İçeriğe Yönlendir

Gelen Zamlardan Etkilenmeme Yolları

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Doğan Arşiray
İlkay Başaran yazdı:

Kış uykusuna yatabilsek süper olurdu. 

yatıryoruz ya akşam 10 sabah 7. sürekli karanlık.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

canlı hayvan niye ithal ediyoz? papağan mı?

• Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Behlül Baş
(düzenlendi)

Ev merkezi ondan kısma şansım yok.. Geçen ay 700 tl aidat geldi (400 yakıt 300 aidat) Bu ay kaç gelir kimbilir 

Benzin 13.5 Lpg 8.5 lira.

Günde ortalama 70 km yol yapıyorum. Yapmak zorundayım okulun yeri sıkıntılı üstüne yoğun çalışıyorum araba lazım yoksa yetişemem. Neyse ki çok trafiğe girmiyorum 

Giyim kıyafet hak getire zaten.

En azından sigarayı bırakmıştım :biggrin:

Ucuz bir şey görünce evde var ya da yok alıyorum illaki kullanılacak. Kampanya takip etmeye çalışıyorum fiyat analizi yapıyorum 

Gaza az basıyorum. Optimum hız ve devirde 85-90 hız 5.vites gitmeye çalışıyorum 110da çok yakıyor 🤣

Dışarıdan yememeye çalışıyorum ama bazen mecbur kalıyorum vakit olmayınca.

tarihinde Behlül Baş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
İlkay Başaran yazdı:

Kış uykusuna yatabilsek süper olurdu. 

Sesli güldüm :ohooh:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Konuyu eşlere anlatmanın bir yolunu bulan var mı?  

Bunu eşlere anlatabilecek delikanlı yürekli cesaretli forumdaş varmı default_fiuw.gif
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Senelerdir söylüyorum, görüyorsunuz geldiğimiz yeri ve halimizi, neyse bende takmıyorum artık, ekomoni falanda konuşmuyorum boş yere, yaşasın görsün bu millet, en üzüldüğüm şeyse batsakta duman olsakta sonra düzeldik diyelim, bu toplum hayatta ders almaz, bir süre sonra eski tas eski hamama döner... 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Akbal yazdı:

Bunu eşlere anlatabilecek delikanlı yürekli cesaretli forumdaş varmı default_fiuw.gif

Ben açtım konuyu. Tamam dedi. Benim yaptığım işleri sen yap, istediğin tasarrufu yapabilirsin o zaman dedi :) 

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Benim yaptığım işleri sen yap,

Anlamadım ben restine rest mi dedi yenge :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tamer Topaç yazdı:

Bence son sözü söylemiştir bile @Tansu Kalafatoğlu

O ihtimal aklıma getirmek istemedim süreci bir göreyim diye :)

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Akbal yazdı:

Anlamadım ben restine rest mi dedi yenge :)

henüz fakında değil öyle olduğunun :D

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

İhracatçı ihraç ettiği malın ödemesini alır almaz gider Mercedes Bmw Audi alırsa dış ticaret açığına faydası olmaz. İthal aracı sıfır olarak almanın ilk şartı aynı oranda ihracat yapmış olmak olmalı. Yaşadığımız sıkıntıların ilk ve en önemli sebebi tüketim çılgınlığımız. Geçenlerde benzinlikte bir araba gördüm, Range Rover ama eski bir modeli adamın birde benekli bir köpeği var. Zannedersin yorkşayr dükü, halbuki az ileride kirada iki dükkanı vardır en fazla.. :D Üretmeden tüketiyoruz, telefon modellerini takip ediyoruz, neymiş kamerası 3 taneymiş acayip portre çekiyormuş, benim de zaten mankenlik ajansım var. Tv en büyüğü olsun, köprü en uzunu olsun, tünel en derini ve en uzunu olsun. Park yapıyoruz ilk söylenen Avrupanın en büyüğü. Sanki bana tarım arazisi tanıtıyorlar, en büyük parkta ne yapacağım boş adam yeridir park. Emekli olmuş dayı bacaklarını esnetecek diye en büyük parkı yap ama adama ilacını raporla vereceğim diye hastane köşelerinde süründür, ölmeyecek kadar emekli maaşı ver en büyük parkta gezsin. Kızdım yine, bir daha yazmayacağım.. :)

• Beğen 10
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Farkındaysanız tasarruf yollarıyla ilgili başlığa fazla yazmıyorum. Ben sindirildim arkadaşlar. Size başarılar 😁

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Aracı satmak dışında bir şey aklıma gelmiyor şuan :(

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Serkan Toker yazdı:

İhracatçı ihraç ettiği malın ödemesini alır almaz gider Mercedes Bmw Audi alırsa dış ticaret açığına faydası olmaz. İthal aracı sıfır olarak almanın ilk şartı aynı oranda ihracat yapmış olmak olmalı. Yaşadığımız sıkıntıların ilk ve en önemli sebebi tüketim çılgınlığımız. Geçenlerde benzinlikte bir araba gördüm, Range Rover ama eski bir modeli adamın birde benekli bir köpeği var. Zannedersin yorkşayr dükü, halbuki az ileride kirada iki dükkanı vardır en fazla.. :D Üretmeden tüketiyoruz, telefon modellerini takip ediyoruz, neymiş kamerası 3 taneymiş acayip portre çekiyormuş, benim de zaten mankenlik ajansım var. Tv en büyüğü olsun, köprü en uzunu olsun, tünel en derini ve en uzunu olsun. Park yapıyoruz ilk söylenen Avrupanın en büyüğü. Sanki bana tarım arazisi tanıtıyorlar, en büyük parkta ne yapacağım boş adam yeridir park. Emekli olmuş dayı bacaklarını esnetecek diye en büyük parkı yap ama adama ilacını raporla vereceğim diye hastane köşelerinde süründür, ölmeyecek kadar emekli maaşı ver en büyük parkta gezsin. Kızdım yine, bir daha yazmayacağım.. :)

O zaman hep kız Abi.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Farkındaysanız tasarruf yollarıyla ilgili başlığa fazla yazmıyorum. Ben sindirildim arkadaşlar. Size başarılar 😁

O zaman hep tam gaz. Kalorifer de sonda.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Sürücü yazdı:

Aracı satmak dışında bir şey aklıma gelmiyor şuan :(

ben 15 gündür arabasızım inanın daha çok para harcanıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
ben 15 gündür arabasızım inanın daha çok para harcanıyor.
Arabanın parası ile günü kurtarmak amaçlı ne yazık ki :(
Okul taksidi ve krediler başka türlü dönmeyecek gibi
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Murat Sürücü yazdı:

Arabanın parası ile günü kurtarmak amaçlı ne yazık ki :(
Okul taksidi ve krediler başka türlü dönmeyecek gibi

Anladım, Allah kolaylık versin cümlemize.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Serkan Toker yazdı:

İhracatçı ihraç ettiği malın ödemesini alır almaz gider Mercedes Bmw Audi alırsa dış ticaret açığına faydası olmaz.

alamıyor ki, önce ithal ettiği hammaddenin o ay serbest kurdan yükselen faturasını ödüyor, artık hepsinden de önce merkez kurundan %25ni bozdurmak zorunda

Serkan Toker yazdı:

neymiş kamerası 3 taneymiş

3 ? eskidir o bendekinde 4 var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

al bendende o kadar, artık karın tokluğuna dayanma modundayım, full ekonomi yani, solara bağladım fotosentez yapacağım, az kaldı az daha zorladımmı evrim tamamdır :D

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

bendekinde 4 var

konu telefondan ne ara mobeseye geldi? 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Servet Aydın yazdı:

konu telefondan ne ara mobeseye geldi? 

Orantısız güç oldu, kabul edemedik ama ikna olduk

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Cem Işık yazdı:

Orantısız güç oldu, kabul edemedik ama ikna olduk

Görmeden inanmam

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Ali Cihangiroğlu yazdı:

al bendende o kadar, artık karın tokluğuna dayanma modundayım, full ekonomi yani, solara bağladım fotosentez yapacağım, az kaldı az daha zorladımmı evrim tamamdır :D

Abi çoluk çocuk var mı sende, onların geleceğine plan yaptın mı?

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Çağlar Bayur yazdı:

alamıyor ki, önce ithal ettiği hammaddenin o ay serbest kurdan yükselen faturasını ödüyor, artık hepsinden de önce merkez kurundan %25ni bozdurmak zorunda

3 ? eskidir o bendekinde 4 var

İhracat yaptığın ülkeye bir aracı firma, malı arap faike gönderip asıl faturayı oradan kesersin.. Vergi kaçırma/kaçınma konularında uzman insanlarız biz.. Başka şeylerle gelin bize.. :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...