İçeriğe Yönlendir

Blow Off

Ayhan Şentürk

Recommended Posts

Kaan Dündar
stopları ledlimiydi ne kadara satıyor

275 filan istiyor bildiğim kadarı ile

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce

Evet bu konuyu gördüm ve aklıma gelen bir sonucu aktarayım hemen. Peugeot 307 aynı motora sahip focusla biliyorusunuz. Geçenlerde bu beygir ölçme aleti var adını unuttum :) ona çıkardı arabayı ve blow off lu aracının beygir gücünde -5 hp azalma görüldü... Bu konuda çok araştırmalar yaptım. Bu alet dizellerde işe yaramıyor. Sadece ses çıkıyor performans kaybı oluyor. 2000 motor altı araçlarda sbarularda duyduğumuz sesi duyamıyoruz. Bu alet sadece + performans ve tam sesi ancak turbo benizli araçlarda veriyor... buna emin olabilirsiniz...

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

c max için uygun marka model bilen var mı arkadaşlar,geçen pazar arkadaşımın subaruda blow sesi beni mest etti olamaz böyle bir keyif tabi arabada impreza olunca motor sesi daha hoş geliyor kulağa,var mı bilen?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
İmprezadaki sesin benzerini bile duyamazsınız c-maxte yalnız.

şu youtubedeki video var c max ile ilgili o kadar olsun yeter bana

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ömer Yüce

Ayrıca imprezadan gelen ses sadece blow off olsa iyi turbosundan gelen ses var, hava filtresinden gelen ses var egsozdan gelen ses var artı blow off, artı motor sesi... Ah uleyn...:)

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
(düzenlendi)

zaten benim sesine hayran olduğum ımpreza da blow off,kutu içi filtre ve egsoz olarak tam donanımlı birde aracın kendi turbosu görmeniz lazım

birde you tubedeki cmax te hks marka varmış onuda hafta sonu öğrenmiş oldum

tarihinde Fatih tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ömer Yüce
zaten benim sesine hayran olduğum ımpreza da blow off,kutu içi filtre ve egsoz olarak tam donanımlı birde aracın kendi turbosu görmeniz lazım

birde you tubedeki cmax te hks marka varmış onuda hafta sonu öğrenmiş oldum

Bana o ses çok çakma geldi ya :nazar: Çuf sesi çok uzuyo aracın turbo basıncı mı çok yüksekmiş te havayı zor atıyo yahu :nazar:

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

desibel olarak düşük olan tercih edilmiştir diye düşünüyorum diğeri uçuk fiyat zaten 500 ytl civarı ,arada 50 desibel fark var birde çekim cep telefonuyla rüzgarlı bir havada sanki

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce
desibel olarak düşük olan tercih edilmiştir diye düşünüyorum diğeri uçuk fiyat zaten 500 ytl civarı ,arada 50 desibel fark var birde çekim cep telefonuyla rüzgarlı bir havada sanki

Çekilen yer ambarlı sahili ve rüzgarlı çekime benzemiyo. Ama yine de o sese değer aslında ama eksozsuz blow off no

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

yalnız blow off aracına takıp sonra sıkılan çok fazla galiba bir zaman sonra rahatsız etmeye mi başlıyor ne?dizel araçlarda eksoz çok fazla ses çıkarmaya musait değil bildiğim,dolmuşlar hariç

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

youtube a nasıl giriyorsunuz? , hamdolsun :rolleyes: tavsiye eden büyüklerimiz var ama diğer taraftan kapatıyorlar

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

abi ben ktunnel diye bir site var onun aracılığı ile girdim yakın zamanda bir iki gün oldu

Yorum bağlantısı
İnan Erbil Sefer

Bende kararsızdım ta ki bugün aliağaya gidene kadar. Arkadaş benim arabayla geldi, ben de onun corsa gsi ile gittim.

Tabiki çok zevkli bir gidişti. Ben dedim egzos taksam böyle olurmu, hesapladık çarptık böldük aynı tadı vermez.

O zaman dedik biz bu an takarız blow off u ama ne yapmayız hız yapmayız çünkü bi anlamı yok bol bol vites değişimi. Dedik ışıklardaki keyfi yeter. Hepsini geçtim turbo daki rahatlama aracın daha etik olmasını sağlıyor.

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

hks marka 200 ytl sıfırı,100 ytl nakit parayla ikinciel bu kriz anında satın alınabilir birde elden çıkarmaya karar verdiyse satılığa çıkaran ,sahibinden com adresinde var benzer ürünler

Yorum bağlantısı
Cihan Tiftik
bi paket sigaraya takmıorlar FATİH bey hem diesel araçlarda senin 200 e alabiliğin blow off bir işe yaramıor + 2 tane anahtar + switch gerekior diesel kit lazım yani ve ben aracıma blow off taktırdım bursalılar belki bilir burda turbocu cem var sabah 9 da takmaya başladı 13:00 da bitti.. sizce diesel kiti ve 4 saatlik uğraş 20-30 milyonmudur ? yoksa 150-200 milyonmudur ?

Aracın performansı ne durumda? Özellikle soğuk motorda?

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu
bi paket sigaraya takmıorlar FATİH bey hem diesel araçlarda senin 200 e alabiliğin blow off bir işe yaramıor + 2 tane anahtar + switch gerekior diesel kit lazım yani ve ben aracıma blow off taktırdım bursalılar belki bilir burda turbocu cem var sabah 9 da takmaya başladı 13:00 da bitti.. sizce diesel kiti ve 4 saatlik uğraş 20-30 milyonmudur ? yoksa 150-200 milyonmudur ?

siz tasalanmayın ben istanbulda ne turbocular bulurum hem ismimi büyük harfle yazmanız hoş olmamış forum kuralları gereğince

Yorum bağlantısı
Fatih Çalıkuşu

diyorum ya bende İstanbulda ne ustalar var örnek mi hafta sonu Kadosan sanayide kumlama yapan ustamız klasik araç topluyor kendisi Türkiyede emsali yok belkide,kimlerle tanışma imkanımız oluyor, bence bu kadarı yeterli usta tarifi konusunda

Yorum bağlantısı
Ömer Yüce
(düzenlendi)

Kıymayın düşük motorlu arabalara zaten az buçuk beygirimiz var onu blow offla düşürmeyelim

tarihinde Misafir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Modifiye denince motordan başlama yanlışlığının yapıldığı ülkemizde, sağlamlık-güven kriterleri de modifiye edilse iyi olurdu.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Tuğan Kozan

bu saatten sonra blowOff olayına girmek bence çok anlamsız , minibusler bile blowoff koyar oldu .. benim aracım 1.4 tdci fiesta mondeo turbosu ve mondeo intercooler'ı koymayı düsünüyorum eğer oturursa motora tabii.. işte ozaman blowoff koyarım... bir evo9 da görmüştüm markasını öğrenir öğrenmez paylaşırım . 3 kademeli blowoff.. Hks ler gibi tek çuflu değil . 3 kere çufluyor ... koyarsanız ondan koyun .

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...