İçeriğe Yönlendir

LPG kaynaklı motor arıza lambası

Hasan Koç

Recommended Posts

Hasan Koç

Merhaba arkadaşlar. Benim 2002 model focus hb arabam var. 6 ay önce bedini sıralı sistem lpg taktırdım. Ancak geçenlerde arıza lambası yanmaya başladı. Lpg beynini tekrar proglamlattım, servise gittim. Makinaya taktılar ve herhangi bir sorun olmadığını lpg li olduğu için olduğunu söylediler. Ben orada lambayı söndürttüm ama 3 gün sonra yeniden yanmaya başladı. Bu durumdan nasıl kutulabilirim? ( sonuçta gerçek bir arızayı da anlayamayacağım şimdi.) ve ben urfadayım tavsiyelerinizi ona göre yapınız çünkü burada herşeyi bulmak kolay değil.

Yorum bağlantısı
Ahmet Kalkan

Memet abinin dediği gibi ''tüpçüye ekşi sen'' :) İyi bir ayar yapsın .

Yorum bağlantısı
Aydın Bengü

aha benim dışımda focusa bedini takan birini buldum.

genel olarak ya focuslar lpg ye yada bedini focusa çok uyumlu.her halükarda sorunsuz.

bende de arıza lambası bir kez yandı ama resmen ben kaşınmıştım(peşpeşe benzin-gaz-benzin-gaz yapmıştım.)

Takan ustalarda bu ışığı pek önemsemiyor aslında.

biz her ne kadar motor arıza lambası desekte egzosla alakalı bir ikaz uyarısı.

tabi yanmasa daha iyi olurdu.

bir müddet sonra kendiliğinden de sönebilirmiş.

bu arada hayırlı olsun.kaça taktın?

Yorum bağlantısı
Hasan Koç

eyvallah. ben 1400'e taktırdım şanlıurfada. şu arıza lambası olmasa çok memnunum aslında. Eğer egzoz sorunuysa bu işi çözmek için bir yolu varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bendede aynı sorun var.Kime sorduysam o ışıkla yaşamaya alış, sorun yok dediler.Güvendik bakalım...

Bence buna alışmak yanlış.. Çünkü fakir karışım ise ilerleyen zamanlarda farklı arızalara sebep olabileceğini öğrenmiş bulunmaktayız...

Yorum bağlantısı
Aytaç Akyel

arkadaşlar fakir karışımdan dolayı yanmıştır az yaksın diye gaz enjektörleri ile benzin enjektörleri zamanını bir tutuyorlar doğal olarak gaz sıvıya göre daha hafif olduğu için az geçiyor ve fakir karışım olup ilerde süpaplara zarar veriyormuş bendede aynı problem vardı fakir karışım veriyordu sağolsun mertol bey olayı çözmüş onun hesaplamasına dayanarak gaz zamanını yüzde 30 kadar artırdık şimdi daha iyi gibi görünüyor 3 gündür fakir karışım uyarısı gelmedi bakalım gazınızı biraz açtırın eğer fakir karışım ise düzelir

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Vedat Kara

Arkadaşlar bendede sıralı sistem LPG var. Gitmediğim servis kalmadı.Adamların tek söylediği var lamba yanıp sönerse sorun var.Sürekli yanıyorsa korkma dediler.hem bir iki defa kutup başlarını sökerek söndürdüm ama yine yanıyor.Artık hayırlısı.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Arkadaşlar bendede sıralı sistem LPG var. Gitmediğim servis kalmadı.Adamların tek söylediği var lamba yanıp sönerse sorun var.Sürekli yanıyorsa korkma dediler.hem bir iki defa kutup başlarını sökerek söndürdüm ama yine yanıyor.Artık hayırlısı.

Bu lamba abs yada airbag lambası değil.. onunla karıştırmasınlar ki onlarda sürekli yanıyorsa sorun var demektir..

Sonuç bu lamba yanıyorsa sorun vardır...

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Erkin Ak

arkadaşım bendede aynı sorun oldu adam açtı kaportayı bi tane boruya plastık kelepçe taktı bi yere sabitledi geçti gitti olay

Yorum bağlantısı
Guest Ak?n Atakan

Ben ışıkla filan dolaşamam..Söndürseler de bir daha yanar..Bugun tüpçüye bir focus daha gelmişti 1 yıldır kullanıyormuş adam memnunum diyordu ama arıza lambası yanmış...Demek ki bu meret yandımıydı bir daha yanıyor..Tüp takılı olduğu müddetçe de yanacaktır..

Yorum bağlantısı
Çağrı Yazıcı

o lambanın yanması hiç bir sorun yaratmıyor bende öyle yana yana 2000 km yol yaptım..sebebine gelince lpg sisteminin ayarını güzelce yaptır yakıt hava karışımı ayarsız olduğu için yanıyor ayarlatınca söner..benim arabada %5 filan kısılmıştı lpg ayarı.

egzos emisyonu ile alakalı oluyordu sanırım o lamba..

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ben ışıkla filan dolaşamam..Söndürseler de bir daha yanar..Bugun tüpçüye bir focus daha gelmişti 1 yıldır kullanıyormuş adam memnunum diyordu ama arıza lambası yanmış...Demek ki bu meret yandımıydı bir daha yanıyor..Tüp takılı olduğu müddetçe de yanacaktır..

Usulune uygun yani. yanmanın sebebini ortadan kaldırırlarsa yanmaz bir daha.. Bende en az 30 bin km tüp kullandım hiç yanmadı..

Yorum bağlantısı
Erhan Bulut

Benim arıza lambası şehir içinde değil de uzun yolda yanıyor. Birkaç gün şehir içinde kullanınca kendiliğinden sönüyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Kalibrasyon işte...

Düşük devirler iyi ama.. 2000-4000 devir arası falan hatalı demekki...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Halil İbrahim Koray

Aldesa kullanan varmı 10 ay önce taktırdım 13,000 km yol yaptım arıza lambası nazar değmesin bir kere bile yanmadı.

Şimdi keramet ustada mı kittemi bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
Fikret Uluçay

Yaklaşık 4000 km önce Milano marka kit taktırdım.İlk gün arıza ışığı yandı.Usta ayar yaptıktan sonra bir daha yanmadı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Burak İlgin

atiker tüp taktırdım lamba yandı söndürttüm geçen yine yandı pöff solda arza lambası sağda kutsal ışık hiç sönmez :angry:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Peki bu lelefex denen sistem nasıl onda kendiliğinden ayar varmış galiba, gaz sisteminin beyni ile aracın ecu su anlaşıyorlarmış galiba :angry:

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Tüpü taktırırken adama teleflex dedim, ilk defa duyuyorum, dandik marka dedi. Prince dedim, ha o iyi bak dedi. Sen internetten bi araştır teleflexi dedim, aşkolsun abi biz bu sektörün içindeyiz, olsa biliriz dedi. :D

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Ha o patrondu, allahtan montajı yapmadı :D Yalnız 1000 km bakımında ona söyledim, kalktı bi program yükledi akşamına lambayı yaktı, ertesi gün çocuklar düzeltti de kurtuldum, şimdilik hiç sorunum yok.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Misafir

Geçen yıl arabama zavolli sıralı otogaz sistemi kurdurttum.Akabinde motor arıza lambası yanmaya başladı.Bunu acaba nasıl çözebilirim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...