İçeriğe Yönlendir

Ev Kirasına En Fazla %25 Yapılabilmesi

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Servet Aydın
İlkay Başaran yazdı:

Özel değilse ne yaparken dışardan bakıp 2 gün kemdine gelememiştin servet abi? :crazy:

Doğum günün kutlu olsun bu arada.

Toplum anca gargenchua'yı geçip Satürn halkasında koloni kurduğu gün anlayacak yaptıklarımı🍆

Sen 98 yaşında iken ben hâlâ 51 olacağım💀

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Servet Aydın yazdı:

Toplum anca gargenchua'yı geçip Satürn halkasında koloni kurduğu gün anlayacak yaptıklarımı🍆

Sen 98 yaşında iken ben hâlâ 51 olacağım💀

Saçlar?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Özel değilse ne yaparken dışardan bakıp 2 gün kemdine gelememiştin servet abi? :crazy:

Doğum günün kutlu olsun bu arada.

çay demlesin kafi otur seyret

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Servet Aydın yazdı:

Çabi demişti bir ara. Bişey yaparken kendini orada bırakıp uzaktan izle kendini diye. İki gün kendime gelemedim dediğini yapınca

Kim la bu manyak demişindir.  

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

Kim la bu manyak demişindir.  

Ey yüce yaradan, bu kul nasıl yaşıyor hâlâ dedim

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Ülkede arazilerin ~ %60  hala devletin.

-Insanlar ovaya ev yapıyor tarım arazisi heba oluyor un

-depremlerde ovalardaki evler yıkılıyor un

-Ne olacak bu kira/ev sorununun

temelinde bu oran yatıyor.

Eğer bu yıl da %25 derlerse evi boşaltır, kiraya da vermem, vergi beyannamesi, bakım vs ile uğraşmam.

(Taraflardan her biri, kira ilişkisinin devamını kendisi için çekilmez hâle getiren önemli sebeplerin varlığı durumunda, sözleşmeyi yasal fesih bildirim süresine uyarak her zaman feshedebilir.)

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök

konu da güzel fikirler var . lakin şunu açıklayan varmı benim oturduğum sitede kira 20 bin olmuş . 

ben evi tutuğumda ev 1 asgari ücret değildi 0.75 asgari ücretti . şimdi 20 bin 2 asgari ücretten fazla kimle nerede buluşacaz hele bi anlatın :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

bu arada benim ev sahibi dürüst değil geçen sene sattım numarası yaptı evi vs bi sürü mevzsusu da var  o zaman ev kiraları 6.5 7 idi sahibinden de ben dediğimki tamam 6.5 olsun sözleşme yenileyelim dediler olmaz o daire 10 binlira  aynı siteden benzer 3 4 tane ilan attım hepsi 6.5 7 civarınaydı dedilerki bizim daire 10 bin dedim o zaman bidaha aramayın beni :D 

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Ali Gök yazdı:

konu da güzel fikirler var . lakin şunu açıklayan varmı benim oturduğum sitede kira 20 bin olmuş . 

ben evi tutuğumda ev 1 asgari ücret değildi 0.75 asgari ücretti . şimdi 20 bin 2 asgari ücretten fazla kimle nerede buluşacaz hele bi anlatın :D 

İşte anlamadığım olay bu.

Kiracının biri %25 ten fazla artırmıyorum diyor, oturmaya devam ediyor. Ev sahibinin biri yan daire 5 bin, ben sana 10 bin yapıyorum diyor. Kim hesaplıyor bunların emsal değerini?:unsure2:

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

%25 yapmayacaklardı. Bu açık. Tüfe Üfe işleyen bir sistemdi.

memura, işciye verdikleri "açıklanan tefe tüfe" den zaten yüksek. Dolayısıyla alışılagelmiş artış oranları normal olarak devam edecekti.

şimdi 1000 tl den 1250 oldu. Aynı sitede yeni giren 5000 e tutabiliyor. Bu yılda 1250 den 1562 olacak. Oysa 1000 den 1600, 1600 den 2500 olacaktı.(iki yıl üstüste %60 hesapladım)

Arı kovanına çomak soktular.

Bu arada devletin yeniden değerleme oranı 2022 yılı için % 122,93.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ersev Kaya yazdı:

İşte anlamadığım olay bu.

Kiracının biri %25 ten fazla artırmıyorum diyor, oturmaya devam ediyor. Ev sahibinin biri yan daire 5 bin, ben sana 10 bin yapıyorum diyor. Kim hesaplıyor bunların emsal değerini?:unsure2:

Ben %25 de yapmadım son kirada %50 yaptım ondan öncede hep kendi ne dediyse o oldu hiç pazarlık etmedik 

bütün sorunu söyliyimmi alınmayın ama :D  enflasyon oranını gerçek değerinde açıklasalar herşey enflasyonla zamlansaydı bu mevzular belkide bu kadar olmazdı

piyasada herşey %300 artmış siz %50 enflasyon var vs derseniz böyle herşey birbirine girer

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

piyasada herşey %300 artmış siz %50 enflasyon var vs derseniz böyle herşey birbirine girer

Alınacak darılacak birşey yok yok Ali. Burada kanun yapıcı hiç dokunmasa idi bundan daha iyi olacaktı. En azından memur işci -enflasyon %300 ama açıklanan %60 bende o kadar yaparım, elimden gelen budur" derdi. Hep öyle dendi zaten. Oyunu bozdular, nasıl kurulacağı meçhul. (Bu arada bende kirada oturuyorum)

Ayıyla (piyasa) yatağa girdiler.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Muhittin Kaplan yazdı:

Alınacak darılacak birşey yok yok Ali. Burada kanun yapıcı hiç dokunmasa idi bundan daha iyi olacaktı. En azından memur işci -enflasyon %300 ama ama açıklanan %60 bende o kadar yaparım, elimden gelen budur" derdi. Hep öyle dendi zaten. Oyunu bozdular, nasıl kurulacağı meçhul. (Bu arada bende kirada oturuyorum)

Ayıyla (piyasa) yatağa girdiler.

valla abi gerçeği söyleyince devlet eleştirilemez moduna giriyor birçok kimse ondan dedim alınmayın diye :D 

ev bakıyorum emlakçılar bana şunları söylüyor 

-kira zamları efnlasyona göre değil 6 ayda bir piyasa şartlarına göre güncelleme şeklinde olacak

- 3 kefil isteniyor findeks raporlarıyla birlikte

-  ödemeler 3 ayda bir 3 er aylık peşin olarak alınacak

- girişte tahliye taahütnameside imzalanıp öyle girilecek daireye 

1 tane emlakçı demedi ha yanlış olmasın ataşehir bölgesi bu sisteme dönmüş hepsi bunları diyor sıralı liste 

yani misal şimdi 20 ye tamam lan dedim tuttum evi 6 ay geçecek adam diyecekki 30 oldu vermiyorsan çık tahliye taahütnamesini imzaladın zaten. yani bu iş maaşlı çalışan biri için sürdürebilir olarak görmüyorum ben

inanmayan sahibindeni açıp ataşehirden emlakçıları arasın inanmıyorsa :D aktif ev arayışı yok çoğu yorum yapanın mevcut durumun ne kadar kötü olduğunun farkında değil sadece kötü olduğunu biliyor aslında durum çok çok kötü

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Muhittin Kaplan yazdı:

Taraflardan her biri, kira ilişkisinin devamını kendisi için çekilmez hâle getiren önemli sebeplerin varlığı durumunda, sözleşmeyi yasal fesih bildirim süresine uyarak her zaman feshedebilir.)

o madde nasıl işletiliyor ki?

Ali Gök yazdı:

kira zamları efnlasyona göre değil 6 ayda bir piyasa şartlarına göre güncelleme şeklinde olacak

bu nasıl işletiliyor?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Çağlar Bayur yazdı:

o madde nasıl işletiliyor ki?

bu nasıl işletiliyor?

Lafla 

Hepsi mafya olmuş yeni kıran bu diyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Muhittin Kaplan yazdı:

Eğer bu yıl da %25 derlerse evi boşaltır, kiraya da vermem, vergi beyannamesi, bakım vs ile uğraşmam.

(Taraflardan her biri, kira ilişkisinin devamını kendisi için çekilmez hâle getiren önemli sebeplerin varlığı durumunda, sözleşmeyi yasal fesih bildirim süresine uyarak her zaman feshedebilir.)

Bugün LDP başkanı Cem Toker de aynısını söyledi. Taksimetreye zam yapmayınca işe çıkmayan taksiciler gibi, kiraya zam yapmayınca bulunamayan evlere dönecek ortalık...

Yorum bağlantısı
Ersev Kaya
Sani Gerşon yazdı:

Bugün LDP başkanı Cem Toker de aynısını söyledi. Taksimetreye zam yapmayınca işe çıkmayan taksiciler gibi, kiraya zam yapmayınca bulunamayan evlere dönecek ortalık...

Başka çare bırakmıyorlar ki.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bir rakamı oyanıtrsan her şey yıkılır; vesile ile kkm hesağlarına da çift kur piyasası hayırlı olsun, 10 bin dolarda 10 bin tl net kayıp hanelere hayırlı olsun, tibrtli der ki: boşver....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Çağlar Bayur yazdı:

kkm hesağlarına da çift kur piyasası

Şimdi çıkışlar başlayacak, o zaman kuru fırlatacaklar. Sonumuz hayrola...

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Çağlar Bayur yazdı:

bir rakamı oyanıtrsan her şey yıkılır; vesile ile kkm hesağlarına da çift kur piyasası hayırlı olsun, 10 bin dolarda 10 bin tl net kayıp hanelere hayırlı olsun, tibrtli der ki: boşver....

İşimiz tamamen USD ile. Dediğin gibi kaç bin dolar alırsan o kadar bin TL direk eksiye düşüyor bakiye. Kazara kur artarsa vergi çıkıyor, alıp satarken vergi çıkıyor, TR'deki müşteriden USD tahsil edemiyorsun, USD sözleşme yapamıyorsun, ama giderler USD ile. Saçma sapan bir sistem. Bu koşullarda TR şirketiyle iş yapmaz kimse.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mehmet Göktürk yazdı:

Herşey yüzde 300 arttı ise kira da yüzde 300 artar normaldir.

Burdaki "Herşey" kelimesine bir tek maaş zamları dahil değil galiba.

Herşey %300-400 artıyo maaş %50

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

O ne demek

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Alptuğ Özcan yazdı:

Burdaki "Herşey" kelimesine bir tek maaş zamları dahil değil galiba.

Herşey %300-400 artıyo maaş %50

Maaşlar da aslında arttı gibi özel sektörde. 300 olmasa da. iki katını geçti. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...