İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Lokman Özbek

Recommended Posts

Aytaç Akyel

Kesinlikle tavsiye ederim ya klasik 60000 km kullandim 50000 de 4 yol olduğu için değiştirdin yine aynisini aldim islakta mükemmel bir lastik konfor yönünden azicik zayif ama guvenlik konusunda kesinlikle tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Murat Gök

Yokohama c drive 2'ye de bi bakın derim.Sağlam lastiktir.

Yorum bağlantısı
Misafir

2004 c-max imizde turanza er300 var.40000 km oldu gerçekten güzel lastik.frenlemesi tutunması başarılı.

2009 c-max imizde yokohama c drive 2 var. Bunu alalı 1000 km oldu net bişey söyleyemem ama kötü bir yanını henüz görmedim.

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk
(düzenlendi)

Balona karşı son derece dayanıklı yanakları olan bir lastik. Yanaklar pek fazla esnemediği için direksiyon tepkileri oldukça netleşiyor ama konfor olarak diğer lastiklerden 1 adım geride. Benim kullandığım 195 50 15 made in germany er300'ler  bazen çok iyi yol tutuyordu, bazen olmayacak yerde kayıyordu. Bu lastikllerin birde türkiye üretimi var. Hamuru bariz bir şekilde daha yumuşak. Türkiye yollarında aslfat kalitesi düşük olduğu için yumuşak hamur tercih edilmesi daha doğru. Sert lastik parlamış asfaltta mermer zemin üzerindeymiş gibi kayıyor. Avrupada asfaltların içindeki malzeme farklı ve asfaltlar daha pütürlü. O tarz zeminlerde de sert lastik daha iyi iş görüyor. O durumdan dolayı bendeki sert hamurlu er300 ler asfalt seciyordu. Şimdi taktığım yumuşak hamurlu efficientgripler kesinlikle daha iyi yol tutuyor.

tarihinde Ayhan Şentürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrullah Aslan

Buhari bey Turanza er 300 ün yerine yeni bir model çıkarmaya başlamış Bridgestone.Desene bakınca aynı Mıchelene ama lastik nasıldır bilemem.Lastikçiye bakarsan Mıchelene den üstün ama...

Yorum bağlantısı
Taner Erbay
(düzenlendi)

kesinlikle tavsiye etmem sert ve ses yapan lastiktir.

lassa ondan bir tık daha yumuşaktır..

ama sert oldugu için sağlam ve inanılmaz km yapar. 60bin km yaptm ben :D

goodyear a gelince tam bir fiyaskodur kısa sürede salınım yapan bir marka.

tarihinde Taner Erbay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rıfat Çakar

Birincil kriterleriniz konfor ve sessizlik ise almayın derim. Güvenli , sağlam ve hem yağmurda hem sıcak ve yağışsız yollarda çok başarılı. Ayhan'ın dediği gibi , Türkiye üretimi olmasına dikkat edin , bu lastikten başınız ağrımaz. 

Daha sessiz ve daha konforlu lastikler var lakin , kısa sürede özelliklerini kaybettiklerinden ötürü güvenliği tehlikeye atıyorlar. Turanza benim gözümde rakiplerinden önde.

Yorum bağlantısı
Turgut Bakar

şimdiki contilerden önce kullandığım bir lastikti.salınım olayı daha az,yol tutuş farkı pek yok,ama biraz daha sesli bir lastikti.sanırım yeni versiyonu çıktı bridgstone.ama contipremium contact5 tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

2006 tdci focusum için (yaz) lastiği alacagım.http://www.lastikcim.com.tr/Bridgestone-Turanza-ER300-20555R16-91V,PR-12677.html linkdeki lastik nasıldır acaba ?beklentilerim sessiz olması ve konfor. bütçe 250tl ye kadar çıkabilirim.ekstra önerebileceginiz marka modellerıde alabilirim arkadaşlar...

Focus'çular bridgestone lastiklerin gürültülü olduğundan şikayet ediyor genelde. 30-40 bin km.lerde bile yol tutuşunu kaybetmiyor ancak aracınızın izolasyonu zayıfsa sese-tıkırtıya hassassanız size göre değil. Ben daha yeni olan T001 düşünüyorum, bakalım.
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Selçuk Keleş

Alma zamanı geldi artık. Kışlıkları boşa taktırdık zaten :)

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

205 50 17 bakıyorum yaz geldi kışlıklar tat vermiyor artık,ne önerirsiniz

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Petlas ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman
(düzenlendi)

F/p olarak bu ebatta, Petlas Velox Sport PT 741 öneririm Ergin tarihinde İ.G&#246ksel Yaman tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

F/p olarak bu ebatta, Petlas Velox Sport PT 741 öneririm Ergin

711  olmaz mı abi deseni daha güzel  :)  Birde 205 50 iyidir değilmi ?

Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

711 olmaz mı abi deseni daha güzel :) Birde 205 50 iyidir değilmi ?

711 hem eski bir seri hemde V desenli kesinlikle önermem. Ayrıca uğuldulu bir şastik.

205/50/17 en sevdiğim ebattır bir otomobilde

Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

711 hem eski bir seri hemde V desenli kesinlikle önermem. Ayrıca uğuldulu bir şastik.

205/50/17 en sevdiğim ebattır bir otomobilde

Jantıda senin önerinle almıştım,lastiğide öyle yapalım abi  :flowers:

Bu fiyat civarı uygundur sanırım

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

T001 taktırdım.

195 65 15 91V

165 TL/adet

Şimdilik memnunum ama pek yol yapmadım.  

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Kuru virajlarda biraz zorladım, yolu bırakmadı, sessizliği de iyi, beğendim.

Umarım 20.000 km sonra da aynı şeyi söyleyebilirim :)

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Murat Doğan

Turanza Er300 70.000 km oldu ve çok iyi.Tek sorun ses ona da alışıyorsunuz.Yol tutuşu ve dayanaklılık diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Turanza Er300 70.000 km oldu ve çok iyi.Tek sorun ses ona da alışıyorsunuz.Yol tutuşu ve dayanaklılık diyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.

Tamam lastik dayanıklı da şansı zorlamamak gerek :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Şakir Koplay

195/50/R16

Bridgestone turanza

315 TL fiyat verdi tekine. Neden bu kadar pahalı anlamadım.

Yorum bağlantısı
Önder Kuru
(düzenlendi)

195/50/R16

Bridgestone turanza

315 TL fiyat verdi tekine. Neden bu kadar pahalı anlamadım.

Çok revaçta olmayan lastiklerin fiyatları boyle oluyor maalesef. Revaçtan kastım en çok kullanilan Ebatlar (Misal 195 65 15, 205 55 16, 185 65 14, 165 70 13 gibi gibi...) dışındakiler. Ben 205 60 16 bakayım dedim 50-60 TL fark çıktı tek lastikte tarihinde Önder Kuru tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...