İçeriğe Yönlendir

Samsung Galaxy S2 Sorular, İncelemeler Ve Uygulamalar

Misafir

Recommended Posts

Semih İzgi

Karar verildi S2 gelecek inşallah haftaya. :) Yanlız.. Galiba babam onu bana yar etmeyecek. Bana da onun nokia C7'si kalıyor.

Eminim bu telefonu tanıyan veya Symbian işletim sistemleri hakkında bilgisi olanınız vardır. Yanlış bilmiyorsam şuan Symbian'3 lere güncelleme olarak ANNA serisi geldi ve sırada BELLE var. Peki bu Belle C7'mizi tatminkar bir ürün haline getirebilir mi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Simbian çoktaan öldü, ancak ucuz olsun beni idare etsin derseniz alt versiyonları alınır.

Nexus ah be :) şuan pahalı beklemedeyim, bir kere direk google telefonu, anında ve ilk günceleme bu alete gelir, beklemek yok, hemde qHD ekranla süper oluyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Telefon gidici benim,arkadas illa sat diyor bana,benimde galaxy nexus alasim var.Cok kararsizim siz ne diyorsunuz?

Evren Bey daha önceki mesajlarda gerekenleri yazmıştı :)

Yorum bağlantısı
Misafir
(düzenlendi)

Gerekli görüşmeleri yaptım,ücret meselerinide görüştüm.Biraz düşündüm,sabahtan beri video izleye izleye bir hoş oldum.Sonuç olarak daha benim S2'den pekbir farkı yok.

Artıları:

-Yüksek çözünürlük ve büyük ekran

-Tasarımdan dolayı ele daha iyi oturuyorumuş

-Diğer artılar bence 4.0 yazılımın artıları.

Sonuç olarak:Verdiğim paraya bakarak S2'den ona geçmeye gerek yok.S3'ü beklemeye devam o zaman :biggrin:

Sen Galaxy S3'ü beklemelisin zaten Mehmet. Aksi taktirde zarar edersin. Çünkü eminim ki, şu an hanngi modeli alırsan al, S3 çıktığında zararına elindeki telefonu satıp S3 alacaksın.

I9100 şu an fiyatı nedeni ile fiyat performans ürünü değil. Hala daha fiyatı çok yüksek. DH kullanıcılarının çoğu yutdışı modelleri kullanıyorlar ve bu nedenle de bir hayli fazla sorun yaşıyorlar. İnternet ortamının en fazla takip edilen forum ortamı oldukları için de genelde hatalar ön plana çıkıyor.

Gözlemlediğim bir diğer konu, I9100 satanlar yeniden I9100'e dönüş yapıyorlar. Android'in esnekliği, I9100'ün yüksek teknolojisi ve ergonomisi ile birleşince fazla bir alternatif kalmıyor. Arıza istatistiği garantili modellerde son derece düşük. Telefonun hız konusunda hala problemi yok. Fotoğraf konusunda istenen başarıyı sergileyemediği ise doğru. Bu konuda Samsung hamle yapmıyor. Sanırım, tercih edilen mercek daha fazlasına izin vermiyor. Galaxy S ile aynı kalitede fotoğraf çekebilseydi yeterdi aslında ama pazarlama kaygıları yüzünden bu olamadı.

Whatsapp, viber gibi altrnatif mesajlaşma ve arama seçenekleri için Androide verilen destek rakibi Iphone'un kopup gitmesine izin vermiyor. Piyasada Android marketin uygulama sıkıntısı yaşatmaması alternatif firmaların eski taleplerini doğal olarak azaltıyor. Android'e göre en başarılı telefon modeli olan ı9100'ü üreten Samsung bu konuda çok büyük bir tecrübe yaşadı. Müşteri kitlesi genelde Iphone kadar sadık değil ancak eskisi kadar sık tercih değiştiren bir kitlesi olmayacağı da I9100'ün başarısından sonra ortada.

Eğer stratejik bir hata Samasung'dan gelmezse, S3 ile bu kullanıcı tercihinde ön planda olma algısı yerleşir ve marka fanı düzeyinde kullanıcı grubuna sahip olabilir. S3 çıktığında ise I9100'ün fiyatı düşecek ve bu sırada Ice Cream ile kendini tam anlamıyla bulmuş olan modeli kullananlar çok daha şanslı olacak. Bu sırada I9100 talebinin arza göre fazla olacağını düşünüyorum. Sonuç olarak bir müddet daha ikinci el piyasası yüksek seyreder.

Saygılarımla.

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Sen Galaxy S3'ü beklemelisin zaten Mehmet. Aksi taktirde zarar edersin. Çünkü eminim ki, şu an hanngi modeli alırsan al, S3 çıktığında zararına elindeki telefonu satıp S3 alacaksın.

I9100 şu an fiyatı nedeni ile fiyat performans ürünü değil. Hala daha fiyatı çok yüksek. DH kullanıcılarının çoğu yutdışı modelleri kullanıyorlar ve bu nedenle de bir hayli fazla sorun yaşıyorlar. İnternet ortamının en fazla takip edilen forum ortamı oldukları için de genelde hatalar ön plana çıkıyor.

Gözlemlediğim bir diğer konu, I9100 satanlar yeniden I9100'e dönüş yapıyorlar. Android'in esnekliği, I9100'ün yüksek teknolojisi ve ergonomisi ile birleşince fazla bir alternatif kalmıyor. Arıza istatistiği garantili modellerde son derece düşük. Telefonun hız konusunda hala problemi yok. Fotoğraf konusunda istenen başarıyı sergileyemediği ise doğru. Bu konuda Samsung hamle yapmıyor. Sanırım, tercih edilen mercek daha fazlasına izin vermiyor. Galaxy S ile aynı kalitede fotoğraf çekebilseydi yeterdi aslında ama pazarlama kaygıları yüzünden bu olamadı.

Whatsapp, viber gibi altrnatif mesajlaşma ve arama seçenekleri için Androide verilen destek rakibi Iphone'un kopup gitmesine izin vermiyor. Piyasada Android marketin uygulama sıkıntısı yaşatmaması alternatif firmaların eski taleplerini doğal olarak azaltıyor. Android'e göre en başarılı telefon modeli olan ı9100'ü üreten Samsung bu konuda çok büyük bir tecrübe yaşadı. Müşteri kitlesi genelde Iphone kadar sadık değil ancak eskisi kadar sık tercih değiştiren bir kitlesi olmayacağı da I9100'ün başarısından sonra ortada.

Eğer stratejik bir hata Samasung'dan gelmezse, S3 ile bu kullanıcı tercihinde ön planda olma algısı yerleşir ve marka fanı düzeyinde kullanıcı grubuna sahip olabilir. S3 çıktığında ise I9100'ün fiyatı düşecek ve bu sırada Ice Cream ile kendini tam anlamıyla bulmuş olan modeli kullananlar çok daha şanslı olacak. Bu sırada I9100 talebinin arza göre fazla olacağını düşünüyorum. Sonuç olarak bir müddet daha ikinci el piyasası yüksek seyreder.

Saygılarımla.

Evren Bey hafta sonu Adana toplantısında yüz yüze görüştük. Kendisine dedim Evren Bey bu işe sıcak bakmaz ve dinle bence dedim. Çünkü elindeki telefon yetiyor.Beklemekte fayda var.

Mehmet bu arada sana söylemiştim ya Miui sorun çıkardı diye. Hata bendeymiş yüklerken format atmadığım için makina eski android 2.3.6 üzerine kurmaya çalışınca çok fazla çakışmalar oluyordu. Dün akşam telefonu kurcalarken kurduğum roomlar telefonun hafızasında durduğu için 5 dakika da yükledim. Şimdilik sorun yok. Hiç hata vermeden çalışıyor. Tek sıkıntısı Turkbey3.0 aracılığıyla aldığım yedeği açmaya çalıştım sadece rehberi açtı. Oyunları açmadı :( Şimdi tekrar kuruyorum tüm oyunlarımı. Bir sıkıntısıda kiesle bağlantı yok. Onun yerine Airdroid kullanmam gerekiyormuş. Zaten kiesi telefon yedeği için kullanıyordum. Çünkü telefon yedeğini ben telefona almak istediğimde sorun oluşuyor. Sim kartın yedeğinide alıp telefon rehberiyle birleştiriyordu. Yani telefonda 320 kayıt simde 250 kayıt hepsi 570 kayıt yapıyor. Aç dediğimdede hepsini telefon rehberine açıyordu. Aynı numaradan 2 tane oluyor sim hariç. Am miui bunu düzgün yapıyor telefon rehberini tek olarak yedekliyor. Bunda da kiese gerek kalmadı zaten. Ama kullanımı çok hoşuma gitti. Ara yüzü ayrı bir güzel. Biraz kullanayım avantaj ve dezavantajını paylaşırım.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaşın güle güle kullansın Mehmet. Ancak hala daha bu modelin telefon değil, notepad olduğu konusunda ısrarım devam ediyor. Hatta dün özelikle electroworld'de incelemek istedim. Şarjı bittiği için ekranı göremedim fakat boyutunu sevmedim. Bu arada I9100'ün fiyatı biraz daha artmış. 1.849.-TL olarak gözüküyor Teknosa ve Samsunglarda. Vatanbilgisayar %25 indirim yapıp 1.504.-TL'ye çekmiş fakat distürbitör garantili olmuyor.

Dün bir arkadaşımın 4s'ini inceledim. Bana pek yavaş gelmedi ancak kendisi benim telefonu baya iç çekerek ve imrenerek inceledi. Ben I9100 gibi hızlı olsun istiyorum dedi. Güncelleme yapmasını önerdim fakat aldığına biraz pişman.

Iphone ile ilgili başlıkları okuyorum bizim forumda. Iphone hakkında bilmek istedikleriniz başlığının 182. mesajdan sonrasını anlayamadım diyebilirim. Kısaca cihazı sınırlamalardan arındırmak için yapılması gerekenleri gördükçe, daha ucuz bir model olan I9100'ün daha kullanışlı olduğunu düşünüyorum.

Belki 3-4 ay sonra kendime değil ama aileye 4s alabilirim. Malum bayanlar için Iphone çok daha fazla ilgi çekici. Daha öncesindeki gibi çok istekli olmasam da eğer ikna edemezsem, 4s'i de değerlendirme şansım olur ama biz telefonu hacklemeden kullananlar grubundanız:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün
(düzenlendi)

Telefonu dün gece hiç bir sorunu yokken kapattım; bu sabah açtığımda şebeke yok dedi.

Uçak moduna almış gibi üst tarafta uçak simgesi vardrı fakat baktığımda uçuş modu kapalı diyordu.

Uçak modunu açtım, fakat bu kez de uçak modu kapatılmıyor.

Telefonu kapatıp açtığımda yine uçuş modu kapalı oluyor fakat ekranın üst tarafındaki uçak işareti yine var.

Bluetooth açılmıyor. Wifi ve GPS çalışıyor.

wifi üzerinden internete bağlanıyor ama 3G veya EDGE bağlantı yok.

Söylememe gerek yok heralde, şebekeye ulaşılmıyor.

kiess e bağlantı kurulmuyor.

Ama depolama aygıtı olarak bilgisayara usb den dosya aktarabiliyor.

wifi ile kiess e bağlanıyor fakat sadece dosya aktarımına yaradığından yazılıma müdahale edemiyorum.

Cihazın çalışmasında başka hiç bir arıza yok.

Uzun süreli olarak pilini çıkartıp taktım, düzelmedi.

Şebekeyi bulmuyor.

:(

İphone böyle olduğu zaman uzunca bir süre iki tuşa bastığınızda itunes üzerinden kolayca bağlantı yapıp

sorunlar çözülüyordu.

İlk kez iphone 4 yerine Galaxy aldığıma pişman gibiyim

:angry:

tarihinde Rıdvan Ergün tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonu dün gece hiç bir sorunu yokken kapattım; bu sabah açtığımda şebeke yok dedi.

Uçak moduna almış gibi üst tarafta uçak simgesi vardrı fakat baktığımda uçuş modu kapalı diyordu.

Uçak modunu açtım, fakat bu kez de uçak modu kapatılmıyor.

Telefonu kapatıp açtığımda yine uçuş modu kapalı oluyor fakat ekranın üst tarafındaki uçak işareti yine var.

Bluetooth açılmıyor. Wifi ve GPS çalışıyor.

wifi üzerinden internete bağlanıyor ama 3G veya EDGE bağlantı yok.

Söylememe gerek yok heralde, şebekeye ulaşılmıyor.

kiess e bağlantı kurulmuyor.

Ama depolama aygıtı olarak bilgisayara usb den dosya aktarabiliyor.

wifi ile kiess e bağlanıyor fakat sadece dosya aktarımına yaradığından yazılıma müdahale edemiyorum.

Cihazın çalışmasında başka hiç bir arıza yok.

Uzun süreli olarak pilini çıkartıp taktım, düzelmedi.

Şebekeyi bulmuyor.

:(

İphone böyle olduğu zaman uzunca bir süre iki tuşa bastığınızda itunes üzerinden kolayca bağlantı yapıp

sorunlar çözülüyordu.

İlk kez iphone 4 yerine Galaxy aldığıma pişman gibiyim

:angry:

Simkartınızı başka telefonda denediniz mi Rıdvan Bey? Ya da simkartı çıkarıp takmayı? Sorun bunlardan değilse, son zamanlarda yüklenen programlar üzerine yoğunlaşmalı, en son ihtimal arıza üzerinde durulmalı. Telefonun şebeke bulamaması ancak antenle ilgili mekanik bir arızayı getiriyor aklıma. Onun için de düşmesi ya da darbe alması lazım. Ancak kapatıp, açtıktan sonra bu sorunun oluşması arıza ihtimalini azaltıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Telefonda başka bir sim kart

veya sim kartı başka bir telefonda...

Her ikisini de denedim. Olmuyor, olmuyor!!!

Ekran bozuk desek GPS ve WİFİ çalışıyor.

Telefonun uçak modunda olduğunu gösteren ekranın üst kısmındaki uçak işareti gitmiyor.

Uçak Modu açık da olsa, kapalı da olsa gitmiyor. Hatta uçak modu kapalı iken uçak modunu açmak için yazısı aktif hale gelmiyor. Silik ve pasif halde.

Telefonu kapatıp açınca menüde uçak modu kapalıymış gibi görünüyor. Üstüne tıklayınca kapandı diyor. Ama her iki halde de üst kısımdaki uçak modu etkin işareti açık kalmaya devam ediyor.

Yeni yüklenen bir kaç oyun vardı onları da sildim. Fark etmedi. Sadece beni hasta etti. :angry: :angry: :angry: :angry:

Yorum bağlantısı
Misafir

Telefonda başka bir sim kart

veya sim kartı başka bir telefonda...

Her ikisini de denedim. Olmuyor, olmuyor!!!

Ekran bozuk desek GPS ve WİFİ çalışıyor.

Telefonun uçak modunda olduğunu gösteren ekranın üst kısmındaki uçak işareti gitmiyor.

Uçak Modu açık da olsa, kapalı da olsa gitmiyor. Hatta uçak modu kapalı iken uçak modunu açmak için yazısı aktif hale gelmiyor. Silik ve pasif halde.

Telefonu kapatıp açınca menüde uçak modu kapalıymış gibi görünüyor. Üstüne tıklayınca kapandı diyor. Ama her iki halde de üst kısımdaki uçak modu etkin işareti açık kalmaya devam ediyor.

Yeni yüklenen bir kaç oyun vardı onları da sildim. Fark etmedi. Sadece beni hasta etti. :angry: :angry: :angry: :angry:

Telefonunuz yedekli mi? Eğer yedeklerinizi aldıysanız, hard format atın. Telefonu kapattıktan sonra ses açma+ekranın altındaki mekanik tuş+açma düğmesine basarak açın. ses açma kapama düğmeleri vasıtası ile wipe data/factory reset yapın. Bu da çare olmazsa servise bırakmaktan başka seçenek kalmıyor.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

rom nedir?

Fabrika ayarlarına döneceğim, ama bütün içerik silinecek diyor...

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Ya bu Galaxy S2'ler tırt... :))

Fatih Ada neredesin? :)

Zaten iphone 4s'te yavaşmış bunuda öğrenmiş olduk :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Rıdvan bey son yüklediğiniz programları kaldırın derim.Bence yazılımsal bir sorun. Çünkü donanımsal olsa uçak işareti çıkmaz. Şebeke bağlantısı yapmadığı için şebeke çubukları görünür ancak silik renkte görünür. En son yüklediğiniz programları kaldırın derim.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bütün içerik silinir. İlk aldığınız güne döner Rıdvan Bey.

Telefondaki sorun servislik bir durummuş gibi geliyor bana da. Hard format bence de çözüm olacak, eğer olmazsa kutusuna koyup servise vermeli.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

kies air ile wifi üzerinden bağlandım.

rehberimi aktarabilirsem fabrika ayarlarına dönmeyi deneyeceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

içeriği silmeden önce tabii ki adres defteri vs kopyasını almayı unutmayın.

aynı anda yazmışız. google adres defterine gönderebilirsiniz adresleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Misafir

Ya da sd karta rehberi aktarabilirsiniz.

Zaten iphone 4s'te yavaşmış bunuda öğrenmiş olduk :D

4S bana yavaş gelmedi de sahibine yavaş gelmiş. Her kullanıcı sizler gibi uzmanı değil maalesef. Jailbreak'i geçtim, güncelleme konusunda bile çekimser olanlar var. O zaman niye akıllı telefon kullanıyorlar derseniz; haklısınız derim. Ancak Iphone kullanıcısının Android'e göre daha derin bilgisi olması gerekiyor bu konularda. Açık platformun yararı, birçok kaynaktan, legal yollarla işlem yapılabilmesi. Iphone için belki çok kaynak vardır ama legalitesi tartışılır işlemlerle telefon bazı özelliklere kavuşuyor. Iphone'nun bu yolları kapamak için sürekli güncelleme çıkardığı düşünülürse; Android ile IOS'un gelişim konusunda tam zıt politika izlediği zaten ortada.

Iphone'un cep telefonundan akıllı telefona geçişteki hamlesi gerçekten piyasayı değiştirdi. Piyasadaki aktör firmaları da değiştirdi. Geleceği öngöremeyen veya çabuk uyum sağlayamayanın durumları ortada. İşte Nokia. N9 çıkarabildi yeni. 1ghz işlemciyi yeni kullanabildi. Piyasayı alabilir mi veya tekrar eski günlerine dönebilir mi? Kendi işletim sistemi ile zor. Ancak bugün o N9 Android ile piyasaya çıksaydı, pazarda çok daha iyi yer edinebilirdi. Nokia'nın marka gücü hala daha ayakta kalmasını sağlıyor. Samsung ise Apple gibi bir devin karşısında bir süre bocalasa da çabuk toparlandı. Galaxy serisinin amiral gemisi modeli S ile kafa tuttu, S2(I9100) ile ise üstünlük sağlayıp, Apple'ı kendisine benzer özellikler sunan ara model çıkarmaya zorladı. Şimdi durum 1-1. Iphone severler nasıl 5. nesil telefonu merakla bekliyorlarsa, Androidçiler de S3'ü bekliyor. MArkalar da birbirini bekliyorlar. Samsung S2'de sağladığı başarıya rağmen önce model çıkarıp hata yapmak istemiyor. Çünki rakibi yeni model çıkarmak yerine, savunmada kalmayı tercih etti. İlk defa Samsung Iphone'un güncel modelini görmeden piyasaya yeni model bir telefon çıkaracak. Bu model Iphone 5'in hem kaderini hem de teknik özelliklerini belirleyecek.

Bu arada Ali Bey müjde. Bugün Samsung katolog vermiş. Galaxy Nexus çok yakında diyor. Resmiyete binmiş Türkiye için.

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

Fabrika ayarlarına dönmek de fayda etmedi.

Mobil Ağa Erişilemiyor diyor.

Uçak Modunu etkinleştiriyorum, bir daha kapatılamıyor.

Telefonu kapatıp açınca uçuş modu etkin ollmuyor ama mobil ağa hala erişemiyor.

wifi çalışıyor. Blutooth açmak istediğimde uçak modu etkin diyor.

Sinir oldum.

Yarın bir iphone alabilirim

Yorum bağlantısı
Misafir

Evren bey,

Daha önce yazdım burada. Jailbreak işlemi tamamen legal bir işlemdir. Siz ilegal filan demişsiniz.

Linki tekrar veriyorum

Alper Bey,

Legalliği tartışılır derken, Apple'in kabul etmediği ve cihazları garanti dışı bıraktığı durumdan sözediyorum. Yani sizin verdiğiniz link ve diğer kaynaklar, kullanıcının veya telefona uygun program yazanların Jailbreak nedeni ile suçlanamayacağını belirtiyor. Buna karşın Apple bu uygulamalara karşı önlem almakta serbest. Müşteri açısından legal, firma açısından illegal bir durum. Aşağıda benze bir meal var. Sonradan değişen birşey olduysa, Apple remen Jailbreak'i tanıyıp, garanti vermeye başladıysa bilmiyorum. Açıkçası daha önceki mailde yapılan işlemlerin çoğunu anlamadığımı belirtmiştim. Iphone dünyasından belki de bu yüzden uzağım. Android'in beni sınırlandırmaması tercih nedenim. Bazı kullanıcılar (android için) cf-root işlemleri dolayısı ile cihazın garanti dışı kalacağını bu yüzden jig denilen bir aletle root sayacını "0" yapmak gerektiğini belirtiyorlar ancak bugüne kadar servisten root nedeni ile garanti dışı cevabı alanı da görmedim.

"Library of Congress tarafından verilen karar ile 3. parti uygulamaların cihazlara yasal olarak kurulabilmesi ve kullanılması için ciddi bir hamle olarak görünüyor. Apple ve Microsoft gibi firmaların bu karara uyması gerekmediği ifade edilirken, verilen bu karar ile jailbreak ve benzeri işlemler ile cihazlarına 3. parti uygulama kuran veya bu uygulamaları hazırlayan kişi veya kurumların üretici firmalar tarafından herhangi bir suçlama altında kalmaması bakımından önemli bir anlam taşıyor. "

Yorum bağlantısı
Rıdvan Ergün

telefon alacaklar yeni motorolayı beklesin.

ht_motorola_droid_razr_ll_111116_wg.jpg

Mehmet Bey quattro konusundaki aydınlatmalarınızdan sonra,

telefon konusunda kafamı karıştıracaksınız şimdi :D

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu arada telefoncularda dikkatimi çekti bugün.

iPhone'lar tek başına bir vitrinde veya mağazanın bir yerinde, diğer bütün telefonlar Galaxyler HTC'ler Nokia'lar karışık bir şekilde yan yana bir yerde.

Polemik için yazmadım ama hala satıcıların ve alıcıların gözünde iPhone bir adım önde...

Polemik başlatacaksa bu mesajım silinebilir. Konu daha sonra dağılmasın.

Evren bey,

Daha önce yazdım burada. Jailbreak işlemi tamamen legal bir işlemdir. Siz ilegal filan demişsiniz.

Linki tekrar veriyorum

Alper abi yapma, bu söylediğin iPhone'un önde olduğunu falan göstermez :) Talep, tanınırlık olarak, isim olarak elbette önde, iPhone'u bilen 100 kişiyse HTC'yi bilen 50 kişi. Bunu kabul ediyorum zaten. He "ben zaten bundan bahsediyorum" dersen, bu mesajımı okumayıver gitsin :p

Fabrika ayarlarına dönmek de fayda etmedi.

Mobil Ağa Erişilemiyor diyor.

Uçak Modunu etkinleştiriyorum, bir daha kapatılamıyor.

Telefonu kapatıp açınca uçuş modu etkin ollmuyor ama mobil ağa hala erişemiyor.

wifi çalışıyor. Blutooth açmak istediğimde uçak modu etkin diyor.

Sinir oldum.

Yarın bir iphone alabilirim

Rıdvan Bey. Siz en iyisi yarın bir iPhone alın :) Sinirleriniz sakin kalsın, canınızı sıktığınıza değmez :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Mehmet Bey quattro konusundaki aydınlatmalarınızdan sonra,

telefon konusunda kafamı karıştıracaksınız şimdi :D

Bu zevk meselesi. Ama Motorola kalite olarak herhalde daha iyi Çıkacaktır Samsungdan. Ama hatası olabilir o başka.

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Bu zevk meselesi. Ama Motorola kalite olarak herhalde daha iyi Çıkacaktır Samsungdan. Ama hatası olabilir o başka.

Bak bundan emin değilim hocam. Motorola hayrola.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...