İçeriğe Yönlendir

Bridgestone Yaz Lastikleri - Sorular, Öneriler, Yorumlar

Lokman Özbek

Recommended Posts

Mert Yeldan

Tam da turanzadan sıkılmaya başlamışken bunu yapmamalıydılar :)

Hem ER300 Hem T001 kullanan biri olarak ilk izlenimim şu yönde. T001 sessiz gerçekten. 200KM oldu takılalı :p

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hem ER300 Hem T001 kullanan biri olarak ilk izlenimim şu yönde. T001 sessiz gerçekten. 200KM oldu takılalı :p

Beğenmek için çok erken ama :) Benim aracımda ben eski ile yeni er300 ler arasında ciddi bir fark hissetmiyorum, çok mu ruhsuzum acaba :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Beğenmek için çok erken ama :) Benim aracımda ben eski ile yeni er300 ler arasında ciddi bir fark hissetmiyorum, çok mu ruhsuzum acaba :)

araban tırt, lastiği duymaya sıra gelmiyordur, ultra premiyum ford olsa... :seytan: demek ki eskisinin dişleri bitince değiştin, kauçuğun yolu tutabildiği için

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

araban tırt, lastiği duymaya sıra gelmiyordur, ultra premiyum ford olsa... :seytan: demek ki eskisinin dişleri bitince değiştin, kauçuğun yolu tutabildiği için

Haklısın abi, Fransız felsefesi durumu kurtarıyor o zaman. Zaten araç normalde yolu hissettirdiğinden bana hep aynı gibi geliyor da olabilir ehe ehe :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ahmet Taşkın

Sıfır fiestamın üstünde gelen B250 bridgestone lastikleri asla alınmayacak lastik listesine ekleyebilirsiniz. Sert ve kötü bir lastik. Hiç beğenmedim. 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Mert Yeldan

2000Km'ye yaklaştım. Hala çok memnunum :p Bridgestone lastiğin sessiz olacağına inanmazdım :p

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

2000Km'ye yaklaştım. Hala çok memnunum :p Bridgestone lastiğin sessiz olacağına inanmazdım :p

Bir sonraki sefere bu alternatifi değerlendiricem ciddi olarak :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Selçuk Keleş

3500 oldu, hala memnunum :p

:) İnşallah hep memnun olursun. Kışlığa geçerken de rotasyon yaparsın.

Benim ER300'lerin değişimine daha var. 40.000 bile olmadılar. Sıkıntı yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

Lastiklerin iyi olup olmadığı 10,000 km.den sonra belli etmeye başlıyor...Bazen 20,000 leri buluyor anlamak.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

39720130830_114117.jpg

34 binde durum bu.. çok fazla kaymaya başladı.. sadece önleri goodyear veya michelin e geçiş yapmayı planlıyorum. 

hava basıncıda 32

Çok fazla kayma değişmeyecek :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Biraz hor kullanılmış sanki. Hiç rotasyon yapılmadıysa ön-arka değiştirip bir süre daha kullanın. Sonra dördünü birden değiştirirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

neden sadece önleri değiştirdiğim için mi yoksa michelin veya goodyear oldugundan mı

şuankıler turanza er 300 :)

Evet.. araç genelde arkadan kayar ama arkaları değil önleri değiştirmeyi düşünüyorsunuz.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

arka çok keskin virajda kayıyor orada 530d ile de kaydım da .  

Demekki onun da arka lastikleri kötü :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Hasan Can Yılmaz

Herkese merhabalar. Bridgeston Turanza Er300 kullanıyordum. Sert bir lastikti. Focusların zaten bir yol gürültüsünü içeri alma sorunu var. Dolayısıyla konforlu bir lastik değildi. Ancak yol tutuşu, frenlemesi su tahliyesi iyiydi. 60.000 Km ye yakın kullandım. Sert olan lastik zamanla daha da sertleşti tabiki. panik frenlerde ABS devreye girmeye ve araç çizgisinden sapmaya başladı. Yoksa diş derinliği halen yasal muayene sınırlarının üstündeydi.

Geçen hafta tanesi 165tl den 4 tane T001 aldım. İlk gözlemim, er300 e göre yumuşak bir lastik ve araç içine giren yol gürültüsü bariz bir şekilde azaldı. Antalya'da yaşıyorum. Malum yağışlı günlerdeyiz. Yağışlı yollarda güvenli bir lastik. Yaz günleri denemek ve uzun vadede görmek gerek. Bu yumuşaklık kolay yıpranma, yada balon yapma gibi sorunlara yol açacak mı? Malum Antalya sıcağı.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Hasan Basri Bayraktar

Evet 10 bin oldu , havalar soğumasıyla ses arttı :p

EE sonuç ...şu lastikler arasında kaldım...pirelli p1 .brıdgeston t 001 . goodyear effingrıp... pirelli  160 lira ,T 001 190 lira, goodyear 200 lira... lütfen yorum... :yes:

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Pirelli p1 kullanıyorum yaklaşık 16000 km oldu frenlerde hala kayma yok ıslak zeminde denilenin aksine 3 kanallı oluşunun dezavantajı var deniliyor ama ıslak zeminde yeri geldi deneme amaçlı 150 ile şerit bile değiştirdim sağanak yağarken deneme amaçlı arka yada ön bırakmayı geçtim esneme bile yapmadı lastik yol tutuşu güzel ki 195 65 15 ise lastik ebatınız alın zaten 2012 adac testi birincisi bir lastiktir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Pirelli p1 kullanıyorum yaklaşık 16000 km oldu frenlerde hala kayma yok ıslak zeminde denilenin aksine 3 kanallı oluşunun dezavantajı var deniliyor ama ıslak zeminde yeri geldi deneme amaçlı 150 ile şerit bile değiştirdim sağanak yağarken deneme amaçlı arka yada ön bırakmayı geçtim esneme bile yapmadı lastik yol tutuşu güzel ki 195 65 15 ise lastik ebatınız alın zaten 2012 adac testi birincisi bir lastiktir.

Teşekkürler...

Babamın arabası...dobloya dün aldım .10 km kadar kullandım ...ama merak ettiğim şey uzun yol testi idi...sizin örneğiniz benim için çok önemli...

lastiği elimle kontrol ettim ..çok yumuşak...acaba 10 binden sonra sertleşir mi...suda kızaklama sıkıntısından bahsediliyor......ne kadar doğru...

Yorum bağlantısı
Behram Doygun

Ani fren asılmadım ıslak zeminde ama normal bir frenlemede çok güzel şekilde duruyort kayma felan olmadan ama panik frende kuruda kayma yok ıslak zeminde denemedim hiç bir zaman

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

T001 neden ucuz ?

Aslında ucuz değil...lastikçi, arkadaşım...stok yapmış bana uygun veriyor...kendisi 185 e almış ve satış fiyatı 220 lira şu an...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...