İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Mehmet Kaya

Mehmet bazen ıphone görünce tip olarak acaba alsamıydım dediğim oldu. Ama yazılım olayını hiç bilmiyordum. Gerçi Android yazılımıda bilmiyordum. Androidi öğrendik. Az kaldı kendim uygulama yazacağım :) Ben laptopu değiştireceğim zaman mac mi alayım falan diyordum. Bugün o fikrime bile kuşkuyla yaklaşıyorum. Ben aslında windows altarnatifi olarak pardus düşünüyorum. Ama ne hikmetse MEB hala windowsla iş yapıyor.E-okul mebbis gibi sistemlere explorerdan başka sistemle giriş yapamıyoruz.

Ali bey şu bir gerçek iphone ve ipad hala tasarım olarak çok şık.Ben bile hayramın tasarıma.Ama bizim gibi adamlara tasarımdan çok içerik yani yazılım önem taşıyor. O yüzden android diyorum başka birşey demiyorum.Dün telefon rehberini indirdim notepad te düzeltmeleri yaptım kiesten geri yükledim. Bunu iphone yapabileceğimi düşünemiyorum

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Bende polemik olmasın diye mesajımı değiştirdim, apple olayında kalan tek fark sadece tasarım, ne stabiliği ne ekranı ne hızı (zaten android daha hızlı) ne de kolay kullanımı, artık hiçbirisi geri değil iphone dan, tasarımda göreceli, mesela ben tipini sevsemde elime aldığım an hevesim kaçıyor, kütük gibi ağır, ufak bir hatanda yere düşmeye meyilli ve bol SAR değerli, o yüzden gelecek android de diyorum, şimdi ucuza bulsam Galaxy nexus a niyetliyim vallahi.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Arkadaşlar Galaxy S2 için su dock ünitesi Samsung i9100 Galaxy S II Dock ECR-D1A2BEGSTD ve su HDMI aparatı birlikte kullanılabiliyor mu?

Amaç bu dock TV nin yanına konulacak, eve gelince telefon dock'a oturtulup 1080p videolar tv den izlenecek.

Dock : http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-i9100-galaxy-s-ii-dock-ecr-d1a2begstd-/productDetails.aspx?productId=teldocksami9100&categoryId=16113

HDMI Adaptör : http://www.hepsiburada.com/Liste/samsung-hdmi-adaptor-i9100-galaxy-s-ii-eia2uhunbecstd/productDetails.aspx?productId=teldatasami9100&categoryId=16058&SKU=TELDATASAMI9100

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ali bey ağırlığına ağır. Parasınca ağır :D Zaten beni s2 almama sebep olan o ağırlığıydı. Çünkü o zaman bu kadar detaylı bilgim yoktu. Düşme olayında geçen bir arkadaşta bana dedi bir defa düşürdüm kendi kendi kapanıp açılıyor dedi. Çok şükür benimki oğlanın elinde kaç sefer düştü hatırlamıyorum. Koruma kılıfınıda çıkardım. Kaba oluyor diye.(Dedim ya akşama kesin birşey olur )

Tablet deyince bende alırsam samsungtan devam edeceğim. Oğlana almayı düşünüyorum. 1010 modeli var ondan alacağım gibi duruyor. İpad gibi büyük ekran düşünüyordum bugün test ettim bana bile büyükki oğlana baya büyük olur.

Mehmet bu facebooktaki kişileri neye göre alıyor. Bende kayıtlı arkadaşların isim ve soyisimlerini dün rehberden ayarladım bazılarını aldı bazılarını almadı neden?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Mehmet bazen ıphone görünce tip olarak acaba alsamıydım dediğim oldu. Ama yazılım olayını hiç bilmiyordum. Gerçi Android yazılımıda bilmiyordum. Androidi öğrendik. Az kaldı kendim uygulama yazacağım :) Ben laptopu değiştireceğim zaman mac mi alayım falan diyordum. Bugün o fikrime bile kuşkuyla yaklaşıyorum. Ben aslında windows altarnatifi olarak pardus düşünüyorum. Ama ne hikmetse MEB hala windowsla iş yapıyor.E-okul mebbis gibi sistemlere explorerdan başka sistemle giriş yapamıyoruz.

Ali bey şu bir gerçek iphone ve ipad hala tasarım olarak çok şık.Ben bile hayramın tasarıma.Ama bizim gibi adamlara tasarımdan çok içerik yani yazılım önem taşıyor. O yüzden android diyorum başka birşey demiyorum.Dün telefon rehberini indirdim notepad te düzeltmeleri yaptım kiesten geri yükledim. Bunu iphone yapabileceğimi düşünemiyorum

Saygılarımla.

Alası mevcut ip da :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dedim ya sadece tipi kaldı diye, yanlış anlaşımasın kötü demiyorum, ama artık farkı kalmadı, çook gelişti android, ios limite dayandı kaldı, jb falan yapınca anca denk geliyor hatta, benimde tercihim adnro idi, arada bir acaba diyordum ama ice cream den sonra apple defterini kapattım artık.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Bende polemik olmasın diye mesajımı değiştirdim, apple olayında kalan tek fark sadece tasarım, ne stabiliği ne ekranı ne hızı (zaten android daha hızlı) ne de kolay kullanımı, artık hiçbirisi geri değil iphone dan, tasarımda göreceli, mesela ben tipini sevsemde elime aldığım an hevesim kaçıyor, kütük gibi ağır, ufak bir hatanda yere düşmeye meyilli ve bol SAR değerli, o yüzden gelecek android de diyorum, şimdi ucuza bulsam Galaxy nexus a niyetliyim vallahi.

ne yazdın çok merak ettim ya :) bu arada hala geri :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Alası ip de varsa andro dada kesin vardır zaten :D

Ne yazıkki değil, her açıdan aynılar diyelim iş uzamasın, ha yemek ısıtacak falan olursam ip nin SAR değeri ile mikro dalga almama gerek yok, ip işimi görür, ip bu konuda süper önde :)

Şuraya bak bakalım, arada ne fark kalmış.

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=4212&idPhone2=4219

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Alası mevcut ip da :)

Fatih örnek verirmisin.Hangisinde yapılması daha kolay?

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

Fatih örnek verirmisin.Hangisinde yapılması daha kolay?

Saygılarımla.

excelcontacts ile telefondaki tüm kişiler excel tablosu olarak bilgisayarda görülebiliyor. Excell dosyası üzerinde istediğiniz her değişikliği yapabiliyorsunuz ve kaydettiğinizde telefonda gördüğünüz rehberde aynı şekilde güncellenmiş oluyor. Bu kadar basit :)

edit:harf hatası.

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Abi facebook for android programini ac-ayarlar-senkronize at var.Ordan tum kisi liatesini aliyor.Ardindan rehberdeki numaraya uzun basip kisiye kat diyorum ve katiyorum.Twitter icinde mevcut ayni olay.Bundan sonra herkesin rehberimde resmi+email adreai+facebookadresi+twitter adresi+ararken kisinin en son yazdigi guncellemeleri goruyorsun.Polemige gerek yok szin icin iphone onde olsun :)

Blackberryde bile var bu :) hatta facebook resimlerini bile rehberde gösteriyor :) bu sebeple örnek bile kabul etmiyorum :flowers:

forumda yeni olduğun için Ali ile polemiklerimizi bilmezsin zamanla alışırsın : :fiuw:

İgo olayi ne olcak? Muzik atmalar ... vs?

Müzik atma derken?

İp'da müzik atma sorunu zaten yok ki?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hehehe, igo mu cık cık, ayrıca ip de jb siz müzik atma sorunu yok demek istedin sanırım Fatih, ha bu arada 4s için jb çıktımı yoksa onu yerine jb viskimi alalım. :D

İphone yapamaz demedim zaten ben o facebook olayini duzgun okuyun,ali abi ile polemikleriniz benim adim gecmedikce beni ilgilendirmez son olarakta en basitinden arkadasinzdan sevdiginiz muzik,resim,dosyalari nasil aliyorsunuz? O kablo olmadan Pcden nasil muzik atiyorsunuz?... bunun gibi kolay kullanim ozelliklerinden bahsediyorum ben...

Arkadaşından dosya almak için jb yapmak lazım sanırım, biliyorsun kapalı kutu bu alet, zil sesini mp3 yapmak için bile uğraşıyorsun, en son baktığımda olsa bile süre sınırı oluyordu, bu ip nin en ama en sevmediğim yanı itunes denen berbat sisteme bağlı kalman.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

IP ile Android Türevleri karşılaştırılamaz özellik açısından. Arayüz tamamen farklı. İşletim sistemi ve felsefe farklı. Beğendiğinizi alın. IP çok kendini begenmiş bir hava çiziyor telefon olarak, Android ise işletim sistemi olarak yetersiz hala.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

İphone yapamaz demedim zaten ben o facebook olayini duzgun okuyun,ali abi ile polemikleriniz benim adim gecmedikce beni ilgilendirmez son olarakta en basitinden arkadasinzdan sevdiginiz muzik,resim,dosyalari nasil aliyorsunuz? O kablo olmadan Pcden nasil muzik atiyorsunuz?... bunun gibi kolay kullanim ozelliklerinden bahsediyorum ben...

Senin ismin ne zaman geçti de burada böyle bir giriş yapıyorsun?

Yorum yapıyorsan yorumuna yorumda gelebileceğini bildiğin bir yaşta olduğunu düşünüyorum.

Sorunun cevabına gelince usbdisk ile iphone içine her dosyayı atabilir her dosyayı bilgisayarına alabilirsin..

Kablo olmadan nasıl alacaksına gelince zaten iphone ile istersen bilgisayarının masa üstüne bağlanıp her işi yapabiliyorsun..

Bunu yapamadın mail atabilirsin. ve bunu yapabileceğin bir süre başka yol bulabilirsin.. arkadaşımda olupta benim internetten anında bulamayacağım bir müzik yoktur sanırım anında indirirsin.. resim ve benzeri icloud ile heran her türlü dosya paylaşımınıda yapabilirsin vb. uzar gider..

@Ali Cihangiroğlu

JB 4s için çıktı sanırım (öyle bir yorum okudum) inan takip etmedim,istediğim programların tamamı bende mevcuttu bu sebeple şuan jb yapma gibi bir ihtiyacım olmadı.

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Sende 4s vardı değilmi? 4 e ios5 yükleme hatasında bulunma diye yazayım dedim, biliyorsun uyanık elma eski modelleri bir süre sonra bozmak için bu yola başvuruyor, ios 5 4s içindir yani.

Bizim ip4 e yüklemedik, jb de yapmadık, öyle kullanıyor kardeşim :)

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Arkadaşlar Galaxy S2 için su dock ünitesi Samsung i9100 Galaxy S II Dock ECR-D1A2BEGSTD ve su HDMI aparatı birlikte kullanılabiliyor mu?

Amaç bu dock TV nin yanına konulacak, eve gelince telefon dock'a oturtulup 1080p videolar tv den izlenecek.

Dock : http://www.hepsibura...ategoryId=16113

HDMI Adaptör : http://www.hepsibura...TELDATASAMI9100

Bu soruya cevap verebilecek biri var mı acep ? Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirse çok sevinirim. (tartışmanızı böldüm kusura bakmayın)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Sende 4s vardı değilmi? 4 e ios5 yükleme hatasında bulunma diye yazayım dedim, biliyorsun uyanık elma eski modelleri bir süre sonra bozmak için bu yola başvuruyor, ios 5 4s içindir yani.

Bizim ip4 e yüklemedik, jb de yapmadık, öyle kullanıyor kardeşim :)

evet abi 4s var bende,sürüm 5.0.1 benim diğer iphonelar zamanında bilgisayarda tuttuğum programlarım mevcut bu sebeple şuan ihtiyacım yok zaten.

ben klasik olarak ekran görünümü vs sini sevdiğim için böyle kullanabilirim çok rahatlıkla :)

Bu soruya cevap verebilecek biri var mı acep ? Bu konuda bilgisi olan bir arkadaş yardımcı olabilirse çok sevinirim. (tartışmanızı böldüm kusura bakmayın)

Ali Bey yada Evren Bey cevap verecektir sanırım.. Tartışmamızı neden bölüyosunuz ya :)

Yada Zafer mod. da bilebilir, Özel mesajda gönderinki konuda görememe ihtimalleri olabilir..

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Buna en güzel cevabı Evren Bey vereceğini umuyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Ali Bey yada Evren Bey cevap verecektir sanırım.. Tartışmamızı neden bölüyosunuz ya :)

Yada Zafer mod. da bilebilir, Özel mesajda gönderinki konuda görememe ihtimalleri olabilir..

:D dedimya kusura bakmayın , çok da heyecanlı gidiyordu aslında :)

cevap gelmezse özelden sorayım, teşekkürler.

Buna en güzel cevabı Evren Bey vereceğini umuyorum.

Saygılarımla.

Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Cenk Avcı
(düzenlendi)

Dock : http://www.hepsibura...ategoryId=16113

HDMI Adaptör : http://www.hepsibura...TELDATASAMI9100

HDMI adaptörü (MHL) alırsanız ihtiyacınız olan şey sadece HDMI kablo. Docka gerek yok. Birde, adaptör orjinal Samsung ürünü mü (olsa iyi olur)

tarihinde Cenk Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

HDMI adaptörü (MHL) alırsanız ihtiyacınız olan şey sadece HDMI kablo. Docka gerek yok. Birde, adaptör orjinal Samsung ürünü mü (olsa iyi olur)

peki ikisinide alırsam beraber kullanma şansım varmı yoksa illaki ayrı ayrımı takabilirim telefonu. Adaptör orjinal bildiğim kadarıyla , dock ta orjinal.

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

yani favorim HTC sensation XE kesinlikle şiddetle tavsiye :D

edit:imla düzeltmesi.

tarihinde Mustafa Koçak2 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cenk Avcı

peki ikisinide alırsam beraber kullanma şansım varmı yoksa illaki ayrı ayrımı takabilirim telefonu. Adaptör orjinal bildiğim kadarıyla , dock ta orjinal.

Docku kullanmadığım için bilmiyorum. Ama adaptörü kullandım ayrıca sarj için bir şey almanıza gerek yok.

Yorum bağlantısı
Hasan Kerik

Docku kullanmadığım için bilmiyorum. Ama adaptörü kullandım ayrıca sarj için bir şey almanıza gerek yok.

OK. o zaman, HDMI ı alacağım diğerinide bekleyeceğim bir yerde görürsem deneyeceğim. Çok Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...