İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye

Celal Maraşlıoğlu

Recommended Posts

H.Cenk Bayrakçı

Çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bir arada olan modellere ne dersiniz? Bizde kurutma makinesini koyacak yer yok. Çamaşır makinamız da 20 yıllık oldu, eskidi. Yenisini alırken ikisi bir arada mı alsak? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Çamaşır makinesi ve kurutma makinesi bir arada olan modellere ne dersiniz? Bizde kurutma makinesini koyacak yer yok. Çamaşır makinamız da 20 yıllık oldu, eskidi. Yenisini alırken ikisi bir arada mı alsak? 

Kullananlar memnun değillermiş hocam.. Atık su çıkmadığı için evde herhangi bir yere koyabilirsin.. 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

areçliğin 9146 olanı var.. Kıyafetlerimizi yırtıp duruyor.. Degismedik parcası kalmadı cozemediler..  en son garantisi bitti kurtuldular.. 

Ben memnun kalmadım.. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Arif Aykın

Şimdi bizim zamlar belli oldu hanım öğrendi bu durumu isteklerini söyledi 😌 1. Öncelik 12m2 halı 2. Öncelik kurutma makinesi. Ne alacağız hoover makine kullanan var mı acaba? Fiyatları uygun gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Şimdi bizim zamlar belli oldu hanım öğrendi bu durumu isteklerini söyledi 😌 1. Öncelik 12m2 halı 2. Öncelik kurutma makinesi. Ne alacağız hoover makine kullanan var mı acaba? Fiyatları uygun gibi duruyor.

Su haznesi mika. Kapak mika. Ve şu haznesi kapakta. Hanımın mesai arkadaşı aldı memnun değil. Garanti süreci sorunlu yoksa makina güzel.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Su haznesi mika. Kapak mika. Ve şu haznesi kapakta. Hanımın mesai arkadaşı aldı memnun değil. Garanti süreci sorunlu yoksa makina güzel.

Anladım abi max 8-9bin arası ürün alabilirim gibi görülüyor o yüzden sıkıntıya girmemek için araştırayım dedim.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Arif Aykın yazdı:

Anladım abi max 8-9bin arası ürün alabilirim gibi görülüyor o yüzden sıkıntıya girmemek için araştırayım dedim.

Altus AL 81 IC başka arama. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

8 kg olarak görünüyor. Benim makine 8 kg olduğundan 9 kg lık alınması uygun olur diyorlar.

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Köksal Yılmaz yazdı:

Altus AL 81 IC başka arama. 

Aynı hattan çıkıyor. Ana yapısı Arçelik ile ortak. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Arif Aykın yazdı:

8 kg olarak görünüyor. Benim makine 8 kg olduğundan 9 kg lık alınması uygun olur diyorlar.

Rakamlara bazen çok kaptırıyoruz kendimizi,  8 ile 9 un kullanımda farkını hisseder miyiz? Elektrik tüketimlerini kıyasla ;) 

Hüseyin Sönmez yazdı:

Aynı hattan çıkıyor. Ana yapısı Arçelik ile ortak. 

Arçelik beko grundig marka aynı özellikleri alınca +çok bin tele :) 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Köksal Yılmaz yazdı:

Rakamlara bazen çok kaptırıyoruz kendimizi,  8 ile 9 un kullanımda farkını hisseder miyiz? Elektrik tüketimlerini kıyasla ;) 

Arçelik beko grundig marka aynı özellikleri alınca +çok bin tele :) 

Şöyle bir sorun  şimdi kurutma makinesi 8 kg bizim hanım dolu yukar genelde, ıslanınca daha da ağırlaşıyor o yüzden de 1 kg fazla olması tavsiye ediliyor bu yüzden dedim yoksa ki 8-9-10 olmuş 15-20 program olmuş önemli değil.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Mika olmasının ne gibi bir sorunu varmış abi? Hanım iyi bir şeye benziyor diyor arkadaşı kullanıyormuş bu markayı memnunmuş vazgeçirmeye çalışacağım ona göre :) 

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Elektrolüx aldım pek de memnunum. Uygun fiyatlısı var ve su gideri de var. Eğer gider olan bir yere kurabilirseniz hazneyle felan uğraşmazsınız.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)
Hakan Yavaş yazdı:

Elektrolüx aldım pek de memnunum. Uygun fiyatlısı var ve su gideri de var. Eğer gider olan bir yere kurabilirseniz hazneyle felan uğraşmazsınız.

Ya balkona kuracağım yada makine üstüne ikisinde de gider olmuş oluyor. Hanım da depremlerden dolayı fobi oluştu o yüzden makine üstü kurmaya pek sıcak bakmıyor depremde yıkılır vs diye düşünüyor. Yani en ufak sarsıntıda yıkılır zarar görür diye söyleyeyim. 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Mika olmasının ne gibi bir sorunu varmış abi? Hanım iyi bir şeye benziyor diyor arkadaşı kullanıyormuş bu markayı memnunmuş vazgeçirmeye çalışacağım ona göre :) 

Hanımın arkadaşı rutubetli bir görüntü oluşuyor diyor. Tam mevzuyu anlamadım açıkçası.

Birde çamaşır makinası ne marka? Bazı firmalar farkli markayı üst kurulum için kabul etmiyor. Dolap yaptırmak zorunda kalabilirsin.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Evde makina üstüne kurulacak ise çamaşır makinası ile aynı marka ya da aynı gruptan alın.

Üste kurulum için servis aparat getirdi. Eğer ki makina üstü kurulum için müsait değilse çamaşır makinasını yerinden çıkarıp o aparatı alın üstüne kurdurun diğer türlü dhaa sonra kurarız ama para alırız derler tecrübe ile sabit ben makinayı yerinden çıkardım 😅

Vestel abi.  Burayı tam anlamadım.

Rutubet gibi görüntü iki parça ya ön kapak su haznesi ve cam onun arasında oluşan yapıdan bahsediyorsa oluşması normal değil mi zaten normal camda olsa oluşur sanırım buhar görüntüsü. Yorumlarda kötü bir şey okumadım çok fazla işin açıkçası.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Vestel abi.  Burayı tam anlamadım.

Benim kurutma Siemens çamaşır Bosch marka. Bosch grubu makina üstüne kurmaya müsade ediyor diğer markaları kabul etmiyor.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Yok şunu sormak istedim.  İlk kuruluma geldiklerinde üstüne kurmaya para istiyorlar mı yada getirdikleri aparatı bırakıyorlar mı ücreti karşılığında burayı tam anlayamadım.

Eğer ki makina üstü kurulum için müsait değilse çamaşır makinasını yerinden çıkarıp o aparatı alın üstüne kurdurun diğer türlü dhaa sonra kurarız ama para alırız derler tecrübe ile sabit ben makinayı yerinden çıkardım 😅

Ayrıca üstüne kurulum yapıldığında makine sarsıntılı çalıştığında yani yürüme yaptığında düşme gibi tehlike yaratır mı?

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

@Metin Akbal abi böyle bir görüntüden bahsediliyor sanırım 

4843dc5a-c5f0-4ea5-8d39-fe1ce99d0b2d.jpg.0f5b2bcf94b23a5e32b76da4c997a53a.jpg

Evet bende böyle biliyorum 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Köksal Yılmaz yazdı:

İlgimi çekenler bu modeller, grundig in artısı kapak yönü değişiyor, eksi yönü A+, altus A++ (aşırı fark etmiyor)

Grundig GDH 80 Y 8 kg A+ Isı Pompalı Kurutma Makinesi Fiyatı (hepsiburada.com)

Altus AL 81 IC 8 kg Kurutma Makinesi Fiyatı - Taksit Seçenekleri (hepsiburada.com)

Hanımla bugün karar vereceğiz bakalım. Altus ve Grundig olanlara da bakalım. Hanım da bu ürünü alalım diyor arkadaşı kullanıyormuş çook memnunmuş falan filen. Bende dedim bakacağım araştıracağım ona göre hareket ederiz dedim. İndirime giriyormuş ara ara 8100-8300 arası fiyata düşüyormuş bakalım. 

https://www.hepsiburada.com/hoover-ndeh-10a2tsbe-17-10-kg-wi-fi-bluetooth-baglantili-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBCV000013RBTB?magaza=Hepsiburada

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Hoover çin işi galiba, pek güven vermiyor sanki, servisi falan var mı acaba? 

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
(düzenlendi)

Üretim fabrikası eskişehirde bulunuyormuş.  Candy, kumtel gibi firmaların yetkili servisleri görevliymiş sanırım aynı vestel,regal,seg, hi-level; arçelik,beko,altus gibi ortak yetkili servisler varmış. Bakalım daha almadık araştırıyoruz f/p arıyoruz geçipte 15-20 bin veremem şu anda hiç değilse 5 yıl kadar götürsün sonrasında kim öle kim kala bakalım. 

tarihinde Arif Aykın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...