İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Cenk Avcı
(düzenlendi)

OK. o zaman, HDMI ı alacağım diğerinide bekleyeceğim bir yerde görürsem deneyeceğim. Çok Teşekkür ederim.

Rica ederim.

tarihinde Cenk Avcı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yani favorim HTC sensation XE kesinlikle şiddetle tavsiye :D

edit:imla düzeltmesi.

Yani ile başlamışsınızda biz ayfonla galaxy s2 karşılaştırıyoruz :D

Saygılarımla

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Arkadaşlar Galaxy S2 için su dock ünitesi Samsung i9100 Galaxy S II Dock ECR-D1A2BEGSTD ve su HDMI aparatı birlikte kullanılabiliyor mu?

Amaç bu dock TV nin yanına konulacak, eve gelince telefon dock'a oturtulup 1080p videolar tv den izlenecek.

Dock : http://www.hepsibura...ategoryId=16113

HDMI Adaptör : http://www.hepsibura...TELDATASAMI9100

Bu tür HDMI bağlantı için gerekli düzeneklerde elektrik ihtiyacı var diye biliyorum ben. Yani linkteki kablonun kutusuna telefonun şarj aleti takılabilyor olması lazım. Aşağıdaki videoda görünüyor. Bunda tam belli olmuyor ama araştırıken gördüm. http://www.mobimega.com/samsung-eia2uhunbecstd-hdtv-adapter-for-galaxy-s2-i9100.html Şu linkte daha belirgin. Bu kablo işinizi görür.

Dock işine gelince; internette dock'un fotoğraflarına baktım aşağıdaki bir görüntü var. Dock'un arkasında kablosu sabit değil, dock'a usb kablo takılabiliyor. Bu haldeyse dediğiniz olur. Mantık basit, Telefonu dock'a oturtup, HDMI adaptörün usb kablosunu dock'a takacaksınız, diğer uca da bir HDMI kablo.

samsung_galaxy_s2_i9100_desktop_ecr-d1a2beg_4.jpg

samsung_galaxy_s2_i9100_desktop_ecr-d1a2beg_5.jpg

samsung-micro-usb-hdtv-adapter_02.jpg

Hep övdüğüm hTC'nin en zayıf yönü de bu orijinal ekipman sorunu. Ben de sürekli bakıyorum bu dock'lara ama böyle hepsiburada.com'da falan bulmak hak getire. Fiyatlara bakın, ürün kadar kargo ücreti :)

http://www.htcaccessorystore.com/tr/p_htc_item.aspx?i=219919&phone=219715

Bu arada Galaxy S2'de DLNA bağlantı imkanı var. Onu da değerlendirebilirsiniz. Televizyonunuz DLNA özellikli değilse, DLNA adaptör alıp, kablosuz şekilde video, müzik ve resimlerinizi TV'nize aktarabilirsiniz. HTC 'nin adaptörü şu mesela; http://www.htcaccessorystore.com/tr/p_htc_item.aspx?i=219800&phone=219715

Galaxy SII, Limango'da 1559 TL.

Normalde ne kadar?

1650-1700 TL civarında. Galaxy 'nin S ikibuçuğu, S üçü, çıkmadan S2 fiyatı daha fazla düşmeyecek anlaşılan :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Masa üstü standı konusunda bilgim yok ama Zafer'in dedikleri doğrudur. Yanlız ben I9100'ü flash disk olarak tv'ye bağladığımda 1080p destek alamıyorum. Televizyonum Samsung 46C7000. 720P'lerde sorun yok. Hdmi'den 1080p alınabilir diye düşünüyorum.

Fatih Bey, Mehmet (Mert)'i yanlış anlamışsınız. Mehmet bizim kardeşimiz gibidir. I9100'ü de hakkını vererek kullandığı için zaman zaman Iphone karşılaştırması yapar bize. Bir müddet sonra tanırsınız zaten Mehmet kardeşimiz. Biz Iphone'a saygılı bir konuyuz:)) Gerektiğinde I9100'de eleştirilir burada. Bu yüzden Iphone kullanıcısı olarak yanlış anlamayın. Ali Bey'de burada Nexus'u arada bir gündeme getiriyor. O'na da saygılıyız ama resmi yollardan satışı olmadığı için sadece platonik bir aşkı koruyoruz burada.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Sonunda konunun son sayfasına eriştim :D bukadar yazı yazılmaz ki yahu... :)

Bu hafta içerisinde eniştem ve ablam Dubai'den Türkiye'ye dönecekler. Gelirken de telefon getirme şansları var. S2 900-1000TL Xperia ARC-S ise 750 TL olarak bulunabiliyor..

Şimdi S2nin kalitesi yazılan 14 sayfalık yazıda ortaya konmuş, özellikle 3d destekli oyun ve hdr gibi uygulamalarla tadından yenmez bir hal almış. Yine de gençliğimden gelen aşırı SE sempatizanlığım beni Xperia Arc-S e götürüyor... Zamanında p990i kullandım ve onun 2mp kamerası günümüzün 8mp kameralarına taş çıkartacak cinsden di.. Ve tabi yaşına göre barındırdığı birçok özellik cabası.

Xperia X1 içimde ukte olarak kalan tek telefondur,biraz da o yüzden onun torunu arc-s mi alsam diyorum..

Olurda S2 alırsam diye 2 sorum var.

1.İGO nasıl navidir? Şuan 5800xm'im ile ovi maps kullanıyorum ve son derece memnunum. Hattımda 8TL sınırsız cepnet olmasına rağmen çevrimdışı olarak entegre gps ile hatasız navigasyon hizmeti alabiliyorum.

İgo da internet ve veri paketi kullanmadan navigasyon kullanabiliyormuyuz? illa hattımızda internet paketi olmak zorunda mı?

2.Kamera karanlık ortamlarda ne görürse onu mu çekiyor yoksa karanlık yerler ucuz telefonlarda ki gibi puslu ve kirli mi duruyor? (tecrübelerinizi öğrenirsem beklentilerimi ona göre sınırlayacağım :) )

Teşekkürler

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Sensation XL ne kadarmış Semih bir soruversene (bu mesajda da htc dedim, görev tamam :tongue:)

1- iGo gayet başarılı Semih. Navigasyon konusunu dert etmene gerek yok. iGo gibi birçok alternatif de mevcut. iGo'da kendi haritası var, internet paketine gerek yok. GPS uydu bağlantısı ile hazır güncel haritalardan faydalanıyorsun.

2- Fotoğraf konusunda bu konuda çok örneği vardı Evren abinin. Önceki sayfalara bilhassa ilk 5-10 sayfa içinde olması lazım. Gece çekimleri örnekleri de mevcut.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

8mp kameradan çok umutlu olmayın derim. Galaxy S'in 5mp'lik kamerası çok iyi çekim yapardı ama onun da flaşı eksikti. 2 mp'lik kameralı modellerin küçük merceklerle uyumu daha iyi olur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
:) yine ben ve nexus u ortaya atıyorum, son duruma göre Evren beyin galaxy S teki 5mp kamera daha iyi sözüne uygun olarak, nexus' ta kullanılan 5mp kamera+flaş ile S2 nin 8mp lik kamerasından daha iyi sonuçlar alınıyormuş, s2 demodeeee :) şaka bir yana nexus yine resmi olarak gelmeyecek sanırım, ne biçim iş bu ya, bize gıcıklar tamamda bizim firmalarda tam gıcık vallahi, getirsenize şu aleti yahu. tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Cevaplar için tekrar teşekkürler, Zafer abi sensation XL 1000-1100 TL gibi bir fiyata..

ARC-S ile ilgili yorumlarınızı hala merak etmekteyim.

sony-ericsson-xperia-arc-s.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Sensation XL ne kadarmış Semih bir soruversene (bu mesajda da htc dedim, görev tamam :tongue:)

1- iGo gayet başarılı Semih. Navigasyon konusunu dert etmene gerek yok. iGo gibi birçok alternatif de mevcut. iGo'da kendi haritası var, internet paketine gerek yok. GPS uydu bağlantısı ile hazır güncel haritalardan faydalanıyorsun.

2- Fotoğraf konusunda bu konuda çok örneği vardı Evren abinin. Önceki sayfalara bilhassa ilk 5-10 sayfa içinde olması lazım. Gece çekimleri örnekleri de mevcut.

zafer hocam xe - xl den daha iyi değil mi? chipsetler farklı, birde batarya farklı

xe- dual-core 1,5 GHz

xl - 1,5 GHz

tarihinde Mustafa Koçak2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Bence Arc ın tipi hoşuna gitmiş senin, forumlarda pek beğenmemişler, ille Sony dersen beklemen lazım, artık dert yaratan erikson yok, sadece Sony isimli ürünler çıkana dek bu markadan alma bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Sony bu pazarın başrol oyuncusu değil. Tasarımla satışı arttırmaya çalışıyor. Arc modellerini pek bilmem ama bir modelinin vida yerlerinden çatladığını söylüyorlardı. Bu arada I9100'ün en önemli özelliği S-Amoled ekranı. Bu ekran için bile başka modele bakmanıza gerek kalmayabilir. Çözünürlüğü güncel modellere göre düşük olmasına rağmen hala daha rekabet edecek düzeyde kaliteli bir ekran.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Amoled olsun taştan olsun, bunun dışındakiler yeterli seviyede değil hala, retina falanda demode oldu bile, şimdi qHD süper amoled revaçta.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bence Samsung led ekran işinde çok iyi atılım yaptı.

İster Tv olsun ister cep telefonu, görüntü kalitesi çok yüksek.

Bir zamanlar en çok sony derdik. Şimdi nereye baksanız samsung almış başını gidiyor. Ekran olarak gerçekten kaliteli. Piyasada cep telefonunda nokia en büyük rakipti. Şimdilerde nokia fazla konuşulmuyor. Bilgisayarda da şu anda gayet başarılı bir performans sergiliyor.(fiyat/ performans) Şu anda çevremde çok kişide samsung görüyor ve özellikleri ve perfonsına bakarak fiyatınıda görünce tavsiye ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Bu tür HDMI bağlantı için gerekli düzeneklerde elektrik ihtiyacı var diye biliyorum ben. Yani linkteki kablonun kutusuna telefonun şarj aleti takılabilyor olması lazım. Aşağıdaki videoda görünüyor. Bunda tam belli olmuyor ama araştırıken gördüm. http://www.mobimega....y-s2-i9100.html Şu linkte daha belirgin. Bu kablo işinizi görür.

Dock işine gelince; internette dock'un fotoğraflarına baktım aşağıdaki bir görüntü var. Dock'un arkasında kablosu sabit değil, dock'a usb kablo takılabiliyor. Bu haldeyse dediğiniz olur. Mantık basit, Telefonu dock'a oturtup, HDMI adaptörün usb kablosunu dock'a takacaksınız, diğer uca da bir HDMI kablo.

samsung_galaxy_s2_i9100_desktop_ecr-d1a2beg_4.jpg

samsung_galaxy_s2_i9100_desktop_ecr-d1a2beg_5.jpg

samsung-micro-usb-hdtv-adapter_02.jpg

Hep övdüğüm hTC'nin en zayıf yönü de bu orijinal ekipman sorunu. Ben de sürekli bakıyorum bu dock'lara ama böyle hepsiburada.com'da falan bulmak hak getire. Fiyatlara bakın, ürün kadar kargo ücreti :)

http://www.htcaccess...19&phone=219715

Bu arada Galaxy S2'de DLNA bağlantı imkanı var. Onu da değerlendirebilirsiniz. Televizyonunuz DLNA özellikli değilse, DLNA adaptör alıp, kablosuz şekilde video, müzik ve resimlerinizi TV'nize aktarabilirsiniz. HTC 'nin adaptörü şu mesela; http://www.htcaccess...00&phone=219715

1650-1700 TL civarında. Galaxy 'nin S ikibuçuğu, S üçü, çıkmadan S2 fiyatı daha fazla düşmeyecek anlaşılan :)

DLNA yı araştıracağım. Benim aslında merak ettiğim şuydu. Bu resimdeki DOCK ta HDTV adaptörde ikiside adaptörle çalışıyor. HDTV adaptörün USB girişini dock'a bağlasak ve güç adaptörünüde hdtv ye bağlarsak ve hdtv nin hdmi çıkışınıda TV ye bağlarsak. Hem dock'ı hemde adaptörü kullanabilirmiyiz di. Ama Samsung'un sitesinde bununla ilgili bir bilgiyede ulaşamadım. Denemekte acılı sonuçlar doğurabilir (2 parçada zarar görebilir ki 135 TL gibi bir zarar çıkar) neyse sanırım biraz beklersek bunu nasıl olsa birileri dener bizde görürüz :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

zafer hocam xe - xl den daha iyi değil mi? chipsetler farklı, birde batarya farklı xe- dual-core 1,5 GHz xl - 1,5 GHz

Mustafa Bey HTC için bu tür cihazlarda kesinkes şu şundan üstündür demek pek mümkün olmuyor. XE dual-core iken XL'nin de dahili hafızası dierine göre ciddi şekilde fazla. Batarya zaten hikaye. Hepsinin standardı belli. 1 gün :) Ama alacak olsam, ekran özellikleri sebebiyle bile XE alırdım. Hem çözünürlük, hem piksel yoğunluğu bakımından çok daha iyi.

DLNA yı araştıracağım. Benim aslında merak ettiğim şuydu. Bu resimdeki DOCK ta HDTV adaptörde ikiside adaptörle çalışıyor. HDTV adaptörün USB girişini dock'a bağlasak ve güç adaptörünüde hdtv ye bağlarsak ve hdtv nin hdmi çıkışınıda TV ye bağlarsak. Hem dock'ı hemde adaptörü kullanabilirmiyiz di. Ama Samsung'un sitesinde bununla ilgili bir bilgiyede ulaşamadım. Denemekte acılı sonuçlar doğurabilir (2 parçada zarar görebilir ki 135 TL gibi bir zarar çıkar) neyse sanırım biraz beklersek bunu nasıl olsa birileri dener bizde görürüz :)

Hasan Bey şimdi anladım meseleyi :) Ancak samsung 'a ait bir sitede yazılana göre, MHL adaptörü masaüstü dock ile kullanmayın, görüntü ve ses çıkışları düzgün çalışmaz denmiş. (4- NOTE) http://ars.samsung.c...58&AT_ID=375293

Bu benim yukarıda anlattığım şeyi de çürütmüş oluyor. En azından Samsung için.

UniHz.png

Yorum bağlantısı
Misafir

Bendeki sony televizyon usb'den bağlayınca usb aygıtı tanınamadı diyor sadece telefon şarj oluyor,en azından Evren abi sen 1080p görüntü alamıyorsun :angry:

Bu arada olurda hafıza kartını biçimlendirip igoyu silerseniz benim versiyonu yükleyin.Laz versiyon eğlenceli oluyor ayrıca EDA'nın seside çok daha güzel :biggrin: Ata demirerin dediği gibi değil yani :biggrin:

Uploaded with ImageShack.us

Ben zaten Eda'yı Next'ten bilirim. Hatta bizim şirketteki herkes Eda'yı tanır. Çünki şehir dışı ziyaretlerimizde kendisi yönlendirir bizi. Sİnem'in spiker tonlu soğuk konuşmasına hi. alışamadığım için I9100'de de Eda'yı yükledim. Hatta ilk ayar için elime gelen tüm piranha navigasyonlara da Eda'yı yüklerim.

Mehmet USB için, Ayarlar>Kablosuz ve Ağ>Bağ. ve taşınabilir Wi-Fi Alanı>USB Bağlanıyor açık yaptın değil mi? Normal bağlarsan USB olarak görmez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Aynı sorun bende de var Evren abi. Hiç denememiştim ama siz yazınca deneyeyim dedim, USB girişli LCD monitöre taktım bağlı aygıt yok dedi ve cihaz şarj ışığı yandı. Bu bahsettiğin ayarı bende bulamadım. Kablosuz ve Ağlar ayarı aşağıda. Bir fikrin var mı?

2012-01-04_22-36-36.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Aynı sorun bende de var Evren abi. Hiç denememiştim ama siz yazınca deneyeyim dedim, USB girişli LCD monitöre taktım bağlı aygıt yok dedi ve cihaz şarj ışığı yandı. Bu bahsettiğin ayarı bende bulamadım. Kablosuz ve Ağlar ayarı aşağıda. Bir fikrin var mı?

2012-01-04_22-36-36.jpg

USB bağlantısı yazan yer olması lazım yukarda Zafer. Kabloyu bağlayınca aktif olması gerekiyor.

Bizde bu şekilde.

sc20120104224809.png

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bendeki USB Bağlantısı yazan kısımda orada yazdığı gibi mobil interneti paylaşmak için. Başka birşey yok abi.

Ancak demin kabloyu tak sök falan yaptım, USB disk olarak gördü, videolara ulaşamadım, monitörde sadece fotoğraf ve müzikleri izleme ekranı mevcut. Aşağıdaki ayarlardan da yine net bir sonuç alamadım.

2012-01-04_23-10-17.jpg

Yorum bağlantısı
Misafir

Ayarlar>Uygulamalar>Gelişim>USB hata ayıklama sekmesinin de tiksiz olması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Misafir

Şimdi şüphelendim bu işten. Acaba Ayarlar>USB Yardımcı Uygulamaları>Belleği PC'ye bağlayı mı seçmiştim? İlk bağladığımda benim Tv'de görmedi medya dosyalarını. Sonradan ayarlardan yaptım. İlk verdiğim ayardan yapmıştım diye hatırlıyorum ancak şimdi dediğim menüyü de kullanmış olabilirim. Ha gayret çözeceğiz:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Onur Demir
(düzenlendi)

Samsung Hm1500 modeli bir bluetooth kulaklık aldım 1 haftadır kullanıyorum. Acayip memnunum. Bir samsungtan memnun olcağıma söyleseler inanmazdım :D

Bu arada kulaklığı tavsiye ederim. 2 telefon senkronizasyon yapabiliyorsunuz, Titreşimi var vs. hem kulağa takıp uzaylı gibi gezmiyorsunuz.

tarihinde Onur Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dead Space, S2 için beleş şuan, indirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...