İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

2.3.4 sürümünde pil tüketimi daha iyi durumdaydı. 2.3.6 önceki sürümlere göre oldukça başarılı ama 2.3.4 sürümüne göre daha kısa dayanıyor. 2.3.4'e göre daha çok ısınıyor. Hız olarak 2.3.4'e göre hızlı. Sonuçta benim için ajanda çok önemliydi, pil konusunu çözeriz. Isınma da ciddi boyutlarda olmadığı için, Ice cream yani Android 4 sürümüne kadar son yazılım olacak olan 2.3.6 başarılı bir yasal rom olarak karşımıza çıktı.

Saygılarımla.

Dediklerimi geri alıyorum. Telefon fazla ısınıyor gibi geldi dün. Pili çıkarıp, taktım. Sabah şarjdan aldım, şu anda %50 civarında. Isınma da kayboldu. Stabil bir romla yelkenler fora, yola devam ediyoruz. Ödülümüzü de almışız, daha ne olsun? Keyfimiz yerinde.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evren Bey Zafer Beyi Bu konu başlığına yorum yaptırmyalım:) Arkadaşın tüm konuşmalarında hakaret ve aşağalama var (Galax sII ye ) Ben mod lara şikayet edecem bu neya :) :)

Yorum bağlantısı

Sensation yeni çıktı, ona daha en az 2 sene güncelleme gelir.

kesinlikle bir HTC taraftarı :) seninleyim Zafer hoca.

Yorum bağlantısı

Evren Bey Orjinal 2.3.6 versiyonunu nerden indirdiniz.?

Saygılarımla

yesilcin.com'a üye olun Mehmet Bey.

Oradan her türlü sürümü bulabilirsiniz.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

yesilcin.com'a üye olun Mehmet Bey.

Oradan her türlü sürümü bulabilirsiniz.

Saygılarımla.

Buraya üyeyim zatende. Bu aralar telefonu çok kurcalıyorum. Siyah Kernel kurdum. CyanogenMOD v7.1 versiyonu kurmak için çok uğraştım olmadı. İlk 2.3.6 kurduğumda kamera ortasında pembelik vardı onun için uğraştım bunları denedim. Siyah kernel gayet iyi ama son kurduğumda sıkıntı oldu gibi.

Bir özelliğini fark ettim veri ağı bazen yok ancak interenete girdiğim an geliyor. Bir terslik var ama çözemedim. Tekrar kuracam. Uğraşmak hoşuma gidiyor. :)

androidturkiye.net kullanıyorum ağırlıklı olarak.

Saygılarımla

Yorum bağlantısı

Ben sürüme özel cf root ile kullanıyorum Mehmet Bey. Bu gibi versiyon yükseltmelerde bazen zorunlu olarak format atılıyor. Bazen gerek olmuyor ancak yine de temiz kurulum için format iyi oluyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)

Ben sürüme özel cf root ile kullanıyorum Mehmet Bey. Bu gibi versiyon yükseltmelerde bazen zorunlu olarak format atılıyor. Bazen gerek olmuyor ancak yine de temiz kurulum için format iyi oluyor.

Saygılarımla.

Bende Format atarak yapıyorum zaten ama bir sorun var arasıra şebeke gidiyor. E,3G,H gidiyor(ama internete bağlanırken geliyor. Benim yüklediğim kernellerde sorun var.

Saygılarımla.

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Mehmet Bey,

Telefonun ülke kodunu değiştirmek için aşağıdaki kombinasyondan sonra TUR seçeneği varsa seçin. Eğer yoksa, yesilcin üzerinden, türkiyede yayınlanmış bir rom bulup yükleyin. Daha sonra aşağıdaki işlemi yaparak, TUR seçeneğini seçin. Böylece ülke kodu Türkiye olacak. Daha sonra Kies üzerinden mevcut Türkiye sürümünü yükleyebilir, ya da yine yeşilcin veya diğer internet sitelerinden istediğiniz sürümü seçebilirsiniz.

*#272*imei_no#

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Evren Bey KOR(kore) seçili. türkçe yok bakalım XEU seçtim olmazsa dediğiniz gibi türkçeyi yükleyip denerim.Dün akşamki formattan sonra ara sıra şebeke gidiyor ama sabahtan beri hiç sıkıntı yaşamadan wi-fi yayında kullandım. Acaba diyorum bu bölgede şebeke sorunumu var diye düşünmeyede başladım açıkcası.

Sayılarımla.

Yorum bağlantısı

KOR sürümünde sorun olmaması lazım. Ben de KOR yüklüyken, 2.3.6'ya geçtim. Yanlız ben de Cf-Root var ama o da sizdeki problemi çözmez.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Teşekkürler Evren Bey.Dünden beri ara ara gidip geliyor şebeke ama. Genel bazda bir sıkıntı kalmadı.Sabahtan beri sıkıntı yok. Aklıma gelen başıma geldi gibi birşey oldu galiba. 3-4 gündür burada AVEAnın şebeke sorunumu vardı? Eski telefon çekmediği halde çekiyormuş gibi görünüyordu. Bu çok çabuk tepki verdiği için şebeke sorunu yaşıyormuşum hissi uyandı galiba. Dün akşam oğlum için bir oyun kurdum. Çocuk oyunu oynarken telefon yanıyor gibi ısındı. Baba telefona birşey oluyor dedi. Ekran renkleri anormalleşti. Telefon kapandı. Biraz bekleyip geri açtım ısısı 49 derece gösteriyordu. Bir süre sonra tekrar oynamak istedi verdim şarjı sömürdü ve ısısı 45 derecenin altınadüşmedi. Sonra kaldırdım oyunu telefon rahatladı :) Oyunda basit puzzel oyunu ama hatalı bir oyun galiba.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

tamamen doldu %100 yazıyor ama sabaha kadar dursunmu durmasınmı :)

Valla Siyah beklerken Kutuyu açınca Beyazı görünce kafama sıcak sular döküldü :)

Beğenmediyseniz 1000 TL'ye alabilriim :p Kurtarayım sizi bu dertten. :tongue:

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

:) satmak istesem en az 1400 liraya okuturum :)

Hayırlı satışlar. Satınca hTC modellerini de inceleyin, 1300 TL'ye Evo 3D şu sıralar çok avantajlı :tongue::seytan:

Yorum bağlantısı

Zorunlu olmamakla beraber ilk şarşı 12-16 saat aralığı yapabilirsiniz. İlk şarj için, İçindeki kalan pili bitirmeden şarj etmeyin. İlk 4-5 şarjda pili tamamen bitirdikten sonra şarj etmek, pili koruyacaktır. Başka da dikkat edilecek birşey yok. Hayırlı olsun.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Zorunlu olmamakla beraber ilk şarşı 12-16 saat aralığı yapabilirsiniz. İlk şarj için, İçindeki kalan pili bitirmeden şarj etmeyin. İlk 4-5 şarjda pili tamamen bitirdikten sonra şarj etmek, pili koruyacaktır. Başka da dikkat edilecek birşey yok. Hayırlı olsun.

Saygılarımla.

Evren, çok saygılısın sana "bey" dicem. :p

Evren Bey, lityum-iyon pillerde "hafıza etkisi" olmadığından dolayı piller tam tükenmeden doldurulabilir, tam dolmadan da dolum sonlandırılabilir efenim. Ayrıca bu tür pilleri tam boşaldıktan sonra doldurmak ömürleri üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Deliyiz ama dediklerimiz doğrudur efenim. Saygılarrr... :p

Genelde 12saat tavsiye ederler ilk şarj için ; sabaha kadar dursun bence;)

Ersen'im, hiç ilgisi yok kardeşim. Pildeki potansiyel fark (gerilim) belli bir seviyeye çıkınca alet doldurma (şarj -pis fransızca-) olayını keser; pil, iki saatte doluyorsa ondan sonrası kabloya bağlılıktır sadece. ;)

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Bende teledonu boş buldummu takıyorum şarja :tongue:

"teledon" ne arar la forumda? :crazy:

Dah, dah, bi şey olmazs. ;)

Yorum bağlantısı

Evren, çok saygılısın sana "bey" dicem. :p

Evren Bey, lityum-iyon pillerde "hafıza etkisi" olmadığından dolayı piller tam tükenmeden doldurulabilir, tam dolmadan da dolum sonlandırılabilir efenim. Ayrıca bu tür pilleri tam boşaldıktan sonra doldurmak ömürleri üzerinde olumsuz bir etki yaratır. Deliyiz ama dediklerimiz doğrudur efenim. Saygılarrr... :p

Ersen'im, hiç ilgisi yok kardeşim. Pildeki potansiyel fark (gerilim) belli bir seviyeye çıkınca alet doldurma (şarj -pis fransızca-) olayını keser; pil, iki saatte doluyorsa ondan sonrası kabloya bağlılıktır sadece. ;)

Murat Bey, bilgi dagarciginiz konusunda saygim sonsuz. İlk iki sarjda psikolojik olarak sarji bitiriyorum. Sonrasinda Mehmetin dedigi gibi telefonun sarjina dikkat etmiyorum. Zaten usb baglanti ihtiyacinda telefonlar sarj oldugu icin pil doldurmak icin standart bir yonerge olamiyor. Ancak telefonu yeni alan arkadasimizin muhtemelen basvuracagi internet kaynaklari ilk birkac sarjin onemine vurgu yapacak ve pili az mi gidiyor dediginde dogru sarj yapmamissin diyerek kuskulandiracaklar.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Murat Dere

Murat Bey, bilgi dagarciginiz konusunda saygim sonsuz. İlk iki sarjda psikolojik olarak sarji bitiriyorum. Sonrasinda Mehmetin dedigi gibi telefonun sarjina dikkat etmiyorum. Zaten usb baglanti ihtiyacinda telefonlar sarj oldugu icin pil doldurmak icin standart bir yonerge olamiyor. Ancak telefonu yeni alan arkadasimizin muhtemelen basvuracagi internet kaynaklari ilk birkac sarjin onemine vurgu yapacak ve pili az mi gidiyor dediginde dogru sarj yapmamissin diyerek kuskulandiracaklar.

Saygilarimla.

Canımsın Evren. ;)

Verdiğim müjdeyi okudun mu? İçim bi hoş oldu okuyunca. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Canımsın Evren. ;)

Hayırdır hocam bizde alalım müjdeli haberi.. :)

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

E güzelmiş inşallah anlattığı gibi uzun süreli dayanır.. :)

Bende haberi alınca yanında müjde de gelecek sanmıştım ;müjde kim :crazy::p

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Canımsın Evren. ;)

İngilizcem cok iyi degil ancak anladigim kadari ile kisa bir sarjla haftalar surecek pil dayanimi uzak degil. İnsallah diyorum Murat Bey. İnsallah Bu teknolojinin nihai kullaniciya telefon bazinda inmesi uzun surmez. Enerji konusunda firmalar sanki ellerinde imkan olsa da kullanmak istemiyorlar gibi geliyor bana.

Saygilarimla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...