İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye

Celal Maraşlıoğlu

Recommended Posts

Celal Maraşlıoğlu

Öncelikle iyi akşamlar hanım çamaşır kurutma makinesi istiyor yapılacak birşey yok alınacak illa ki 😊 evinde kullanan tavsiye edebilecek olan varsa çok memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Evde makina üstüne kurulacak ise çamaşır makinası ile aynı marka ya da aynı gruptan alın.

Benim çamaşır makinem Bosch marka. Siemens IQ5 WT45W410TR 8 kg aldık. Self cleaning condenser mevcut. 9 kg ile aradaki fark 2 3 penye dedi. 11900 e 9 taksitle aldık. 1 ay oldu. Üste kurulum için servis aparat getirdi. Eğer ki makina üstü kurulum için müsait değilse çamaşır makinasını yerinden çıkarıp o aparatı alın üstüne kurdurun diğer türlü dhaa sonra kurarız ama para alırız derler tecrübe ile sabit ben makinayı yerinden çıkardım 😅

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Arçelik in en ucuz modeli alıp geçin bence. B sınıfı ama ,yazın ve baharda kullanmadığımız için yüklü fatura gelmiyor.  

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

Isı pompalı olmasına dikkat edin. Bildiğim kadarıyla iki tür kurutma makinesi var birisi UFO gibi sıcak hava veriyor birisi de saç kuruma makinesi gibi sıcak hava veriyor. UFO gibi olanlar çok elektrik yakıyor ama saç kurutma makinesi gibi olanlar az elektrik yakıyor. 

Yukarıda @Metin Akbal arkadaşımızın dediği gibi çamaşır makinesi ile aynı marka alırsanız üst üste kurulma sorunu yaşamazsınız. Ha farklı yere koyacağım diyorsanız ki ben öyle yaptım balkona attım bütçenize uygunu alabilirsiniz 😊

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Evren Erakçora yazdı:

Arçelik in en ucuz modeli alıp geçin bence. B sınıfı ama ,yazın ve baharda kullanmadığımız için yüklü fatura gelmiyor.  

bu hafta arkadaşım arçelik çamaşır makinesi aldı. Alma dedim. Aldı ve şimdi eski samsung makinenin çıkardığı lekeleri çıkarmıyor diyor. Makineyi geri de almamışlar. Tüketici haklarına gidecek. 

arçelik tamam yerli iyi hoş ama çöp bile almam. Gerçekten çöp satıyor

• Beğen 2
  • Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

bu hafta arkadaşım arçelik çamaşır makinesi aldı. Alma dedim. Aldı ve şimdi eski samsung makinenin çıkardığı lekeleri çıkarmıyor diyor. Makineyi geri de almamışlar. Tüketici haklarına gidecek. 

arçelik tamam yerli iyi hoş ama çöp bile almam. Gerçekten çöp satıyor

Tam tersi de olabiliyor, bosch bulaşık makinesi vardı biraderde, sepetler kısa sürede bozuldu, arçelik e geçti. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

2 yıl oldu Arçelik almıştık memnunuz. Kurutmadan çıkan sıcacık elbiseyi giymekde ayrı bir zevk veriyor insana.

Yalnız geçen eşim söyledi aldığımız makine fiyatı neredeyse 4 katına çıkmış.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

Bizde de var ama kullanmıyoruz :D Electrolux markaydı sanırım, marka olarak tavsiye ederim.

Ama her markanın iyisi ve kötüsü olabiliyor, yorumları okumakta fayda var model bazlı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Özarslan

Vestel km-9601 kullanıyorum çok memnunuz. vestel ürünlerinden memnun olmayan çok kişi var ama bana mı denk geldi bilmiyorum :) sebilini 9 yıl , kilmasının birini  6 diğerini 4  yıldır ,  kullanıyorum hiç problem yaşatmadı,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Aybeyaz
Mehmet Ozyurek yazdı:

Arçelik 910KM A++ 9 kg. var bizde.. memnunuz. 

Aynı model bizde de var, neden şimdiye kadar almamışız acaba diyoruz.

Çok sık kullanıyoruz. Takip ettiğim kadarıyla elektriği de etkilemedi, tabi zamlardan anlamamış da olabilirim :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ahmet Aybeyaz yazdı:

Aynı model bizde de var, neden şimdiye kadar almamışız acaba diyoruz.

Aynı cümle bizde de çok kuruluyor. 😅

Kışın çamaşır kurutmak eziyetti.  

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan
(düzenlendi)

Aynı istek bizim evde de mevcut. Bende araştırmaya başladım. İlk olarak Bosch ve Siemens baktım ancak fiyatları 15 bin civarı. Sonra Profilo dikkatimi çekti. Yorumlar olumlu. Evde bulunan çamaşır makineniz Bosch, siemens yada profilo ise üstüne ücretsiz aparatı ile montaj yapılıyormuş. Biz çamaşır makinesi olarak Bosch kullanıyoruz . Hımmm fiyatı da uygun birden bir sıcaklık oldu bir sevimli geldi. 

Profilo KM8610HTR A++ 8 kg Isı Pompalı Çamaşır Kurutma Makinesi

Yorumlarda olumlu. (Bu kısmı iki kere yazmışım baya bi aklıma yatmış demek ki )

tarihinde Mustafa Erkan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev

Bence yerli malı alınmalı ve garantisi uzatılmalı. Ne de olsa 4-5 yıl sonra bozulmaya başlıyor yeni makinalar. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Demirağ

4 Yıldır Vestel KM-7611 ısı pompalı kullanıyoruz. Bir sıkıntımız yok ama bence çok gürültülü çalışıyorlar. Ayrıca imkanınız var ise alırken garanti uzattırın. Sonrada uzatma işlemlerinde çok para istiyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Isı pompalı, en az A+ sınıfı ve servis ağı yaygın olan en ucuz model ne ise onu alın. Ben aldığım dönemde bu kriterlere uyan en ucuz model Altus Al 81 Ic 8kg A++ idi. 5 aydır kullanıyorum memnunum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Zincirkıran

yaklaşık bir ay önce grundig gdh 82 modelini aldık, biraz araştırdım alırken haliyle. çamaşır makinem 8 yıllık bosch, aynı markanın ürünleri ciddi pahalı olduğundan yerli üretime yöneldim, arçeliğin modelleriyle ilgili bayağı olumlu yorumlar okudum, servis ağı dolayısıyla da tercihim o gruptan oldu. km 800, km 900 gibi modeller var arçelikte ama bildiğim kadarıyla kondansör filtresi yok arçelikte, emin değildim bu bilgiden, serviste net birşey söylemeyince, kondansör filtresi olan grundig'e yöneldim. bu arada bu filtre makinenin içine toz almasını engelleyen ve 2-3 ayda bir kendinizin temizleyebileceği bir filtre. grundigte karar kılınca da zaten 4 modeli vardı yanlış hatırlamıyorsam, gdh 82 olan 8 kg, kdh 92 olan da 9 kg. 9 kg olan daha uyguna bulabiliyor ancak tambur hacimleri birebir aynı ve 8 kg lık modelin tamburu çelik, diğeri kaplama bir malzeme. serviste bosch makinenin üzerine aparat ücreti almadan kurulumunu yaptı. şuan için gayet memnunuz.

toparlayacak olursam;

alacağınız makine ısı pompalı olmalı,

tamburu çelik olmalı,

nem sensörü olmalı ve de verimli çalışmalı (hoover marka makineler son aşamada takılı kalıyomuş),

son olarak ilerdeki olası parça gereksinimleri için yerli malı olmalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Karadağ

Bende epey araştırma sonucunda Grundig Gdh 82 modelini aldım 3 aydır kullanıyorum. Geçtiğimiz hafta anneme de aynı modeli aldık. Isı pompalı, nem sensörlü, çelik tambur vs. Bosch çamaşır makinasının üzerine ücretsiz montaj aparatıyla kurulum yaptılar. Yaklaşık 600tl civarı garantiyi tam hatırlamıyorum ama 3 yada 4 sene daha uzattım. Donanımhaber forumlarına da baktıysanız şayet bir çok üye bu makinayı aldı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Yorumlar çok açıklayıcı olmuş açıkçası bu kadar kişinin evinde olması şaşırttı beni son asamaya geldik sayenizde servis diyelim ki yere kurdu diğer aparatida alabiliyor muyuz makina üstüne kurulum için olani

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Yorumlar çok açıklayıcı olmuş açıkçası bu kadar kişinin evinde olması şaşırttı beni son asamaya geldik sayenizde servis diyelim ki yere kurdu diğer aparatida alabiliyor muyuz makina üstüne kurulum için olani

Benim servis kurmadan veremeyiz dedi foto çekip genel merkeze yolluyorlarmis. Sonra gelirsekte para alırız dedi 😊 Bende makinayı yerinden çıkardım duvar dibine koydum gelince makinanın burda ne işi var dediler kuracan ya dedim haa dedi. Mevzuyu sonra çaktı 😄

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Evren Erakçora yazdı:

Tam tersi de olabiliyor, bosch bulaşık makinesi vardı biraderde, sepetler kısa sürede bozuldu, arçelik e geçti. 

Bende de bu durum mevcuttu. Akrabalarda 3 kişi hemen hemen aynı zaman aldık onlarda bir şey olmadı ama benim sepetlerin üzerindeki boyalar kalktı paslandı falan komple sonra bosch internet sitesinden direkt aldım taktım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...