İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlar Nereye Kayboldu?

Osman Ünal2

Recommended Posts

Sani Gerşon

Videoda gözüken logoyu arattığınızda buranın bir depolama merkezi olduğu gözüküyor. Bayiler çalışamaz, marka çalışıyordur. Burası çok büyük ihtimalle gümrük sahası. Arabalarda büyük ihtimalle ihraç edilecekler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Geçen sene Renault ağzına kadar araba doluydu showroom açık kapalı otopark her yer doluydu. Araba yok dediler açıp içine bile bakamamıştık satılmışmış hepsi 🤦‍♀️

bende Edirne Skodaya bakmıştım, dolu kamiq vardı ve hepsi satılmıştı, toz içinde üstünde beyaz koruma bantları olduğu halde göya satılmış.....

bana full ötesi dolu Scala yı oda burun kıvırıp tipimize bakarak (şantiyeden gelmiştim) gösterdiler ama suratından belliydi adamın, yazık dedim çıktım....

Ali Gök yazdı:

ben sıfır araba alacam  arabamı bayide iyi hadi 15 gün sergileyinmi dicem. saniyesinde plakayı takıp alır binerim .anca plaka takılana kadar 1 gün flan kalıyordur 

birde şu durum var, benimki galeride ama yan bölümde bir hafta beklediydi,  kilitli tabii, seramik kürleşsin diye il dışındayım dursun diyip almamıştım :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Toyota fiyatları zamlanmaya başladı. Ve hemen satıştaki araba sayısı arttı. Bilginize. Piyasa şu an yukarı hareketlendi diye

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ötv indiriminin bayiye zararı yok ki.. neden saklıyorlar.. 

bence şöyle; bir, galeri sorunsuz kurcalamadan uğraştırmadan çok araba alıyor. İki, bayiler galerinin satışından pay alıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Sakın bayiler bize yok çekip galerilere satıyor onlar da hemen teslim diye daha fazla fiyata bize 'satıyor' olmasın?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Hüseyin Sönmez yazdı:

Sakın bayiler bize yok çekip galerilere satıyor onlar da hemen teslim diye daha fazla fiyata bize 'satıyor' olmasın?

yok canım bizim ülkede hiç olurmu öyle şeyler 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Toyota fiyatları zamlanmaya başladı. Ve hemen satıştaki araba sayısı arttı. Bilginize. Piyasa şu an yukarı hareketlendi diye

bence şöyle; bir, galeri sorunsuz kurcalamadan uğraştırmadan çok araba alıyor. İki, bayiler galerinin satışından pay alıyor

Evet bu olabilir.. Yok satar tatlı satar.. piyasada 160 olması gerekirken 165 e bulurum isterseniz der, 100 araç satsa 500 bin fark eder.. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet bu olabilir.. Yok satar tatlı satar.. piyasada 160 olması gerekirken 165 e bulurum isterseniz der, 100 araç satsa 500 bin fark eder.. 

mesela ben çok güzel örneğim. 224bin tl olan sıfır hybrid’i 227’ye 12bin km’de bayinin kendi galerisinden aldım. 

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ali Gök yazdı:

yok canım bizim ülkede hiç olurmu öyle şeyler 

Olmaz tabi ki ben de ona şaşırıyorum Bu tip şeyler ancak orta doğu ülkelerinde olur.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

mesela ben çok güzel örneğim. 224bin tl olan sıfır hybrid’i 227’ye 12bin km’de bayinin kendi galerisinden aldım. 

talep varsa arz da oluşur, kimse almaz ise galeri de satamazdı o rakama

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hüseyin Sönmez yazdı:

Allah Allah olurmu acaba? Yok hayatta olmaz ihtimal vermiyorum yapmayacaklarına :D

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

parası olan alır , galeri zengin

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

full alana araba hep var aga :)

aha şimdi Servet gelir, pis fakirler daalın der :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

Parası ile olsa ben alırıdım.

Selamüm aleyküm - yok kalmadı. 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

Parası ile olsa ben alırıdım.

Selamüm aleyküm - yok kalmadı. 

Eee opsiyondan kısarsan öyle olur, full + full alacaksın tofaşkçı tabiriyle...

bizim Muhasebeci gibi, para varmı? Yok. Mazotuçu, mazot yok abi, ülen o yok bu yok nasıl yürüyor bu işler haaa :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Çağlar Bayur yazdı:

Irak ve Afganistan da da bu şekilde selbes piyasa var. Harika...

2 milyon yıl sonra biz de liste fiyatı neyse ve sistemde araç varsa alabilir duruma geleceğiz inşallah.

2 milyon yılı 10 yıla düşürebiliriz ancak ceset torbası sıkıntısı baş gösterecektir.

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Eee opsiyondan kısarsan öyle olur, full + full alacaksın tofaşkçı tabiriyle...

bizim Muhasebeci gibi, para varmı? Yok. Mazotuçu, mazot yok abi, ülen o yok bu yok nasıl yürüyor bu işler haaa :)

Çorlu fort bayine gittim. Araba yok. 2 tane kurye 1 tane kamyonet var başka yok dedi hanım abla. Ulem dedim o zaman dükkan nasıl dönüyor? 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

2 milyon yıl sonra biz de liste fiyatı neyse ve sistemde araç varsa alabilir duruma geleceğiz inşallah.

2 milyon yılı 10 yıla düşürebiliriz ancak ceset torbası sıkıntısı baş gösterecektir.

100 sene içinde başka gezegen bulamazsak finito kardeş, kurtulanlarda zaten ilk koloniciler olacak, 2 milyon yıla çoktaaaan....

hadi hiçbirşey olmadı, 1 milyar yıla zaten güneş %10 daha parlak olacağından (5 milyar yıla mavi deve dönecek ve Marsa kadar genişlemiş olacakmış, sonrası bum, sistem off) gezegende denizler dahil su kalmayacak, tabii, bu arada bize doğru bakan ve her an patlayıp kara deliğe dönüşmek üzre olan ve patlaması sonrası bize ulaştığında gezegendeki hayatı 1 sn içinde tamamen (yerin altı hatta gezegen çekirdeğide hayat varsa oda dahil) buharlaştıracak olan (kaynak NASA) 2 egzost ucu denilen huniye benzer ağızlarından biri bize hedefli olan yıldızın gama ışık dalgası gelmezse, bunun süresini kestiremiyorlar, 1 saat sonrada olabilir 1000 sene içindede, detaylı ölçüm için çok uzaktayız....

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hüseyin Sönmez yazdı:

Afganistan da da bu şekilde selbes piyasa var.

1 eylül 20 eylül arası %6 değerlenmiş afganolar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ali Gök yazdı:

ben sıfır araba alacam  arabamı bayide iyi hadi 15 gün sergileyinmi dicem. saniyesinde plakayı takıp alır binerim .anca plaka takılana kadar 1 gün flan kalıyordur 

Benim sıfır km aldığım araba 1 hafta showroomda yattı. Vermediler :D Aceleniz nedir bekleyin dediler. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Benim sıfır km aldığım araba 1 hafta showroomda yattı. Vermediler :D Aceleniz nedir bekleyin dediler. 

Markadan reklam parası falan mı alıyorlar acaba? 

Ne demek ne aceleniz var. Bu aynı şu duruma benzedi. Firma maaş yatırıyor hesaba banka parayı değerlendirmek için bekletiyorlar anlaşmalı yani. sonra geçiyorlar falan filan.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hüseyin Sönmez yazdı:

Çorlu fort bayine gittim. Araba yok. 2 tane kurye 1 tane kamyonet var başka yok dedi hanım abla. Ulem dedim o zaman dükkan nasıl dönüyor? 

içeri giriyorsun, sert kendinden emin, önceden karar verdiğin modeli (tıka basa dolu) söylüyorsun ve peşin ödeme diyorsun birden tavırlar değişiyor :)

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Darbaz yazdı:

dalgamı geçion derim adama plaka yapıldığı an alır çıkarım

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

içeri giriyorsun, sert kendinden emin, önceden karar verdiğin modeli (tıka basa dolu) söylüyorsun ve peşin ödeme diyorsun birden tavırlar değişiyor :)

Yav abey anlatamıyorum ful falan fark etmiyor direk heç araba yohdir diyorlar. Zaten kafadan ben en dolu olanına gidiyorum. E para da peşin yine cevap aynı. Ama diyorlar 10 binde ikinci el verelim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Ali Darbaz yazdı:

benimkide 1 hafta yattı. özellikle almadım seramik koruma kürleşsin diye :)

Hüseyin Sönmez yazdı:

Yav abey anlatamıyorum ful falan fark etmiyor direk heç araba yohdir diyorlar. Zaten kafadan ben en dolu olanına gidiyorum. E para da peşin yine cevap aynı. Ama diyorlar 10 binde ikinci el verelim. 

hadi yaa bu taktikte işe yaramıyorsa demekki mega zam kapıda :)

şu saatten sonra araba alma sakla paranı derim ben, dost tavsiyesi :)

Yorum bağlantısı
Oktay Göktaş

Katılıyorum. Galeri-bayi ilişkisinden zararlı çıkan biz oluyoruz. Onlar da aralarında paslaşıyor [emoji15]

Abi, kısır döngü biraz bu. İnsanları bezdiriyorlar, mecbur kalıyor sonunda.
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...