İçeriğe Yönlendir

LPG taktıranlar

Mehmet Ozyurek

Recommended Posts

Fatih Uzun

Aynen vergi koydular kanunun yasalaşması görüşülmesi falan derken 1sene kullandık doğalgazı,tank gerçekten çok ağırdı 4mm falan olması gerekiyor yanlış hatırlamıyorsam,doğalgazın dolumu lpg ye göre daha zordu araca motor bölümünden dolum yapılabiliyordu ve basınç çok yüksekti,şimdilerde ne oldu bilmiyorum kapet hala satıyormu doğalgazı zannedersem kapanmıştır,İstanbulda toplam 120 araçta vardı biri Yenibosna da biride Maltepede idi ve kit de çok pahalıydı üç sene önce 2000$ dı fiyatı ve kapetde bu konuda tek imalatçıydı,neyseki biz kit fiyatını amorti ettik tank beyin vs. garajda çürüyor şimdi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

:D Komutaan, çok güldürdün beni.. Bende c-max ve 2006 model hesaplasam aynı rakamı bulurdum.. Hemide, Kafana taş düştü indirimi vermeden..

Bir-Araç yaşlandıkça prim artar,

İki-Araç motoru büyüdükçe (2,0) primi artar,

Üç-Araç Focus ise primi artar.. :D

Hem siz demiyormuydunuz, bu arabalar transitin biraz kibarı diye, :D Türkiyede kaskosu en ucuz araç Transittir.. :D

Şaka bir yana işin özü şu Koç Allianz'da her marka tip ve modelin çarpanı farklıdır..

Komutan senin poliçe Muafiyetlimi.. Bide ehliyet numaranı istedilermi. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
(düzenlendi)

Yok bu sefer muafiyetli değil.. Geçen sefer donumun rengine kadar aldığı için bu sefer kredi kartı numaramı bile istemedi.. Acente yabancı değil zaten. İş arkadaşımın yeğeni. Öyle olmasa başını ağrıtırdım...

Hayırlı olsun iyi fiyat.. Yalnız torpilli olduğu burdan bile belli oluyor.. :D tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Mehmet Ozyurek

Şamandıra bu şekilde takılınca çalışabildimi.. ?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben 1500 liraya, 5 taksitli taktırmıştım.. Evet zamlanmış..

Ama aşağı yukarı kur farkı... 900 € diyorlardı..

Yorum bağlantısı
Evren Barış Özbek

Hayırlı olsun.Ben halen lpg konusunda kararsızım. :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hayırlı olsun.Güle güle kullanın.

Sami Hoca sence patlar mı bu. :)
Yorum bağlantısı
Özdemir Deniz

Hayırlı olsun, LPG takınca daha çok gezeceksin keyfi olarak aynı hesaba gelicek :):p

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

Sami Hoca sence patlar mı bu. :p

Ben yorum yapmayayım diyordum ama madem tekrar açtın konuyu...

Focus'a da tüp takılmaz ki kardeşim. :)

Şaka maka sayımız arttı kaç kişi olduk yahu?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Dik koydurtmak tehlikeyi artırır mı?

Depolar çarpışmaya karşı oldukça mukavemet gösterecek bir yapıda.. Allah göstermesin bir arkadan çarpma durumunda da yerinden çıkıp, koltuğa kadar gelebilir, yani bir sıkışmanın olacağını zannetmiyorum..
Yorum bağlantısı
Uğur Suekinci

hayırlı olsun, artık benzin gerçekten illallah dedirtti. bizim fiesta'yı satıp sedan bi araba alıp lpg taktırmayı ciddi olarak gündeme aldm.. benim endişem acaba kısa vadede lpg fiyat patlaması olur mu? bi ara dizelde olmuştu hatırladığım kadarıyla..

Yorum bağlantısı
Sami Aktaş

benim endişem acaba kısa vadede lpg fiyat patlaması olur mu? bi ara dizelde olmuştu hatırladığım kadarıyla..

Aman aman patlama olmasın... :p

Bu tür işlerde ilkler avantajlı oluyor.Taksicileri yakından takip etmek lazım.Önce lpg, sonra dizel, sonra yine lpg yaptılar.Sırada herhalde CNG var.

Fiyat konusunda durum şöyle: Fiyatı artırmak için vergi artışı yapılmalı.Ancak oran zaten yasal sınırda.Zam için yasal düzenleme gerekiyor.LPG evlerde de kullanıldığı için bu zor.LPG ve otogaz ayrılıp otogaza zam yaparlarsa bu sefer herkes evindeki tüpü bagaja koyar yada kaçak gaz alır. Bunlara rağmen olursa artık bilemem... :)

Ben geçen sene Kasım ayında taktırmıştım.Kaba bir hesapla bu ay kendini tamamen amorti etti. :p

Yorum bağlantısı
Mehmet Taner Kadak

Hayırlı olsun Hakan abi. Nediyim. Birden geçmişe gittim :)

benim endişem acaba kısa vadede lpg fiyat patlaması olur mu?

Olur olur. Kesin olur. :p
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Nediyim. Birden geçmişe gittim :)

Hakan'la seni andık bugün.. Sana zamanında söylediklerimize çok pişmanız... :p
Yorum bağlantısı
Guest Mehmet Boran Koca

iyi günlerde kullan Hakan;

LPG ile arabalı vapurlara binilebiliyor mu ?

Yorum bağlantısı
Gökhan inal

hayırlı olsun. yakın zamanda ben de babamın lpg'li broadway'i hacılamayı düşünüyorum :)

Yorum bağlantısı
Sinan Uzundumlu

Hayırlı olsun Hakan abi.en kısa zamanda amorti etmen dileğiyle.. :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Ertugay

hayırlısı olsun, yakıt tüketimini düşünmeden rahatlıkla araç sürme keyfime ulaşmak..Allah hepimize nasip etsin..

Yorum bağlantısı
Halil Terzioğlu

hayırlı olsun aracınız 2005 model değilmiydi bari garantinin bitmesını bekleseydınız????

Yorum bağlantısı
Aydan Aykac

hayırlı olsun, artık benzin gerçekten illallah dedirtti. bizim fiesta'yı satıp sedan bi araba alıp lpg taktırmayı ciddi olarak gündeme aldm.. benim endişem acaba kısa vadede lpg fiyat patlaması olur mu? bi ara dizelde olmuştu hatırladığım kadarıyla..

Patlama kesin dizelde olmamıştır. Bu tür risk konularında en tehlikesiz yakıt mazottur. Riske göre sıralarsak

1. LPG

2. Benzin

3. Mazot gelir.

2. Dünya savaşında Almanlar dizel tanklar sayesinde ingiliz benzinli tanklarını hallaç pamuğu gibi atmış, bir kaç yıl sonra amerikalılar ve ingilizler dizel motorlu tanklarıyla gelince havlu atmışlardır.

Yorum bağlantısı
Halil Terzioğlu

hayırlı olsun aracınız 2005 model değilmiydi bari garantinin bitmesını bekleseydınız????

ole bir rivayet duymuştum!!!!lpg takıldığında garanti sona ermıyormu ?????
Yorum bağlantısı
Halil Terzioğlu

yahu araba dediğin şeyin garantisi 10 bin olmadı 20 bin km olsun. Üretim hatası o tarihe kada çıktıysa çıkmıştır.. Çıkmadıysa zaten servis çamur yapar..

makyajlının motorları eskılere nazaran sorunlu servisler farkındalar , Bakımları yapılmıssa motorda çamur yapamaz diesel değilki bu melet....

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...