İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araçlar Nereye Kayboldu?

Osman Ünal2

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

Şirket lpgli araç vermiş Maslak'ta plazada toplantıya gidiyorsun. Ama plazaya düplü diye almıyorlar. Scandal...

Çağlar Bayur yazdı:

dieselleri bırakınca üreticiler, flolar lpg kuyruğuna giriyor artık günde 2 defa.

benzinli ile aradaki fark o kadar az mıydı?

Lpg’li filo araçları da gördük. Demek hybrid o yüzden çok fazla var

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Mert Gülkokan yazdı:

2000 araç alan yer filo değildi abi abdi ibrahim aracı tek seferde 2000 aracı direk kendi üzerine aldı iyi de yapmışlar şu an ki fiyatları görünce

Doğrudur .. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Çiğdem Kaya Bilgiç yazdı:

Her durumda tüketicinin yararına bir gelişme olacağını sanmıyorum bu iş yıllardır böyle değil mi? Ötv indirimi konusuna da yazmıştım ötv indiriminin bize yararı olmaz. Bayi çalışanı açık açık söyledi hocam size düşmez bu arabalar diye yüzsüz yüzüyle

evet haklısın, aslında sorulacak soru belli, Bu işten kim-ler karlı çıktı?  bunun cevabı herşeyi açıklar....  öyle yerlere giderki tahmin edersin sanırım...

Yorum bağlantısı
Murat Azalma
Çağlar Bayur yazdı:

benzinli ile aradaki fark o kadar az mıydı?

Güncel listede aynı donanım seviyesinde daha da az abi. ben yuvarlak rakam yazdım. dream paket hybrid 288 bin TL / dream 1.5 Benzinli 248 bin TL. 40 bin fark var. bu fark ile TSS ve anahtarsız çalıştırma donanımı da ekstra geliyor hybrid modelde . 1.8 motordan 1.6 ötvsi alındığı için her ikiside ortalama aynı ötv diliminde kalıyor. ( %50 ötv)

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Demek hybrid o yüzden çok fazla var

işletme maliyeti düşük. birde filo indirimli alınca rakamlar güncel aya göre 270 bin TL tutarlara kadar geriliyor. dream paket başlangıç ama gayet tatminkar donanıma sahip. üst rütbe çalışana da uygun , alt rütbe çalışana da . çok amaçlı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Azalma yazdı:

Güncel listede aynı donanım seviyesinde daha da az abi. ben yuvarlak rakam yazdım. dream paket hybrid 288 bin TL / dream 1.5 Benzinli 248 bin TL. 40 bin fark var. bu fark ile TSS ve anahtarsız çalıştırma donanımı da ekstra geliyor hybrid modelde . 1.8 motordan 1.6 ötvsi alındığı için her ikiside ortalama aynı ötv diliminde kalıyor. ( %50 ötv)

süpermiş, 450 binden 288 bin e düşmüş :crazy: filo bunu sever

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

honda civic hangi floda var ya benmi hiç görmedim

filo aracı şuan megan clio c else corolla başka görmüyorum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

her filo öyle yollarda koşturmaz

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mert Gülkokan yazdı:

Egea yı neden dışladın ki emoji1787.png

pardon  reizi unuttuk :D 

Çağlar Bayur yazdı:

her filo öyle yollarda koşturmaz

zeytin tarlasında olan filoları göremioz haliyle yollarda :D   

Hüseyin Sönmez yazdı:

Heçbek Honda Civic ile filo aracı da oluyormuş öğrenmiş olduk. Etiketçi çalışanlara özel.

varex egzoz da takılı halde kiraya veriyorlardır belki çaça satışçılara veriyorlardır . bagcılar esnaf ziyaretlerinde ilgi çekiorsa 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Azalma
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

filo aracı şuan megan clio c else corolla başka görmüyorum

denk gelmemişsiniz , 

örnek resim civic filo

tarihinde Murat Azalma tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Burada alkollü ve alkolsüz içecek firmalarında hep civic var

Yorum bağlantısı
Ali Gök
(düzenlendi)

vay be civicde varmış filo işinde he şaşırdım valla hiç görmemiştim.

Çağlar Bayur yazdı:

yazıdaki detayları okuyunca, ....... yazık.... denetim talimatlarının yaygınlaşması dileği ile ,, ne diyelim.

geçen biri diyorduki bayilerin çoğu kapanacak iş online satışa dönecek  çoğunlukla belli bikaçyerde sergi amaçlı araçlar olacak vs diye anlatıyordu biri. aslı varmı acaba . avm tarzı yerlerde 2 3 araba koyup başına adam bırakıp tanıtım yaptıracaklarmış vs

tarihinde Ali Gök tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mert Gülkokan yazdı:
Ali Gök yazdı:
vay be civicde varmış filo işinde he şaşırdım valla hiç görmemiştim.

geçen biri diyorduki bayilerin çoğu kapanacak iş online satışa dönecek  çoğunlukla belli bikaçyerde sergi amaçlı araçlar olacak vs diye anlatıyordu biri. aslı varmı acaba . avm tarzı yerlerde 2 3 araba koyup başına adam bırakıp tanıtım yaptıracaklarmış vs

Bakım ve boya korumamı yapacaklar sadece

bilmem o kısmı tamirene moduna girecekler heralde. masada arkadaşın bi arkadaşı konuştu sadece fordda bişe mühendisiymiş satış analizi mühendisimi ne bişe dedi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

araba? ona bile gerek yok

yıllardır var o yurt dışında, bizde de audi başlamıştı, istinyepark ta sanal showroom var asma katta. yurt dışındaki kadar kapsamlı olmasa da, masada dokunmatik ekran, iç trim kutucukları var, onu yerleştiriosun, koca ekranda araç şekillenmeye başlıyor falan janjanlı şeyler var.

mantığı güzel yüzbinlerce TL kiraya girmeden, giriş katı köşe mekanlara para harcamadan, seyyar, kapalı, insanların yoğun gezdiği yerlere, avm gibi showroom açmak. baktın olmadı bir gecede başka avm ye taşınır 2 ekran 3 masa 4 koltuk.

isviçrede smart ı online sipariş edion, evine geliyor kargo ile :)

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Bir kaç yıl önce antalya opel bayi yıl sonuna doğru yüzlerce astra sedan almış gelen yılın ocak ayından itibaren 0 km olarak satmıştı. Alan arkadaşıma bu iş nasıl oldu diye sorunca bayinin kiralama şirketi üzerine alıyorlar belli bir satılamama süresi bitince 0 km olarak satıyorlsrmış. Muhtemelen KDV veya benzeri vergiden kaçınma metotları var. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu
Metin Uzunoğlu yazdı:

Bir kaç yıl önce antalya opel bayi yıl sonuna doğru yüzlerce astra sedan almış gelen yılın ocak ayından itibaren 0 km olarak satmıştı. Alan arkadaşıma bu iş nasıl oldu diye sorunca bayinin kiralama şirketi üzerine alıyorlar belli bir satılamama süresi bitince 0 km olarak satıyorlsrmış. Muhtemelen KDV veya benzeri vergiden kaçınma metotları var. 

O yıllarda Corsa da görmüştüm. Otomatik sıfır bir kaç yüz km'de . Ülkenin değişik marka bayilerinde duruyordu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Uzunoğlu yazdı:

hizmet sektörü firma , kdv alacağı çıkar, tabiki hiçbir zaman alamaz, kiralam şirketi kurar, arabaları alır, bekletir bir süre sonra satar, alacağını mahsup eder gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Sanofi de tüm müdürlerde dizel otomatik cıvıc vardır.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Serdar Göktaş

Honda fiyat güncellemesi yapmış. ÖTV diliminde olan Civic 265 bin liradan 334 bin liraya çıkmış. 

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
(düzenlendi)

Dövizdeki değişikliklerden sonra fiyat güncellemelerinden sonra kaybolan araçlar bayilere gelmeye başladı mı acaba yoksa gerçekten hiç ülkede  yokmuydular

tarihinde Çiğdem Kaya Bilgiç tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Serdar Göktaş yazdı:

Honda fiyat güncellemesi yapmış. ÖTV diliminde olan Civic 265 bin liradan 334 bin liraya çıkmış. 

Bu kurlarla normal. Tutamadılar rakamı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Dövizdeki değişikliklerden sonra fiyat güncellemelerinden sonra kaybolan araçlar bayilere gelmeye başladı mı acaba yoksa gerçekten hiç ülkede  yokmuydular

İlerleyen zamanlarda göreceğiz bunu. Yarın Honda bayisine gideceğim. Oradan yazarım araç olup olmadigini. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Sani Gerşon yazdı:

Bu kurlarla normal. Tutamadılar rakamı...

rakam sistemi kalkacak. kalkmalı. Dünkü ÖTV yetkisi bu nedenle oldu. Hazır olmuşken de 3 kat diye eklemişler ama mesele bence beygirgücüne geçilecek. Enflasyon artsın da istemiyorlar arabalar zamlandı dedirtmemek istiyorlar. Ufak mikro araçlar ucuz olacak şekilde düzenlenecek. Aslında en mantıklısı da o.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
rakam sistemi kalkacak. kalkmalı. Dünkü ÖTV yetkisi bu nedenle oldu. Hazır olmuşken de 3 kat diye eklemişler ama mesele bence beygirgücüne geçilecek. Enflasyon artsın da istemiyorlar arabalar zamlandı dedirtmemek istiyorlar. Ufak mikro araçlar ucuz olacak şekilde düzenlenecek. Aslında en mantıklısı da o.
Kesinlikle katılıyorum.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

araç siparişi, 1 sene önceden planlanır, sanayici 1 hafta sonrasını zor görürken... 2019 /2020 de binlerce siparişi geçmedi. bayi satmadan otoparkta bekletince kar etmez, zarar eder, işletme , ödeme maliyetlerini kimse hesap etmiyor. vergisiz hali 150 bin den 100 aracın finansman maliyetini bir hesaplasınlar, bayi batar gider. zamanında koca tofaş darboğaza bile düştü 1 vergi düzenlemesi ile, arablaar yolda iken..

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Muhammet Ali Deli
Serdar Göktaş yazdı:

Videodaki arabaları satmaya başlarlar artık..

Çağlar Bayur yazdı:

araç siparişi, 1 sene önceden planlanır, sanayici 1 hafta sonrasını zor görürken... 2019 /2020 de binlerce siparişi geçmedi. bayi satmadan otoparkta bekletince kar etmez, zarar eder, işletme , ödeme maliyetlerini kimse hesap etmiyor. vergisiz hali 150 bin den 100 aracın finansman maliyetini bir hesaplasınlar, bayi batar gider. zamanında koca tofaş darboğaza bile düştü 1 vergi düzenlemesi ile, arablaar yolda iken..

Çok iyimsersin çağlar abi. Bilmesem gözümle gördüğüm şeyler olmasa dediklerine tamam diyeceğim de öyle bir şey yok. 

Sipariş olayı 1 sene önce planlanır doğru lakin pandemideki şu çip dalgası hammadde pahalılığı işleri çok karıştırdı. Eline sıfır araba geçiren saklıyor. Konu bayilerin kurnazlığı üreticiye laf etmiyor kimse. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...