco modu 2 silindiri kapattığı mod. Serbest sürüş dediği aynı şey değil. Teknik olarak bilmediğim için kesin konuşamıyorum. Serbest sürüş yazdığında Eco yazmıyor ekranda.
Bu arada benim araba T-Roc değil skoda karoq ama aynı 1.5 tsi 150 bg motor ve sanırım aynı 7 ileri dsg şanzıman var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş
e665riy.jpg[/url]
6k0wts3.jpg[/url]
2 silindir modu (ACT Aktif silindir teknolojisi) fazla güç istenmediği zamanlarda iki pistonu kapatıyor.
Serbest sürüş (yelken mod) ayak gazdan çekildiğinde aracın boşa alınıp eğime göre ilerlemesi.
Akşam gelirken çektim fotoları yavaş yavaş çözüyorum sistemleri.

Aynen budur. [emoji1319][emoji1319]
Bu arada hayırlı olsun demiş miydim? Kazasız belasız güzel günlerde kullanın. Çok yakışıklı bir araç.
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

e çok yakıyor bu modda, benimki 85 hız sabitleme açık bu hızda giderken 2.8 lt. yazıyor anlıkta, 4 zilinidirde haldır haldır aktif :tongue:  araçta hafif tabii...

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Oktay Göktaş yazdı:

Eco modu 2 silindiri kapattığı mod. Serbest sürüş dediği aynı şey değil. Teknik olarak bilmediğim için kesin konuşamıyorum. Serbest sürüş yazdığında Eco yazmıyor ekranda.
Bu arada benim araba T-Roc değil skoda karoq ama aynı 1.5 tsi 150 bg motor ve sanırım aynı 7 ileri dsg şanzıman var.

serbest sürüş yanlış tercüme etmişler utandıklarından.   Free Ride dır o. Free serbest değil, BEDAVA olacak orada.

Sonra böyle anlaşılmaz işte.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Mehmet Göktürk yazdı:

BEDAVA

Vag grubu araçlar Türkiyede prestij göstergesi, kadranda bedava yol falan onlara ters, gerçek anlamını yazmayarak en iyisini yapmışlar. 

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Hayırlısı olsun. 1 yıl önce hayalimdeki arabayı almak için 80.000 TL fark vardı. Şimdi aynı araba için fark 120.000 TL oldu 🤪 Hayaller, hayaller...

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

B mod yazmalı, B beleş mod...

Cihat Küçükay yazdı:

Hayırlısı olsun. 1 yıl önce hayalimdeki arabayı almak için 80.000 TL fark vardı. Şimdi aynı araba için fark 120.000 TL oldu 🤪 Hayaller, hayaller...

benim motorda 31 di sonra oldu 68 sonra oldu 98 şimdi 110 :angry:

son baktığım başka bir baba motor ise 10 günde 195-198-200 oldu :angry:

arabayı yazmıyorum ...:rtfm:

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel
B mod yazmalı, B beleş mod...

benim motorda 31 di sonra oldu 68 sonra oldu 98 şimdi 110 :angry:
son baktığım başka bir baba motor ise 10 günde 195-198-200 oldu :angry:

arabayı yazmıyorum ...:rtfm:

Herşey düşecek hiçbir şey almayın bu sözü bir yerlerden hatırlar gibiyim. [emoji85]
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Arda Bülent Güzel yazdı:

Herşey düşecek hiçbir şey almayın bu sözü bir yerlerden hatırlar gibiyim. emoji85.png

daha o günler gelmedi inşallahta gelmez, ama gelirse öyle bir düşecekki arabayı verip 1 ekmek bile alamayacak günler gelebilir, kötü senaryo bu....

düşecek olan 2. el sıfır değil bu arada, hatırlatıyım :)

bu arada çıksın 2. elin fiyatı dert değil, alacak insan sayısı azalıyor sonuç bellidir, 2. el çakılır alanlarda tükenecek elbet, ekonomi düzelmezse,  bu devran düzelmezse tabii... 

mesela şuan ben aracımı satsam yenisini bırak 2. el bile almam, geçti o günler....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Abi tam olarak sistem nasıl bilmiyorum. Yani direk şanzımanı boşa mı alıyor? Tam bilen biri açıklar mutlaka, belki de açıklamıştır [emoji51] ben geriden okuyarak geliyorum. Benim Karoq ta da aynı mod var. Genelde yokuş aşağı gazdan ayağı çekince yazıyor. Normalde D1,D2 gibi vitesi yazar ama Serbest Sürüş Modu yazdığı zaman sadece D yazıyor.

Bayağı bayağı boşa alıyor. Fakat düz vitesteki gibi boşa atıp ayağını debriyajdan çekmiyor. Ayağı debriyajda bekliyor ve şartlara göre uygun viteste, hazır ol’da bekliyor. Bunu biz değil, mekatronik ünitesi yapıyor.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

:nazar: Kazasız, belasız ve de cezasız güle güle kullanın.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Celal Aydın yazdı:

Bayağı bayağı boşa alıyor. Fakat düz vitesteki gibi boşa atıp ayağını debriyajdan çekmiyor. Ayağı debriyajda bekliyor ve şartlara göre uygun viteste, hazır ol’da bekliyor. Bunu biz değil, mekatronik ünitesi yapıyor.

hımm mekatronike yük, dsg nin en zayıf noktalarından biri, sevmedi ben...

Yorum bağlantısı
Celal Aydın
hımm mekatronike yük, dsg nin en zayıf noktalarından biri, sevmedi ben...

DSG nin hiçbir türlüsünü sevmedim ben de.
Focus 3.5 1.5 TDCI’deki Powershifte aşık oldum.
Çift kavrama var, çift kavrama var.
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serkan Maden

Samsun şehiriçi trafikte 2.5 saat kadar bulunmak zorunda kaldım. 4 yetişkin, klima, sürekli dur kalk ortalama 18 km/s hızla ortalama 13,2 lt tüketim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Alpay Sumer yazdı:

Golften inip troc binmeyi bana anlatırmısın?

Öyle böyle değil ciddiyim 🤔😄

105 hp den 150 ye çıkınca güç artık yavaş modda sürüş yapamaz oldum. En kısa zamanda kendimi eğitmem gerek. Yoksa golfle 5.6 litre ile geldiğim uzun yolu 6.6 litre ile geliyorum ortalamada. Yuksek sürüş pozisyonuda hoşuma gitti. Yakıt dışında pek aramıyorum golfu. Birde kış lastigi almam gerek normal lastiklerin iki katı fiyat oda can sıkıcı biraz 😄

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Serkan Maden yazdı:

105 hp den 150 ye çıkınca güç artık yavaş modda sürüş yapamaz oldum. En kısa zamanda kendimi eğitmem gerek. Yoksa golfle 5.6 litre ile geldiğim uzun yolu 6.6 litre ile geliyorum ortalamada. Yuksek sürüş pozisyonuda hoşuma gitti. Yakıt dışında pek aramıyorum golfu. Birde kış lastigi almam gerek normal lastiklerin iki katı fiyat oda can sıkıcı biraz 😄

İc malzeme kalitesi nasıl? Arka koltuk diz mesafesi? Ya hic nazım gececek adama denk gelmedim.Yoksa rica edecem bi incelemek icin.. Serviste denk gelmedi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...