İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Lokman Özbek

Recommended Posts

Ali Eren Alper

Arkadaşalar arabanın kışlık pabuçları artık çıkaralım ve yazlık pabuçları giydirelim dedik. Bridgetsone ecopia ep150 nispeten yeni bir lastik. Bridgestone'nun iddasına göre en çok şikayet edilen sertlik ve dolayısyla ses sorunu çözülmüş. Etiket değerlerine baktığımızda hakikaten neredeyse Michelin Energy Saver ile aynı. Islak zemin ve kuru zemin performansları da oldukça başarılı etiket üzerinde. 2014 ADAC yazlık lastik testlerinde de oldukça başarılı olmuş. 4 tanesine 540 TL gibi bir fiyat var ama daha pazarlık etmedik. Ne dersiniz hem lastik hem de fiyatı için?

Yorum bağlantısı

Arkadaşalar arabanın kışlık pabuçları artık çıkaralım ve yazlık pabuçları giydirelim dedik. Bridgetsone ecopia ep150 nispeten yeni bir lastik. Bridgestone'nun iddasına göre en çok şikayet edilen sertlik ve dolayısyla ses sorunu çözülmüş. Etiket değerlerine baktığımızda hakikaten neredeyse Michelin Energy Saver ile aynı. Islak zemin ve kuru zemin performansları da oldukça başarılı etiket üzerinde. 2014 ADAC yazlık lastik testlerinde de oldukça başarılı olmuş. 4 tanesine 540 TL gibi bir fiyat var ama daha pazarlık etmedik. Ne dersiniz hem lastik hem de fiyatı için?

Konunuz uygun bölüm ile birleştirilmiştir.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Alabiliyorsanız turanza alın, aradaki fark çok az.

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Doğukan Bağış

poyEkJ.png

Arkadaşlar ve Abilerim bu lastiği almayı düşünüyorum önerirmisiniz ? Birkaç sorum olcaktı 1.6 tdı 90 hp aracım chip tunning düşünüyorum 35 hp artış diyorlar. Ve bir sorumda şu olucak şuan araba 11.5 ortalama tüketim ve basmıyorum gerçekten yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Arkadaşlar ve Abilerim bu lastiği almayı düşünüyorum önerirmisiniz ? Birkaç sorum olcaktı 1.6 tdı 90 hp aracım chip tunning düşünüyorum 35 hp artış diyorlar. Ve bir sorumda şu olucak şuan araba 11.5 ortalama tüketim ve basmıyorum gerçekten yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Konunuzu birleştirdim.

90hp aracın 35hp artışı çok normal gelmedi. 11.5lt tüketim ise fazla. Sanıyorum sürekli kısa mesafe ve yokuşlu ortamda kullanılıyor.

Yorum bağlantısı
Doğukan Bağış

Konunuzu birleştirdim.

90hp aracın 35hp artışı çok normal gelmedi. 11.5lt tüketim ise fazla. Sanıyorum sürekli kısa mesafe ve yokuşlu ortamda kullanılıyor.

Haftanın 4 günü 60 km yapıyor 120 geçilmiyor diğer zamanlar mahalle içi 3 km ama zorlanmıyor bile. 35 hp artış bana çok şey gelmedi bmwler falan 70 90 beygir artoyor ww ler 50 beygir bilemedim yani abilerime soruyorum işte lastik konusunda bişi demediniz ?
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Haftanın 4 günü 60 km yapıyor 120 geçilmiyor diğer zamanlar mahalle içi 3 km ama zorlanmıyor bile. 35 hp artış bana çok şey gelmedi bmwler falan 70 90 beygir artoyor ww ler 50 beygir bilemedim yani abilerime soruyorum işte lastik konusunda bişi demediniz ?

BMW'ler 90hp mi?

Yorum bağlantısı
Doğukan Bağış

BMW'ler 90hp mi?

116 ları 200 beygir yapıyorlar ayrıca amg motorları da 210 beygir yapıyorlar :) 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

116 ları 200 beygir yapıyorlar ayrıca amg motorları da 210 beygir yapıyorlar :)

90hp mi onlar standartta?

Yorum bağlantısı
Doğukan Bağış

Bunun 185/65/R14 olanını kullanıyorum. Gayet memnunum. Ses konusu Focus'ta hepsi aynı bence. Yine de çok ses yapıyor denmez.

Arkadaşlar Michelin Energy al demişler ama bu lastik ondan kat kat iyi. Bir kere benim bildiğim, Turanza ER300, Yüksek Performans lastiği... Michelin Energy, Standart lastik... Ayrıca bileşimindeki maddeler farklı... (silica vs)

ER300, ADAC testlerinde tavsiye edilen bir lastik... Birincilik bile var...

Bence iyidir. :good1:

İsa Bey, size bu konuda size katılıyorum. bana asıl ilginç gelen ("sözüm meclisten dışarı") çevremizde lastikten anlamayan o kadar çok insan varki, konuştuklarında zannedersiniz 40 yıllık lastik ustası, belki hiç araç bile kullanmamıştır ama; ya sırf birileri ona öyle söylediği için ya da sadece bi yerlerde konuşulanları duydukları için, michelin en iyi lastik derler ve bundada inat ederler. deneyimleriyle sabit gibi.

size profilinizdeki mesleklede alakalı bi soru sorsam, acaba sizce de bu psikolojik veya şartlı refleks olabilir mi?

Ben Turanza ER300 195 50 15 kullanıyorum.

Tam tamamen sıfır sessiz değil ama aşırı rahatsız edici bir sesi yok. Ses var diye söyleniyor ama aldığınızda okadar abartılı olmadığını göreceksiniz.

Lastik oldukca dayanıklı. Yolda lastiklerime güvenerek gidiyorum. Rahar rahat basıyorum. Yüksek hızda giderken ani firen yapıp aynı zamanda direksiyon ile sağa sola sert manevralar yaparak durdum. Savrulma, cizgisinden çıkma vs yok. Oldukça güvenli.

Bu lastiklerden önce kullandığım goodyear'ların hamuru daha yumuşaktı ama lastik daha sesliydi.

abilerim ben Bridgestone 205/50R17 93W XL Potenza Adrenalin RE002 Lastik  alma kararındayım ama önerilerinizi beklerim... Pilot sport 3 e o kadar para vermem yanlız onu belirteyim

Hayır şöyle belirteyim her firma ayrı yapıyor paşaoğluchip tuning 90 hp verirken ecufast 70 hp veriyor firmalara sormanız lazım

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Yapılan işlem ile +90 hp alınıyor demek istenmiş.
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Erdem Bozkurt

bugün 40 bin km sorunsuz kullandığım er300'leri değiştirip T001'i ne alayım ne alayım derken aldım,er300'ten sonra geçekten sessiz geldi,bakalım ilerleyen km'lerde nasıl olacak,fiyat olarak 200x4:800 75 tl shell'den akaryakıt hediyesi verdiler...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

bugün 40 bin km sorunsuz kullandığım er300'leri değiştirip T001'i ne alayım ne alayım derken aldım,er300'ten sonra geçekten sessiz geldi,bakalım ilerleyen km'lerde nasıl olacak,fiyat olarak 200x4:800 75 tl shell'den akaryakıt hediyesi verdiler...

T01 de güzel ve daha konforlu, benimkiler 30 bin oldu.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

T01 de güzel ve daha konforlu, benimkiler 30 bin oldu.

Cuma günü taktırdığım lastiklerle dün 600 km uzun yolumu yaptım,gayet memnun kaldım sessiz ve konforlu beraberinde ekonomik sürüş bir sürüş yaptım,çeyrek depo yakıtla 300 km yol yaptım hatta otobanda çıkamadığım sürate deneme maksadıyla çıktım sanırım sıfır lastiğin en büyük avantajları bunlar oldu ama kısa yolda özellikle dikkatimi çeken yol çalışması nedeniyle yeni yoldan eski yola geçiş yeri var biraz viraj var takıldıktan sonra ilk geçişimde aracın arkasının gezdiğini farkettim devamında sanki virajlarda araç gezer oldu eski lastiklerle aksine hiç sıkıntısız dönüyordum acaba yol tutuş için birazcık lastiğin aşınmasımı lazım?

Yorum bağlantısı
Koray Demir

Cuma günü taktırdığım lastiklerle dün 600 km uzun yolumu yaptım,gayet memnun kaldım sessiz ve konforlu beraberinde ekonomik sürüş bir sürüş yaptım,çeyrek depo yakıtla 300 km yol yaptım hatta otobanda çıkamadığım sürate deneme maksadıyla çıktım sanırım sıfır lastiğin en büyük avantajları bunlar oldu ama kısa yolda özellikle dikkatimi çeken yol çalışması nedeniyle yeni yoldan eski yola geçiş yeri var biraz viraj var takıldıktan sonra ilk geçişimde aracın arkasının gezdiğini farkettim devamında sanki virajlarda araç gezer oldu eski lastiklerle aksine hiç sıkıntısız dönüyordum acaba yol tutuş için birazcık lastiğin aşınmasımı lazım?

Öncelikle lastik hava basınçlarını kontrol edin sonrasında rot ayarları.
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Keleş

Benim arabanın üzerinde Brigestone Turanza T001 ler geldi, güncel kullanım deneyimi olan varmı?

Ben memnunum. Turanza artık daha konforlu T001 ile ...

Yorum bağlantısı

Ben memnunum. Turanza artık daha konforlu T001 ile ...

Pek güven vermiyo sanki gerçi daha 300 km yol yaptım lastik alışsin biraz
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

ben t001'la 1000kmyi aştım,aşındıkça lastik kendını buluyor,konforlu ve yol tutuş kendini buldu,bakalım kaç km yapacagız ;) 

Yorum bağlantısı

ben t001'la 1000kmyi aştım,aşındıkça lastik kendını buluyor,konforlu ve yol tutuş kendini buldu,bakalım kaç km yapacagız ;)

Bende öyle tahmin ediyorum bakalim :)
Yorum bağlantısı
Erdal Aydın

Benim arabanın üzerinde Brigestone Turanza T001 ler geldi, güncel kullanım deneyimi olan varmı?

Benim var deneyimim [emoji4]
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...