İçeriğe Yönlendir

Focus III - Xenon / Far / Adaptif Far / Sorunları / Montaj Hakkında

Fatih Gokluoglu

Recommended Posts

Ahmet Kırılmaz

Rica ederim.

Eğer isterseniz cep numarasını da verebilirim.

valla hocam sizin için bir mahsuru yoksa özelden yollayabilirsiniz. ben özel mesaj attım ama yine de cevap gelmezse telefonla iletişime geçerim 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

bazı istisnai durumlarda gümrükte 100$ ı da geçse gümrük müdürü kullanım amacına bakara vergiden muaf edebiliyor haliyle siz tek parça alacağınız için ticaret yapmayacağınızı düşünerek vergiye tabi tutmayabilir ki 90$ zaten vergiye tabi değildir ben bi çok kez ürün aldım hatta şuan 73$ a siparişim yolda 1 haftaya kadar elimde olur gümrükte de sorun yaşayacağımı hiç sanmıyorum daha öncesinde 85$ lık alışverişte bile gümrükten geçmişti tabi bu her seferinde böyle olur mu onu bilemem tek bildiği 100$ altı vergi muafı üstünde gümrük müşaviri insiyatifinde olması elektronik ürünlerde genelde vergiyi koyuyorlar ama bu tip ürünlerde göz yumada biliyorlar...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Gelen ürünlerin ticari olup olmadığı bir yana, gümrük kanununda belirtilen 75 Euro/150 dolar sınırına takılmıyor alacağınız ürün. Eğer ticari amaçla aldığınızı sezerler veya düşünürlerse 10 dolarlık ürüne de gümrük vergisi uygulayabilirler. Bununla ilgili yönetmelik var, sadece fiyatına bakmıyorlar yani.

Satıcıyla görüşün, fiyatını düşük ve gönderi çeşidini hediye olarak göstersin, sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Kırılmaz

Gelen ürünlerin ticari olup olmadığı bir yana, gümrük kanununda belirtilen 75 Euro/150 dolar sınırına takılmıyor alacağınız ürün. Eğer ticari amaçla aldığınızı sezerler veya düşünürlerse 10 dolarlık ürüne de gümrük vergisi uygulayabilirler. Bununla ilgili yönetmelik var, sadece fiyatına bakmıyorlar yani.

Satıcıyla görüşün, fiyatını düşük ve gönderi çeşidini hediye olarak göstersin, sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum.

anladım hocam teşekkür ederim Ahmet Çıplak hocamla irtibata geçtim bakalım eğer yapabiliyorsa ona yaptırıcam

bazı istisnai durumlarda gümrükte 100$ ı da geçse gümrük müdürü kullanım amacına bakara vergiden muaf edebiliyor haliyle siz tek parça alacağınız için ticaret yapmayacağınızı düşünerek vergiye tabi tutmayabilir ki 90$ zaten vergiye tabi değildir ben bi çok kez ürün aldım hatta şuan 73$ a siparişim yolda 1 haftaya kadar elimde olur gümrükte de sorun yaşayacağımı hiç sanmıyorum daha öncesinde 85$ lık alışverişte bile gümrükten geçmişti tabi bu her seferinde böyle olur mu onu bilemem tek bildiği 100$ altı vergi muafı üstünde gümrük müşaviri insiyatifinde olması elektronik ürünlerde genelde vergiyi koyuyorlar ama bu tip ürünlerde göz yumada biliyorlar...

anladım hocam şanş işi yani 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

anladım hocam teşekkür ederim Ahmet Çıplak hocamla irtibata geçtim bakalım eğer yapabiliyorsa ona yaptırıcam

anladım hocam şanş işi yani 

Şans diyemeyiz belki ama kanuna göre hareket ederler genellikle sarp ın da dediği gibi ticari amac gütmediği için gümrük vergisi almazlar tahminim bana öyle oldu vergi falan almadılar ki bugüne kadar bi çok ürün çektim hatta adetli ürünler dahi aldım onlarda da vergi çıkartmadılar sıkıntı yaşayacağını hiç sanmıyorum 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Samet Batmaz

ürünü alacağınız kişi ile görüşürseniz hediye olarak gösterebilir. Yada fiyatını 50 dolar felanda gösterebilir. 70 dolar üzeri sıkıntı var diyebiliyorum. Ben sürekli alış veriş yapıyorum Ali den

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin
(düzenlendi)

içiniz rahat olsun size bir örnek göstereyim daha yeni aldığım ürün 73 dolaralık gümrük durumu ve 15 günde geldiği gösteren belge :) Gözlüğü görmezden gelin onu kapatmayı unutmuşum :) ayrıca birazdan kargodan gidip alıcam fatura kısmında yazanıda eklerim kafanızda bazı şeyler netleşmiş olur bu şekilde diye umuyorum 

m6bJ10.jpg

E8Ly5Z.jpg

tarihinde Yusuf Aycibin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin
(düzenlendi)

bD1zE0.jpg

bu da ürünün üzerinde ki yazanlar çok anlamasamda sanırım 10$ olarak göstermiş açıklama bölümünde ama bu ürünün fiyatı mı yoksa kargonun bedelimi onu anlamadım sanırım ürünü 10$ olarak göstermiş o yüzden vergi vs çıkmadı açıkçası bende çok bişi anladım daha önceki siparişlerimede hiç dikkat etmemiştim bu şekilde :s

tarihinde Yusuf Aycibin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ahmet Kırılmaz

@

bD1zE0.jpg

bu da ürünün üzerinde ki yazanlar çok anlamasamda sanırım 10$ olarak göstermiş açıklama bölümünde ama bu ürünün fiyatı mı yoksa kargonun bedelimi onu anlamadım sanırım ürünü 10$ olarak göstermiş o yüzden vergi vs çıkmadı açıkçası bende çok bişi anladım daha önceki siparişlerimede hiç dikkat etmemiştim bu şekilde :s

hocam forumdan bir usta irtibata geçtim o halledecek sanırım bakalım olmazsa alacaz artık :) 

Yorum bağlantısı
Yusuf Aycibin

kendinde hallederdin aslında da ama yinede hayırlısı olsun şimdiden güzel duracaktır eminim :)

Yorum bağlantısı
Ahmet Kırılmaz

kendinde hallederdin aslında da ama yinede hayırlısı olsun şimdiden güzel duracaktır eminim :)

ben yeteneksizim o konularda hocam ya usta eller daha güzel yapıp üstesinden gelecektir :) 

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Savaş Kocaacar

Farı sonradan mı taktınız aracın orjinalinde xenon far paketi varmı. örnek tamponlarda farın hemen önünde far yıkama kapakları varmı.

Yorum bağlantısı
Mithat Tuğrul

Sorunumu, baya bir yer ve usta gezdikten sonra çözdüm. Bilgi olması açısındanda yazayım. Kısa far ampul arızası dedıgınde gercektende ampuldeymıs arıza. Onuda şöyle öğrendim. Ben ampül arızası var diye bir çift ampül aldım. Sonra düzeldi sandım sonra cıktım yola. Sonra tekrardan benzer arıza olustu. Sonra dedımkı balast bozuk herhalde. Sonra yenı balast denedım gene aynı sorun. Sonra arıza saptaması ıcın bılgısayara bağlattım. Dedılerkı araba kalacak sigorta vs olan beyın sökülecek. Dedim aracı bırakmam. Sonra başka bir yere gttim orda bir nevi tespit ettik. Eski ampul sağlam taraftakı yanıyor, diğeri yanmıyor. Gene kafama yatmadı. Sonra tek tek ampulerı takarak 10 dk yaktım. Baktımkı benım bozuk dedıgım taraftakı ampulum bozuk. Çift olarak aldığım, yeni ampullerdende o tarafa takıtıgım yeni ampulde bozuk denkgelmış. Şans işte. Sonra aldıgım yere değiştirttim. Çok şükür şu an bir sorunum kalmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Turanlı

Arkadaslar bu islerde yeniyim araca ufak tefek eklemeler yapmak istiyorum zenon far onceligimde fiyat nedir temin ettiren varmj yardimci olabilecek biri ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Kırılmaz

aliexpress te çok güzel farlar var 500$ civarı orjinalden daha güzel görüntüsü var ama getirtebilir misiniz bilemem 

ayrıca forumda istediğiniz modeli yapacak usta da var iletişime geçin isterseniz @Ahmet Çıplak

Yorum bağlantısı
Anıl Uruç

Merhaba sevgili Focus severler ve forum üyeleri. Geçen ay Aliexpress üzerinden bir satıcı bulup görüşerek aracıma Gündüz Farı sipariş ettim ve geldikten sonra serviste montajını yaptırdım. Satıcıyla görüşüldüğü zaman fiyatta çok fazla olmasada ufak bir indirim yapıyor ve gönderdiği ürünler gerçekten sağlam ve çok kaliteli. Ürün veya satıcı hakkında yardım edebileceğim ne varsa elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım. Gündüz farı hakkında sizlerin fikirleri nelerdir ?

Gündüz Farı bağlantısı yapıldığı taktirde araç çalışırken %100 ışık, Park ve Farlar yandığı zaman %50 ışık vermektedir. Aynı şekilde bağlantısı yapıldığında uzunlar yandığı zamanda sönmektedir.​​​​​​​

Edit: Forumda yeniyim, konuyu yanlış bir yere açtıysam kusuruma bakmayın.

IMG_1755.jpgIMG_1766.jpgIMG_1012.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ahmet Kırılmaz

hayırlı olsun hocam tekrardan çok yakışmış :) 

Yorum bağlantısı
Burak Turanlı

hocam araca yakışmış gerçekten ne kadar aldınız ürün ne kadar sürede elinize ulaştı bilgilendirirseniz sevinirim ?

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)

Yorum bağlantısı
Anıl Uruç

hocam araca yakışmış gerçekten ne kadar aldınız ürün ne kadar sürede elinize ulaştı bilgilendirirseniz sevinirim ?

hayırlı olsun kazasız belasız kullanın :)

Hocam 70$ dedi satıcı yaklaşık 20 günde elimde oldu ürün.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...