İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Lokman Özbek

Recommended Posts

Mahmut Kızıl

Taban genişledikçe ve diş derinliği azaldıkça ıslak zeminde tutunma azalır. Başka bir sebep ise lastiğin sertleşmesi olabilir.

Yorum bağlantısı
Alkan Koca
(düzenlendi)

şimdi baktım lastiklerime tabanı yanlış yazmışım 195/55/15 miş yanak büyük galiba aynı sorunlar yaşanırmı

2.82 çıktı şimdi büyük ihitimal benim lastikler sert

tarihinde Alkan Koca tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

55 yanak farkı bu kadar sıkıntı yaratmaz, km si yüksek sanırım lastiklerin

Yorum bağlantısı
Alkan Koca

55 yanak farkı bu kadar sıkıntı yaratmaz, km si yüksek sanırım lastiklerin

6mm diş derinlikleri ama lastikler oldukça sert ondan kaynaklanıyor büyük ihtimal

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Serhat S. Yazıcı

Merhabalar bu modeli kullanan var mı??

205/55/16 Bridgestone Lastik RE002 ADRENALIN 91 W

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Berk Yalçın (REZULTEO)

Bu lastik henüz çok yeni. Yani son zamanlarda piyasaya çıkarıldı. Hatta bu lastiğin tanıtımında bizzat bulunduk. Dilerseniz bu lastik hakkında kendi izlenimlerimizle ilgili bir özet hazırladığımızda sizinle paylaşabiliriz.

19bsadrenalin.jpg

Yorum bağlantısı
Tansel Yavuz

Adrenalin re001 modelini 2 senedir kullanıyorum, sertliği haricinde her yönden mükemmel lastik,re002 yeni modeli biraz daha geliştirmişler, eğer sert demezseniz yol tutuşu ve sağlamlık olarak mükemmeldir.

Bu lastik henüz çok yeni. Yani son zamanlarda piyasaya çıkarıldı. Hatta bu lastiğin tanıtımında bizzat bulunduk. Dilerseniz bu lastik hakkında kendi izlenimlerimizle ilgili bir özet hazırladığımızda sizinle paylaşabiliriz.

19bsadrenalin.jpg

Bu lastik pekde yeni sayılmaz neredeyse piyasaya çıkalı 2 sene oldu.

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Adrenalin re001 modelini 2 senedir kullanıyorum, sertliği haricinde her yönden mükemmel lastik,re002 yeni modeli biraz daha geliştirmişler, eğer sert demezseniz yol tutuşu ve sağlamlık olarak mükemmeldir.

Bu lastik pekde yeni sayılmaz neredeyse piyasaya çıkalı 2 sene oldu.

Daha detaylı yazayım öyleyse, kimseyi yanıltmayalım :)

O zaman şöyle diyeyim, aslına bakarsanız bu lastik resmi olarak 2011'in Kasım ayında raflarda yerini aldı. Ancak, 2012'de sadece küçük boyutlarda, takibinde ise daha büyük boyutlarda (17 ve 18 inç) satılmaya başlandı. İşte bunun için tanıtımı geçtiğimiz haftasonu İspanya'nın güneyindeki Ascari pistlerinde yapıldı. Bunun dışında, bu lastik henüz büyük test kurumları tarafından değerlendirilmedi (Adac, TÜV vs.).

Yorum bağlantısı
Yildirim Karaca

en son olarak bende yazayım senin istediğin lastikleri kullanıyorum birebir numarası da aynı eskisin alacağım lastik mişlen den başka değildir tercih senin

Yorum bağlantısı
Emin Köseler

195/55/15 veya 195/65/15 bridgestone lastik almak istiyorum. arac 96 mondeo ghia sedan.

Hangisini tavsiye edersiniz. 15" rs7 jantlarla kullanacağım. Hangisi daha konforlu olur.

Su anda idareten cikma aldığım 195/50/15 kleber maxis lastikler değil yol tutmak kuru asfaltta hafif frenajda bile abs devreye giriyor. Dis derinlikleri 6,5 mm uretim tarihleri 2010/38 haftası.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

195/55/15 veya 195/65/15 bridgestone lastik almak istiyorum. arac 96 mondeo ghia sedan.

Hangisini tavsiye edersiniz. 15" rs7 jantlarla kullanacağım. Hangisi daha konforlu olur.

Su anda idareten cikma aldığım 195/50/15 kleber maxis lastikler değil yol tutmak kuru asfaltta hafif frenajda bile abs devreye giriyor. Dis derinlikleri 6,5 mm uretim tarihleri 2010/38 haftası.

Turanza

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)
(düzenlendi)

Eğer hangi ebattaki lastikleri kullanarak daha konforlu bir sürüş gerçekleştirebileceğini soruyorsanız, bahsettiğiniz ebatlar birbirine oldukça yakın da olsa, biz açıkçası aracın orijinal lastik ebatlarının değiştirilmemesinden yanayız. Eğer orijinal ebatlarınızı bilmiyorsanız, verdiğim bu sayfadan aracınızın ebatlarını bulabilirsiniz : http://www.rezulteo-...ord-icin-lastik

Onun dışında size Bridgestone modellerinden tavsiyede bulunabilmemiz için, öncelikle lastiğin hangi performanslara sahip olmasını istediğinizi, sürüş şeklinizi ve sürüş gerçekleştirdiğiniz yol tipi vs. bilmemiz gerekmektedir. Örneğin, lastiği kullandığınız yol genel olarak bozuksa, o halde yol pürüzlerini kavrama konusunda; gürültüsüz bir lastik istiyorsanız yuvarlanma gürültüsü konusunda iyi performans özellikleri sergileyen lastiklere yönelmeniz gerekmektedir.

Düzenleme : harf hatası

tarihinde Berk Yalçın (REZULTEO) tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emin Köseler

Eğer hangi ebattaki lastikleri kullanarak daha konforlu bir sürüş gerçekleştirebileceğini soruyorsanız, bahsettiğiniz ebatlar birbirine oldukça yakın da olsa, biz açıkçası aracın orijinal lastik ebatlarının değiştirilmemesinden yanayız. Eğer orijinal ebatlarınızı bilmiyorsanız, verdiğim bu sayfadan aracınızın ebatlarını bulabilirsiniz : http://www.rezulteo-...ord-icin-lastik

Onun dışında size Bridgestone modellerinden tavsiyede bulunabilmemiz için, öncelikle lastiğin hangi performanslara sahip olmasını istediğinizi, sürüş şeklinizi ve sürüş gerçekleştirdiğiniz yol tipi vs. bilmemiz gerekmektedir. Örneğin, lastiği kullandığınız yol genel olarak bozuksa, o halde yol pürüzlerini kavrama konusunda; gürültüsüz bir lastik istiyorsanız yuvarlanma gürültüsü konusunda iyi performans özellikleri sergileyen lastiklere yönelmeniz gerekmektedir.

Düzenleme : harf hatası

Aracım mondeo mk1 verdiginiz listede benim motor verilerime uyan mk1 yok maalesef :) siz ne tavsiye edersiniz 2.0 ghia 100kw (136 hp) mondeo icin? Konfor üst seviyede olacak sürekli uzun yolda ve asfaltta kullanacağım. Orjinal üzerinden söktüğüm 185/65/14 sac cantti. Jant 15" olarak değiştirdim şimdi buna uygun lastik arıyorum. Genelde bridgestone lastikten memnun oldugum icin bu markayı istiyorum. Sizin de tavsiye edeceğiniz bir marka varsa onuda düşünebilirim.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

Benim eski Turanza'lar (takılış tarihi 11.2010) sanki biraz fazla kaymaya başladı ya :unsure2: 30.000'e yaklaşmıştır, yıprandı mı acaba sorun ne olabilir ?

Yorum bağlantısı
Berk Yalçın (REZULTEO)

Benim eski Turanza'lar (takılış tarihi 11.2010) sanki biraz fazla kaymaya başladı ya :unsure2: 30.000'e yaklaşmıştır, yıprandı mı acaba sorun ne olabilir ?

Lastiklerinizin aşınma göstergesine baktınız mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Lastiklerinizin aşınma göstergesine baktınız mı?

Dişlerinde gözle görülür bir aşınma yok, aletle ölçmedim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Farklı virajlarda biraz zorladım, kayma olmadı. Kayma yaşadığım viraj eve yakın, sanırım lastikler ısınmadığından böyle oldu. Sensörlerimi taktığımda ısıya bakarak deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Bridgestone Turanza T001 205/55r16 91v Kullanım detayları;

tyre_1.jpg

Petlas İmpetus Pt515 almak için gittiğim lastikçi, Petlas yerine sana başka bir şey önerecem diyince laf lafı açtı. Kararlıydım Petlas'ı alacaktım ama satıcı en son satmıyorum sana Petlas'ı git başka yerden al diyince şevkim kırıldı.

Netice de sanırım lastikçi kandırdı beni :) 2013 17.hafta üretimi T001'leri aldım. Rot balans düzen ayarı, azot gazı, 2 adet jant düzeltme, 1 yıl 4 kere sınırsız yol yardımı ve satıcının beğenmezsen 1000km olmadan gel istediğin petlası takacam sözlü garantisi ile biraz da sıkı pazarlıkla 620TL'ye aldım.

42 Binde ki Continental ContiEcoContact3 195/65r15 lastiklerime göre, doğal olarak daha sessiz geldi, direksiyonum yumuşadı.

Sitesinde fazla detaylı bilgi yok bu yüzden bu konuyu açmak istedim.

Öncelikle ADAC 2012 Yaz lastileri 205/55r16 testi;

http://www.adac.de/i...205_55_R16.aspx

Test'e göre ilk 10 şu şekilde;

1. Continental ContiPremiumContact 5

2. Goodyear OptiGrip

3. Dunlop SP Sport Fastresponse

4. Bridgestone Turanza T001

5. Semperit Speed-Life

6. Pirelli Cinturato P7

7. Yokohama C.drive 2

8. C Formula

9. Uniroyal RainExpert

10. Hankook Kinergy Eco K425

Daha önce Bridgestone Turanza Er300 kullanıp, gürültü dışında memnun kalmıştım. Satıcı Er300 ile neredeyse aynı olduğunu ve bunun yanında ondan daha sessiz olduğunu söyle. AB etiketlerine de bakınca arada 2db fark gözüküyor.

Lastik AB etiketinde yakıtta C sınıfı, ıslakta B sınıfı, ses gürültüde ise 71 db.

1350404490cb71.jpg

T001 ile ilgili olarak BriSA Pazarlamadan Sorumlu Yardımcısı Levent Akpulat ve Bridgestone Lastik Geliştirme ekibinden F1 eski pilotu Stefano Modena'nın yorumları ise şöyle;

Test sürüş ürün performansının gözler önüne serildiği toplantıda Bridgestone Turanza T001; emniyet ve konforu odağına alan üstün teknolojisi, yakıt tasarrufu sağlayan geliştirilmiş tasarımı ve uzun kullanım ömrüyle kendi segmentinde rakipsiz bir konfor lastiği olarak dikkat çekti.

Bridgestone tarafından geliştirilen üstün konfor lastiği Turanza T001, Brisa Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Akpulat ve Bridgestone Lastik Geliştirme Ekibi Üyesi ve eski F1 pilotu Stefano Modena'nın katıldığı bir toplantıyla basın mensuplarına tanıtıldı. Test etkinliğiyle ürün performansının gözler önüne serildiği toplantıda Bridgestone Turanza T001; emniyet ve konforu odağına alan üstün teknolojisi, yakıt tasarrufu sağlayan geliştirilmiş tasarımı, uzun kullanım ömrü ve sağladığı çevreci özellikleriyle kendi segmentinde mükemmel bir denge sunarak rakipsiz bir performans vaat ediyor.

Bridgestone tarafından Turanza T001, premium, orta ve konfor segmentindeki otomobillerde şehir içi ve şehirlerarası kullanımlarda araçların konfor performansını artıracak şekilde tasarlandı.

Basın toplantısında yaptığı konuşmada Brisa'nın ürünlerini tasarlarken dengeli performans anlayışına değinen Levent Akpulat, geliştirme süreçlerinde "Bridgestone markasıyla, çevre ve emniyet parametrelerini daha fazla ön plana çıkarıp, araç sahiplerine sunduklarına, dengeli bir performans sunabilmek amacıyla "+10 emniyet kriteri' olarak belirlenen kuru zeminde yol tutuş, kuru zeminde fren performansı, kuru zeminde viraj alma, ıslak zeminde yol tutuş, ıslak zeminde viraj alma, suda kızaklama, yüksek hızda kararlılık, ani manevra kabiliyeti, dayanıklılık ve daimi performans kriterlerinin hepsine eşit derecede önem verdiklerine' dikkat çekti. Turanza T001'in de bu bilinçle hayat bulduğuna değinen Akpulat, "Araç sahiplerinin lastik seçerken, sadece tek bir performansıyla ön plana çıkan lastikler yerine; kendi sürüş alışkanlıklarına, araçlarını kullandıkları yol ve iklim koşullarına uygun lastikleri seçmeleri büyük önem taşıyor' dedi. Stefano Modena ise "İdeal bir lastik üretmek için doğru malzemeleri dengeli şekilde harmanlamak gerekir. Turanza T001'in arkasındaki güçlü teknoloji dengeli performansın anahtarı ve bu sayede hem konfor hem de emniyet konusunda üstün bir sonuç elde ettik. Turanza T001'in özel konstrüksiyonu, desen tasarımı ve teknolojileri, konfor ve yol tutuş arasında ideal dengeyi sağlayacak şekilde optimize edilerek farklılaştırılmıştır' diyerek Bridgestone Turanza T001'in içeriğindeki dengeli karışımın önemine vurgu yaptı.

Lastiklerle toplam 100 km'ye yakın yol yaptım bugün. Şuanlık memnunum. Gerçekten sessiz. 10.000 Km sonra yani 7-8 ay sonra 10.000 Km değerlendirmesi allahın izniyle yine burada olacak

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Reklam için ne kadar aldın sabancıdan ;) Fiyat olarak ta çok uygun olmuş bence,hayırlı olsun.Balonsuz patlaksız güle güle kullan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Reklam için ne kadar aldın sabancıdan ;) Fiyat olarak ta çok uygun olmuş bence,hayırlı olsun.Balonsuz patlaksız güle güle kullan.

Sabancı'nın dolaylı yoldan ekmeğini yedim, Adana'da çalıştığım firma Sabancı'ya ait bir sürü fabrika da taşeron iş yaptı ve yapmaya devam ediyor. Ben de çok kere projelere dahil oldum. Dolayısıyla bir şey alacaksam ve Sabancı'nın ürünü varsa, çok uçurum fiyat farkı yoksa, kaliteler aynıysa Sabancı'yı tercih ederim ;)

Fiyat uygun oldu, ben illa Petlas o da olmaz dedikçe indir rakam :p Sağol abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

ER serisi yerine T serisi mi geldi şimdi ? Yoksa bu ayrı bir model mi olacak ?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

ER serisi yerine T serisi mi geldi şimdi ? Yoksa bu ayrı bir model mi olacak ?

Şuan iki seri de üretimdeymiş.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tam da turanzadan sıkılmaya başlamışken bunu yapmamalıydılar :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...