İçeriğe Yönlendir

Devirde Dalgalanmalar Ve Stop Etme

Yasin Çelik

Recommended Posts

Ahmet Altıntaş

bence problemin kök nedeni tamamen aracın beyin yazılımı ile ilgili yeni seviye programlar geldiginde servis size ulaşıp probleminizi çözecektir.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
bence problemin kök nedeni tamamen aracın beyin yazılımı ile ilgili yeni seviye programlar geldiginde servis size ulaşıp probleminizi çözecektir.

Sorun benim Düşünceme göre de aynı dediğiniz gibi fakat benim duymak istediğim bu kadar net bir cevabı neden Ford yetkilisi söylemiyor?

bana deselerki sorun yazılım ile ilgili bununla ilgili bir çalışma başlattık yazılımın bize ulaşması 4 ay kadar sürer bizde sizi ayıyıp problemi halletmek üzere servisimize çağırırız . tam olarak bunun gibi basit bir kaç cümleyi söylemekten aciz bir kurum ile karşı karşıyayım.

Yoksa ne Forda ne de çalışanlarına bir garezim yok,öyle olsa zaten Ford tercih etmezdim bir çok altarnatifi varken :good1:

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Sorun benim Düşünceme göre de aynı dediğiniz gibi fakat benim duymak istediğim bu kadar net bir cevabı neden Ford yetkilisi söylemiyor?

bana deselerki sorun yazılım ile ilgili bununla ilgili bir çalışma başlattık yazılımın bize ulaşması 4 ay kadar sürer bizde sizi ayıyıp problemi halletmek üzere servisimize çağırırız . tam olarak bunun gibi basit bir kaç cümleyi söylemekten aciz bir kurum ile karşı karşıyayım.

Yoksa ne Forda ne de çalışanlarına bir garezim yok,öyle olsa zaten Ford tercih etmezdim bir çok altarnatifi varken :)

Yasin Bey,

Bahsettiginiz cumleyi bana Otokoc soyledi, soyledi de ne oldu? Yine ayni bekliyoruz. Sonu yok.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Yasin Bey,

Bahsettiginiz cumleyi bana Otokoc soyledi, soyledi de ne oldu? Yine ayni bekliyoruz. Sonu yok.

Ahmet bey bu durumda ne yapalım ? ben gerçekten bu olaya kayıtsız kalmak istemiyorum bi düşünceniz var ise birlikte hareket edebiliriz

Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Ahmet bey bu durumda ne yapalım ? ben gerçekten bu olaya kayıtsız kalmak istemiyorum bi düşünceniz var ise birlikte hareket edebiliriz

Ford servisinde gördüklerim aynen şu şekilde gerçekleşiyor sabah saat 08:30 açılış elemanlar tulumlarını falan giyiyor,ufak çaplı temizlik,sabah teslim edilecek araç var ise onun eksikliklerinin giderilmesi v.s ondan sonra saat 10:00 da çay molası :) sonrasında ne kadar sürer bilmiyorum bu çay molası ama 12:00-12:30 dan 13:30 a kadar yemek molası ondan sonra esas yapılan iş bu saatten akşam saat 18:00 e kadar ne yapılıyorsa bu nasıl servis ben anlamış değilim gidiyorsun usta'ya bişey soruyorsun tabi adı usta :) adam çok afedersiniz bön bön yüzünüze bakıyor kısacası içler acısı bi durum ne yapacağız böyle bilmiyorum kaşıkla kazan kepçe ile dağıt sonra da rezil ol stres çek bunlarda cabası...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Ford servisinde gördüklerim aynen şu şekilde gerçekleşiyor sabah saat 08:30 açılış elemanlar tulumlarını falan giyiyor,ufak çaplı temizlik,sabah teslim edilecek araç var ise onun eksikliklerinin giderilmesi v.s ondan sonra saat 10:00 da çay molası :good1: sonrasında ne kadar sürer bilmiyorum bu çay molası ama 12:00-12:30 dan 13:30 a kadar yemek molası ondan sonra esas yapılan iş bu saatten akşam saat 18:00 e kadar ne yapılıyorsa bu nasıl servis ben anlamış değilim gidiyorsun usta'ya bişey soruyorsun tabi adı usta :yes: adam çok afedersiniz bön bön yüzünüze bakıyor kısacası içler acısı bi durum ne yapacağız böyle bilmiyorum kaşıkla kazan kepçe ile dağıt sonra da rezil ol stres çek bunlarda cabası...

ben bu durumun 444FORD da bile farklı olduğunu düşünmüyorum.Beni ne arıyan var nede telefon açtığım zaman telefonuma çıkan.

bunların hakkından gelmekte öyle kolay değil,Almanya hariç nerdeyse tüm avrupadaki ford lara mail attım adamlar Türkiyede bu işi sadece Otosan ile çözebilirsiniz diye cevap yazıyorlar.

Saanırım en sonunda tabela yaptırıp kendimce bir eylem yapacağım bu araçlarda şu bu sorunlar var ve yetlikileri çözemiyor diye.

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
ben bu durumun 444FORD da bile farklı olduğunu düşünmüyorum.Beni ne arıyan var nede telefon açtığım zaman telefonuma çıkan.

bunların hakkından gelmekte öyle kolay değil,Almanya hariç nerdeyse tüm avrupadaki ford lara mail attım adamlar Türkiyede bu işi sadece Otosan ile çözebilirsiniz diye cevap yazıyorlar.

Saanırım en sonunda tabela yaptırıp kendimce bir eylem yapacağım bu araçlarda şu bu sorunlar var ve yetlikileri çözemiyor diye.

Tam tahmin ettigim gibi, yerli temsilciye yonlendiriyorlar. Bilmiyorlar ki burada neler donuyor. Aslinda diger birkac firmanin(biri Alman "halk arabasi", digeri Fransiz aslani___isimlerini vermeyelim alinmasinlar!!) yerli temsilcileri ile karsilastirildiginda Otosan'a binlerce kez sukredebiliriz bile.

Sonuc olarak, bu sorunu yasayan birkac kisi daha bulalim Yasin Bey, illaki vardir, ya da farketmiyor da olabilir kullanicilar. Toplu bir sekilde tum otomobil dergilerine yazalim, Onno Usta'nin bu sekilde distributorleri harekete gecirebildigi durumlar olmustu.

Selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Tam tahmin ettigim gibi, yerli temsilciye yonlendiriyorlar. Bilmiyorlar ki burada neler donuyor. Aslinda diger birkac firmanin(biri Alman "halk arabasi", digeri Fransiz aslani___isimlerini vermeyelim alinmasinlar!!) yerli temsilcileri ile karsilastirildiginda Otosan'a binlerce kez sukredebiliriz bile.

Sonuc olarak, bu sorunu yasayan birkac kisi daha bulalim Yasin Bey, illaki vardir, ya da farketmiyor da olabilir kullanicilar. Toplu bir sekilde tum otomobil dergilerine yazalim, Onno Usta'nin bu sekilde distributorleri harekete gecirebildigi durumlar olmustu.

Selamlar

Tamam o halde bu konuda benim bilgim yok sizden gelen talimatlar doğrultusunda istediğiniz hareketi gerçekleştirmek üzere talimatınızı bekliyorum o zaman

:good1:

Yorum bağlantısı
Engin Oynak

Selamlar

Bende sizinle beraber hareket ederim arkadaşlar,sorun bu olmasada buna benzer sorunlarım var çözsünler parayı almakla iş bitmiyor...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)

Dün otosan dan aradılar

telefondaki arkadaş ın verdiği bilgiler şu doğrultuda:

aracınız servis tarafından kontrol edilmiş ve bahsi geçen bir arızanın olmadığı saptanmıştır,sorununuz vites geçişlerinde debriyaj a uzun süreli basmaktan kaynaklanıyor bilgisini bana aktardı,

Bu vesile ile ben 13 yıldır araba kullanmıyormuşum meğer bunu anladım ,

bir ara aracı satıp şöförlükten filan istifa etmeyi düşünmedim değil .

tam bir mizah konusu olur bu otosanın anlattıkları.

Bende aracı aldığım yere gidip sorunu birde onlara anlattım ( Daha evvelki servis farklı idi) onlarda hemen bakalım diyerek tecrübe etmek üzere yola çıktık ,ama malesef arıza dan eser yok ;)

sonra ben göstereyim dedim sonuç değişmedi,ama ısrarla isterseniz bırakın birde soğukken deniyelim dediler,bakalım bir ara bırakıp öyle bi denettireceğim

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
Dün otosan dan aradılar

telefondaki arkadaş ın verdiği bilgiler şu doğrultuda:

aracınız servis tarafından kontrol edilmiş ve bahsi geçen bir arızanın olmadığı saptanmıştır,sorununuz vites geçişlerinde debriyaj a uzun süreli basmaktan kaynaklanıyor bilgisini bana aktardı,

Bu vesile ile ben 13 yıldır araba kullanmıyormuşum meğer bunu anladım ,

bir ara aracı satıp şöförlükten filan istifa etmeyi düşünmedim değil .

tam bir mizah konusu olur bu otosanın anlattıkları.

Bende aracı aldığım yere gidip sorunu birde onlara anlattım ( Daha evvelki servis farklı idi) onlarda hemen bakalım diyerek tecrübe etmek üzere yola çıktık ,ama malesef arıza dan eser yok :D

sonra ben göstereyim dedim sonuç değişmedi,ama ısrarla isterseniz bırakın birde soğukken deniyelim dediler,bakalım bir ara bırakıp öyle bi denettireceğim

Otosan'in verdigi bilgi onlerine sunulmus metni okumak gibi olmus. Sonucta arac bosta hafif meyilde kaydirirken de olabiliyor bu, ne alakasi varmis debriyaj ile.

Sorun serviste tekrarlamadi dediginizde ben de birbilgi ekleyeyim dedim: Benim gittigim servisteki gorevli, o zamanlar aracim 2.000km de idi, zamanla arac sizin kullanim tarziniza alisacak, ama yine de bir sorun oldugu muhakkak, yazilim guncellemesi icin aracinizin bilgilerini gonderecegim demisti. Bugun itibariyle 4.500km deyim. Ilk 2.000 km de arac bosta iken 2 defa stop etmisti(yakit kaynakli olamaz, hala ayni yerlerden yakit aliyorum), ama o gunden beridir stop etmedi, bazen istedi stop etmek ben mudahale ettim, ama acikcasi sanki eskisi gibi degil bir miktar duzelmis gibi, ya da ben farkinda olmadan araca uyum sagladim ve gaza basiyorum. Ya da gercekten zaman icinde arac ve ben uyum sagladik, en azindan stop etmiyoruz, ama arada sirada olsa da anlamsiz kendi kendine devir dusmesi devam ediyor.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
Otosan'in verdigi bilgi onlerine sunulmus metni okumak gibi olmus. Sonucta arac bosta hafif meyilde kaydirirken de olabiliyor bu, ne alakasi varmis debriyaj ile.

Sorun serviste tekrarlamadi dediginizde ben de birbilgi ekleyeyim dedim: Benim gittigim servisteki gorevli, o zamanlar aracim 2.000km de idi, zamanla arac sizin kullanim tarziniza alisacak, ama yine de bir sorun oldugu muhakkak, yazilim guncellemesi icin aracinizin bilgilerini gonderecegim demisti. Bugun itibariyle 4.500km deyim. Ilk 2.000 km de arac bosta iken 2 defa stop etmisti(yakit kaynakli olamaz, hala ayni yerlerden yakit aliyorum), ama o gunden beridir stop etmedi, bazen istedi stop etmek ben mudahale ettim, ama acikcasi sanki eskisi gibi degil bir miktar duzelmis gibi, ya da ben farkinda olmadan araca uyum sagladim ve gaza basiyorum. Ya da gercekten zaman icinde arac ve ben uyum sagladik, en azindan stop etmiyoruz, ama arada sirada olsa da anlamsiz kendi kendine devir dusmesi devam ediyor.

Ben bu konuşmanın üzerine servisi aradım ( size otosan nasıl bir bilgi geçti) diye , Ama servise bilgi geçmemişler henüz . Ayrıca servis şefi bana böyle bir yanıt vermezler umarım diye hayıflandı.

bu arıza ile ilgili 3 adet daha sıfır araçta test yapıldı ve buı arıza var ama çok hafif buda normal karşılanıyor benimki ise biraz daha bariz yapıyor bu açıklamayı yaopanda servis yetkilisi.

bakalım bi görüşsünler servis ile neolacak :)

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Engin Oynak
Ben bu konuşmanın üzerine servisi aradım ( size otosan nasıl bir bilgi geçti) diye , Ama servise bilgi geçmemişler henüz . Ayrıca servis şefi bana böyle bir yanıt vermezler umarım diye hayıflandı.

bu arıza ile ilgili 3 adet daha sıfır araçta test yapıldı ve buı arıza var ama çok hafif buda normal karşılanıyor benimki ise biraz daha bariz yapıyor bu açıklamayı yaopanda servis yetkilisi.

bakalım bi görüşsünler servis ile neolacak :)

Umarım sizi üzecek bir sorun çıkmaz ayrıca sanmıyorum ki servis otosan ile tersleşsin bastırarak diyemez bu araçlar sorunlu değiştir yada araçları geri çağır diyemez çünkü onlar bir BMW,MERCEDES,yada TOYOTA olamazlar adamlar yaptıkları hataları kabul edip 20000 e yakın aracı geri çağırdı hemde 2008 ve sonrasında bu toyota için geçerli fren sisteminden kaynaklı bir arıza sebebiyle araçlar tamir için geri çağrıldı sorgusuz sualsiz müşteriye sorunsuz teslim edilecek araçlar tek kuruş alınmadan o zaman ford da yapsın bunu o zaman alkışlayalım herşey satana kadar ama çağıramaz çünkü araç mükemmel bir satış oranı yakalamışken leke sürdürmek istemez amaç bu ama bilmiyorlar ki sorun yaşayan adam bir daha ford a gelirmi bunu düşünüyorlar mı acaba?

Ben sizin tarifiniz üzerine kendi aracımda deneme yaptım ama herhangi bir sorun hissetmedim eğer imkanınız var ise ir buluşma düzenleyerek benim aracımda da denemenizi isterim gerçekten var da ben mi anlamadım yoksa derecesi mi az bir çözüme kavuşturalım isterseniz...

Ben de ilk aldığım zamanlarda sağ alt taraftan torpido nun altından sanki böyle gevşek vida sesiymiş gibi bir ses duyuyordum ama servise gittiğimde bu sesi duymadılar aksine o zaman bende duymadım o sesi,fakat sonra bir gün silecekleri çalıştırdığımda da aynı sesi duyunca sesin sensörlerden geldiğini anladım silecek çalıştığı zaman ses geliyordu ki muhtemelen o bölgede bir parça teması olabilir diye düşündüm ama ses ne azaldı ne de yükseldi.

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Umarım sizi üzecek bir sorun çıkmaz ayrıca sanmıyorum ki servis otosan ile tersleşsin bastırarak diyemez bu araçlar sorunlu değiştir yada araçları geri çağır diyemez çünkü onlar bir BMW,MERCEDES,yada TOYOTA olamazlar adamlar yaptıkları hataları kabul edip 20000 e yakın aracı geri çağırdı hemde 2008 ve sonrasında bu toyota için geçerli fren sisteminden kaynaklı bir arıza sebebiyle araçlar tamir için geri çağrıldı sorgusuz sualsiz müşteriye sorunsuz teslim edilecek araçlar tek kuruş alınmadan o zaman ford da yapsın bunu o zaman alkışlayalım herşey satana kadar ama çağıramaz çünkü araç mükemmel bir satış oranı yakalamışken leke sürdürmek istemez amaç bu ama bilmiyorlar ki sorun yaşayan adam bir daha ford a gelirmi bunu düşünüyorlar mı acaba?

Ben sizin tarifiniz üzerine kendi aracımda deneme yaptım ama herhangi bir sorun hissetmedim eğer imkanınız var ise ir buluşma düzenleyerek benim aracımda da denemenizi isterim gerçekten var da ben mi anlamadım yoksa derecesi mi az bir çözüme kavuşturalım isterseniz...

Ben de ilk aldığım zamanlarda sağ alt taraftan torpido nun altından sanki böyle gevşek vida sesiymiş gibi bir ses duyuyordum ama servise gittiğimde bu sesi duymadılar aksine o zaman bende duymadım o sesi,fakat sonra bir gün silecekleri çalıştırdığımda da aynı sesi duyunca sesin sensörlerden geldiğini anladım silecek çalıştığı zaman ses geliyordu ki muhtemelen o bölgede bir parça teması olabilir diye düşündüm ama ses ne azaldı ne de yükseldi.

Sn Ahmet Öztürk'ün söyledikleri oldukça mantıklı, yani aracın kullanıma alışması yada sürücü ile uyum sağlaması,

sonuçta bu problem var otosan ve servis ise boşa yada doluya bişiler yapmaya çalışıyorlar gibi ama malesef boş çabadan öteye geçemdi henüz.belki ileriki kilometrelerde bu sorun rodaj dönemi ile birlikte azalacak ve yok olacak bunuda bilemiyorum,ama bir çok sensörün olduğu araçlarda bu şekil bir düzenleyiciyi sağlamak programlamakta kolay olmasa gerek belkide yazılımında bir problem olabilir.

Buluşma tabikide her kez için müsayit bir zamanda olabilir.

Son olarak aslında sorunsuz bir araba sanıyorum günümüz şartlarında yok ama en azından servislerin sağlaması gereken müşteri hizmet anlayışı yok gibi.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Volkan Han

Arkadaslar hepinize merhaba bendede 2009 model 1.4 tdci yeni kasa ford fiesta var.ılk yıl arabamda hıc bır arıza yokken sımdı burada tam 50 madde yazabılırım:(ama forumun konusunu dagıtmamak ıcın devır olayını anlatayım.bendekı sorun arabamı aldıktan 13 ay sonra basladı.yanı forumdakı yazılım yanlışmış guncelleme yapmak lazımmıs cumlelerıne katılmıyoprum.13 aydakı yazılımda aynıydı sımdıkıde aynı.aracı 2008 kasım ayında aldım ve 1 mart 2010 dan berı 2 aydır o sorunu yasıyorum.aracı bosa alıp (ayak debrıyaja basılı degıl) frene basarken 1200-1100 devıre cıkmaya basladı bunu basta onemsemedım.ama son 2 haftadı 300 devıre dusup motor stop etmeye basladı...ozellıkle sunu denedım vıtesı bosa alıp ama bu sefer frene basarken debrıyajada sonuna kez bastım ve hep 750 devrı gordum .bu sekılde devır ne yukselıyor ne dusuyor.bu tamamen debrıyaj balatası yada o ekıpmanla ılgılı bır sorun...buna emınım bu ay sonu servıse gıdecegım ve baslarına eksıcemmmmmm.servıse gıden arkadaslar lutfen burda paylassın.ve sızde deneyın goreceksınız kı vıtes bosta ve hem fren hem debrıyaja basıp dururken devır degısmıcek.kavrama tam bırakmıyor ıste sorun bu

Kusura bakmayın yazarken acemıyım bır sıkıntım daha var.Gercı baslık bu degıl ama.Aracım dururken dıreksıyonu tam saga yada tam sole cevırdıgımde amortisor cıvarlarından oldukca rahatsız edıcı garc sesı gelıyor.Baska forumlarda kule bılyaları garantıden degıstırenlerı okumustum.Bole bısey basına gelen varmı???hangıs ervıs sorun cıkarmadan bedava degıstırdı????

Şimdi telefon ile görüştüm arkadaşlar incelemeye hala devam ediyorlar bilgisini aldım

Tam olarak rölantide düşme yada oynama olmuyor .Aracı hareket ettirdik bir iki yaptık ikinci viteste 3500 devirde filan hemen gazdan ayağımı çekip boşa aldığımda devir saati düşüşe geçiyor,ve 1100rpm 1200rpm gibi yükseliyor yada arada 600rpm lere düşüp normal seviyesine geliyor. yani daha önceki aracım focus 1 kasa lpg li oda aynen böyle idi

arkadasım aynısı bende var tamamen debrıyaj balatası ve kavramayla ılgılı bır sorun bu cunku arac rolantıde calısırken saat gıbı 750 devrı goruyorum.bendekı sorunlar senınkının aynısı.bu araclarda kronık debrıyaj sorunu var

Yorum bağlantısı
Volkan Han

yasın bey merhaba

Bende cekmekoy otokoctan aldım ve daha bu sorunla ılgılı servıse goturmedım sadece sızınle ılgılenmedıklerını ve dıger forumdakı arkadaslarlada ılgılenılmedıgını okuyunca acıkcası canım sıkıldı.benım aracada normal dıyecekler dıye.ben hep debrıyajdan suphelenmıstım.ama dun ankara otokoctan bılgısıne guvendıgım bırıne telefon actım ve sorunumu tane tane aktardım.bana debrıyajdan degıl ya max sensorunden(hıc duymadım acaba maf sensorumu demek ıstedı) yada yakıta hava gırıyor dedı...Ben ılk once cekmekoydekı aracı aldıgım servıse bu ay sonu gıdecegım.ıstersenız beraber gıdebılırız yada soyle yaparız kım sorununu hangı servıste cozebılırse dıgerıyle opaylasırsa ıyı olur.

bu arada sıze bısey sorucam 1 den 2. vıtese atıncada bı garıplık basladı sankı sılkelıyor arac durmak ıstıyor gıbı ozellıklede 2 ye gecırıp gaza basmazsanız sızdede varmı boyle bırsey?

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

merhaba Volkan Bey,

3 defa goturdum ben Istinye Otokoc'a.hep yazilim hep yazilim dediler. 444'e kayit da biraktim, onlar da ayni seyi dediler. Daha once forumda bahsettigim gibi, sorun sanki azaldi gibi. Ama yine de 15gun de bir stop ediyor, veya etmek uzereyken ben mudahale ediyorum. bence de debriyaj ile ilgili degil ama can sıkıcı bir problem.

selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
yasın bey merhaba

Bende cekmekoy otokoctan aldım ve daha bu sorunla ılgılı servıse goturmedım sadece sızınle ılgılenmedıklerını ve dıger forumdakı arkadaslarlada ılgılenılmedıgını okuyunca acıkcası canım sıkıldı.benım aracada normal dıyecekler dıye.ben hep debrıyajdan suphelenmıstım.ama dun ankara otokoctan bılgısıne guvendıgım bırıne telefon actım ve sorunumu tane tane aktardım.bana debrıyajdan degıl ya max sensorunden(hıc duymadım acaba maf sensorumu demek ıstedı) yada yakıta hava gırıyor dedı...Ben ılk once cekmekoydekı aracı aldıgım servıse bu ay sonu gıdecegım.ıstersenız beraber gıdebılırız yada soyle yaparız kım sorununu hangı servıste cozebılırse dıgerıyle opaylasırsa ıyı olur.

bu arada sıze bısey sorucam 1 den 2. vıtese atıncada bı garıplık basladı sankı sılkelıyor arac durmak ıstıyor gıbı ozellıklede 2 ye gecırıp gaza basmazsanız sızdede varmı boyle bırsey?

bu şekil bir arıza bende henüz mevcut değil, ama sizde var ise bende de en kısa zamanda olur bu şansla :D

Yorum bağlantısı
Volkan Han
(düzenlendi)
merhaba Volkan Bey,

3 defa goturdum ben Istinye Otokoc'a.hep yazilim hep yazilim dediler. 444'e kayit da biraktim, onlar da ayni seyi dediler. Daha once forumda bahsettigim gibi, sorun sanki azaldi gibi. Ama yine de 15gun de bir stop ediyor, veya etmek uzereyken ben mudahale ediyorum. bence de debriyaj ile ilgili degil ama can sıkıcı bir problem.

selamlar

ahmet bey merhaba

ben dun bılgısıne cok guvendıgım bırını aradım ford ankaradan.ya max-maf sensoru yada yakıt hava alıyordur gel ankaraya makınaya baglayalım hemen cozelım dedıler.....bu forumda sız ve yasın bey ayrıca baska bır forumdada 3 arkadas daha magdur.ve ıclerınden servıse gıtmeyen bır ben varım.bende sızın yazdıklarınızı okuyup cozemedıklerını gorunce moralım 0 a ındı:p((( ben cekmekoy otokoca bu ay sonu gıdecegım ve duzeltme yaparlarsa her 2 forumdada paylasacagım cunku bu sekılde araba surulemez.yanı vıtesı bosa alıp hem debrıyaj hem frenle durulmaz.zaten balatalar bıter.

bende 13000 kılometrede yaklasık 3 hafta once bosa atıp frene bastıgımda devır 1200 e cıkıyordu araba tamamen durunca yada frenden ayagımı cektıgımde 750 ye dusuyordu.buna ınsan katlanabılır ama sımdı son 1 haftadır ya 1100 e cıkıyor yada 300 e dusup duruyor.durmaması ıcın debrıyaja tekrar bastıgımda 750 ye donuyor.bırde bısey farkettım.1.vıtesten 2 ye gecırdıgımde ayagım gazda ve debrıyajda olasın araba devır kaybedıyor ve sılkelenıp durmak ıstıyor.

yazılım olamaz ben ılk bakımı 10000 kılometrede yaptırdım acsınlar kayıtlara baksınlar o zaman aracımda boyle bır sıkayet yoktu nasıl yazılım derler??????

neyse gelısmelerı paylasacagım sızınle

tarihinde Mehmet tarafından düzenlendi
L
Yorum bağlantısı
Volkan Han
merhaba Volkan Bey,

selamlar

ahmet bey aklıma bır soru takıldı.3 Kez aracı goturdunuz ve sıze her seferınde yazılım hatası yazılım yenılenmelı dedıler.Pekı sız demedınızmı adamlara bu sorun yenı meydana geldı daha once yoktu daha oncekı aracımdakı yazılımımla sımdıkı aynı dıye??? yoksa sızın ılk alındıgı gunden berımı boyle??

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
ahmet bey aklıma bır soru takıldı.3 Kez aracı goturdunuz ve sıze her seferınde yazılım hatası yazılım yenılenmelı dedıler.Pekı sız demedınızmı adamlara bu sorun yenı meydana geldı daha once yoktu daha oncekı aracımdakı yazılımımla sımdıkı aynı dıye??? yoksa sızın ılk alındıgı gunden berımı boyle??

Merhaba Volkan Bey,

İlk aldigim gunden beri boyle. Ocak'ta aldim, su anda 5500'de. Cok sık olmuyor, ama oldugunda sinir bozuyor.

Bu arada sorunu cok iyi tanimlamissiniz, tam da sizdeki gibi oluyor. Yeni serilerin 1.4 tdci'larinda olan bir yazilim sorunu dediler. Ford Ingiltere'ye yazilim guncellemesi icin talep actik dediler, 444'lu telefondan da evet talep acilmis onayini aldim ve bekliyorum. Isin acikcasi pek vaktim yok. Ama aslinda ugrasmak lazim, ama TR'de cogu zaman sinirlendiginize degmiyor, baska konulardaki tecrubelerimden edindigim sonuc.

Sonuc olarak 1-2 hafta icerisinde bir vakit bulabilirsem bir kayit daha acacagim, ve servisi ziyaret edecegim, eger siz de bu arada sorununuza bir cozum bulabilirseniz ve bizlere de bildirirseniz memnun olurum.

selamlar

Yorum bağlantısı
Volkan Han
Merhaba Volkan Bey,

İlk aldigim gunden beri boyle. Ocak'ta aldim, su anda 5500'de. Cok sık olmuyor, ama oldugunda sinir bozuyor.

Bu arada sorunu cok iyi tanimlamissiniz, tam da sizdeki gibi oluyor. Yeni serilerin 1.4 tdci'larinda olan bir yazilim sorunu dediler. Ford Ingiltere'ye yazilim guncellemesi icin talep actik dediler, 444'lu telefondan da evet talep acilmis onayini aldim ve bekliyorum. Isin acikcasi pek vaktim yok. Ama aslinda ugrasmak lazim, ama TR'de cogu zaman sinirlendiginize degmiyor, baska konulardaki tecrubelerimden edindigim sonuc.

Sonuc olarak 1-2 hafta icerisinde bir vakit bulabilirsem bir kayit daha acacagim, ve servisi ziyaret edecegim, eger siz de bu arada sorununuza bir cozum bulabilirseniz ve bizlere de bildirirseniz memnun olurum.

selamlar

elbette bende duzeltırsem ayrıntılarıyla ve servıs adı vererek foruma yazacagım belkı banadea sızın gıbı kayıt acıcaklar yada ankaradakı adamın dedıgı gıbı sensor degıstırecekler.

Yorum bağlantısı
Volkan Han

1.4 dızel kullanan Arkadaslara bır sorum olucak.Ilk kez bugun farkettım.Arac

1)motor sogukken ılk kez calıstırdıgımda 1.vıtesten 2 vıtese gecırıp gazdan ve debrıyajdan ayagımı cekersem arac kendı kendıne hızlanıyor

2)motor sıcakken aynı seyı yaparsam hızlanmıyor ama durmuyorda 750 devırde gıtmeye devam edıyor:)))

soru bu bendekı devır bozukluguna paralel bır sorunmu?yoksa araca yenı eklenen guzel bır ozellıkmı???

Yorum bağlantısı
Ayhan Şentürk

Motor soğukken motor çok daha canlı oluyor. Bunu bende farkediyorum. İlk çalıştırdığımda 2. vitese alıp gaza hafif bassamda araba çok canlı ve iyi hızlanıyor.

Motor soğukken turboda çok sıcak olmuyor ve dolayısıyla içinden geçen havada soğuk oluyor, içindeki oksijen miktarıda fazla olunca daha iyi yanma oluyor. Ben ona bağlıyorum. İntercooler olsa belki devamlı öyle olur ama intercoolerdan geçerken 1.1 bar olan turbo basıncı 1 bara düşer. Intercooler havanın geçişine biraz diren gösteriyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
1.4 dızel kullanan Arkadaslara bır sorum olucak.Ilk kez bugun farkettım.Arac

1)motor sogukken ılk kez calıstırdıgımda 1.vıtesten 2 vıtese gecırıp gazdan ve debrıyajdan ayagımı cekersem arac kendı kendıne hızlanıyor

2)motor sıcakken aynı seyı yaparsam hızlanmıyor ama durmuyorda 750 devırde gıtmeye devam edıyor:)))

soru bu bendekı devır bozukluguna paralel bır sorunmu?yoksa araca yenı eklenen guzel bır ozellıkmı???

Volkan Bey, nokalı harflerimiz nerede, Neden kullanmadınız... ?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...