İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye

Celal Maraşlıoğlu

Recommended Posts

Arif Aykın
Köksal Yılmaz yazdı:

Ek garanti mümkünse almak lazım, altusta +4 yıla 950 tl verdim

Motor zaten 10 yıl garantili olduğundan yaptırmayı düşünmedim açıkçası. Zaten çoğu şeyi kullanıcı hatası diyor çoğu firma hayırlısı. 

İsa Acar yazdı:

Servisten yapılıyormuş 👍

Motorun garantisi için firmaya giriş yaparak ürünü kayıt ettirmeniz gerekiyor bilginiz olsun kapak içindeki etiketin fotoğrafını falan istiyor sistem.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
İsa Acar
Arif Aykın yazdı:

Motor zaten 10 yıl garantili olduğundan yaptırmayı düşünmedim açıkçası. Zaten çoğu şeyi kullanıcı hatası diyor çoğu firma hayırlısı. 

Motorun garantisi için firmaya giriş yaparak ürünü kayıt ettirmeniz gerekiyor bilginiz olsun kapak içindeki etiketin fotoğrafını falan istiyor sistem.

Hallettim :flowers:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Köksal Yılmaz yazdı:

İlgimi çekenler bu modeller, grundig in artısı kapak yönü değişiyor, eksi yönü A+, altus A++ (aşırı fark etmiyor)

Grundig GDH 80 Y 8 kg A+ Isı Pompalı Kurutma Makinesi Fiyatı (hepsiburada.com)

Altus AL 81 IC 8 kg Kurutma Makinesi Fiyatı - Taksit Seçenekleri (hepsiburada.com)

Bir fark daha var,

grundig su giderli , altus su depolu

bu iki makina arasında kaldım bakıyordum özelliklerine.

altus tan memnun musunuz. Su deposu ne kadar sürede doluyor ? 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Erhan Doruk yazdı:

Bir fark daha var,

Altusu gidere bağladım, gideri mevcut , şimdilik oldukça memnunuz. 

İlk denemelerde her yıkamada su deposu doluyordu diyebilirim(dolap kuruluğu kullanıyoruz). Memlekette kaynanama da aldırdık.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erhan Doruk yazdı:

Bir fark daha var,

Grundig de 80Y modelinde çok fazla ses problemi şikayeti var, Hanım Altus a ikna olursa alacağız, yoksa ben karışmayacağım kendisi seçsin.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
  • 4 hafta sonra...
Erhan Doruk

Altus 81IC aldım. Hepsiburada 8400 TL. İlk izlenim;

ana Kapağın ve kondenser kapağının plastik olması düşük kalite hissi uyandırıyor, makina çok gürültülü değil, ilk çalıştırmada ekrandan görünen süreden çok daha önce tamamladı. Sensör iyi çalışıyor. Şimdilik bir sıkıntı yok.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Arif Aykın

17 mart tarihinde ayakkabı kurutma aparatı hediyeli 8200 tl almışım aynı ürünü. Şu ana kadar çok ama çok memnunuz. Sadece alttaki filtre temizleme yerinde çıt çıt kapak mevcut öndeki oranın tırnağında sorun vardı kullanmaya başladıktan sonra fark ettik hemen servisi arayarak gelip yenileriyle değiştirdiler tırnakları sorun yok. Hem kapakta su biriktirebiliyorsunuz isterseniz gidere bağlayabiliyorsunuz. 6 adet de top aldım içerisine söylendiği gibi hem kırışık baya azaldı ve kurutma süresi kısaldı.

Aynı zamanda wi-fi den bağladık telefondan kontrol edebiliyoruz ve programlaması daha fazla uygulaması üzerinde. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İsa Acar

5 mayısta 9 bin 300 TL.' ye 11 kg.' lık olanını aldım ve memnunuz. Çok ses çıkarıyor sadece ama diğer makineler ile kıyas yapamam, çünkü hiç denk gelmedi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Tansu Kalafatoğlu

Çamaşır kurutmanın kıyafetleri yıpratmasını istemeyenler nem alma cihazı kullanarak da kıyafetlerini kurutabilir. Kapalı odada çamaşırlığa asılmış kıyafetleri 2-3 saatte kuruyor bu makineler. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Çamaşır kurutmanın kıyafetleri yıpratmasını istemeyenler nem alma cihazı kullanarak da kıyafetlerini kurutabilir. Kapalı odada çamaşırlığa asılmış kıyafetleri 2-3 saatte kuruyor bu makineler. 

Ama o nemin kokusu da odaya siniyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Metin Baloğlu yazdı:

nasıl yani, nem alma makinesi çekiyor tüm havayı. Hatta bu makine gerektiğinde evin başka yerinde de kullanılabilir. Nemli evde yaşayanlar için ilaç gibi bir şey

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Metin Baloğlu yazdı:

çorumun havasındandır o istanbul da devede kulak kalı r

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Serdar Göktaş

Eveeet, 2009 model çamaşır Makinesi bugün su koyverdi.  Tamiri için servis 4 bin lira gibi bir ücret isteyince hanım yenileyelim dedi. Bizde son sözü söyledik. Eveet ne olur tavsiyeleriniz? Kaç kg Luk alalım? Sıkma devri önemli mi? 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı

Ben de bu cevabı merak ediyorum. Bizim makine de çok düzgün çalışmıyor.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Serdar Göktaş yazdı:

Eveeet, 2009 model çamaşır Makinesi bugün su koyverdi.  Tamiri için servis 4 bin lira gibi bir ücret isteyince hanım yenileyelim dedi. Bizde son sözü söyledik. Eveet ne olur tavsiyeleriniz? Kaç kg Luk alalım? Sıkma devri önemli mi? 

LG ve Samsung almayın mesela... Servisi kolay parçası bol ve yerli malı olsun.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Arçelik’in bence iki güzel yanı var. Ucuz ve parçası bol. 

geri kalan hiçbir şeyini beğenmiyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

Araştırmalarım sonucu Bosch dan devam dedik. Siparişini verdim eve gelmesini bekliyorum. Kargo süreci biraz uzun sürdü ama. 

https://ty.gl/9gce11une1

Ben bin TL daha ucuza aldım. Zam gelmiş hemen 1 haftada. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Serdar Göktaş yazdı:

Araştırmalarım sonucu Bosch dan devam dedik. Siparişini verdim eve gelmesini bekliyorum. Kargo süreci biraz uzun sürdü ama. 

https://ty.gl/9gce11une1

Ben bin TL daha ucuza aldım. Zam gelmiş hemen 1 haftada. 

Bizde de aynı özellikte siemens olanı var. Sorunsuz makine. Yalnız boşaltım motorunu birkaç ayda bir kontrol edin. Para, toka birşeyler çıkıyor bizde. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş
Erhan Doruk yazdı:

Bizde de aynı özellikte siemens olanı var. Sorunsuz makine. Yalnız boşaltım motorunu birkaç ayda bir kontrol edin. Para, toka birşeyler çıkıyor bizde. 

O bizde Allah'ın emri. Kızın tokası, bozuk para genelde çok çıkıyor. Önceki makinem hata kodu veriyordu ondan hemen anlıyordum yine bir şeyler sıkıştı diyordum. Bu da uyarı verir herhalde

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)
Serdar Göktaş yazdı:

O bizde Allah'ın emri. Kızın tokası, bozuk para genelde çok çıkıyor. Önceki makinem hata kodu veriyordu ondan hemen anlıyordum yine bir şeyler sıkıştı diyordum. Bu da uyarı verir herhalde

Uyarı vermiyor ancak yıkama sonrası suyu boşaltamayınca programı bitirip kapağı açmıyor. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Aytac Sakal

Geçen hafta Tam 16 yıldır kullandığımız Arçelik Çamaşır Makinesi Su alıp Bitirmeye başladı.Tamda yeni Yıl zammına denk geldik :unknw:Hanım Makineden çok memnundu ben Fırçalar bitti diye düşündüm Pazar söküp baktım boy var.Pompa girişine baktım tıkanma yok.Makinenin yaşına göre Mekanik Aksamı gayet iyi durumda Arçelikten devam etmek istiyordum sonuçta yerli üretim.Dün Arçelik ve Bosch baktık fiyatlar 20 binlerde geziyor hanım Bosch beğendi 10 yıl motor garantiside var.Geçen yıl fiyatından eskiyi getir yeniyi götür kampanyası ile Nakitte iyi bir indirimle WAN24200TR  15200 gelince aldım.

20231224_101326.jpg

IMG-20240103-WA0030.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal
Aytac Sakal yazdı:

Geçen hafta Tam 16 yıldır kullandığımız Arçelik Çamaşır Makinesi Su alıp Bitirmeye başladı.Tamda yeni Yıl zammına denk geldik :unknw:Hanım Makineden çok memnundu ben Fırçalar bitti diye düşündüm Pazar söküp baktım boy var.Pompa girişine baktım tıkanma yok.Makinenin yaşına göre Mekanik Aksamı gayet iyi durumda Arçelikten devam etmek istiyordum sonuçta yerli üretim.Dün Arçelik ve Bosch baktık fiyatlar 20 binlerde geziyor hanım Bosch beğendi 10 yıl motor garantiside var.Geçen yıl fiyatından eskiyi getir yeniyi götür kampanyası ile Nakitte iyi bir indirimle WAN24200TR  15200 gelince aldım.

20231224_101326.jpg

IMG-20240103-WA0030.jpg

Makine başarılı ymış :good1:. Memnun kalmışız gayet iyi ymiş:).

20240106_084434.jpg

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...