İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Zafer Ayvacı

Evren abi MHL adaptör aldın mı sen? Kullanan var mı? Ben şöyle birşey buldum. http://www.ebay.com/...=item3f104e4ecd Oldukça avantajlı. OEM diye geçenler 28 dolar civarı, gerçi Türkiye'ye gönderim yapmıyorlar ama bu da işimizi görür mü acaba? Bu konuda bilgin var mı?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben size şu kadarını söyleyeyim, elektrikli araba vs. teknolojisi şuan zaten hazır, en basit örneği Tesla, zaten menzili 400 km yi aşmış durumda, motor süper , 200 km/h ye kadar ferrari tokatlar, 45'' da full şarj, her türlü donanım var, Tesla S apayrı alem ve bunlar daha görünen kısmı, 2 katı menzilde ve güçte olanlarının olduğundan adım gibi eminim, biz anca dobloya pil takma durumundayız, bizim ülkeye bakmayalım, abd gibi ülkelerde bu teknoloji çoktaaan var, olay sadece petrol devlerinin ve ülke ekonomisinin durumu, bunları piyasaya sürdükleri gün abd ve onun arkasındaki batmayan güneş dingiltere 2 günde tepetaklak olur, o yüzden daha en azından 30 sene ucundan koklatarak verecekler, o zamanada kim ola kim kala, belkide yarın 3. dünya savaşı çıkar, baksanız çin-rusya abd yi silmek için hazırlığa başladı bile.

YArıca pil konusuna gelirsek, il 2-3 şarjda 12-14 saat falan tutmak ve tam boşalmadan şar etmemek lazım, ayrıca ben bu işlemi yaptıktan sonraki kullanımlarımda da pil tamamen bitmeden şarja hiç takmak, 4-5 senelik telefonlarım bile hala nerdeyse aynı kapasitede, şuan kullandığım 2 senelik Zamzung Jet telefonum, normal kullanımda 4-5 gün rahat rahat gidiyor, pilin polimeri vs. si farketmez bence, hepsi az çok ara şarjlardan kötü etkileniyor, telefon kapanana kadar şar etmezseniz acaip dayanıyor bu piller, tabii herkes uygulayamaz bunu o da ayrı konu.

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Onur Demir

Evren bey affiniza siginarak, android konusunda cok guncel bir konu oldugundan buraya yazmak istedim. Daha onceden benimde kullandigim ve avea internet sorunu yasadigim 2.2froyo lu galaxy ace modeli icin telpa ile gorustum ve ucretsiz en guncel versiyona yukselte ileceklerini ve sorunun artik kalmayacagini soylediler. Ben bunu telpaya peki neden mi sordum :) etrafimda 3-4 kisi kullaniyor ve ayni sorunu yasiyor diye :)

Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Çok özendiğim bir telefon. Gittigidiyorda 1200 TL ye buldum ama uluslararası garantisi varmış sadece. Bu garanti beni kurtarırmı yoksa daha sağlam bir yerde ucuzlamasınımı beklemeliyim acaba??

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Android türkiye denen yerden alsan bundan iyi, buda spot ama hiç değilse bu firma garanti veriyor, daha büyük paralar vermeye gerek yok bence.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Vay uyanıklar, merak etme yakında kipa ya falan düşer, gider 10 liraya alırsın :)

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Zafer adı gibi "zafer" kazandı. Görünce çok sevinecek. Ben fiyatı düştü diye link verirken zaten adınızı zikretmiştim, Ahmet Bey bunu alır demiştim.

Hayırlı, uğurlu olsun Ahmet Bey. İnşallah yeni telefonuzla hep güzel haberler alırsınız. Çok detaylı bir Evo 3D başlığını şimdiden görür gibiyim:)) Mondeocuların resmi telefonu S2'ye tercih edilen bu cihazı sizin anlatımınızla yakından tanımak beni keyiflendirecek.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Android türkiye denen yerden alsan bundan iyi, buda spot ama hiç değilse bu firma garanti veriyor, daha büyük paralar vermeye gerek yok bence.

Orayada baktım ama pek bilmediğim bi site. Güvenemedim açıkcası. Şimdide düşünmeye başladım o kadar para verces acaba 300-400 daha verip bilindik garantili ürünmü alsam:(

Yorum bağlantısı

Orayada baktım ama pek bilmediğim bi site. Güvenemedim açıkcası. Şimdide düşünmeye başladım o kadar para verces acaba 300-400 daha verip bilindik garantili ürünmü alsam:(

Garantili alın derim ama bir süre bekleyin. Artık model eskidi, yakında fiyatı bir miktar düşer. Dediğiniz siteden gelen modellerde hafıza kartı olmuyor. Hafiza kartının içinde 1 senelik IGO programı var. Nette Igo'yu isteyenleri görüyorum yüklemek için ancak açılıyor mu, bilmiyorum. Benim özellikle donanım haber forumlarından gözlemlediğim, resmi kanallar yerine, farklı şekilde alınan telefonlardan şikayetlerin daha çok gelmesi. Elektronik şans işidir, garantilide de sorun çıkmaz diye bir şey yok ancak elektronik oyuncakların, özellikle de uzun süre kullanılacaksa servis desteği olması önemli. Mesela geçen gün vatanbilgisayardan telefon alan biri arıza nedeni ile telefonu servise bırakıyor, servis bu telefon daha önce onarılmış, belgelerini getirin diyorlar. Kullanıcı yeni aldım dese de servis cihazı tamir etmeyip, aldığınız yerle görüşün diyor. Vatan bilgisayar ise 10 gün sonra telefonunuzda arıza giderildi, sorun yok diyerek geri veriyor. Tabi alıcının kendini nasıl savunamadığını ben de anlayamadım ancak internete kadar taşıdığına göre hayal ürünü değildir sanırım anlattıkları. Bu nedenle en güzeli telefonu kontratlı alıp, uzun süre kullanmak. Böylece hem operatör hem de cihazın resmi garantili servisleri size yardımcı olur.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Ahmet Abi hayırlı uğurlu olsun. Mondeo-S2 kardeşliğini bozdun. Şimdi aslında rahmetli İlker abi olsayda oda sen takdir ederdi. Zafer Bey zafer kazandı :) Zaferiniz mübarek olsun.

Evren Bey TurkbeyRomv29.5 kurdum. Görsel olarak çok hoşuma gitti. Şimdilik çok stabil. Şarj durumunu test edemedim. Oğlanın elinden düşmüyor :) Yarın test ederim inşallah.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Turkbey romunu çok beğeniyorlar. Size sorun çıkaracağını sanmıyorum ama bu rom işine girdiğinizde değişimi süreklilik arzediyor. Genelde bir iki ufak eksiklik bulunup, telafisi başka romlarda aranıyor. Nerdeyse hergün rom değişimine kadar gidiyor bu süreç. Ben orjinal romla yola devam ediyorum.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Turkbey romunu çok beğeniyorlar. Size sorun çıkaracağını sanmıyorum ama bu rom işine girdiğinizde değişimi süreklilik arzediyor. Genelde bir iki ufak eksiklik bulunup, telafisi başka romlarda aranıyor. Nerdeyse hergün rom değişimine kadar gidiyor bu süreç. Ben orjinal romla yola devam ediyorum.

Saygılarımla.

Evren Bey artık bilgisayar uğraşmaktan sıkıldı. Her hafta cuma günü bilgisayarı eve götürüyorum. Geçiyorum başına format atıyorum, kurulum yapıyorum, rom atıyorum, kernel atıyorum, uygulama indiriyorum, cuma akşamları benim telefonla oynama günüm olarak ilan ettim. Rahatlıyorum. O yüzden bunu 1 hafta kullanayım bakalım neler olacak, siyah kernel 2.5.2 kadar şarjı uzun gitmeyece gibi duruyor. Bakalım cumaya çok var :) evde de okuldada şarj aleti var. Olmazsa cuma günü tekrar oynarım :) Ama ortadaki pembelik bazen geri geliyor.Bunun nedenini anlayamadım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sağolasın hocam, kardeşlikler bozulmaz, şekil değiştirir. :tongue:

Vay Ahmet Abi siyaseti öğrenmişsin :) Bizimki bozulurmu Mondeo kardeşliği.Bu arada bu telfona bir modifiye etmeye başlarsan forum falan unutulur :) Yukarda yazdım bağımlılık yapıyor. Habire format atıp yeni romlar kerneller denemek istiyor insan :) sakın bulaşma.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Haklı rootlamayım rootlamayım dedim tak diye 2.3.6'ya geçtim.Şimdi sandwich bile yükleyesem geliyor bakınıyım bir diye sileceğimi bile bile :biggrin:

Mehmet bende seninle aynı görüşteyim. Sandawich yüklemeyi düşünüyorum ama. Sadece görselliği görmek için yüklemiş gibi olacağımız için vazgeçiyorum. Ben aslında CyanogenMOD yüklemeye çalışıyorum hırs yaptım bir türlü yükleyemedim. Ama her cuma 1 kez deniyorum. Ama yükleyecem :D

Romlardan kernellerden pek anlamıyorum.

Ama android market hoşuma gitti. :biggrin:

Ahmet Abi ben hiç anlamıyordum. Ama internette okadar video varki adamlar en ince ayrıntısına kadar belgelemişler. Yani çooook kolay yaparsın.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Nexus android Türkiye ye gelmiş, 1700 lira fiyatı var, site güvenilir, s2 sönük kaldı bu nexus un yanında, alet samsung ama güncelleme olayı direk google dan, o yüzden yeni sürüm geldi ne zaman bize gelir olayıda yok, ben olsam nexus almayı düşünürdüm, Türkiye garantili s2 ye o parayı vereceğime ithalatçı garantili nexus a o parayı vermek daha iyi sanki, garanti konusunda kendileri tamirat yapıyor, parça falan dışardan geliyor, yorumlarda iyi, burdan alsak iyi olur herhalde, ne dersiniz.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Biliyorum canım, alet direk google un olduğundan yazılım derdi sıfır ekran süper, kamera 5 mp imiş ama s2 ye göre daha iyi lens kullanmışlar, zaten mp önemli değil, lens ve işlemci önemli vs.

Ben ciddi ciddi düşünmekteyim, neyse dur bakalım hayırlısı artık.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Mehmey abi bugun senin telefonla ugrasma gunun,guzel yazilim veya program bulursan haber et bize :)

Mehmet az önce aklıma niyetledim. Ama bugün çok yoğun bir web sitesi işiyle uğraşmam lazım am ilerliyen saatlerde terar cheyanmod yüklemeye çalışacağım inat ettim. Turkbeyrom gerçekten stabil ve şarj olayı iki gün rahat yetiyor.Şarj olayından biraz çekinmiştim çok fazla görsel olunca az gidecek diye düşünüyordum.Çok fazla ayar uygulamaları var. Tek hoşuma gitmeyen çok siyah teması var. Karanlık arayüzle çalışmışlar.Şarj olyında Ama eşim ve oğlum oyun oynamasa 2 gün rhat gidiyor.Akşam eve geliyorum daha %75 şarj duruyor.Oğlan GTA3 oynamaya başladımı şarjı sömüroyur. Eşim ve oğlum 4 saatte sıfırlıyorlar :) Hele benim oğlan GTA3 hastası oldu. Tabiki o kendine göre oynuyor. Adamı koşturuyor arabalara bindiriyor falan. Akşamı dört gözle bekliyor :) Aklıma sen geliyorsun :) Yeni birşey yüklersem yazarım buraya. İstediğin birşey varsa yükliyeyim :)

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

HTC incredible S kullanıyorum şu farklı bir Rom yüklüyorum. Android revolution HD 2.1.2 orjinal Sense 3.0

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Abi bende istediğiniz birşey varsa yükleyebilirim ama ne biliyim zaman kalmıyor bu aralar uğraşamadım telefonla canım sıkılıyor bu yüzden :biggrin: Gta3 iyidir ya ben küçükken çok oynardım bilgisayarda büyünce gangster falan olmadım ama sen genede dikkat et fazla öldürmesin herkesi :D

Bu akşam Miumi room deneyecem :) turkbeyroom3.0 indirdim onada bakacam .Benim oğlan daha 3.5 yaşında sadece adamı koşturuyor suya düşürüyor. Biraz kavgacı olsun. Gittiğimiz yerde sakin sakin oturup dayak yiyip geliyor. Vur eline al ekmeğini modunda. Artık kurtlar vadisi arka sokaklar behsat ç. izletiyorum :)

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

O zaman HTC'ci olur ama:))

Psikolojik baskı yok Evren abi. :i-ih:

Yok yok, gönlüm hala S2 de benim. :biggrin:

:stop: cık, cık, cık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...