İçeriğe Yönlendir

Devirde Dalgalanmalar Ve Stop Etme

Yasin Çelik

Recommended Posts

Volkan Han

Arkadaslar 1. vitesten 2 ye gecırdıgımde kesınlıkle gaza basmıyorum ve araba kesınlıkle durmuyor:))))

ıster motor soguk ıster sıcak olsun.bugunku testımde 100 km kullandım 3 dakıka stop ettım tekrar calıstırdım 2. vıtese attım(gaza asla basılmıyor) arac durmuyor?????ıstersenız sonsuz gıdın arac durmuyor gızlı bır el sankı jıkle cekmıs gıbı arac 750 sabıt devırde gıdıyor:)))????

Yorum bağlantısı
Abdussamed Acar

otomatik jikle dedikleri olay değil mi bu... Ben Peugeot Boxer 2.0 HDI da hiç gaza basmadan düz bir yolda 1-2-3-4-5 yapabiliyorum stop ettirmeden... araç zorlandığı an kendisi otomatik rölanti devrini yükseltiyor... Birçok yeni nesil dizelde var bu olay...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Arkadaşlar malum problemim ile ilgili az önce Otosan dan bir telefon aldım,bana bu arızanın kullanıcı kaynaklı olduğunu ve bununla ilgili bir yazı göndereceklerini belirttiler.

Yazı gelince buradan paylaşacağım ( Sanırım bu yazıyı arabanın güneşliğine koyuyormuşuz sorun çözülüyormuş) :s

Neyse bu tür sorunu olupta çözmek isteyen arkadaşlarda kopyalayıp alıntı yaparlar böylelikle tüm sorunlu fiestaların sorunları çözülmüş olur :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Volkan Han
Yazı Fax olarak geldi

scan10002v.jpg

AYIP diyorum başkada bişey demiyorum.Ford aldığım ve koç bunyesınden bır urun aldığım için çok pişmanım çokkk.Ayıp be ınsan bole bır cevap vermeye utanır.Hakkınızı sonuna kadar arayın Yasın bey.Bende 27 mayıs gunu gıdecegım umarım bole bır terbıyesızlık bana yapılmaz..Bunların hepsini mahkemeye verırım.Aracı her calıstırdıgımda bosa attıgımda devır ıyıce 400 e dusmeye basladı.Ne demekmıs vıtes gecırırken cok uzun basılıyormusda sonra gaza basılıyormus.Yahu zaten sorun bosa almada bosa alan bırı nıye gaza bassın.

Bu arada bana ıletılen bılgılerde yakıt pompasındakı arızadanda olabılecegı soylendı.Ozelford servısınden bırıyle yazıstım.yazılım sorunu degıl dedı.

ıste cevabı aynen aktarıyorum

pompa, enjektör, tesisat, mazot basınç müşürlerinden olabilir

not:ankarada bılgısıne guvendıgım bırıde maf sensoru yada yakıt pompası dedı.ben servıs donusu bılgılerı aktarıcam

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Debriyajla birlikte gaza basınca stop mu ediyormuş bunlar... ? Bu normalmiymiş... ?

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Debriyajla birlikte gaza basınca stop mu ediyormuş bunlar... ? Bu normalmiymiş... ?

Sn. Mehmet bey ben bayağı bir zamandır uğraşıyorum bana söylediklerini birde belgelemişler öyle yollamışlar ( sanırım anlama özürlü olduğumu onlarda anladılar)

Ben ne diyim ne yapim bu durumda bilmiyorumki

Sorun, mevcut sorundan ziyade resmen dalga geçer bir davranış sergilemeleri, artık sorunu filan unuttup bunlarla uğraşmaya başladım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Sorun, mevcut sorundan ziyade resmen dalga geçer bir davranış sergilemeleri, artık sorunu filan unuttup bunlarla uğraşmaya başladım.

Sen bi sürücü kursuna git :rolleyes: Bilmiyormuşsun araç kullanmayı :s

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
(düzenlendi)
Sen bi sürücü kursuna git :rolleyes: Bilmiyormuşsun araç kullanmayı :s

Zaten bende aynen böyle söyledim Ford yetkili personeline böyle demiştim ,Tamam ben kabul ediyorum araç kullanamadığımı fakat bunu kendi servisinin yetklisi (sanıyorum serviş şefi) de kullanıp aynı şeyi söylediler.

tarihinde Yasin_ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

Bu nasil is boyle, simdi biz araba kullanmayi bilmiyoruz demek ki oyle mi Yasin Bey? 3 kere goturdum 3'unde de bana yazilim sorunu diyen arkadas bu ara tekrar goturdugumde bakalim bana ne diyecek?inanilmaz, gercekten inanilmaz. simdi bu musteri memnuniyeti mi oluyor. sanirim fiesta icin ayri bir surus kursu almamiz gerekiyor.

olay sadece debriyaj da degil, bosta iken stop ediyor, bosta, daha ne diyeyim? bir gozum surekli devir gostergesinde kaydiriyorum araci. ustelik bunu serviste soyledigimde bana zaten bosta gitmek zararli demisti :lol: gorevli. dusunun sıkısık trafikte hafif meyilde 5km hizda ben araci viteste kaydiracagim galiba. dedigim gibi ayri bir fiesta kursuna gitmemiz gerekiyor.

ben buyuk ihtimalle onumuzdeki hafta servise birakacagim araci. faksin geldigi yere ucumuz veya dordumuz de faks cekelim(4 olduk sanirim degil mi??)..

selamlar

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Dava açmam için neler gerekiyor, hangi evraklar ve nasıl bir yol izlemem lazım biraz bilgi alabilirmiyim ?

Yorum bağlantısı
Volkan Han
Bu nasil is boyle, simdi biz araba kullanmayi bilmiyoruz demek ki oyle mi Yasin Bey? 3 kere goturdum 3'unde de bana yazilim sorunu diyen arkadas bu ara tekrar goturdugumde bakalim bana ne diyecek?inanilmaz, gercekten inanilmaz. simdi bu musteri memnuniyeti mi oluyor. sanirim fiesta icin ayri bir surus kursu almamiz gerekiyor.

olay sadece debriyaj da degil, bosta iken stop ediyor, bosta, daha ne diyeyim? bir gozum surekli devir gostergesinde kaydiriyorum araci. ustelik bunu serviste soyledigimde bana zaten bosta gitmek zararli demisti :) gorevli. dusunun sıkısık trafikte hafif meyilde 5km hizda ben araci viteste kaydiracagim galiba. dedigim gibi ayri bir fiesta kursuna gitmemiz gerekiyor.

ben buyuk ihtimalle onumuzdeki hafta servise birakacagim araci. faksin geldigi yere ucumuz veya dordumuz de faks cekelim(4 olduk sanirim degil mi??)..

selamlar

ahmet bey bende aynı sızın gıbıyım bosta sureklı gozum devırde motor duravakmı dıye.hayır ısın kotusu arabalarımızı satamayızda tam basımız belada valla.benı bekleyın ben 27 mayısta guvendıgım bır servıse goturecegım ve sonucu paylasacagım sızınle(ben daha hıc servıse gıdemedım)

ona gore yasın kardesımızıde alalım 3-4 kısı eger bır sonuc alamazsak aynı yere arabaları bırakalım.onlar dusunsunler gerısını

Dava açmam için neler gerekiyor, hangi evraklar ve nasıl bir yol izlemem lazım biraz bilgi alabilirmiyim ?

yasın kardesim azıcık daha bekle ben hala servıse gıtmedım.su servıse 27 mayısta gıdecegım haftaya.olumlu bır sey cıkarsa sız ve dıger 2 arkadası daha o servıse yonlendırecegım.

hayır ısın kotusu bu sekılde arabalarımızıda satamayız tam basımız belada yanı:s((((((

bendende ıyı bır haber cıkmazsa 4 umuz aynı servıse araclarımzıı bırakırız kendılerı ugrassınlar sonrada toplu mahkemeye verırız ne dersın???

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Tamam o halde ben sizden haber bekliyorum başarılar dilerim

Yorum bağlantısı
Volkan Han
Tamam o halde ben sizden haber bekliyorum başarılar dilerim

yasın selam bu arada dıger forumdada 4 arkadasımda aynı sorun var onlarada bu forumdakı bılgılerı aktardım.Olmazsa hep beraber gıdelım yada toplu mahkemeye verelım dedım toplam 8 kısı olduk

fakat ılgınc bır bılgı vereyımmmm goran dıye bı arkadasdada aynı sorun var ve arac dıesel degıl???? benzınlı???

dıger 7 mız dıesel:)

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik

Evet arkadaşlar şimdi servisle görüşmeden döndüm

Servis şefide böyle bir yazının kabullenemiyeceğini söyledi

Konu ile ilgili olarak bir talep başlattıklarını ve ellerinde 4 adet aynı hatada araç olduğunu belirttiler.

Şimdi bu sorunu çözüme kavuşturmak isteyen arkadaşlar bu servise gidip arızasını bildirsinler ve kaydı açılıp talebe eklensin. Çoğunluk oluşunca servis şefi bunları direkt olarak ford almanya ya yolluyormuş

geri dönüşü ise otosana ve dolayısı ile servise oluyormuş.

Servis Çetaş Mahmut bey ,ben servise benimki ile aynı sorundan muzdarip arkadaşlar var demiştim onlarda bana buraya gelirlerse sorununuz daha kısa sürede kesin çözüme ulaşır bilgisini verdiler.

Yorum bağlantısı
Volkan Han
Evet arkadaşlar şimdi servisle görüşmeden döndüm

Servis şefide böyle bir yazının kabullenemiyeceğini söyledi

Konu ile ilgili olarak bir talep başlattıklarını ve ellerinde 4 adet aynı hatada araç olduğunu belirttiler.

Şimdi bu sorunu çözüme kavuşturmak isteyen arkadaşlar bu servise gidip arızasını bildirsinler ve kaydı açılıp talebe eklensin. Çoğunluk oluşunca servis şefi bunları direkt olarak ford almanya ya yolluyormuş

geri dönüşü ise otosana ve dolayısı ile servise oluyormuş.

Servis Çetaş Mahmut bey ,ben servise benimki ile aynı sorundan muzdarip arkadaşlar var demiştim onlarda bana buraya gelirlerse sorununuz daha kısa sürede kesin çözüme ulaşır bilgisini verdiler.

tesekkurler yasın ben o halde hem benım servıse hemde mahmutbeydekıne gıdeyım ıkısıne bırden

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
tesekkurler yasın ben o halde hem benım servıse hemde mahmutbeydekıne gıdeyım ıkısıne bırden

Diğer sorunlu arkadaşlarada bunu iletirseniz sevinirim Volkan bey

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk
ahmet bey bende aynı sızın gıbıyım bosta sureklı gozum devırde motor duravakmı dıye.hayır ısın kotusu arabalarımızı satamayızda tam basımız belada valla.benı bekleyın ben 27 mayısta guvendıgım bır servıse goturecegım ve sonucu paylasacagım sızınle(ben daha hıc servıse gıdemedım)

ona gore yasın kardesımızıde alalım 3-4 kısı eger bır sonuc alamazsak aynı yere arabaları bırakalım.onlar dusunsunler gerısını

Beraber hareket etmemiz faydali olacaktir, en azindandan oyle umuyorum..

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Beraber hareket etmemiz faydali olacaktir, en azindandan oyle umuyorum..

Birlikte hareket etmek adına bekliyorum servis olarak talep oluşturabilirsek ( çoğunluk olarak) bu iş çözülür

Yorum bağlantısı
Volkan Han

Yasın bey Ahmet bey selam.Bugun 19 mayıs sebebıyle ısten erken cıktım aılemı alıp sıleye gıttık.Sıle yolunu bılırsınız uzun egımlı yollar var.Bu yollarda bos vıtese attım baktım devırde sapma yok frene bastım yıne yok.Sonunda anladımkı yuksek hızlarda bu olmuyor takı hız 49 km ye dustu frene bastı-gımda artma ve azalma basladı::)kısacası bızdekı sorun 1. ve 2. vıtes hızlarındakı devır sorunu...Ahmet bey yasın bey ben 27 mayısta cekmekoy ford otokoç gıdecegım benımle gelmek ıstermısınız????Sonuc alamazsak ordanda ahmet beyle cetaşa gıderız.Ben her durumda cekmekoyden sonuc alamazsamda cetasa gıdecegım zaten.Ucumuz aynı anda(işlerinizi ayarlayabılırsenız çekmekoydekı otokoca gidelim dıyorum ne dersınız?3 kısıyı karsılarında gorunce aynı sorunu olan 3 araba bos gecmezler....karar sızın

dedıgım gıbı ben oradan sonuc alamazsam Yasın beyın dedıgı cetasta mahmut ustaya kayıt actırcam...

Yorum bağlantısı
Yasin Çelik
Yasın bey Ahmet bey selam.Bugun 19 mayıs sebebıyle ısten erken cıktım aılemı alıp sıleye gıttık.Sıle yolunu bılırsınız uzun egımlı yollar var.Bu yollarda bos vıtese attım baktım devırde sapma yok frene bastım yıne yok.Sonunda anladımkı yuksek hızlarda bu olmuyor takı hız 49 km ye dustu frene bastı-gımda artma ve azalma basladı::)kısacası bızdekı sorun 1. ve 2. vıtes hızlarındakı devır sorunu...Ahmet bey yasın bey ben 27 mayısta cekmekoy ford otokoç gıdecegım benımle gelmek ıstermısınız????Sonuc alamazsak ordanda ahmet beyle cetaşa gıderız.Ben her durumda cekmekoyden sonuc alamazsamda cetasa gıdecegım zaten.Ucumuz aynı anda(işlerinizi ayarlayabılırsenız çekmekoydekı otokoca gidelim dıyorum ne dersınız?3 kısıyı karsılarında gorunce aynı sorunu olan 3 araba bos gecmezler....karar sızın

dedıgım gıbı ben oradan sonuc alamazsam Yasın beyın dedıgı cetasta mahmut ustaya kayıt actırcam...

Şu aşamada çetaş mahmut bey in takibinde olduğundan başka bir servise götürmemin çok da doğru olacağını düşünmüyorm ,Fakat sizin gittiğiniz servis bu sorunun sebebi belli çözümüde bizde var demeleri halinde tabikide çetaş mahmut bey i es geçerim lakin geçerli bir sebebimde oluşmuş olur .inanın artık dert anlatacak takatim bile yok en azından arızaya fakır bir servis şefi ile muhatap olmak bile biraz rahatlatıcı benim için

bu arada evet 40 km altında yapıyor bunun üzeri her hızda denedim yapmıyor

Yorum bağlantısı
Ahmet Öztürk

merhaba,

40km/h altinda olmamasi nedeniyle yazilim sorunu bana daha mantikli geliyor.

ben cekmekoy otokoc'a gidebilirim tabiki ama isten izin almamzor olabilir.

benim isyerime yakin istinye otokoc var. soyle de yapabiliriz. ayni gun siz cekmekoy otokoc'ta ben de istinye otokoc'ta birer kayit daha actiririz. servis sefine de ayni sorun icin su servislere de baska arkadaslar basvurdu seklinde bilgi geceriz. bir servis bu sorunu cozuyormus(cetas) onlarla da gorusun mutlaka diye de diretebiliriz. belki servis muduru ile de gorusmek faydali olabilir diye dusunuyorum. ben onumuzdeki hafta istinye otokoc'a 27 mayis icin randevu aliyorum. irtibati koparmayalim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...