İçeriğe Yönlendir

Çamaşır Kurutma Makinesi Tavsiye

Celal Maraşlıoğlu

Recommended Posts

Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

servisi yok taşeron firmaya servis yaptırıyorlar tavsiye etmiyorum

fiyat ve özellik olarak çok iyi ama servis ve yedek parça işi ileri de çok zor olur

236 ve 297 kwh tüketimleri var 2 üründe aynı grunding ve altus aynı fabrikadan çıkıyor

kapak yönüde tercih edilecek bir özellik değil

Nem sensörü olanı al kesinlikle

ürünler kuruyunca kendi kendine durması en önemli kriter

Koyabileceğim iki yer var, bir olan banyoda çok önemli kapak yönü. Elektrik tüketimi yıla vurunca 160 tl gibi fark ediyor(2.6 tl/kwh diye. gördüm). Nem sensörüne dikkat etmemiştim, her ısı pompalıda yok mudur?

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Nem sensörü Arçelik in en ucuz versiyonda vardı, bizde o versiyon var. Sorunsuz çalışıyor.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)
Mert Gülkokan yazdı:

Isı pompası özelliği kurutma için kullandığı teknolojisi

Nem sensörü her cihazda olmaz

Bende grundingin 9 kg olanı var senin baktığın modelin 1 üstü idi

8 kg olanda da vardır ama iyi araştır sitelerine gir bak 

Hangisinde nem sensörü varsa onu tercih et kesinlikle

Senin makinede çamaşır delme veya herhangi bir memnuniyetsizlik var mı? Youtube de bitane 80y modeliyle ilgili şikayet videosu gördü hanım, almam da almam diyip duruyor :D 

Nem sensörü arçelik grubunda eco sense diye geçiyor sanırım. Yukarda linkini verdiğim iki modelde de var görünüyor.

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Hanım arkadaşından etkilendiği için araştırmam sonucunda çok fazla şikayet olmadığından ve fiyat olarak 8200 olmasından dolayı hoover tercihinde bulunduk. Cumartesi sipariş verdim verdikten sonra servisi aradım elime geldi diye daha gelmediği halde salı gününe randevu alabilmek için. Pazartesi eve geldi dün ise servis geldi kurulumunu gerçekleştirdi. Hemen ilk deneme yapıldı ve memnun olduk ses düzeyi olsun kuruluğu olsun gayet başarılı. Herkesin dediği gibi kleşe olacak ama hanım beyazları yıkamıştı 3.5 saatte beyazlar yıkandı  saatte kurutma oldu ve çıkan toz ve çıktığında herhangi bir koku olmaması ve yumuşak olmalarından dolayı niye daha önce almamışız dedi :) Ayrıca yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmadık arkadaşa bosch servisi kurutucu kurmaya geldiğinde çamaşırlarınızı yumuşatıcı koymadan da yıkayabilirsiniz aynı şekilde yumuşak olacak ve koku olmayacaktır demiş bizde ona istinaden denedik ve sorun yaşamadık.

@Metin Akbalabi bu makinede o buharlaşma rutubet görüntüsü su kabında oluşuyormuş kapakta değil ayrıca bunda istenirse kapaktan su kabı çıkartılıp arkasında su tahliye borusu mevcut içerisinden hortum çıkıyor o hortumu takarak tahliye suyunu direkt gidere verebiliyormuşuz. Hanım biraz kapakta deneyelim çok zorlarsa gidere bağlarız dedi.

https://www.hepsiburada.com/hoover-ndeh-10a2tsbe-17-10-kg-wi-fi-bluetooth-baglantili-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBCV000013RBTB?magaza=Hepsiburada

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Arif Aykın yazdı:

Hanım arkadaşından etkilendiği için araştırmam sonucunda çok fazla şikayet olmadığından ve fiyat olarak 8200 olmasından dolayı hoover tercihinde bulunduk. Cumartesi sipariş verdim verdikten sonra servisi aradım elime geldi diye daha gelmediği halde salı gününe randevu alabilmek için. Pazartesi eve geldi dün ise servis geldi kurulumunu gerçekleştirdi. Hemen ilk deneme yapıldı ve memnun olduk ses düzeyi olsun kuruluğu olsun gayet başarılı. Herkesin dediği gibi kleşe olacak ama hanım beyazları yıkamıştı 3.5 saatte beyazlar yıkandı  saatte kurutma oldu ve çıkan toz ve çıktığında herhangi bir koku olmaması ve yumuşak olmalarından dolayı niye daha önce almamışız dedi :) Ayrıca yıkama esnasında yumuşatıcı kullanmadık arkadaşa bosch servisi kurutucu kurmaya geldiğinde çamaşırlarınızı yumuşatıcı koymadan da yıkayabilirsiniz aynı şekilde yumuşak olacak ve koku olmayacaktır demiş bizde ona istinaden denedik ve sorun yaşamadık.

@Metin Akbalabi bu makinede o buharlaşma rutubet görüntüsü su kabında oluşuyormuş kapakta değil ayrıca bunda istenirse kapaktan su kabı çıkartılıp arkasında su tahliye borusu mevcut içerisinden hortum çıkıyor o hortumu takarak tahliye suyunu direkt gidere verebiliyormuşuz. Hanım biraz kapakta deneyelim çok zorlarsa gidere bağlarız dedi.

https://www.hepsiburada.com/hoover-ndeh-10a2tsbe-17-10-kg-wi-fi-bluetooth-baglantili-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBCV000013RBTB?magaza=Hepsiburada

Hayırlı olsun sana da geçmiş olsun Parol a gerek kalmadı 😅

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Metin Akbal yazdı:

Hayırlı olsun sana da geçmiş olsun Parol a gerek kalmadı 😅

Yok abi yok gerek kalmadı :) sağolasın.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hüseyin Sönmez yazdı:

Aynı hattan çıkıyor. Ana yapısı Arçelik ile ortak. 

sen bilirsin darçelik 950kgw nasıldır önerirmisin?  bunların nirvanası ne diye araştırınca Mielle çıkıyor ama araba parası olunca olmuyor tabii :)

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sen bilirsin darçelik 950kgw nasıldır önerirmisin?  bunların nirvanası ne diye araştırınca Mielle çıkıyor ama araba parası olunca olmuyor tabii :)

Abi paran neye yeterse onu alırsın. Aynı araba gibi. Bir yerden sonra iş zevke girer. :)

Beyaz eşya uzun süre kullanılan bir ürün dolayısı ile yedek parça servis gibi konulara da dikkat etmek gerekir. Yerli malzmızda servisten parça direk satılabiliyor. Örneğin bir kapı kolunu gidip alabilir makineye takabilirsin.  Mielle'de bu tür bir davranış çok hayıflanır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Hüseyin Sönmez yazdı:

Abi paran neye yeterse onu alırsın. Aynı araba gibi. Bir yerden sonra iş zevke girer. :)

Beyaz eşya uzun süre kullanılan bir ürün dolayısı ile yedek parça servis gibi konulara da dikkat etmek gerekir. Yerli malzmızda servisten parça direk satılabiliyor. Örneğin bir kapı kolunu gidip alabilir makineye takabilirsin.  Mielle'de bu tür bir davranış çok hayıflanır.

Bir arkadaş anlatmıştı. Tanıdıkları birisi evlenmiş. Kız, beyaz eşyaları bilinmedik marka aldılar diye erkek tarafını eleştiriyormuş. Bilinmedik marka dedikleri de miele. Mielle alsalardı bilinmedik olurdu. 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Mahmut Yıldız yazdı:

Bir arkadaş anlatmıştı. Tanıdıkları birisi evlenmiş. Kız, beyaz eşyaları bilinmedik marka aldılar diye erkek tarafını eleştiriyormuş. Bilinmedik marka dedikleri de miele. Mielle alsalardı bilinmedik olurdu. 

Evlilik aşamasında memnun kız tarafı olmaz. Varaklı pembeli eşyalar daha makbul olur. :)

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Hüseyin Sönmez yazdı:

Mielle ayrı dünya, para çoksa alırsın vs. aşırı pahalı vermem o kadar...

Arçeliğe gelince öncelikle yerli marka, makine olarak bu kgw950 iyi bir makinamıdır yoksa arkadaşlarında önerdiği Altus u alsakta olurmu, burada fiyat değil kalite uzun ömür nem sensörü vs. gibi teknik şeyler önemli benim için,... aldımmı 15 sene en az sorun çıkarmayacak alet olacak, hala orbital 5950 direct drive ses yalıtımlı vs. çamaşır makinasını kullanıyorum sen düşün, 20 sene olacak neredeyse, sadece amortisörünü kendim değiştim, bir kezde hatalı okuma yapan kazan ısı sensörünü söküp temizledim o kadar.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Daha almadın mı Ali.. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Mehmet Ozyurek yazdı:

Daha almadın mı Ali.. 

yok valla, erteleyip duruyoruz, çok sıkıntı yaratmıyor çamaşırı kurutmak ama olsa daha iyi olucak....

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Mielle ayrı dünya

evet ayrı bir dünya, alırken bir balya para, bozulunca da parça parasına yenisini teklif ediyorlar

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

evet ayrı bir dünya, alırken bir balya para, bozulunca da parça parasına yenisini teklif ediyorlar

öylemiş evet, ama bozulmaz diyorlar :) bana gelmez, o parayı vermem arkadaş, 38 binden başlıyor 67 ye kadar çıkıyordu sanırım, skutur alırım o paraya be, çamaşırıda giyer üstümde kuruturum daha iyi :D

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Arçeliğe gelince öncelikle yerli marka, makine olarak bu kgw950 iyi bir makinamıdır yoksa arkadaşlarında önerdiği Altus u alsakta olurmu, burada fiyat değil kalite uzun ömür nem sensörü vs. gibi teknik şeyler önemli benim için,... aldımmı 15 sene en az sorun çıkarmayacak alet olacak, hala orbital 5950 direct drive ses yalıtımlı vs. çamaşır makinasını kullanıyorum sen düşün, 20 sene olacak neredeyse, sadece amortisörünü kendim değiştim, bir kezde hatalı okuma yapan kazan ısı sensörünü söküp temizledim o kadar.

İyi makinadır ancak gelir sende arıza yapar. Bu işler böyledir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ama bozulmaz diyorlar

servis kağıdı elimde, onu diyeni bana yollasana bişi denicem

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Hüseyin Sönmez yazdı:

İyi makinadır ancak gelir sende arıza yapar. Bu işler böyledir. 

açıklama yeterli benim için, elektronik işi zaten şans işidir, patlamazsa emekli eder :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arif Aykın

Kurutma makinesini hemen hemen her gün kullanıyor hanım artık her seferinde aynı manzara ile karşılaşıyoruz hanım ben bu kadar pis değilim eğer bunda böyle çıkıyorsa makine hiç mi yıkamıyor nasıl giyiyormuşuz diyor. Geçen gün yastıkları kuruttu puf puf mükemmel oldular. 

1. Filtre 

nizzz6i.jpg

2. filtre

34hm697.jpg

Su haznesi

ph4bghz.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İsa Acar
Arif Aykın yazdı:

Kurutma makinesini hemen hemen her gün kullanıyor hanım artık her seferinde aynı manzara ile karşılaşıyoruz hanım ben bu kadar pis değilim eğer bunda böyle çıkıyorsa makine hiç mi yıkamıyor nasıl giyiyormuşuz diyor. Geçen gün yastıkları kuruttu puf puf mükemmel oldular. 

1. Filtre 

2. filtre

Su haznesi

Arif bey hoover in hangi ürününü aldınız? Memnun musunuz? Bi de kim bakıyor buna, yetkili servis ağı nasıl acaba? :unsure2:

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arif Aykın yazdı:

1. Filtre 

nizzz6i.jpg

2. filtre

34hm697.jpg

Su haznesi

ph4bghz.jpg

Bu pislik değil :) 

Çamaşırları aşındırıyor 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yunus Gökhan Ay

Arçelik 940 kmı aldık, 6 aydır kullanıyoruz çok memnunuz.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Altus 81 ic aldım 1 ay kadar önce, kurutma şartmış onu alınca daha iyi anladım

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
Köksal Yılmaz yazdı:

Altus 81 ic aldım 1 ay kadar önce, kurutma şartmış onu alınca daha iyi anladım

Hanım yatıyor kalkıyor dua ediyor desem yeridir :) Gerçekten şartmış :)

Mehmet Ozyurek yazdı:

Bu pislik değil :) 

Çamaşırları aşındırıyor 

Doğrudur abi fakat kıl tüy vs çıkması enteresan.

Yorum bağlantısı
Arif Aykın
İsa Acar yazdı:

Arif bey hoover in hangi ürününü aldınız? Memnun musunuz? Bi de kim bakıyor buna, yetkili servis ağı nasıl acaba? :unsure2:

Hoover NDEH 10A2TSBE-17 10 Kg Wi-Fi + Bluetooth Bağlantılı Isı Pompalı Kurutma Makinesi

Bu ürünü aldım Hepsiburada sitesinden. Daha dün bakmıştım 8449 TL fiyatındaydı bugün 9.999 TL görünüyor. Bence alacaksanız indirim bekleyin. Biz şu ana kadar çok memnunuz. Ev içerisinde kışın komple kurutma yaptığımızdan köşelerde pamukçuk diyeyim çok oluyordu şu an böyle bir durum söz konusu değil. Kapakta su birikmesi oluyor bunlarda fakat içerisinden tahliye hortumu çıkıyor isterseniz tahliye borusuna direkt bağlayarak su boşaltma olayını ortadan kaldırabiliyorsunuz. Biz her kurutma sonrası filtre temizliyoruz servisi 2 kurutma da mutlaka temizleyin demişti. Bence F/P ürünü. Karabük için bahsedeyim yetkili servisinin baktığı firma kumtel, braun, arzum, candy gibi bir çok markaya bakan firma. Şimdiye kadar hiç bir problem yaşamadım. Ayrıca isterseniz garanti uzatılabiliyor ve sitesine girip ürünü kayıt ettirdiğinizde 10 yıl motor garantisi vermekte. Cihazı wi-fi ile ev ağına bağlayarak daha çok programlama seçeneği elde edebiliyorsunuz. Benim aldığımda ayakkabı kurutma askı aparatı hediyeliydi oda 500 tl civarı bir ürün. Alacaksanız kampanyaları takip edin bence.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...