İçeriğe Yönlendir

Blow Off

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Cihan Tiftik
Benim istediğimde bu. Kesik kesik gelerek azalacak. Sanırım bunun için daha yüksek basınclı turbo gerekiyor. Fiestadan bu sesi alabilceksem yaparım ama alamıcaksam ıslık sesine gerek yok. herkes ile aynı olsun istemiyorum. Hyundai getz, doblo falan hep aynı ıslık sesi.

Fiestadan bu sesi alman imkansıza yakın olasılık. 1.4 tdci fiestanın turbosunu büyütüp intercooler takan bi üyemiz vardı hatırlarsanız.(komşum olur) Onda bile tıslamadan farklı bi ses çıkmıyordu.

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar
Kaan , fatihteki monza değilmiydi ? HKS mı yoksa ?

hks kullanıyodu o pekde fena değildi

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

İyiki turbo dizel aracım yok yoksa bide kafamı bu konu meşgul edecekti.Çok şükür...

Yorum bağlantısı
Ali Emre Öksüz
İyiki turbo dizel aracım yok yoksa bide kafamı bu konu meşgul edecekti.Çok şükür...

+1

Keçiörende bi Borada görmüştüm çok hoşuma gitmişti, çok araştıramadım ama burada yazılanlara bakılırsa benzinli araçlara takmak için biraz masraf edip önce bi turbo taktırcaz öyle mi?

Yorum bağlantısı
Ümit Yıldız

pekı bunun turboya herhangı bır zararı olurmu

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
benzinli araçlara takmak için biraz masraf edip önce bi turbo taktırcaz öyle mi?

Biraz? :huh:

Yorum bağlantısı
Görkem Azizoğlu
pekı bunun turboya herhangı bır zararı olurmu

Aksine faydası var deniyor. Fazla hava valfden dışarı atılıyor.

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar

Arkadaşlar konunun ilk sayfalarına bakarsanız fazlasıyla ne işe yarar nedir ne değildir gibi sorularınıza yanıt alabilirsiniz lütfen okumakdan imtina ederek tekrar tekrar sormayın.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Katılıyorum. Konunun aşlarında turbo ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilrsiniz.

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar
Katılıyorum. Konunun aşlarında turbo ile ilgili her türlü bilgiyi bulabilrsiniz.

Ayhan ben bu monzaya pek güvenemedim sen ne diyosun, youtube da biraz baktım monza pek kullanan yok sayılabilecek kadar az

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar

bov u almak kolayda montaj çok sıkıntı proshop takıyomuş 900 lirayı buluyo diyolar altarnatiflerede pek güvenemiyorum cihan fikrin varmı

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)
bov u almak kolayda montaj çok sıkıntı proshop takıyomuş 900 lirayı buluyo diyolar altarnatiflerede pek güvenemiyorum cihan fikrin varmı

Proshop iyi bu konuda ama dediğin gibi tuzlu. Bu işi düzgün yapabilcek bi bildiğim yok malesef. Şahsen tanışmadığım ama methini duyduğum bi "turbo zone" var şaşmazda.

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kaan Dündar

firma çok aslında tork garage, over boost, opel garage filan bakalım çocuklara soralım fiyat toplattıralım işte içimde tereddüt var, birde siviçle filan yapacaklarya çoğu önceden dizele takmamıştır büyük ihitmal o kafamı kurcalıyo acaba ellerine yüzlerine bulaştırırlarmı

Yorum bağlantısı
Oğuz Yıldırım

Benzinliye takmışlardı yani ?? =) Impi dışında blow off lu araç yok . Evo lar bile sessiz sedasız

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Kaan Dündar
beyler bende 1,4 fiesta var tdci 2004 model.. aşağı yukarı 1,5 yıldır bende monza marka blow off var bunun motora herhangi bir zararı yok ama performans hissedilir derecede düşüor çünki fiestanın turbosu gördüğünüz üzre ufacıcık bir turbo ürettiği bar basınç az o basınçta dışarı çıkıor ben bunu test ettim çünkü benim aracımda blow off swich i var istediğim zaman on-off yapabiliorm ve araç eskisi gibi oluor ama açtığımda performans az derecede düşüor.. 1 senedir ben yakınıordum sesi az çıkıor die bundan 1 ay önce açtım kaputu ve yukarı doğru bakan blow off'umu hava boşluğuna verdim sonra yıkadım ellerimi bindim arabama ayağımı gazdan çektiğimde aman Allahım dedim süper çıktı.. ama şöle bişey var ben çıkartmayı düşünüyorum caddelerde çoğu araçta yoktu yoktu şuan turbosu olan serçelerde şahinlerde bile var buna bursada çok karşılarşıorum yarın motorumun resimini unutmassam çekicem merak edenler bakar..

bu arada takması montajı blow off u swich i bursada 500 lira civarında

hocam intercoolerı nereye koydun ve blow off un yeri nerde net görülecek bir fotoğraf olursa sevniriz

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
(düzenlendi)

Ya Fatih foruma uğrasa da aydınlanıp ışıl ışıl olsanız bu 1.4 Turbo+intercooler konusunda. :seytan: 1.4 108hp ceproketi. :p

tarihinde Cihan Tiftik tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Okadar hava hortumu olursa performans tabi düşer. Düşmesi normal. Hortumlar bahce hortumu değil demi :)

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
Fatih satmadı mı arabayı =)

Araba duruyor ama orjinal halinde. Jantları blow-offu,koltukları vs söktü. Sadece kaput ve motor modları üzerinde. Ha bi de stopları.

Yorum bağlantısı
Kaan Dündar
Araba duruyor ama orjinal halinde. Jantları blow-offu,koltukları vs söktü. Sadece kaput ve motor modları üzerinde. Ha bi de stopları.

farlarda benim farlarım motorda bişi olmuş öyle yatıyo araba

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...