İçeriğe Yönlendir

Beyaz Eşyalara Yaptığınız Bakımlar

Köksal Yılmaz

Recommended Posts

Evren Erakçora
Barış AÇIL yazdı:

Cok fark varmış bu hesaba göre en fazla iki sene sonra bir daha altını açarım. Orijinalini sormadım hiç.

3,5 sene dayanır bence, ama ben olmuşken tam olsun istiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Bosch maxx6 serisi camasiir makinesi ne zamandır sıkma esnasında vuruntu yapıyordu. 26 TL ye internetten aldığım amortisorleri eskileri ile değiştim. Vuruntu gitti ömrü ne kadar olur bakacağız. Orijinali 13 sene dayandi.5b29010f4d6ab8ad94c06abe25743228.jpg
Bende profilo var aynı ürün zaten,1 seneyi geçti değişeli orta karar gidiyor, ilk günkü gibi de değil bozuk gibi de değil.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

İnternette görünce aklıma geldi. Şu makine bize 1990’da alınmıştı. Hala çalışıyor. Bozulduğunu da hatırlamıyorum. Köyde ikamet ediyor kendisi. 30 sene olmuş. Biz burada 3-5 senelik makinelerle uğraşıyoruz. Aynısını arçelik lisans alarak leydi 170 diye üretmişti hatta

images?q=tbn:ANd9GcRARBqip3YB-D0ncoD8R7f

vdUN9YuJn63E9DHg-637553836955559632.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnternette görünce aklıma geldi. Şu makine bize 1990’da alınmıştı. Hala çalışıyor. Bozulduğunu da hatırlamıyorum. Köyde ikamet ediyor kendisi. 30 sene olmuş. Biz burada 3-5 senelik makinelerle uğraşıyoruz. Aynısını arçelik lisans alarak leydi 170 diye üretmişti hatta

images?q=tbn:ANd9GcRARBqip3YB-D0ncoD8R7f

vdUN9YuJn63E9DHg-637553836955559632.jpg

Arçelik leydi 170 de bizim yazlıkta 25 -30 yıl olmuştur. Halen sorunsuz çalışıyor. Herhangi bir servis fe görmedi kendisi. Belki de sadece yazları çalıştığı içindir ama plastik filan hiç mi eskimez, çürümez enteresan valla. Eskiden planlı eskitme yokken üretilen makinalar halen taş gibi . 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

İki farkli arkadaşım 3 yıllık evliler. Evlendiklerinde ülkemizin tanınmış beyaz eşya markasidan bulaşık makinelerini aldılar.

3 senede her ikisininde sepetlerin yüzündeki plastik kaplamalar soyuldu paslı teller ortaya çıktı. Servis garantiye sokmuyor ve sepetlerin yenisine 800 tl istiyor.

Simdi 20-25 yıllık makineleri okuyunca nasıl aldatildigimizi daha iyi anlıyorum

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Barış AÇIL yazdı:

İki farkli arkadaşım 3 yıllık evliler. Evlendiklerinde ülkemizin tanınmış beyaz eşya markasidan bulaşık makinelerini aldılar.

3 senede her ikisininde sepetlerin yüzündeki plastik kaplamalar soyuldu paslı teller ortaya çıktı. Servis garantiye sokmuyor ve sepetlerin yenisine 800 tl istiyor.

Simdi 20-25 yıllık makineleri okuyunca nasıl aldatildigimizi daha iyi anlıyorum

Kardeşimin Bosch makinesinde de oldu

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Köksal Yılmaz yazdı:

Sepetler neden o kadar pahalı anlamıyorum, 2. El makine parası

Bosch ta epey pahalıydı, kardeşim satıp yeni makine aldı.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bozulduğunu da hatırlamıyorum

ölümsüz AE101 gibi düşün, sonra 30 yaşında bir hybrid canlandır gözünde....

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

ölümsüz AE101 gibi düşün, sonra 30 yaşında bir hybrid canlandır gözünde....

Kaldı 28 sene :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Barış AÇIL

Arkadaşlar günaydın,

LPG tup kullanan ankastre ocaktan gazı açıp alev alınca sürekli bir patlama oluyor, dugmelerin diplerinden bile alev cikiyor.

Ben ilk defa kullanıyorum bu ocağı, önceki sahibi tarafindan yıllardır kullanılmış muhtemelen sorun yoktu, yoksa bu şekilde kullanması mümkün değil. Böyle kullanılırsa Servet beyin namı bende yürüyecek patlatma konusunda :)

LPG detantoru yeni tombul tup kullandım, acaba basincmui çok yüksek geliyor, ocak memelerine gaz ayarı mi yapılması lazım?

Beko marka, serviste hortumlarıni değişmek mi mantıklı, yenisini almak mi?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Mert Gülkokan yazdı:

3 ayda bir çamaşır makinasının kazan temizlik programını kullanıyorum

Bir tuşa uzun süre basınca bu program aktif oluyor kitapçığı okurken fark ettim

70 derece sıcaklıkta suyu bir kere alıp 2.5 saat döndürüp ardından boşaltıyor

Alışveriş yaparken de bunun için özel üretilmiş bir kimyasal aldım denemekte fayda var

Koku bizde de gelmişti, kazan temizliğini 6 yada bir yapmaya başladık. En son bu ürünü aldım, bir tanıdığın makinasında servis kullanmış ve çok memnun kalmışlar. İlk kazan temizlemeye yaparken kullanacağım. Tabi fiyatı kasım ayında 60 lira civarıydı. 

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Barış AÇIL yazdı:

Arkadaşlar günaydın,

LPG tup kullanan ankastre ocaktan gazı açıp alev alınca sürekli bir patlama oluyor, dugmelerin diplerinden bile alev cikiyor.

Ben ilk defa kullanıyorum bu ocağı, önceki sahibi tarafindan yıllardır kullanılmış muhtemelen sorun yoktu, yoksa bu şekilde kullanması mümkün değil. Böyle kullanılırsa Servet beyin namı bende yürüyecek patlatma konusunda :)

LPG detantoru yeni tombul tup kullandım, acaba basincmui çok yüksek geliyor, ocak memelerine gaz ayarı mi yapılması lazım?

Beko marka, serviste hortumlarıni değişmek mi mantıklı, yenisini almak mi?

Normalde kapaklar düzgün yerleşmediğinde falan olur bu durum ama bilemedim

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Barış AÇIL

Ankastre davlumbazin motor hiz kontrol kartında 1. kademe hiz kontrol ünitesi yandı.

Kendim ayağa kaldırırım diye düşünüyorum ama yanan şu düğmeyi Sivas ta gezdiğim yerlerde bulamadım.

Internetten getirmeyi planlıyorum, yok bulamazsam 1. kademeyi söktum zaten, en kötü 2 ve 3. kademede kullanırım diye düşünüyorum.

Internetten aramak için bu dugmenin adı nedir?

Elektronik ve elektrikten anlayan patlatma garantili ustalara özellikle arz ederim.

aadee9774dbf991b2d7706697b8f56d1.jpg

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Anladım tam güç çalışacak daha doğrusumax hizi 3 kademe hızında olacak dimmer ile hızını düşüreceğiz.
Ama 5 bacak bağlanıyor karta, dimmer 3 nolu düğmeden motora giden enerji arasına mi girecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
220 dimler mi bu.  Kaç watta dayanır. 

1000watt ufak bir soğutucu ile
Anladım tam güç çalışacak daha doğrusumax hizi 3 kademe hızında olacak dimmer ile hızını düşüreceğiz.
Ama 5 bacak bağlanıyor karta, dimmer 3 nolu düğmeden motora giden enerji arasına mi girecek?

Motora bir tane nötr gider. Oraya bağlanacak. Kartın fotosunu görelim. Bir de motorun etiketi olur okunan yerde ise.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış AÇIL

Motora bir tane nötr gider. Oraya bağlanacak. Kartın fotosunu görelim. Bir de motorun etiketi olur okunan yerde ise.
Servet bey motor Altinoluk'ta :(

Davlumbazi çalıştırırken yanık kokusu gelince kapadım kontrol edince karttan olduğunu gördüm.

Zamanım da dardı Sivas ta hallederim dedim aldım geldim. Hatta servise de uğradım ama cihazın kod numarasını sorunca bilmediğimden öyle kaldı.

Kartın şöyle bir fotosu varda43d427393d921987a947c1750d4b89.jpg
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

En üst kapama. Aşağı doğru kademe tuşları birbirine seri bağlı. Sırayla voltajı veriyor. En alt lamba tuşu ise, üstten 1 ve 3.uçlara dimmer bağlanacak

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

3,5 sene dayanır bence, ama ben olmuşken tam olsun istiyorum.

Fabrika’da takılanla servisin taktığı aynı değil. Ama yine de piyasadan iyi olma ihtimali çok yüksek

Yorum bağlantısı
Barış AÇIL
En üst kapama. Aşağı doğru kademe tuşları birbirine seri bağlı. Sırayla voltajı veriyor. En alt lamba tuşu ise, üstten 1 ve 3.uçlara dimmer bağlanacak
Hayranlıkla okudum, tesekkurler
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Şimşek

@Köksal Yılmaz

Allah senden bin kere razı olsun. Buzdolabı sayende rahat bir nefes aldı. Meğer can çekişiyormuş. Temizleyeli 3-4 gün oldu. Neredeyse günde 24 saat çalışan buzdolabı bu aralarda çok çok nadir çalışıyor..

46AE9FB2-3DDE-43C1-8D7A-50F68671E579.jpeg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Emre Şimşek yazdı:

@Köksal Yılmaz

Allah senden bin kere razı olsun. Buzdolabı sayende rahat bir nefes aldı. Meğer can çekişiyormuş. Temizleyeli 3-4 gün oldu. Neredeyse günde 24 saat çalışan buzdolabı bu aralarda çok çok nadir çalışıyor..

46AE9FB2-3DDE-43C1-8D7A-50F68671E579.jpeg

Hepimizden inşallah, faydalı olmasına çok sevindim :)

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...